Haderő fejlesztési tippmix

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Ez nem csak rep. nap, tele van szárazföldi bemutatóval, kiállítóval, progival. Ha bejelentenek harminciksz régi Leopard upgrade-t a Rábában, akkor vasárnap visszamegyek veled pálinkázni, mert normál esetben csak szombaton megyek. o_O
Fél napja túrom a Rába, Rekard, Diagonal Valor minden dolgát, de sehol semmi.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 018
113
Ez nem csak rep. nap, tele van szárazföldi bemutatóval, kiállítóval, progival. Ha bejelentenek harminciksz régi Leopard upgrade-t a Rábában, akkor vasárnap visszamegyek veled pálinkázni, mert normál esetben csak szombaton megyek. o_O
Figyu itt a nagypapa féle szilva, viszek egy fél litert sunyiba! Ha lesz ott Htk-s szeretettel várom egy pertura! De csak ha bejelentés lesz szombaton! Aki szombaton megy ne merjen spoilerezni! Bár lehet ez nagy kérés!:D
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 066
30 563
113
Figyu itt a nagypapa féle szilva, viszek egy fél litert sunyiba! Ha lesz ott Htk-s szeretettel várom egy pertura! De csak ha bejelentés lesz szombaton! Aki szombaton megy ne merjen spoilerezni! Bár lehet ez nagy kérés!:D
Ne netezz szombaton és akkor nem tudunk spoilerezni :D

safe_image.php
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 257
8 169
113
C/D Gripenek korszerűsítése
IRIS-T rendelés
olaszországi pilótaképzésre szerződés
izraeli drónok beszerzése és fejlesztési együttműködés
L-39NG (+ valamilyen új változat későbbi kifejlesztése)
valamilyen karbantartó központ az Aero+ACE+Airbus+HeliControl Kft kombinációból
Pipistrel gyártási-fejlesztési együttműködés bejelentése
Skyranger
...

És ez még csak az, ami hirtelen eszembe jutott mint lehetőség a légierőre vonatkozóan...
Skyranger esélyes...
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Nem kívánság- hanem tipplista :D

MBT: 60 db Altay, addig T-72 felújítás

IFV lánctalp: 60 db Tulpar

IFV kerekes: Boxer (nem hiszem hogy 2-féle ifv lesz)

APC kerekes: felújított BTR

SPH: valami Cseh/Szlovák cucc, pl. Eva

ATGM: Spike

AH: Mi-24 aztán kész vége-

UH: 20 db H225 a H145 mellé

Na visszakerestem mit agyaltam ki közel 3 éve. Alábecsültem a beszerzéseket, szerintem nagyon tolták akkoriban a médiában a török haverságot, ezért írtam az Altayt meg a Tulpart, meg azt hittem csak arra lesz pénz, meg csak Eva-ra Pzh helyett.
A Spike viszont bejött legalább :D a H225 szerintem meg már világos volt akkoriban csak még nem mondták ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Sok helyen így szokták. Ez olyan, mint a nagy szakkiállításokra időzíteni a új típusok vagy a megrendelések bejelentését.
Én pont emiatt érzaem úgy, hogy amit lehetett, annak a bejelentését halasztották erre a happeningre.
Van egy olyan érzésem, hogy pár év múlva nálunk fel fognak fejleszteni egy komolyabb haditechnikai kiállítást. A fejlődő hazai hadiipar mindenesetre igényelné.
Ha már nagy szafarinemzetként összejött egy vadászati világkiállítás! :rolleyes: