Haditechnikai kvízjáték

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
1ab2b_37867_250x160.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 101
113
Mackensen

Már egyszer volt feladvány,pont te feladványod valamilyen afrikai katona kezében.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 815
113
Hová lett a feladványom? Végül is kitaláltam az ágyút és a vontatót, nem? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Hová lett a feladványom? Végül is kitaláltam az ágyút és a vontatót, nem? :)

Töröltem, és megint töröltem, mivel szabálytalanul raktad ki. Egy ilyen baki esetében általában megszoktuk adni a lehetőséget, hogy az illető új feladványt rakjon, emellett egy új feladvány közzététele előtt mindenképpen meg kell várni, amíg az előző feladvány kirakója is megerősíti a helyes választ.

Szóval azt a szépséget, amit délelőtt raktál ki tedd el legközelebbre :)

Az aktuális feladvány pedig az, amit boki rakott ki utoljára.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Dudi, igen és volt mikor abban a videóban is rákérdeztem, mikor össze vissza lövöldöztek Bangladesben. Csak reméltem, hogy boki hírtelen rávágja, hogy AKM:))
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 815
113
@GrGLy : De Boki feladványára rá van írva hogy micsoda?!?

http://www.usfirearms.com/

http://www.thetruthaboutguns.com/2013/04/jeremy-s/gun-review-usfa-zip-22lr/

Vagy nem értem a játék lényegét?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Terminator

Hm... tényleg, bár elég nehezen kivehető. Szerintem ez még határeset.

Mindenesetre a lényeg az, hogy van egy feladvány, te beírod a szerinted helyes megfejtést (linket nem raksz :p, csak a megoldás nevét), aztán jön a feladó és jóváhagyja. Ezután rakhatod a saját feladványodat. Nagyon röviden ennyi az egésznek a lényege.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Minden rendben. Ebben az esetben nyertél, még ha a képen rajta va a megfejtés is. A másikesetben az volt a baj, hogy csak úgy belinkelték és a más ablakben nyitottad meg, meg is volt a megoldás. Le kellett volna menteni és átnevezni aztán visszatölteni egy képmegosztóra.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Jap, ahogy Mack mondja, elvégre Ő a HTKA játékrészlegének a vezetője :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 815
113
Eltaláltad Mack!

Azt gondoltam nehezebb lesz, mert csak egyetlen példány van belőle. A svájci "rendszám" segített?

Nahkampfkanone II Gustav Tank Destroyer
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen. Hírtelen valami kanadai akármire tippeltem, mintha nekik lenne valami hasonló, de a zászló megadta a helyes irányt.