Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na.
Ezért szar a Patriot.
Gibson sikeresen lemészárolta a történelemhűséget.
Pedig jó filmet is készíthetett volna.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Se buzik, se zsidók, se négerek.
Ne bízd még el magad :D

Egyébként komolyra fordítva a szót összességében szerethető sorozat, most fejeztem be.

Legnagyobb negatívumom annyi volt hogy sok volt a modoros erőltetett lazaság főleg az elején, később ez aztán természetesebb lett. Ezen kívül max kisebb dolgok nem tetszettek, erőltetett romantikus szál, néha erőltetett drámaiság, illetve hogy az "ellenség" arctalan, alig látunk belőlük valamit, vagy hogy aki csak a sorozatból tájékozódna azt hiheti hogy tényleg minden ezen a néhány srácon múlt, a több tízezer katonatársuk meg nem csinált semmit (ez egy kalandsorozat, szóval a történelmi pontosságot direkt nem írom). Plusz a néhány nem korhű technika, persze azon lehet vitatkozni hogy melyik a rosszabb, ha amcsi m939-es teherautókat festenek be németnek, vagy ha gagyi cgi az egész film. Mondjuk a végén az m48 Patton az övön aluli volt.

DE ezeket leszámítva tényleg izgalmas, a sorozat közepétől már élvezhető a lazasága, én egyáltalán nem bántam hogy az Elit alakulat meg a folytatása után nem egy tök komoly verziót csináltak a SAS-ról hanem egy ilyen tökösebb poénkodósabbat. Ezzel a sivatagi környezettel meg ezekkel a karakterekkel tiszta Rejtő fílinge volt! És a legnagyobb pozitívum hogy végre egy nem pc sorozat abban az értelemben hogy baromi trágár, mindennel poénkodnak benne és nem éppen visszafogottan ábrázolja ezeket az angolokat hanem igazi kőbunkó suttyó katonákat látunk, tényleg mint egy Rejtő regény hősei, szóval ebben legalább hiteles. És kurva jó zenék mennek végig, annak aki szereti az AC/DC-t vagy a Motörheadet!!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ne bízd még el magad :D

Egyébként komolyra fordítva a szót összességében szerethető sorozat, most fejeztem be.

Legnagyobb negatívumom annyi volt hogy sok volt a modoros erőltetett lazaság főleg az elején, később ez aztán természetesebb lett. Ezen kívül max kisebb dolgok nem tetszettek, erőltetett romantikus szál, néha erőltetett drámaiság, illetve hogy az "ellenség" arctalan, alig látunk belőlük valamit, vagy hogy aki csak a sorozatból tájékozódna azt hiheti hogy tényleg minden ezen a néhány srácon múlt, a több tízezer katonatársuk meg nem csinált semmit (ez egy kalandsorozat, szóval a történelmi pontosságot direkt nem írom). Plusz a néhány nem korhű technika, persze azon lehet vitatkozni hogy melyik a rosszabb, ha amcsi m939-es teherautókat festenek be németnek, vagy ha gagyi cgi az egész film. Mondjuk a végén az m48 Patton az övön aluli volt.

DE ezeket leszámítva tényleg izgalmas, a sorozat közepétől már élvezhető a lazasága, én egyáltalán nem bántam hogy az Elit alakulat meg a folytatása után nem egy tök komoly verziót csináltak a SAS-ról hanem egy ilyen tökösebb poénkodósabbat. Ezzel a sivatagi környezettel meg ezekkel a karakterekkel tiszta Rejtő fílinge volt! És a legnagyobb pozitívum hogy végre egy nem pc sorozat abban az értelemben hogy baromi trágár, mindennel poénkodnak benne és nem éppen visszafogottan ábrázolja ezeket az angolokat hanem igazi kőbunkó suttyó katonákat látunk, tényleg mint egy Rejtő regény hősei, szóval ebben legalább hiteles. És kurva jó zenék mennek végig, annak aki szereti az AC/DC-t vagy a Motörheadet!!
Én már hetek óta túl vagyok rajta. Mondjuk a felszopás részt jórészt szkippeltem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy kötelező klasszikus

 
M

molnibalage

Guest

Tényleg kurvajó sorozat volt. Mai szemmel megugorhatatlan magasságban van.

Viszont ennek kapcsán utánanéztem. Hát, római császárnak lenni minden volt, csak nem életbiztosítás.
Egy kiferdített statisztika szerint az USA elnökének lenne az egyik legveszélyesebb azt nézve, hogy hányan haltak meg a terminusuk alatt úgymond munka közben. A római császárokhoz képest babazsúrnak tűnik az.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
egy nagyszerű klasszikus Paul Newman-el
/avagy hogyan sikerült letiplizni Palesztínából, mielőtt egymásnak esnek a zsidók és arabok/


 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
egy nagyszerű klasszikus Paul Newman-el
/avagy hogyan sikerült letiplizni Palesztínából, mielőtt egymásnak esnek a zsidók és arabok/


Zsidós filmet csak izraelit, vagy arabot.