1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haditechnikai makettek

Diskurzus a(z) 'Makettezés & modellezés' témában - Star Trek által indítva @ 2013. augusztus 21..

1. ms07

ms07 Well-Known Member

Ez már oké lenne? :)

2. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Az SzPU (jobb felső) meg az RPN (jobb alsó) összeillik, és így önmagában ez a két jármű képes légvédelmi harcot vívni.
    A két bal oldali doboz összetartozik, PBU (fent) RLO (lent), egyetlen légvédelmi ezred vezetési pontot alkotnak, ami hat osztály számára szolgáltat célmegjelölést.
    Mondjuk ha azt feltételezzük hogy az Sz-300 rendszer elemei általában lefelé kompatibilisek, akkor mondhatod hogy a RLO+PBU tud célmegjelölést biztosítani az RPN számára, szóval én nem cserélgetnék semmit sem.
    :cool:
    Másrészt úgysem tudja a fentieket rajtunk kívül senki sem.
    ;)

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Jelentem, hogy most már én is tudom :cool:

4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Viszont ez az NVO igencsak kellene, ha Tornado-kat akarsz elméletben levadászni.
    Az RLO+PBU csak közepes magasságokon érkező légicélokat (meg ballisztikus rakétákat) oszt el maximum 6 RPN felé, a kismagasságon nagy sebességgel érkező Tornado-k felderítésére annyira kevés idő áll rendelkezésre, hogy minden RPN számára a saját NVO-ja adja a közvetlen célmegjelölést.

fishbed and ms07 like this.
  5. ms07

ms07 Well-Known Member

Mai, makettbolti meglepetés: ha valakit érdekelne az orosz "új generációs" földi eszközök, megfizethető áron (4ezer Ft körül) már elérhető 1/72-ben is: Armata, T-15, Bumerang, Terminator.

emel likes this.
  6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Trumpeter Sz300PMU makettek 1:35 léptékben kb. 76-80 $/db
    01043-30N6E
    01038-5P85S 48N6E rakétával
    Sz-300V 09522 9S32
    09518 9A82

09519 9A83

Sz-400 01057 51P6A TEL 40N6 rakétával
    HOBBY BOSS 5P85TE2 TEL 190$
    Panda 1:35 PH35008 9K330 Tor
    [​IMG] 09569 P-40/1S12 Long Track

7. ghostrider

Trumpeter 1:35
    2K12 KUB 00361 2P25
    09571 1S91
    09523 2K11 Krug
    01061 Pancír 96K6
    05597 Osa
    05554 Sztrela-10
    Sz-300V 09518 9A82

fishbed and mindenen kívül like this.
  8. ghostrider

Örvendetes, hogy most már nemcsak a rakéta indító állványok, de a rávezető lokátorok is kaphatóak. A 3 db 2P25 KUB indító mellé még 1 db-ot és a SzURN-t is megtudom venni most már, ami egy teljes üteg, sőt a P-40 SZOC-t is. A KRUG és a Sztrela 10 is megvan, még a Sztrela 1 kell majd és meg lesz a magyar sorozat.
    A 00206 Dvina indító állvány rakétával
    és a 00204 és 00205 ZIL-157 TZM mellett
    megjelent a 01033 ZIL-131V változat is.
    09550 SA-5 Gammon 5P72/5V28

misinator, fishbed, zsolti and 2 others like this.
  9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ez a makett elég gáz.

10. ghostrider

Inkább az a gáz, hogy csak ennyit tudsz hozzátenni. Ismered legalább magát a makettet? Jelenleg én még csak képeken láttam. Hallgatom az ésszrevételeidet.

11. ghostrider

01061 150 $

fishbed likes this.
  12. ghostrider

T-72B3M (B4)

fishbed likes this.
  13. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Én ezen a maketten röhögtem csak fel.

Ez itten egy F-16-os, amire 4db AIM-54 Phoenix légiharc rakétát raktak a makett készítői (ha érted a hasonlatot)...
    ... gondolom egy ilyen gyártótól te sem vennéd meg a makettet, mert csak azt árulják el magukról, hogy fingjuk sincs arról az eszközről amit modelleznek.

az eredeti jármű...

A fenti maketten a Szlovák Sz-300PMU komplexum 5P58SzU indítójárműve látható, egyedi átfestése után.
    Ehhez a komplexum típushoz 5V55K és 5V55R légvédelmi rakétákat rendszeresítettek, a 48N6E típust nem képes alkalmazni.
    :rolleyes:

fishbed and svajcibeka like this.
  14. ghostrider

Már értelek és egyetértek veled azzal, hogy nem létező változatot ne csináljanak. Én azt hittem, hogy a 30N6 makettel van bajod. Viszont lehet, hogy a dobozon lévő kép félrevezető. Ezeket grafikusok készítik és rossz képről dolgoztak. Mivel Kínának van Sz-300PMU2 rendszere, szerencsésebb lett volna arról, vagy az eredeti orosz változatról csinálni a borító képet. Maga a makett így néz ki.

fishbed and Firga bácsi like this.
  15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Még szerencse, hogy a rakéták nem látszanak a maketten. Így csak a felirat hibás. Vagy más hiba is van? Mert akkor ez már az én szemben is a szőrszálhasogatás szintje. A makett lényege a vizuális pontosság. A címként meg majd kijavítják.

16. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Maga a makett szép, és egyértelműen az Sz-300PSz vagy Sz-300PMU komplexum 5P58Sz vagy 5P58SzU indítójárművét ábrázolja.
    Az Sz-300PMU2 5P85SzE2 indítójármű nagyon másképp néz ki.

17. arbalest

arbalest Well-Known Member

Ezen oldal megosztása