Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ebben a témában még:
http://www.port.hu/uriemberhez_meltatlan..._an_ungentlemanly_act/pls/w/films.film_page?i_film_id=11640
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Így készülnek a vadászgépekről, a nyálcsorgatós fotók.
http://www.washingtonpost.com/posttv/business/technology/the-aerial-dance-of-photographing-fighter-jets/2014/09/15/cc014830-2a1d-11e4-8b10-7db129976abb_video.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Boki, Dima!
Ez a TVsorozat milyen minőségben magy Ooban?:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4824477
Csak Xvidben tudom letölteni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Film készült a "legtermékenyebb" amerikai katonai mesterlövészről, Chris Kyle-ról.
https://www.youtube.com/watch?v=cRbAXWfthtA#t=102
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
A Dark Blue World című filmet javaslom megtekintésre azoknak akiket érdekel a 2. vh-s repülés, repülőmentalitás. Egy az UK-ban szolgáló csehszlovák repülős egység két pilótájáról, azok barátságáról szól. Mielőtt mindenki megijedne, a filmben 2x annyi spitfire zuhan le mint messzer illetve itt csak a legszükségesebb esetben használtak CGI-t (össz-vissz 3-4 alkalommal), egyébként a még megmaradt valódi gépekkel forgattak (ha jól emlékszem régebben írták hogy 1x repképes spitfiret szedtek össze a forgatáshoz pl...).
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Ma este a Viasat Exp.-en 21:00-kor , A levegő harcosai 3.rész V-22...

Aki látta az előző 2 rész nem tudja hol lehetne megnézni , mert itt nem látom hogy ismételnék ? Az első két részben az F15 és az Apache került bemutatásra.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 725
2 497
113
Még anno 20 évvel ezelőtt VHS -en rossz minőségben hang alámondással láttam a Full Metal Jacket. Valamelyik nap eszembe jutót , hogy meg kellene újra nézni. Letöltöttem és nem csalódtam,
ajánlóm mindenkinek aki még nem látta, ha meg látta akkor azért.

https://www.youtube.com/watch?v=x9f6JaaX7Wg
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Off, de ha valakinek alacsony a vérnyomása, csak olvassa el az alábbi "könyvkritikát":

<i>Nem embereket lőtt le, hanem célpontokat
Az Amerikai mesterlövész című filmet hat Oscar-díjra jelölték (a fontosak: legjobb film, férfi színész és adaptált forgatókönyv), Clint Eastwood rendező egy amerikai hős, Chris Kyle történetét dolgozta fel. A film elég közepesen sikerült, ezért elolvastam Chris Kyle[...]
http://konyves.blog.hu/2015/02/08/amerikai_mesterlovesz_565
</i>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Orosz-Ukrán koprodukciós film készült a 2. VH-ban harcoló orosz mesterlövésznőről, aki 300+ ellenséges katonát lőtt le. A film májusban jön ki a 70. évforduló előtt.
http://news.yahoo.com/lady-death-wwii-sniper-film-aims-hit-russia-034543400.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 723
113
Az eleje még OK, de a végső összecsapás már fájdalmas volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Még mindig nem képesek elszakadni attól a sémától hogyha az ellenség lő akkor lepattanik,meg (álló helyből!) nem talál (német célzó+optikai rendszer). Ha meg usa lő (menetből) egyszerre elszáll az ellen az első lövésre.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 622
113
<b>A kém (Spy)</b>


Hát ez film ez valami kib*tt jó volt, még mindig a hatása alatt vagyok.

Nem tudom túlzás-e egy ilyen filmnek 10/10-et adni, de bizony nincs szívem még fél pontot sem levonni (ha megtenném, 50 cent amúgy nem sok vizet zavaró cameoja miatt tenném).

A kém vígjáték szvsz eleve hálás műfaj, mert a legtöbb, amire emlékszem igencsak szórakoztatóra sikerült, és bizony ez még kategóriáján belül is a legjobbak közt van.

A főszereplő/címszreplő miatt tartottam a filmtől, de mindenképp moziban akartam látni részben a magyar helyszínek miatt, részben mert a külföldi kritika is dicsérte (a Rotten Tomatos-on 95%-on áll).

Nos, az egész mozi remekül működik, az elejétől a végéig leköti az embert. A kémszál alapvetően a szokásos alapsztori, de ugye a karakterek nem éppen a szokásosak.

A vígjátéki vonal abszolút rendben van, több részen is könnyesre nevettem magam a szövegtől, és nem volt nehéz észrevenni, hogy a közönség többi része így tett. Félelmeimre rácáfolva Melissa McCarthy karaktere ragyogóan működött - ahogy a többi fontos szereplőé is - de a legnagyobb király szvsz a Statham által alakított Rick Ford ügynök volt, de MM-nek és Rose Byrne-nek is vannak hatalmas szövegei. Szerencsére altesti jellegű humor csak egyszer fordult elő, de az sem volt erőltetett, valamennyire passzolt a helyzethez.

Az akciójelenetek sem lettek nevetségesek, azokat is rendesen megcsinálták, több alkalommal kifejezetten korhatárosan durvák. A Budapesten forgatott autós üldözést - és a szintén többnyire Pesten Budán forgatott Római száguldozást is jó volt nézni.

Magyarország és Budapest is nagyon korrektül - a szebbik arcán át - lett bemutatva, sőt, még a párizsi, római és várnai jelenetek egy része - vagy szinte mind - itt készült (pár helyen CGI hozzáadásával, amit csak az szúr ki, aki ismeri az adott helyszíneket/épületeket). Külön + a Balaton szerepeltetéséért.

<b>A készítők színvonalasságát jellemzi, hogy a magyarországi részeknél az olyan apró részletekre is figyeltek, mint pl. a rendőrségi/TEK ill. tűzszerész egyenruhák valódiak legyenek, vagy hogy a magyarországi bűnözők létező, hazai továbbfejlesztésű magyar gyártású AMD-65-el rohangáltak.</b>

Összefoglalva nagyon régen láttam ennyire szórakoztató vígjáték/akció vígjátékot. Hirtelen talán a Karib-tenger kalózai - a Fekete Gyöngy átka jut az eszembe (a Kick-ass azért más műfaj). 10/10-et tartom, ha holnapra meg is bánom, a 9,5/10 akkor is állni fog.

Ráadásul mindezt magyar szinkronnal, ami a régi korok színvonalát idézte- ezért mindenképp dícséret jár az abban résztvevőknek is.

Menjetek moziba, nézzétek meg:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 622
113
Még anno 20 évvel ezelőtt VHS -en rossz minőségben hang alámondással láttam a Full Metal Jacket. Valamelyik nap eszembe jutót , hogy meg kellene újra nézni. Letöltöttem és nem csalódtam,
ajánlóm mindenkinek aki még nem látta, ha meg látta akkor azért.

https://www.youtube.com/watch?v=x9f6JaaX7Wg


Tulajdonépp két egyórás film, amik lazán - az egyik főhősön - keresztül kapcsolódnak egymáshoz.

A kiképzéses része elég komoly, a második fele viszont inkább csak érdekes - ugye Hue ostromának bemutatása nem ipikus Vietnamos téma.

Összességében jó film, de a Szakasz nálam simán veri.