Haditechnikai kvízjáték

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Martini-Henry .577-450

A kép az1964-es, Michael Caine főszereplésével készült, Zulu című filmből van, amely 1879. január 22-23-án lezajlott rorke's drift-i csatát dolgozza fel
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Mi van a lovas jobbjában?
kmu6pq8am2ikedenpvqh.jpg
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
A Kanin, vagy Projekt 75A osztályba tartozó Bojkij romboló, miután 1988. november 14-én egy vihar felborította aSkogsøya-nál a Norvég-tengeren.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
<blockquote rel="ambasa">A Kanin, vagy Projekt 75A osztályba tartozó Bojkij romboló, miután 1988. november 14-én egy vihar felborította aSkogsøya-nál a Norvég-tengeren.

Nem 75A hanem 57A, biztos csak elirtad.</blockquote>

Én nem is vettem észre, mindegy most már amnesztia.
Elég, ha jóvátételként Ambasa csinál 50 fekvőtámaszt...
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
OFF

Én azért megnézném, az eredeti orosz írásmódját és a magyar helyesírás szabályait az orosz szavak átírására (Бойкий). Tudod én magyar vagyok és számomra az orosz nevek átírásánál nem az angol nyelv szabályai a mérvadóak. Szerintem ne erőltesd tovább, mert nem áll jól az okoskodás, nekem megint elment a kedvem az itteni játéktól, mint az már egyszer megtörtént.

Agyő, a többieknek meg további jó játékot!

TG
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 240
113
OFF

Én azért megnézném, az eredeti orosz írásmódját és a magyar helyesírás szabályait az orosz szavak átírására (Бойкий). Tudod én magyar vagyok és számomra az orosz nevek átírásánál nem az angol nyelv szabályai a mérvadóak. Szerintem ne erőltesd tovább, mert nem áll jól az okoskodás, nekem megint elment a kedvem az itteni játéktól, mint az már egyszer megtörtént.

Agyő, a többieknek meg további jó játékot!

TG

Most tévedsz. Nem okoskodtam, csak vicceltem, ha még itt vagy. Igazából azon csodálkoztam is, honnan tudod a pontos vihardátumot, nekem pld. sok időbe telt megtalálni. Remélem csak a meleg, vagy a fáradtság miatt van, ahogy reagáltál.
Egyébiránt, akik személyesen ismernek, azok mind tudnak az állandó BAROMKODÁSOMRÓL ... De én ilyen vagyok, ez van.
Ha szar poén volt, akkor bocsánat.