Hadgyakorlatok magyar részvétellel (Magyarországon és külföldön)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 159
2 383
113
Bekaperspektivabol van már valami vélemény, vagy azért varjam man meg a gyakorlat véget a türelmetlen fejemmel?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 422
113

Nem tudom volt e már. :(

De egyrèszt kiemelnèk egy mondatot.

Az ezredes úr szerint.

"A tartalèkos katonák egyenèrtèkűek a műveleti alakulatoknál szolgáló katonákkal."

Namost.
Ez hülye???
Demens?

Aki ki meri jelenteni hogy 20 nap felkèszítèssel + èvi 15 nappal azok az emberek ugyanolyan szintén vannak, mint az aktív állomány.:eek::eek::eek:

Nem tudom mi a rosszabb.
Ha hisz ebben.
Vagy ha tudatosan hazudik.


Masrèszt a 25 èvet leszolgált különleges főhadnagy oktatása mellett 6m en 6 ember fekszik.:eek::(:(

Ès hamár nem adnak nekik fegyverszijat akkor legalább a nagyon különleges meg az ezredes úr meg a többi szóljon már nekik, hogy az első csattot is tegyèk hátra a fegyveren.
Így alkotva egy retek hurkot belőle.
Ezt átvetve a fejük ès az egyik karjukon.
Így aránylag használható szíjat kapnak.


Eszem faszom megáll ezen a színvonalon.
Ami a különleges dőhadnagyúr szerint már jó. Bazzzzzzdddddmeg.:mad:

Nem a vezèrezredesnek kell talpig vasban parolázni.:mad::mad::mad:
Hanem ilyen alap dolgokat megtanítani az állomanynak.:mad:

Mert az első tűzharc 3. percèben a fele vagy halott vagy sèrült lessz.
A többi meg szalad majd vissza.

Na most lehet tènyleg NATO kikèpzèst emlegetni!:mad:

Szègyen a köbön.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 894
113

Nem tudom volt e már. :(

De egyrèszt kiemelnèk egy mondatot.

Az ezredes úr szerint.

"A tartalèkos katonák egyenèrtèkűek a műveleti alakulatoknál szolgáló katonákkal."

Namost.
Ez hülye???
Demens?

Aki ki meri jelenteni hogy 20 nap felkèszítèssel + èvi 15 nappal azok az emberek ugyanolyan szintén vannak, mint az aktív állomány.:eek::eek::eek:

Nem tudom mi a rosszabb.
Ha hisz ebben.
Vagy ha tudatosan hazudik.


Masrèszt a 25 èvet leszolgált különleges főhadnagy oktatása mellett 6m en 6 ember fekszik.:eek::(:(

Ès hamár nem adnak nekik fegyverszijat akkor legalább a nagyon különleges meg az ezredes úr meg a többi szóljon már nekik, hogy az első csattot is tegyèk hátra a fegyveren.
Így alkotva egy retek hurkot belőle.
Ezt átvetve a fejük ès az egyik karjukon.
Így aránylag használható szíjat kapnak.


Eszem faszom megáll ezen a színvonalon.
Ami a különleges dőhadnagyúr szerint már jó. Bazzzzzzdddddmeg.:mad:

Nem a vezèrezredesnek kell talpig vasban parolázni.:mad::mad::mad:
Hanem ilyen alap dolgokat megtanítani az állomanynak.:mad:

Mert az első tűzharc 3. percèben a fele vagy halott vagy sèrült lessz.
A többi meg szalad majd vissza.

Na most lehet tènyleg NATO kikèpzèst emlegetni!:mad:

Szègyen a köbön.
KK kal. szakalappal nem rendelkező kk kal a zöme egyenértékű simán. Nem tudom tudod e de a tartalékosok java részt valójában legénységi állományt visz azon belül is KK-t. Rendfokozat nem számít tartalékosként.

én nem szeretem a szílyat 1 pontosba a karom alatt ávenni használat közbe. tök fölösleges annyi hogy jól néz ki. de úgy szar vállváltáskor pl. csak úgy jó a kar alatt hordani (de olyankor valaki mindig szol.) amikor nem kell fogni. ha fogni kell elég ha csak a nyakon van (onnan már nem fogom elhagyni elengedhetem ha kell.)
A PKM et viszont csak nak kar alatt jó amikor átlehet buktattni a szíjat és az befeszülve a vállba tehermentesíti az alátámasztást így van hogy a szíj feszülve megtartja a (rakasz nélküli) pkm et rövid időre úgy hogy csak a markolat van fogva 1 kézzel.

AK bőrszíj nekem utolsó elötti ha nem ütötték padiátverővel. 1 pontoson.

japán gallérral tökéletes de a bocin se volt gond ezzel

egyébként ha nyakba van simán egy mozdulattal bele lehet bújni karral. aztán egy zsambamozdulat és a háton.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 894
113
ha rsegítek kézzel csak úgy tepül hátra a fegyver.
az a gáz hogy nemigen akar ottaradni olyankor. egyébként akkor jó a szíj hossza ha vállgödörbe az AK-t elengedve megtartja magát. (kis ideig kézfogás nélkül) annyi hogy be kell rögződni ehhez egy vállmozdulatnak gödörbehelyezés elött.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 894
113
nekem egyébként szerencsém kicsi vagyok nekem 2 ponton rögzítvel is tökéletes az ak bőrszíjjal. volt fegyverszíjam többféle már egy sincs nekem a bőr tökéletes ak ra.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 402
14 422
113
tök fölösleges annyi hogy jól néz ki. de úgy szar vállváltáskor
Ne magyarázd már meg a faszságot! :mad: Bazdmeg!

Melyik fog itt gyengèbb kèzzel(domináns szembe bele se menjünk)lőni???:mad:

Nèzd már meg hogy van rajtuk a fegyver.

Ahhoz hogy lőni tudjanak először át kell emelni a fejükön.

Tarcserènèl zavaró mert odalóg.

Beleakadsz.

Ha valamire kell a 2 kezed,vissza kell akasztanod a nyakadba.

Ha kell pisztolyra hogy a faszomba váltasz ha nincs rajtad a fegyver?
Eldobod?

Akkor tedd egypontosan a nyakadba csak.
Megnèzem pár nap 12 óra hordás
utam hogy fog mozogni a fejed.

Túdom te már ezen is túl vagy ezerszer.



Amúgy ez a videó ès ahogy mozognak a tartalèkosok rajta az "ahogy ne csináljuk" legjobb pèldáj.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 894
113
Ne magyarázd már meg a faszságot! :mad: Bazdmeg!

Melyik fog itt gyengèbb kèzzel(domináns szembe bele se menjünk)lőni???:mad:

Nèzd már meg hogy van rajtuk a fegyver.

Ahhoz hogy lőni tudjanak először át kell emelni a fejükön.

Tarcserènèl zavaró mert odalóg.

Beleakadsz.

Ha valamire kell a 2 kezed,vissza kell akasztanod a nyakadba.

Ha kell pisztolyra hogy a faszomba váltasz ha nincs rajtad a fegyver?
Eldobod?

Akkor tedd egypontosan a nyakadba csak.
Megnèzem pár nap 12 óra hordás
utam hogy fog mozogni a fejed.

Túdom te már ezen is túl vagy ezerszer.



Amúgy ez a videó ès ahogy mozognak a tartalèkosok rajta az "ahogy ne csináljuk" legjobb pèldáj.
ezért kell csak a nyakba akasztani (1 pontosan vagy 2 pontosan az mind1) ehhez tökéletes a bőrzsíj is (én pl jobban szeretem a sima szíjat mint az összevissza hurkokat.) be kell álítani a hosszát a bőrszíjal szerintem semmi probléma. azt tudja amit egy szíjnak tudnia kell
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 894
113
Ja ha èhezel meg is főzheted.
hallod a pája széléről dumálsz edzősködj valamelyik TVZ-nél . Simán kapnál jó beot persze a papír itt is papír pár tanfolyamot el is kell végezni (kiképzés) . Van olyan hogy képezd a kiképzőt és ez egy kiképzés. A rutin a kiképzők kiképzésénél kell hogy jelenlegyen. egyébként a kiképzőnek is elengedhetetlen a rutin de azt azt képzőnek meg pláne.

Egy hadgyakorrlat eről is szól igen ki kell képezni a katonát ha az a fegyverszíj helyes használata akkor igen az az hogy az alapkiképzésen ilyenre nem jut idő ? meg kell nézni hogy az eaprol hogy jönnek ki elvileg egységes és ehhez nem kell fizikum az ilyenekhez csak a fegyver kell a vállra és engedni játszani.
 
  • Tetszik
Reactions: szasa30

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 279
74 002
113
Sikeresen lezajlott a Kék Villám...

A közelmúltban zajlott az idei év - légierős szempontból - legfontosabb, a haderőnem minden alakulatát és technikai eszközét megmozgató kiképzési esemény, a Kék Villám IV. gyakorlat, amelynek feladatai és célkitűzései szorosan illeszkednek az Adaptive Hussars 2023 többnemzeti, országos gyakorlat tematikájába.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 279
74 002
113
MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred : Ezredünk katonái könnyű harcászati felszerelésben hajtottak végre menetgyakorlatot Lengyel László ezredes, alakulatunk parancsnoka vezetésével.

401082254_739923078178083_5153327682081094804_n.jpg
402235452_739923031511421_4329264029800373308_n.jpg
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár