Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 018
87 743
113
Köze nincs a műhöz, csak a szereplők vannak onnan. 1918. november 11-én még zajlik a történet ...

Nekem óriási csalódás, és bár Netflix, azért reménykedtem. Ha ennek a címe nem Nyugaton a helyzet változatlan, akkor überfaxa! Csakhogy az a címe ....

Mindent akartak a németek: Oscar jelölés, eredeti mű, eredeti forgatókönyv átirat, stb., csakhogy ez bár egy igazi és véres első világháborús film, főleg az 1917hez képest, ennyi. Az egész egy nagy Netflixes baromsággá fajul a végére. Kár érte. Az elképzelés és az előzetesek nem voltak rosszak. :(

Áthallás a mai eseményekre max annyi, amennyi hülyeségért az ukránok ma is meghalnak, pedig már rég vége kellene, hogy legyen számukra. De kevés ilyen van szerencsére.

Viszont NULLA Himmelstoss szál van! Nulla! Kantorek sincs!
Baumer van, Kat van, többiek vannak.
Rohadt 5 perc ...

Katet és Deteringet összemosták. Paul Baumerből Rambót csináltak.

Idegesítő lett tőle a film.

Mondom, ha ez nem Nyugaton a helyzet változatlan címmel jelenik meg, hanem mondjuk Összeomlás vagy más címmel, überfaxa, de valamelyik barom a Netflixnél vsz csak így adhatott rá pénzt, mert más okát nem látom, hogy miért lett ez a címe, és miért ezek a karakterek nevei.

Mikor lementek az első véres csatajelenetek, komolyan, volt hátra másfélnél is több óra. Az utolsó percig vártam Himmelstosst ... :(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Köze nincs a műhöz, csak a szereplők vannak onnan. 1918. november 11-én még zajlik a történet ...

Nekem óriási csalódás, és bár Netflix, azért reménykedtem. Ha ennek a címe nem Nyugaton a helyzet változatlan, akkor überfaxa! Csakhogy az a címe ....

Mindent akartak a németek: Oscar jelölés, eredeti mű, eredeti forgatókönyv átirat, stb., csakhogy ez bár egy igazi és véres első világháborús film, főleg az 1917hez képest, ennyi. Az egész egy nagy Netflixes baromsággá fajul a végére. Kár érte. Az elképzelés és az előzetesek nem voltak rosszak. :(

Áthallás a mai eseményekre max annyi, amennyi hülyeségért az ukránok ma is meghalnak, pedig már rég vége kellene, hogy legyen számukra. De kevés ilyen van szerencsére.

Viszont NULLA Himmelstoss szál van! Nulla! Kantorek sincs!
Baumer van, Kat van, többiek vannak.
Nagyon adom amit írsz, én is ezt éreztem a film láttán. Nekem nem tűnt mondjuk áthallásosnak a film. Egy sima háborús filmek teljesen elmenne.

SPOILER ALERT!
Eleve már címében meghazudtolják a művet, hiszen véget ér benne a háború békét kötnek, pedig erről pont, hogy szó nincs a könyvben! Akkor meg, hogy lehet a helyzet változatlan!? Persze érteni vélem, hogy a tábornokok jelenetei dramaturgiai céllal kontraszt kepzőként kerültek be, csak sok időt vesznek el, és ezt a szerző sokkal elegánsabban a hősünk hazalátogatásakor a közemberek szemén keresztül mutatja be. Ez sincs a filmben, meg ugye a sérülése. A hosszas szenvedéssel haló bajtársakra se jutott idő, és a bombatölcséres jelenetet is elkapkodták.

Ami tetszett és hozzáadott a hangulathoz az elején a egyenruhákkal való jelenet volt.

De a végén "Kat" halála mekkora egy elbaszott húzás már, hogy a fazon aki a legjobb haverja mellett él, együtt szarnak, stb a mocsokban éveken keresztül együtt elnek mindenen osztoznak, testvérként tekintenek a másikra, hirtelen be kell mennie több száz méterre az erdőbe pisilni... WTF!

Maga a hősünk halála a végén nem lenne rossz, ha nem ezzel a 15 percel a háború vége előtt inditott rohamra lenne kihegyezve. Olcsó húzás.

Én nem láttam a korábbi feldolgozásokat csak a könyvet olvastam, de most kíváncsi lettem rájuk, amolyan esettanulmányként lehet meg is nézem majd.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 524
113
Köze nincs a műhöz, csak a szereplők vannak onnan. 1918. november 11-én még zajlik a történet ...

Nekem óriási csalódás, és bár Netflix, azért reménykedtem. Ha ennek a címe nem Nyugaton a helyzet változatlan, akkor überfaxa! Csakhogy az a címe ....

Mindent akartak a németek: Oscar jelölés, eredeti mű, eredeti forgatókönyv átirat, stb., csakhogy ez bár egy igazi és véres első világháborús film, főleg az 1917hez képest, ennyi. Az egész egy nagy Netflixes baromsággá fajul a végére. Kár érte. Az elképzelés és az előzetesek nem voltak rosszak. :(

Áthallás a mai eseményekre max annyi, amennyi hülyeségért az ukránok ma is meghalnak, pedig már rég vége kellene, hogy legyen számukra. De kevés ilyen van szerencsére.

Viszont NULLA Himmelstoss szál van! Nulla! Kantorek sincs!
Baumer van, Kat van, többiek vannak.
Köszi, megnézem majd. Az 1930as verziót jobbnak tartod?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
De a végén "Kat" halála mekkora egy elbaszott húzás már, hogy a fazon aki a legjobb haverja mellett él, együtt szarnak, stb a mocsokban éveken keresztül együtt elnek mindenen osztoznak, testvérként tekintenek a másikra, hirtelen be kell mennie több száz méterre az erdőbe pisilni... WTF!

Kezdem úgy érezni, hogy passzolom a művet ilyen húzások miatt.

Egyúttal ajánlanám (már írtam róla asszem) az 1944 című Észt filmet.
Kegyetlen nyersen mutatja be a háborút, ráadásul mindenkinek jelentősége van, nincs olyan hogy meglátsz valakit és első gondolatod, hogy na ő meg fog halni...
Mikor a norvégokkal lerohannak egy lövészárkot az különösen jól meg van koreografálva. Mg-t felállítják a lehetséges utánpótlás irányába, majd minden sarkon gránát, sortűz, előugrás...

Na meg a paraszt bácsi aki minden nap ételt hord a német oldalon harcoló észteknek, aztán az egyik nap fura zöld egyenruhában találja ott "őket" és telibe szidja a mocskos szovjeteket :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 018
87 743
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon adom amit írsz, én is ezt éreztem a film láttán. Nekem nem tűnt mondjuk áthallásosnak a film. Egy sima háborús filmek teljesen elmenne.

SPOILER ALERT!
Eleve már címében meghazudtolják a művet, hiszen véget ér benne a háború békét kötnek, pedig erről pont, hogy szó nincs a könyvben! Akkor meg, hogy lehet a helyzet változatlan!? Persze érteni vélem, hogy a tábornokok jelenetei dramaturgiai céllal kontraszt kepzőként kerültek be, csak sok időt vesznek el, és ezt a szerző sokkal elegánsabban a hősünk hazalátogatásakor a közemberek szemén keresztül mutatja be. Ez sincs a filmben, meg ugye a sérülése. A hosszas szenvedéssel haló bajtársakra se jutott idő, és a bombatölcséres jelenetet is elkapkodták.

Ami tetszett és hozzáadott a hangulathoz az elején a egyenruhákkal való jelenet volt.

De a végén "Kat" halála mekkora egy elbaszott húzás már, hogy a fazon aki a legjobb haverja mellett él, együtt szarnak, stb a mocsokban éveken keresztül együtt elnek mindenen osztoznak, testvérként tekintenek a másikra, hirtelen be kell mennie több száz méterre az erdőbe pisilni... WTF!

Maga a hősünk halála a végén nem lenne rossz, ha nem ezzel a 15 percel a háború vége előtt inditott rohamra lenne kihegyezve. Olcsó húzás.

Én nem láttam a korábbi feldolgozásokat csak a könyvet olvastam, de most kíváncsi lettem rájuk, amolyan esettanulmányként lehet meg is nézem majd.
Szerintem nem baj, hogy tágabban értelmezték a könyvet. Miért ne?
Legalább kaptunk egy 1.vh-s filmet, amikből túl kevés van szvsz.
Amik nekem szemet szúrtak:

-legelején a roham: szurony nélkül? Bátor...

-1917-ben, a harmadik évben kötve hiszem, hogy akkora lelkesedés, demagógia benyalás lett
volna. 1914-ben volt, de még mekkora. De ekkorra már mindenki tudta, hogy ezt az egészet nagyon nem kellett volna.
Kb mindenkinek lehetett már ekkorra személyes vesztesége családból, rokonságból.

-gépesítés: kétlem, hogy ennyi teherautó lett volna, mint amilyen arányt a film sugall.
Legalább annyira gépesítve vannak, mint a 2.vh-ban, pedig hát akkor is túlnyomó részt lóvontatás volt.
Hát még a Nagy Háborúban.

-dohányzás: alig valaki, pedighát...

Az eddigi két feldolgozást nem olyan régen linkeltem itt, érdemes megnézni őket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 018
87 743
113
Szerintem nem baj, hogy tágabban értelmezték a könyvet. Miért ne?
Legalább kaptunk egy 1.vh-s filmet, amikből túl kevés van szvsz.
Amik nekem szemet szúrtak:

-legelején a roham: szurony nélkül? Bátor...

-1917-ben, a harmadik évben kötve hiszem, hogy akkora lelkesedés, demagógia benyalás lett
volna. 1914-ben volt, de még mekkora. De ekkorra már mindenki tudta, hogy ezt az egészet nagyon nem kellett volna.
Kb mindenkinek lehetett már ekkorra személyes vesztesége családból, rokonságból.

-gépesítés: kétlem, hogy ennyi teherautó lett volna, mint amilyen arányt a film sugall.
Legalább annyira gépesítve vannak, mint a 2.vh-ban, pedig hát akkor is túlnyomó részt lóvontatás volt.
Hát még a Nagy Háborúban.

-dohányzás: alig valaki, pedighát...

Az eddigi két feldolgozást nem olyan régen linkeltem itt, érdemes megnézni őket.
Pontosan. Paul még a csúcsos sisakban vonul be a legelején, nem 17ben!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó, hát akkor ezt a Netflixes szemetet meg se nézem. A két legjobb világháborús regény közt van ez nálam. A másik természetesen Jünger acélzivatarja. Inkább megnézem az egyik régebbi feldolgozást, azok jók voltak!
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Jó, hát akkor ezt a Netflixes szemetet meg se nézem. A két legjobb világháborús regény közt van ez nálam. A másik természetesen Jünger acélzivatarja. Inkább megnézem az egyik régebbi feldolgozást, azok jók voltak!
Nem szemét az, csak nem úgy kell nézni, mint a regény szó szerinti adaptációja.
A színészi alakítás egyébként nagyszerű benne sztem.

Egyébként itt van a Netflixes:
/ha tetszett a film, támogasd a készítőket és blabla/
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 018
87 743
113
Angol sorozat, azok rövidek szoktak lenni
Ezzel nincs baj, a Testőr meg a többi bőven elég annyiban, amennyiben, de ez azért tovább fűzhető lett volna, de nem lett továbbfűzve, sőt, nagyot is ugrottak a végén, mintha nem bíztak volna benne, hogy jó sorozat lesz. Fene se tudja, én sajnálom, hogy így ért véget.