Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 103
113
Nagyon!



Persze, értem az indokot, ezért nem is akadok fönn rajta :)



EW zavarás sincs, mert a vásznon az se látszik.
Az S-125 meg ugye azért van, mert egyrészt jól néz ki és mindenki látja, hogy SAM egység, másrészt nincs konkrétan kimondva, de Iránba mennek valószínűleg, így régi szovjet vasak és F-14 is van.
Ami miatt nincs HARM, hogy egyszerre van földi és légi fenyegetés. És a légi fenyegetés a komolyabb, azt a Szu-57 jelenti.
Nem lövöm le a poént ha azt mondom azok elől bújkálnak, mert nem mernek velük szembe szállni. Ezért inkább megpróbálnak észrevétlenül becsúszni.
Ha mindenki megnézte a filmet akkor részletesebben ki tudjuk beszélni :D


Megint nem poén lelövésből de bőven 3 km alatt repülnek végig nagyjából 800-1200 km/h között.



Ez is egy opció, de inkább azért nézd meg, mert valószínűleg ez az utolsó olyan valóban látványos repülős film, amiben igazi gépek igazi manővereket hajtanak végre, minimális CGI (ellenséges egységek) mellet. Elképesztően nagy tisztelgés a repülés szerelmesei előtt a film. Szerintem.



Szerintem abszolút!
Nyilván a helyén kell kezelni, én sem akarok spoilerezni, de ez egy mozifilm, nem egy titkos manual amit most oldottak fel, helyén kell kezelni.

A célja az hogy szórakoztasson, azt meg hozzá szerintem 100%-ban! Inkább ilyen példa legyen a mai fiatalok előtt, mint egy valamilyen elektromos rollerező csőgatyás füves fasz rapper, több ilyenre lenne szükség!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Vasárnapi klasszikus matinénk következő tagja:
Khartoum

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Vasárnapi klasszikus matinénk következő tagja:
Khartoum

Gordon életrajzát egyébként érdemes átfutni.
Micsoda élet!

 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Én itthon megnéztem a Topgun-t mielőtt elmentem az újnak a vetítésére, szerintem bőven hozza a régi szintjét és egy nagyon jó film. Nem műszaki szempontból kell nézni, mert ha elkezdesz azon kattogni, hogy ez nem így meg úgy lenne... akkor nem tudod élvezni a filmet, ami szerintem nagyon jó lett, pont ez miatt örültem, hogy a moziban néztem meg és nem valami online filmeken. :D Rég láttam már olyan filmet aminek nem csak, hogy köze van a trailerhez, de maga a film jobb is mint a trailere, nos az új Topgun ilyen - legalábbis szerintem - . Sőt simán ellehet vinni a csajokat, ők is élvezni fogják a tapasztalataim alapján, csak szerintem jobb lesz az élmény, ha megnézitek az előző részt, mert arra épül és korrektül.

Megnéztem a Zanoxot is, szerintem az inkább az elmegy kategória, szerintem az nem feltétlenül érdemes a moziban. :D

Még a Lányok Dubajban című filmet akarom megnézni a moziban, mert azokat a csajokat inkább a nagy vásznon nézem meg, mint a kis képernyőn. :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Egyébként miért van az, hogy a (hetvenes) nyolcvanas években rakat sikeres repcsis sorozat volt, aztán valahogy 30x év kellett ahhoz, hogy ismét előkerüljön ez a téma, és megcsinálják a Top Gun folytatását, de pl. tv sorozat nem foglalkozik nagyon a repüléssel? Készült egy-két repülős film, de miért került le ez a téma a napirendről? Talán kivétel a Pensacola, meg a német helis akciósorozatok, de utóbbiakat inkább nem is írom ... Filmet a franciák csináltak egy elég jó filmet a modern repülésről, de leszámítva a sok Pearl Harboros filmet alig készül minőségi alkotás. Pedig, látva a Top Gun sikerét, vevők lennének rá az emberek. De ha akciófilm, akkor Transformers meg a sok képregényfilm és kész.

Régen:





https://www.youtube.com/watch?v=Lx_a-h9lspo

https://www.youtube.com/watch?v=Qb0g8KNBz1A

https://www.youtube.com/watch?v=eoxHhYyRIL0
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Egyébként miért van az, hogy a (hetvenes) nyolcvanas években rakat sikeres repcsis sorozat volt, aztán valahogy 30x év kellett ahhoz, hogy ismét előkerüljön ez a téma, és megcsinálják a Top Gun folytatását, de pl. tv sorozat nem foglalkozik nagyon a repüléssel? Készült egy-két repülős film, de miért került le ez a téma a napirendről? Talán kivétel a Pensacola, meg a német helis akciósorozatok, de utóbbiakat inkább nem is írom ... Filmet a franciák csináltak egy elég jó filmet a modern repülésről, de leszámítva a sok Pearl Harboros filmet alig készül minőségi alkotás. Pedig, látva a Top Gun sikerét, vevők lennének rá az emberek. De ha akciófilm, akkor Transformers meg a sok képregényfilm és kész.

Régen:





https://www.youtube.com/watch?v=Lx_a-h9lspo

https://www.youtube.com/watch?v=Qb0g8KNBz1A

https://www.youtube.com/watch?v=eoxHhYyRIL0
Engem a Vasmadarak epizódjai ábrándított ki a repülős akciófilmekből... Már csak arra emlékszem, hogy jó szar volt.
Pedig a Végső visszaszámlálás, Top Gun, Kék villám filmeket sokszor láttam. Volt még egy helikopteres film, amiben AH-64-ek pályáztak egy OH-6-ra. Az is egész jó volt, emlékeim szerint.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
A Dog egész jó film lett.
Mi lett végül az Afganisztánban szolgált, majd ott hagyott kutyákkal? Volt valami hír, hogy megpróbálják hazahozni őket. Végül haza kerültek?
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
A Dog egész jó film lett.
Mi lett végül az Afganisztánban szolgált, majd ott hagyott kutyákkal? Volt valami hír, hogy megpróbálják hazahozni őket. Végül haza kerültek?
Elképzelhetö hogy nem.Én láttam nagyon régen egy dokumentumfilmet vietnámi háborus veteránokról akik kutyákkal szolgáltak.Egyetlen kutyát sem vihettek haza.Szerintem itt sem történt másképp.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
786
1 941
93
Engem a Vasmadarak epizódjai ábrándított ki a repülős akciófilmekből... Már csak arra emlékszem, hogy jó szar volt.
Pedig a Végső visszaszámlálás, Top Gun, Kék villám filmeket sokszor láttam. Volt még egy helikopteres film, amiben AH-64-ek pályáztak egy OH-6-ra. Az is egész jó volt, emlékeim szerint.
Hahh, abban az időben néztünk mindent, amiben repcsit lehetett látni. A mai fiatalok el sem tudják képzelni, milyen információ hiány volt akkortájt. Innen nézve a Vasmadarak is csodás volt:D
A helis a Tűzmadár akció, Nicolas Cage-el, az is "alapmű" volt. Azóta is imádom a kis repülő tojást. Tényleg nagyon kevés néznivaló volt anno, még az Intruderek támadása jut eszembe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 087
83 445
113
Hahh, abban az időben néztünk mindent, amiben repcsit lehetett látni. A mai fiatalok el sem tudják képzelni, milyen információ hiány volt akkortájt. Innen nézve a Vasmadarak is csodás volt:D
A helis a Tűzmadár akció, Nicolas Cage-el, az is "alapmű" volt. Azóta is imádom a kis repülő tojást. Tényleg nagyon kevés néznivaló volt anno, még az Intruderek támadása jut eszembe.
Bat21
 
  • Tetszik
Reactions: laca