Haditechnikai kvízjáték

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Oké! 2 perces kérdés:

kviz8.jpg
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Khm. Közben rájöttem, hogy ez egy beugratós kép. M42 képet kerestem, de ez nem az. Ebből a szögből pont nem feltűnő a különbség. Ez az M42 elődje volt. Ha nincs tipp elfogadom az M42-őt is. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A bátor szír felkelők sorozat folytatódik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VIHldTu533M&feature=player_embedded
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
"Másodikként én is erre tippelek: "panzerschreck"  M9A1 bazooka"

Hogy mi?? A Panzerschreck az RPzB-43 vagy 54 és német... a Bazooka meg amerikai. Az M-9 stimmelne, mert azon volt először optika.

De én a Super Bazookát mondtam ami M-20. Szerintem annak valamilyen klónja lehet ez a cucc.

Hogy értsd : az M-1A1 és az M-9 es Bazooka jóval kisebb 57mm-s , míg az M-20 90mm-s.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egyik sem. Európai fegyver.

Ehunn még két videó:

http://www.youtube.com/watch?v=ePoO8UM39Oo&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=sr2raTv4aQI&feature=player_embedded
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Hogy mi?? A Panzerschreck az RPzB-43 vagy 54 és német… a Bazooka meg amerikai."

Igaz hogy hozzád képest nagyon amatőr vagyok, de annyira nem, hogy ezt ne tudjam ...

Idézőjelben volt és a jellegére értettem, mint "anti-tank weapon". Egyébként aztán rájöttem, nem jó, az elsütőszerkezet sem stimmelt, piszkosul hasonlított igaz, de amúgy meg mindegy.

Már bocsesz.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
akkor a fogalmazás volt rossz :p de nem leszólás hanem helyesbítés volt. kis egítség : ha ismeretlen eszközt látsz mindig nézd az emberhez vagy olyan dologhoz aminek nagyjából ismered a méretét mert ebből fontos infokat nyerhetsz. Ez esetben nagyon 2 dolog jött le : az űrméret 9-10 cm  (kézfej szélesség) a hossza pedig nagyjából egy embernyi (legalább 1.8m).

 

egy könnyű délelőtti feladvány :