Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
10895
MAgyar Mig-21 MF
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
This discussion was created from comments split from: Lego haditechnikai makettek/modellek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
ms07

És ha ez a makett nekünk nem tetszik? :D

Ha ez a tied akkor lenne egy olyan kérdésem,hogy BMP-2D vagy T-72(lehetőleg BM)makettet szeretnék melyik gyártót ajánlod?
Nem vagyok pro csak lelkes amatőr ezt azért nem árt tudni!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Akkor nem lájkolod :)

Én úgy tudom, hogy BM-et nem gyárt senki, úgy hogy dobozból meg tudnád építeni. Amit láttam eddig neten, azok mind átalakító készlettel voltak megcsinálva (műgyanta, rézmaratás) Alapnak általában a Tamiya T-72-esét használják. De ajánlom a makettinfo weboldalt, ott jobban tudnak neked segíteni :) Én 72-es méretben "utazok", ár és hely miatt :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
ms07

Köszönöm a segítséget!Szép lett a makett csak egy kicsit nyugatabbra van az én ízlésemtől a témaválasztás. :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Tetszetős kis dioráma lett, kapott egy like-ot. :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Dudi

Akkor Nálad keleti szelek fújnak :) Nálam ennyire éles témakör nincs,mondjuk német modern cuccból minden megvan, ami 72-es méret, de pl. most épp egy T72M1-T80BV-T90 hármas kombón dolgozgatok.

Tcat

Köszönöm szépen :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
ms07

Igen nálam erőteljesen bár van egy Leopard 2 A6-om,tehát nem vagyok totálisan elvakult.Amúgy én is Lájkoltam.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
dudi !

Tamiya T-72 m1, a legjobb minőség, de jó alap a Zvezda T-72 A is. A Zvezda gyárt is több T-72 verziót 1:35-ben, be is szerezhető több boltból is, akár postai utánvéttel.

http://www.tankmodelshop.com/index.php?route=product/list&keyword=T-72&description=1

http://replica.hu/catalogsearch/result/index/?meretarany=96&q=T-72&

http://www.modellbolt.hu/index.php?cikk=tip2&mi=0&meddig=40&gy1=%2025&ggy2=81&mm2=35

https://modellzona.com/makett/bolt/harci-jarmu?&p=1

http://modellfutar.hu/makett/makett/harci-jarmu/tamiya-orosz-t72m1-harckocsi.html
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A Zvezdával az a baj,hogy nem egy jó minőségű cucc.Az én tudásomnál nagyobb tudás és tapasztalat kell ahhoz,hogy valaki szép dolgot csináljon egy Zvezda makettből.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Neked is köszönöm a lájkot, Dudi. A tamiya nem a legkönnyebben beszerezhetö, és a többihez képest drága is. Az ilyen hobbi-makettezőknek (magamat is ide sorolom) a revell lenne jó, minőségileg, de nekik csak T-80UD-jük van... Ráadásul ha magyar 72-est szeretnénk, elég sokat kell faragni, átalakítókra költeni... Szóval hiába van sok gyártó, nehéz a makettezők élete. Na befejezem a betűáradatot :))
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Én most készítettem egy 1:48 Bf-109 F-4 vadászt a Zvezda kínálatából és nagyon meglepett a készlet jó minősége. Gondom inkább a festéssel volt, mert az nem teljesen egyértelmű, sajnos. Nekem megvan 1:72 léptékben a második makettjük, a MiG-21PFM, az még elég egyszerű kivitelű volt, de azóta már eltelt cirka 25 év, ami meg is mutatkozik a minőségen. Több haditechnikai céggel szerződést kötöttek, így eléggé rendben van az élethűség náluk. Az egyik 2013-as újdonságuk volt az önjáró TOPOL rendszerük, de boltban még nem láttam.
Több REVELL makettem van, szerintem a jó, de nem a csúcs kategóriát képviselik, viszont mindenhol szinte ezeket nyomatják, ami elég lehangoló. Az ITALERI és az Academy van még ezen a szinten, de tőlük sokkal kevesebb készletet árulnak. A MiG-29 1:72 ITALERI és 1:48 Academy a csúcs. A lengyel Master craft cégtől a JAS-39 Gripent csinálom 1:48 méretarányban, amely magyar felségjelzéssel jött ki és kifejezetten jó minőségű.
A TRUMPETER szintén jó és olyan készleteik vannak, amik másoknak nem, de méreg drágák. Én nekem sikerült kiárusításból elég sok makettjükhöz hozzájutnom, de a boltokban nagyon kicsi a választék tőlük. Véleményem szerint a csúcs minőséget az EDUARD, Tamiya, Hasegawa, Dragon makettek alkotják, viszont az utóbbi háromnál sajnos az élethűséggel vannak néha gondok.
A december hónapban kialakított véleményem sajnos lesújtó a makett boltok mennyiségéről és a felhozataluk állagáról Budapesten, az országos még rosszabb, de a legfájóbb a festék kínálat, ami szinte katasztrofális.
Ezt azért is merem kijelenteni, mert még a 70 évek elején kezdtem NDK-s makettekkel, a 80-as évektől a csehszlovák KP sorozattal, majd a 90-es évek elejétől szinte minden volt, kb. 12-15 évig. Ez az időszak volt a legjobb. Most már vagy rendel az ember, vagy külföldre utazik.
Én festékekből a Testor vonalat alakítottam ki, mellette a Humbrol van még nekem, de manapság szinte alig lehet belőlük hozzájutni valamelyikhez.
Van egy 1:35 Tamiya T-62 harckocsi makettem, de idővel a lánctalpa össze "zsugorodott", most még drágábban, mint a készlet volt, vehetek lánctalpat hozzá.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@ghostrider

Jól néz ki képeken ez a Zvezdás 109-es, elég részletgazdagnak tűnik, mennyit kóstált kb., vagy ajándék volt?