Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
Én a helyükben biztos,hogy egymásnak háttal egymáshoz kötöztem volna őket és még a párokat is összekötöttem volna és úgy engedtem volna el.Igen valószínűleg így is értesítették volna a felkelőket de lehet,hogy vagy 1 napig mentek volna le a hegyről ami azért nem mind1.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
Nem végzünk ki fegyvertelen civileket(meg fegyvereseket sem és még a katonákat sem szokás)mert azt nem szabad.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 331
13 860
113
Én odakötöttem volna őket egy fához. A falutól kb fél kilóméterre lehettek. Idővel úgy is feltünt volna valakinek a hiányuk és a keresésükre indúltak volna. Tudták az is, hogy a kecskékkel vitték el legeltetni, tehát kb a hely is megvolt, hol kezdjék a keresést. Szerintem estére megtalálták volna őket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ha az afgánok tudnának ugyan ilyen minőségben filmet csinálni, na azt megnézném.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 961
18 491
113
Szia dudi !

A Ti kiképzésetekben szerepel valami a magát megadó ellenséggel való bánásmódról ?
Most csak úgy, az itt olvasottak tükrében eszmee jutott, anno az "Én " időmben, erről semmiféle képzés, oktatás, a másfél éves katonai pályafutásom alatt nem volt. ( Igaz akkor 1987-88-at írtunk. )
Lehet nem ejtettünk volna foglyokat ? :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 331
13 860
113
Szerintem beszélhet róla, csak épp tömi a bárányt... ehhm... akarom mondani tölti a bárányt. Benne van valamilyen egyezményben (talán hágai, genfi) ami elég részletesen foglalkozik velük és gyakorlatilag mindenki elfogadta.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
honved

Beszélhetek róla csak eddig nem olvastam el.
Egész konkrétan a Genfi egyezmény foglalkozik a hadifoglyokkal való bánásmóddal és nekünk is azt oktatják ami abban szerepel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
Mackensen

A te ötleted azért nem jó mert abban benne van az,hogy nem találják meg őket időben(arrafelé nem szokatlan,hogy "eltűnsz" a hegyekben)és ha kiderülne,hogy NATO katonák kikötöztek pár helybelit egy fához akik később meghaltak na ez nem lenne túl jó PR.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 331
13 860
113
Ha meg megkötözve legurúlnak a sziklákon az sem a legjobb. Nincs jó megoldás az biztos, de amit ők választottak talán a legrosszabb volt mind közűl. És most ukrik be, hogy 1991-ben teljesen hasonló eset történt. Valami SCUD vadász akció volt és valami gyerek beléjük boltlot. Volt is nagy lövöldözés meg beavatkozás, meg minden ami ilyenkor szokot lenni.
Szerintem megtalálták volna. A SEALosok bőven látótávolságon belűl voltak. Mondom olyan fél kilóméterre lehettek a falutól. Ha sotétedéskor felkerekednek a keresésükre, szerintem órán belűl megtalálhatták volna őket. Kiabáltak volna, ők visszakiabálnak stb.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
<blockquote rel="Mackensen">Most néztem meg, egész jó volt

Én is láttam a filmet:
Amikor elkapták a különlegesek a pár tálibot, az volt a legnagyobb hülyeség hogy elengedték őket. Vagy bekötözött szájjal ott hagytam volna és akkor küldetés lefújva, vagy lelövöm őket és elásom. De ez a, engedjük szabadon és tűnjünk a francba módszer messze a legrosszabb. Arról nem is beszélve, hogy gerinccel, fejjel tompítanak több méteres eséseket, bár ők a megtestesült demokrácia, nekik szabad. Amúgy a lövöldözős jelenetek tetszettek. Chinook-on levőket sajnáltam, amikor megkóstolták az RPG-t.
</blockquote>

Egyébként van olyan helikopter ami kibírja az RPG-t ? Vagy tud ellene valahogy védekezni , manőveren kívül ? Ez ellen nem működne pl az IRIS-T , vagy valami hasonló rakéta ?

Azért elég gáz , hogy gyakorlatilag egy filléres dolog , és egy Chinook emberekkel megtömve oda lesz miatta ...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
A wiki is azt írja , hogy maga az Apache sem bírja . Ugye a filmben azt várták , hogy jöjjön , de akkor lehet azt is kilőtték volna...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 331
13 860
113
A legjobban páncélozott harci helikopterek páncélzata talán összemérhető egy sima páncélautójéval és az sem mindenhol hanem a fontosabb helyeken.
Viszont elmémetileg egy RPG-7-es álló célpontokat 300 méterig képes eltalálni, mozgóakat 150. Tehát akkor van baj, ha a helikopterek ilyen közel kerülnek. A szállítóhelikoter néhány méterre (épp köteleken akartak leereszkedni) a föld felett lebeget és mondhatni közvetlen közelről (szerintem 100 m körül) lőtték meg. Az Apachok dolga az lett volna, hogy magasabbról biztosítják a leszállási helyet. Végig gépágyúzták volna a gyanús bokrokat lehet még akkor is ha senki nem lő.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
"Apachok dolga az lett volna, hogy magasabbról biztosítják a leszállási helyet. Végig gépágyúzták volna a gyanús bokrokat lehet még akkor is ha senki nem lő. "

Na igen , csak itt is az lett volna a gond , hogy nem gépágyúzhat vaktában , ugyanis nem tudhatták , hogy az övéik hol vannak...(koordináták hiányában )
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 637
113
independence

Meg fogsz lepődni de Apache-ot már lőttek meg RPG-vel és köszöni szépen de hazament,igaz kiszakadt az egyik hajtóműve.
Igazából attól függ,hogy hol találja el a helikoptert a gránát.

A DSK az egy 12,7mm-es orosz nehéz géppuska(olyan mint az M2).
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 543
113
szerintem csak akkor végzetes a találat RPG-vel, ha a hajtóművet vagy a reduktort, esetleg a pilótát találja el. Ha más részeket ér, akkor a forró fémsugár csak átmegy a helikopteren, mint fos a libán. Marad rajta egy jó nagy lyuk, de még repképes marad