Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Hát hogy a teljes Bakonyt el is találja, az azért nekem sok volt.... Tudtam, hogy korlátos, Kriss mondta is, hogy hát kicsit megkoptak már, de azért mégis.

T72 esetében állóból azért legalább egyet jó lett volna.

Leo passsz, majd aki ott volt megmondja, Konkurszt én még el is fogadom, >50%, CGnél meg a flankírozó team lőtt egy szépet mögé, de azt betudom lámpaláznak.
Btr-nèl nem kellene ilyen hosszú sorozatot lőni.
De az nem mentsèg hogy alá lő már az elsőkre is.
Meg nem helyesbít.

72-es is ilyen. :rolleyes: Csak az itteni legendákban nem.

Cg nèl én az utolsót is mellè látom.


Kár hogy a spike meg a lynx nem látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Hát, negyven éves agyon kopott, állandóan szetbarmolt vasakkal ha nemtalalnak célba az gáz. Mert egy bemutatóra azért legalább valami etalon járművet meg képzett legénységet beultethettek volna hadd lássák a fejesek hogy megfelelt a felkészítés. Bár az is lehet ezekkel nem volt feltétlen fontos célba találni,hadd látszódjon a különbség az új és a régi közt. Csakhogy az új eszközökkel se ment nagyon, pedig új, precíziós, modern holmik. Ráadásul évek óta már használatban vannak. Ez viszont már ultragaz. Pláne ha így is eredményes volt az "előadás".
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
940
2 332
93
Én úgy láttam a Leo hátrafele menet eltalálta.

D-20 is - így különösen gáz hogy a T-72 lézertávmérővel meg tűzvezető rendszerrel körbelőtte.

BTR-t láttam korábban is hogy ergya, bár ez tényleg nagyon gáz volt most.
T-72-esből azért többet néztem ki. Basszus, Ukrajnában is harcoltak ilyen régi 72/64esek aztán csak nem ennyire vaktában lőttek. (van elvileg olyan 72esünk ami már a B tűzvezető rendszerét kapta meg az talán jobb egy fokkal?)

Vagy megint csak pár szerencsétlenül kiragadott részletből következtetünk messzire. (esetleg rutintalan kezszem?)

Mert azért kapott rendesen a roncs látszik Lippai képein illetve ezeken, frissek:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 904
78 143
113
Én úgy láttam a Leo hátrafele menet eltalálta.

D-20 is - így különösen gáz hogy a T-72 lézertávmérővel meg tűzvezető rendszerrel körbelőtte.

BTR-t láttam korábban is hogy ergya, bár ez tényleg nagyon gáz volt most.
T-72-esből azért többet néztem ki. Basszus, Ukrajnában is harcoltak ilyen régi 72/64esek aztán csak nem ennyire vaktában lőttek. (van elvileg olyan 72esünk ami már a B tűzvezető rendszerét kapta meg az talán jobb egy fokkal?)

Vagy megint csak pár szerencsétlenül kiragadott részletből következtetünk messzire. (esetleg rutintalan kezszem?)

Mert azért kapott rendesen a roncs látszik Lippai képein illetve ezeken, frissek:

A T-72 ilyen szar. Igen vannak itt olyanok akik szerint nem, de azok annyit is értenek hozzá. Ukrajnában azért a 72-esek nagy része átesett olyan modernizáláson ami érintette a tűzvezető rendszert is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Tehát akkor a MI T-72-eseink ilyen xarok. Mondjuk ez nem lep meg, normális nagyjavítást se kaptak soha nemhogy modernizálast.
A laktanyai buheralast meg inkább hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

andrew

Active Member
2014. július 17.
54
248
33
Pzh rèszt vett vègülis a bemutatón? Lhsn írja is hogy nem bírtak kezdeni, de kèsőbb lőttek-e vele? Videóban nem szerepel.
Mi-24-re pedig egyetlen fegyverzetkènt már csak a gèppuska maradt, ub rakèták elfogytak ? Szankciók miatt azoknak a beszerzèse nem lehetsèges ?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Mert nem a helyszínről, hanem 28 km-ről lőttt. Ami helyben volt, azt a statikuson lehetett simogatni.
Az a 28km az ugy van emlegetve mintha valami nagy dolog lenne. A 20 éve kidobott 2S1 Gvozgyika hozta a 22km-t, a 70 éves M109 a 30+ km-t.
2024 - ben ez a csudafegyver abból nem él meg hogy nagyon drága és 28km-re pukkogat mert jön a Lancat és testvérei és bumm, volt nincs tüzérség.
Szóval hadd ne essék hasra attól hogy mindenhol ezzel a 28km-el lakkozzak magukat a kis Gábor Áronok.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Lhsn sugalmazása

A Leopárd, LYNX gyakorlóval lőtt egy gyakorlaton. Nincs éles lőszer hozzá...

A Spike-al, CG- vel bár élesben lőttek, de ezek hatásságáról nem lehetett tapasztalatokat levvnni...,

BTR, T-72, D20 biztos képességeket jelent.
Fuu vazze ez nagyon durva!
Gyakorlatilag kiderült hogy igazam van és ez tényleg egy parádéra való seregecske csak. Nemhogy az országot, de magukat se tudják megvédeni, gyakorlatilag a lekoszlott, leszólt T-72,D-20,Btr - 80-tol varhatjuk hogy megvedjen meg működjön mert a Pzh-2000 csoda nem indult el,majd holnap, a másik két dragasaghoz meg nincs lőszer. A helikopterek pucerak, az új páncéltörő eszköz meg annyit se ér mint a régi. Olyan Mistral dejavue érzésem van. Megérte lemenni kutyaba a svédek előtt érte.
Közép Európa meghatározó haderejenek bemutatóját láttuk.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 395
28 213
113
  • Tetszik
Reactions: Katica and Blitz97

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
He ????? a PZH 28 km-el arrébbról lőtt legalább nézd már meg a videót mielőtt puffogsz baszod...



Főleg mert nem a cg a páncéltörő, hanem a spike...
Azt írják nem indult el mikor kellett, ott voltak a cikk szerzői a loveszeten, punktum. Mi az hogy nem indult el? Nincs egy éve hogy megkaptak, mi volt a baj? Tonkrebaxtak a bemutatóra szánt technikát, nem értenek hozzá, vagy ez ilyen technika? Azért lőttek 28km-rol mert nem indult el és nem jutott el a loterig ahol egyébként mindenki közvetlenül célt lőtt?
Meg néztem a videót, 3x egy felet belőle mert egyben kegyetlen egy előadás volt.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
510
2 695
93
Azon kívül, hogy demonstrálták a pontatlanságát, és elavult mivoltát a néphadseregtől megörökölt cuccoknak, meg az ex-szovjet teknyikának, mi értelme volt ennek? Nato-nak üzi, hogy ezt adtuk volna át ukrajnának, de inkább megkíméltük őket? "Baráti" országoknak üzenjük, hogy most tessék megtámadni minket, mert ezen a szinten vagyunk még mindig, hét, azaz 7 évnyi haderőfejlesztés után is......A Híúzokat jó volt látni, hallani, meg a leo-t is, csak hát jön a de.. Sajnálatos.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: borisz and Venom85

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 435
10 339
113
De ez alapján biztos nem kapnak nagy vállvetegetèst.
Pl. a helyesbítés teljes hiányából adódóan nehéz megmondani miért kapnának tulajdonképpen, mi a bemutató célja.

Mi az hogy nem indult el? Nincs egy éve hogy megkaptak, mi volt a baj?
Amilyen hideg volt az idő, gondolom lefagytak az ablakok.
Bezzeg a pingvinek.


A Leopárd, LYNX gyakorlóval lőtt egy gyakorlaton. Nincs éles lőszer hozzá...
BTR, T-72, D20 biztos képességeket jelent.

Na a kohósok remélem elkezdik összerakni végre a képet szájbarágás nélkül, hogy miért ragaszkodunk itt egy páran foggal-körömmel a szovjet technikához.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Ocses and Venom85

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 395
28 213
113
Na a kohósok remélem elkezdik összerakni végre a képet szájbarágás nélkül, hogy miért ragaszkodunk itt egy páran foggal-körömmel a szovjet technikához.
részt vevő technikai eszközök közül a kiöregedő „vasak”, a D-20-as ágyúk, a T-72-es harckocsi, a BTR-80A páncélozott csapatszállító a tőlük elvárható szinten bemutatták azt, amit tudniuk kell, biztos képességeket jelentve

Én a videót látva azt láttam, hogy a t-72 meg a BTR gyakorlatilag körbe lőtte a célt....
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 435
10 339
113
részt vevő technikai eszközök közül a kiöregedő „vasak”, a D-20-as ágyúk, a T-72-es harckocsi, a BTR-80A páncélozott csapatszállító a tőlük elvárható szinten bemutatták azt, amit tudniuk kell, biztos képességeket jelentve

Én a videót látva azt láttam, hogy a t-72 meg a BTR gyakorlatilag körbe lőtte a célt....
Nem akarod érteni, hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér