1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haditechnikai makettek

Diskurzus a(z) 'Makettezés & modellezés' témában - Star Trek által indítva @ 2013. augusztus 21..

1. Star Trek

Star Trek New Member

[​IMG]MAgyar Mig-21 MF

2. Star Trek

Star Trek New Member

3. Star Trek

Star Trek New Member

4. Star Trek

Star Trek New Member

5. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

This discussion was created from comments split from: Lego haditechnikai makettek/modellek.

6. ms07

ms07 Well-Known Member

7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem jó a link.

8. ms07

ms07 Well-Known Member

9. dudi

dudi Well-Known Member

ms07

És ha ez a makett nekünk nem tetszik? :D

Ha ez a tied akkor lenne egy olyan kérdésem,hogy BMP-2D vagy T-72(lehetőleg BM)makettet szeretnék melyik gyártót ajánlod?
    Nem vagyok pro csak lelkes amatőr ezt azért nem árt tudni!

10. dudi

dudi Well-Known Member

1:35-ös méretarányban.

11. ms07

ms07 Well-Known Member

Akkor nem lájkolod :)

Én úgy tudom, hogy BM-et nem gyárt senki, úgy hogy dobozból meg tudnád építeni. Amit láttam eddig neten, azok mind átalakító készlettel voltak megcsinálva (műgyanta, rézmaratás) Alapnak általában a Tamiya T-72-esét használják. De ajánlom a makettinfo weboldalt, ott jobban tudnak neked segíteni :) Én 72-es méretben "utazok", ár és hely miatt :)

12. dudi

dudi Well-Known Member

ms07

Köszönöm a segítséget!Szép lett a makett csak egy kicsit nyugatabbra van az én ízlésemtől a témaválasztás. :)

13. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Tetszetős kis dioráma lett, kapott egy like-ot. :)

14. ms07

ms07 Well-Known Member

Dudi

Akkor Nálad keleti szelek fújnak :) Nálam ennyire éles témakör nincs,mondjuk német modern cuccból minden megvan, ami 72-es méret, de pl. most épp egy T72M1-T80BV-T90 hármas kombón dolgozgatok.

Tcat

Köszönöm szépen :)

15. dudi

dudi Well-Known Member

ms07

Igen nálam erőteljesen bár van egy Leopard 2 A6-om,tehát nem vagyok totálisan elvakult.Amúgy én is Lájkoltam.

16. honved

honved Well-Known Member

dudi !

Tamiya T-72 m1, a legjobb minőség, de jó alap a Zvezda T-72 A is. A Zvezda gyárt is több T-72 verziót 1:35-ben, be is szerezhető több boltból is, akár postai utánvéttel.

http://www.tankmodelshop.com/index.php?route=product/list&keyword=T-72&description=1

http://replica.hu/catalogsearch/result/index/?meretarany=96&q=T-72&

http://www.modellbolt.hu/index.php?cikk=tip2&mi=0&meddig=40&gy1=%2025&ggy2=81&mm2=35

https://modellzona.com/makett/bolt/harci-jarmu?&p=1

http://modellfutar.hu/makett/makett/harci-jarmu/tamiya-orosz-t72m1-harckocsi.html

17. dudi

dudi Well-Known Member

A Zvezdával az a baj,hogy nem egy jó minőségű cucc.Az én tudásomnál nagyobb tudás és tapasztalat kell ahhoz,hogy valaki szép dolgot csináljon egy Zvezda makettből.

18. ms07

ms07 Well-Known Member

Neked is köszönöm a lájkot, Dudi. A tamiya nem a legkönnyebben beszerezhetö, és a többihez képest drága is. Az ilyen hobbi-makettezőknek (magamat is ide sorolom) a revell lenne jó, minőségileg, de nekik csak T-80UD-jük van... Ráadásul ha magyar 72-est szeretnénk, elég sokat kell faragni, átalakítókra költeni... Szóval hiába van sok gyártó, nehéz a makettezők élete. Na befejezem a betűáradatot :))

19. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én most készítettem egy 1:48 Bf-109 F-4 vadászt a Zvezda kínálatából és nagyon meglepett a készlet jó minősége. Gondom inkább a festéssel volt, mert az nem teljesen egyértelmű, sajnos. Nekem megvan 1:72 léptékben a második makettjük, a MiG-21PFM, az még elég egyszerű kivitelű volt, de azóta már eltelt cirka 25 év, ami meg is mutatkozik a minőségen. Több haditechnikai céggel szerződést kötöttek, így eléggé rendben van az élethűség náluk. Az egyik 2013-as újdonságuk volt az önjáró TOPOL rendszerük, de boltban még nem láttam.
    Több REVELL makettem van, szerintem a jó, de nem a csúcs kategóriát képviselik, viszont mindenhol szinte ezeket nyomatják, ami elég lehangoló. Az ITALERI és az Academy van még ezen a szinten, de tőlük sokkal kevesebb készletet árulnak. A MiG-29 1:72 ITALERI és 1:48 Academy a csúcs. A lengyel Master craft cégtől a JAS-39 Gripent csinálom 1:48 méretarányban, amely magyar felségjelzéssel jött ki és kifejezetten jó minőségű.
    A TRUMPETER szintén jó és olyan készleteik vannak, amik másoknak nem, de méreg drágák. Én nekem sikerült kiárusításból elég sok makettjükhöz hozzájutnom, de a boltokban nagyon kicsi a választék tőlük. Véleményem szerint a csúcs minőséget az EDUARD, Tamiya, Hasegawa, Dragon makettek alkotják, viszont az utóbbi háromnál sajnos az élethűséggel vannak néha gondok.
    A december hónapban kialakított véleményem sajnos lesújtó a makett boltok mennyiségéről és a felhozataluk állagáról Budapesten, az országos még rosszabb, de a legfájóbb a festék kínálat, ami szinte katasztrofális.
    Ezt azért is merem kijelenteni, mert még a 70 évek elején kezdtem NDK-s makettekkel, a 80-as évektől a csehszlovák KP sorozattal, majd a 90-es évek elejétől szinte minden volt, kb. 12-15 évig. Ez az időszak volt a legjobb. Most már vagy rendel az ember, vagy külföldre utazik.
    Én festékekből a Testor vonalat alakítottam ki, mellette a Humbrol van még nekem, de manapság szinte alig lehet belőlük hozzájutni valamelyikhez.
    Van egy 1:35 Tamiya T-62 harckocsi makettem, de idővel a lánctalpa össze "zsugorodott", most még drágábban, mint a készlet volt, vehetek lánctalpat hozzá.

20. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@ghostrider

Jól néz ki képeken ez a Zvezdás 109-es, elég részletgazdagnak tűnik, mennyit kóstált kb., vagy ajándék volt?

Ezen oldal megosztása