Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Milliókat bukhat a Top Gun folytatásán a stúdió
"Az izraeli Ehud Yonay özvegye és fia azt állítják, hogy a stúdió 2020 januárjában elvesztette a mű szerzői jogát, amiről a Paramountnak tudnia is kellett, mert 2018-ban erről tájékoztatták is őket."

Jó üzleti érzékkel csak a teljes bevételt szeretnék elkérni, semmi többet. Teljesen érthető:confused:


Ha a feléből engednek az is jó lesz nyugdíj-kiegészítésnek. Most tart a film 500 millió $-os bevételnél, amiből 200m $ allatti a film és marketing költség. Ennyi a bevétel pár hét után, és még messze nincs vége. Úgy becsülik, a DVD-vel együtt lehet 1 MILLIÁRD $ is. Elég a nyereség fele?
Megkérik a Depp ügyvédjét, és a hírre a stúdió peren kívül, dalolva felez!


.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Gondolom nem újdonság.
De ha vki szeretné jobb minőségben, íme:
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and Pocok75

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Akik látták már az új Top Gun-t - van még valaki rajtam kívül akinek csalódás volt?
Sokáig eszembe se volt moziba megnézni (otthon nézős vagyok, utoljára a Volt egyszer egy Hollywood miatt mentem el mert nem akartam hónapokat várni a torrentre), de olyan elsöprő pozitív kritikákat láttam róla kizárólag, még a fanyalgósabb portálokon is, hogy teljesen felpörgött a kíváncsiságom, meg gondoltam a látvány miatt kelleni fog a széles vászon. Mondjuk a látvány tényleg elképesztő volt, amiatt nem mondom hogy időpocsékolás lett volna ez a 2 óra. De minden más csalódás volt így hogy fellelkesültem a csomó pozitív véleménytől.
1. Még akciófilm szinten is totál életidegen és bugyuta párbeszédek, romantikus-haverkodós jelenetek (ha csak a repülős jelenetek lennének végig már kategóriákkal jobb lenne)
2. Mivel nagyon felületes a tudásom a légiharc, légvédelem, repülés témában, ezért gondoltam hogy még ha sok is lesz a pontatlanság, úgyse fog feltűnni, végre laikusként élvezhetek egy haditechnikás filmet! De annyira megszaladt a fantázia hogy még laikusként is rengeteg minden szúrt szemet.

Már a küldetés olyan hogy biztos nem küldenének oda a valóságban vadászgépeket, eleve ha a repteret szét tudták kapni Tomahawk-okkal, akkor az urándúsító is ment volna. + Sz-125 nyeva kivédése infracsapdákkal, 10-ből 9 rakéta laza kimanőverezése, dogfight szu-57-esekkel a bvr-ek korában stb

De hogy ne csak kötözködjek (tudom ez egy laza akciófilm nem egy doku, ha egy valós műveletet vinnének egy az egyben filmre a nézők többsége kb elaludna rajta) az hatalmas pozitívum hogy a látvány tényleg 10/10, nem vagyok vadászrepülő mániás de így is nagyon szép volt minden repülős jelenet és persze izgalmas is. Amiért meg tényleg hatalmas respekt hogy minimális cgi-al dolgoztak, nem okádék animáció az egész mint rengeteg filmnél, amit csak lehetett rendesen felvettek a valóságban és a színészek is rendesen felkészültek a szerepre.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Az öreg Tom nem repülhet többet sugárhajtóműves röppcsin , egy filmen belül 2x katapultál, gerinc 2 x 35-50 g sérül , eü letiltás.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113

Már majdnem elkezdtem nézni, mikor egy le-pillantás, időtartam ellenőrzés után kilőttem: majdnem 50 perces beszélgetés a kb, két és félszer hosszabb filmrőőőőől!!!

Ez természetesen nem hibád, de egyik nem-elfeledett/-rlaludt média-előadás-hallgatásaim egyikén az előadó kiemelte, hogy arányaiban az eredeti anyaghoz viyzonyítva a modern rohanásban a fele ilyen hosszú anyagot is tragikusan hosszú!!!

Segíts nekem "Lécci", érdemes elkezdenem, Te megnézted/milyen volt (a "kritika)?


.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 860
113
Már majdnem elkezdtem nézni, mikor egy le-pillantás, időtartam ellenőrzés után kilőttem: majdnem 50 perces beszélgetés a kb, két és félszer hosszabb filmrőőőőől!!!

Ez természetesen nem hibád, de egyik nem-elfeledett/-rlaludt média-előadás-hallgatásaim egyikén az előadó kiemelte, hogy arányaiban az eredeti anyaghoz viyzonyítva a modern rohanásban a fele ilyen hosszú anyagot is tragikusan hosszú!!!

Segíts nekem "Lécci", érdemes elkezdenem, Te megnézted/milyen volt (a "kritika)?


.

Tulajdonképp nem magáról a filmről szól.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Megnéztem a Top Gun Maverciket.
Hát, ha az első rész bugyutaság faktora 5/10 volt, akkor ez 9/10 táján.
A film legértékelhetőbb része kb. az volt, amikor az előd előtt tisztelgett.
Iceman és a múlt. De többi?


A szép kameramunkán kívül más jót nem nagyon lehet róla mondani.
De még az is elbaszták, mármint szerintem...
A főcímnél is felpörgették az eredeti zenét egy picit és túl gyorsak voltak a vágások szerintem.
Ezt tudták a mai technikából kihozni? Hát bakker...
A felülnézeti térképeket is minek kell begyorsítani irreálisra?

Értem én, hogy hollywood, de ha már ennyire a WVR harcit erőltetik, akkor mi lenne, ha lenne hozzá értelmes szkript? Mi lenne, ha az lett volna felállás, hogy ácázott és elrjetett mobil SAM mondjuk képes lelőni a B-2-őtket, amiket beküldenek MOAP-pal és a feladat az, hogy akkor SAMhunt úgy, hogy ellenséges vadászok is vannak? Egy teljesen korrekt kombinált hadműveletet is be lehetett volna mutatni.

Meg 3 hét felkészülés? Lehetett volna 3 hónap és beszólni a CIA-nak, hogy elbaszta és azért kell előrehozni és azért nincs elég gép.
Vagy baleset miatt repülési tilalom F-35 bármi. Ez így full kretén volt.
Mennyire menő lett volna, hogy ha akár bevetés közben derül ki, hogy akkor SAMhun kell, mert lelövik a MOAP-okat vagy bármi.

1 perc alatt jobb forgatókönyvet írok, mint ezek a kretének, de tényleg.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Megnéztem a Top Gun Maverciket.
Hát, ha az első rész bugyutaság faktora 5/10 volt, akkor ez 9/10 táján.
A film legértékelhetőbb része kb. az volt, amikor az előd előtt tisztelgett.
Iceman és a múlt. De többi?


A szép kameramunkán kívül más jót nem nagyon lehet róla mondani.
De még az is elbaszták, mármint szerintem...
A főcímnél is felpörgették az eredeti zenét egy picit és túl gyorsak voltak a vágások szerintem.
Ezt tudták a mai technikából kihozni? Hát bakker...
A felülnézeti térképeket is minek kell begyorsítani irreálisra?

Értem én, hogy hollywood, de ha már ennyire a WVR harcit erőltetik, akkor mi lenne, ha lenne hozzá értelmes szkript? Mi lenne, ha az lett volna felállás, hogy ácázott és elrjetett mobil SAM mondjuk képes lelőni a B-2-őtket, amiket beküldenek MOAP-pal és a feladat az, hogy akkor SAMhunt úgy, hogy ellenséges vadászok is vannak? Egy teljesen korrekt kombinált hadműveletet is be lehetett volna mutatni.

Meg 3 hét felkészülés? Lehetett volna 3 hónap és beszólni a CIA-nak, hogy elbaszta és azért kell előrehozni és azért nincs elég gép.
Vagy baleset miatt repülési tilalom F-35 bármi. Ez így full kretén volt.
Mennyire menő lett volna, hogy ha akár bevetés közben derül ki, hogy akkor SAMhun kell, mert lelövik a MOAP-okat vagy bármi.

1 perc alatt jobb forgatókönyvet írok, mint ezek a kretének, de tényleg.
Nem kell meglépődni rajta ! Ahogy írta az egyik magyar szaki is hogy az egész harci cselekményt elintézte volna pár f-35 .
Én nem láttam még a filmet de ha valós alapon nyomatják le akkor dög unalmas lett volna az egész.
De amikor megtudtam hogy f-14 vs szu-57 harc lesz már akkor nem vettem komoylan a filmet kb olyan mint ha neked szu-27sm vs f-22 harcot mutatnék meglenne róla a véleményed gondolom
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Nemerson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Megnéztem a Top Gun Maverciket.
Hát, ha az első rész bugyutaság faktora 5/10 volt, akkor ez 9/10 táján.
A film legértékelhetőbb része kb. az volt, amikor az előd előtt tisztelgett.
Iceman és a múlt. De többi?


A szép kameramunkán kívül más jót nem nagyon lehet róla mondani.
De még az is elbaszták, mármint szerintem...
A főcímnél is felpörgették az eredeti zenét egy picit és túl gyorsak voltak a vágások szerintem.
Ezt tudták a mai technikából kihozni? Hát bakker...
A felülnézeti térképeket is minek kell begyorsítani irreálisra?

Értem én, hogy hollywood, de ha már ennyire a WVR harcit erőltetik, akkor mi lenne, ha lenne hozzá értelmes szkript? Mi lenne, ha az lett volna felállás, hogy ácázott és elrjetett mobil SAM mondjuk képes lelőni a B-2-őtket, amiket beküldenek MOAP-pal és a feladat az, hogy akkor SAMhunt úgy, hogy ellenséges vadászok is vannak? Egy teljesen korrekt kombinált hadműveletet is be lehetett volna mutatni.

Meg 3 hét felkészülés? Lehetett volna 3 hónap és beszólni a CIA-nak, hogy elbaszta és azért kell előrehozni és azért nincs elég gép.
Vagy baleset miatt repülési tilalom F-35 bármi. Ez így full kretén volt.
Mennyire menő lett volna, hogy ha akár bevetés közben derül ki, hogy akkor SAMhun kell, mert lelövik a MOAP-okat vagy bármi.

1 perc alatt jobb forgatókönyvet írok, mint ezek a kretének, de tényleg.
Én is megnéztem...
Nem volt ez annyira rossz, csak amerikai mesefilmként kell tekinteni rá. Mert az! Jöttek, láttak, győztek. Embert nem vesztettek, mert a legvagányabb, legnagyképűbb ifjú titán végül megmentette őket az ucsó pillanatban. Plusz a főhős még a nőt is (újra)meghódította, ahogy kell! :)
..
És mindenki megmutatta természetesen a tökéletes fogsorát is! :D
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell meglépődni rajta ! Ahogy írta az egyik magyar szaki is hogy az egész harci cselekményt elintézte volna pár f-35 .
Én nem láttam még a filmet de ha valós alapon nyomatják le akkor dög unalmas lett volna az egész.
De amikor megtudtam hogy f-14 vs szu-57 harc lesz már akkor nem vettem komoylan a filmet kb olyan mint ha neked szu-27sm vs f-22 harcot mutatnék meglenne róla a véleményed gondolom
Én tudtam, hogy bugyutaságra fogok beülni, csak annak szintje volt sokkoló.
 
  • Vicces
Reactions: Roni

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Parádés és nagyon tanulságos film


 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and gacsat

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 531
113
Top Gun Maverick:
Aki szerette az elsőt, annak ez is tetszeni fog. Tele van kikacsintással, illetve 1-1-ben újracsinált jelenetekkel. Engem nem zavartak.
(Disclaimer: nekem a korabeli "komoly" vadászrepülős filmekből a Végső Visszaszámlálás volt és lesz is a kedvencem :) De a Top Gun-t is szerettem.)
Amennyire lehetett, minimalizálták a CG jeleneteket, illetve letekerték az "awesome" potmétert, úgyhogy csak ritkán lóg ki a lóláb - vizuálisan. Ahogy az elsőben is volt sok felesleges filler jelenet, itt is van vagy 20 percnyi.

A repülős részek szerintem jók, a kanyonos repkedésnél markolja az ember rendesen a karfát (és sok van belőle!). Ami eddig ritkán szerepelt ennyire filmeken, az a G-terhelés egész hiteles bemutatása: abszolút átjön, hogy a vadászpilóták bizony komolyan erőlködnek, hogy egyáltalán eszméletüknél maradjanak nagyobb terheléseknél.
A Star Wars-os párhuzamok inkább viccesek, és meglepően sok van belőlük (Death Star trench run :) ).
Meglepően sokat szerepel a nagymacska (ami nálam legalább +2 pontot ér bármilyen filmnél), ami nyilvánvalóan CG, viszont nagyon igényes, így csak ritkán csapott át hihetetlenbe a vizualitás.
Extra pluszpont, hogy a zeitgeist-tal ellentétben nem mentek bele az oroszok ekézésébe: a fő ellenfél egy meg nem nevezett "rogue state", aki uránt merészel dúsítani és vannak F-14-ei is a Szu-57-ek mellett :D

Nálam 8/10, a maga műfajában egy tök jó film.

Fehér Tigris (Белый тигр):
Közelmúltbéli (2012-es) orosz háborús film egy különleges képességgel rendelkező orosz tankvezetőről és egy hírhedt Tigris tankról a keleti fronton, amely szellemként feltűnik, szétbassza az aktuális szovjet támadóéket, majd eltűnik. Nem egy "átlagos" háborús film, legkevésbé nem egy átlagos orosz háborús film - nincs túlzásba vitt heroizmus, meg ilyenek. CG szinte egyáltalán nincs benne, ami nálam pozitív.
A végén még maga Hitler is feltűnik, bár nem egészen értettem, hogy a háborúnak mely fázisában és hogy hol, de, hátizé ... érdekeseket mond :)
8/10, csak mert néha szétcsúszott a forgatókönyv és kiesett pár lap belőle ;)