Haditechnikai makettek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na mi nem nyerte el a tetszesed? En igy elso blikkre azt mondom, hogy ez a fej… ez nagyon gaz, ilyen hulyeseget csinalni…
1. a piros egy kicsit bordós
2. a nadrág kicsit megsárgult
3. az anyag egy kicsit olyan bársony szerű - mást várnék
4. a csizma ragasztása 1-2 helyen kicsit elengedett

2+4 -re még azt mondom, hogy OK, régi figura, már ezer éve nem is gyártják. Rendben.

Úgy általában picit olyan játékbaba benyomást kelt - de ezt meg lehet be kéne tudnom a nem
épp mai gyártástechnológiának.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 243
113
1. a piros egy kicsit bordós
2. a nadrág kicsit megsárgult
3. az anyag egy kicsit olyan bársony szerű - mást várnék
4. a csizma ragasztása 1-2 helyen kicsit elengedett

2+4 -re még azt mondom, hogy OK, régi figura, már ezer éve nem is gyártják. Rendben.

Úgy általában picit olyan játékbaba benyomást kelt - de ezt meg lehet be kéne tudnom a nem
épp mai gyártástechnológiának.

Igazabol a 2-es es 4-es problemat orvosolni tudod. A masik kettovel meg kell baratkoznod. En peldaul a fejevel egyaltalan nem tudok:D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and ZeiG

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Igazabol a 2-es es 4-es problemat orvosolni tudod. A masik kettovel meg kell baratkoznod. En peldaul a fejevel egyaltalan nem tudok:D
Nem tudom, hogy bele merjek-e vágni vmi fehérítős próbálkozásba :/
A csizma nem gond, egyébként túl vékony anyagból csinálták, nem ad olyan tartást, mint az igazi.

A feje szerencsére nem látszik a sisakban :D
Csomagolásból eredő kisebb javítanivalók lesznek még: pl mire a sisakon a szőrt a
kívánt irányba beállítom... :/
Csinálok pár képet ha lement a kajakóma.

A doboz viszont mocskosmód igényes. Rég nem láttam ilyet, mágneses, vastag szivacsok,
igényes nyomdai munka.

C_1.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 243
113
Nem tudom, hogy bele merjek-e vágni vmi fehérítős próbálkozásba :/
A csizma nem gond, egyébként túl vékony anyagból csinálták, nem ad olyan tartást, mint az igazi.

A feje szerencsére nem látszik a sisakban :D
Csomagolásból eredő kisebb javítanivalók lesznek még: pl mire a sisakon a szőrt a
kívánt irányba beállítom... :/
Csinálok pár képet ha lement a kajakóma.

A doboz viszont mocskosmód igényes. Rég nem láttam ilyet, mágneses, vastag szivacsok,
igényes nyomdai munka.

C_1.jpg

Jaaah, par jo fotot megkoszonnek. Kivancsi vagyok. 4 ilyen figurat lattam eddig eloben, nemet katonak voltak. Szepek voltak, persze mindenbe bele lehet kotni, ha az ember akar, de… szoval azonnal nem tapasztaltam peldaul ezt a csizma problemat, a ruha meg azert a terepminta miatt kevesbe erzekeny resz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Jaaah, par jo fotot megkoszonnek. Kivancsi vagyok. 4 ilyen figurat lattam eddig eloben, nemet katonak voltak. Szepek voltak, persze mindenbe bele lehet kotni, ha az ember akar, de… szoval azonnal nem tapasztaltam peldaul ezt a csizma problemat, a ruha meg azert a terepminta miatt kevesbe erzekeny resz.
Ez egy szar :D
Soha de soha többet nem veszek olyat aminek kesztyűje van... képtelenség felhúzni a helyére: hozzá tapad
a belseje a zubbony ujjához és azzal együtt tűröd fel, viszont az meg visszanyomja.
Arról nem beszélve, hogy mindent is egyszerre kéne tartani és beállítani, kezet, lábat, törzset, a kard csatlékait,
plusz még érje is el amit kell, meg ne is nézzen ki hülyén...
A vértet ráadni egy szenvedés volt. A sisakon a szőr külön van, két mozdulattal leesik, ragasztani nem akarom.
A csizmáért kár, hogy vékony anyagból van :/
Adtak hozzá egy pár fehér kesztyűt, de abban nem lehet működni rajta :D
Szerintem egy 'sima' katonával mondjuk nem kell ennyit szopni.
Lehet ha van hozzá tartóállvány az segít persze.

Ezeket leszámítva viszont elég faszán néz ki :D
A kard nagyon menő.
332358503-1361883547894719-4053837334375284495-n.jpg
332085753-149457861297820-7660746792559587263-n.jpg
332915456-1176365739715485-7131751981279395124-n.jpg
333256125-1352047445580049-1755142952527271134-n.jpg
333450159-1225931411652509-5108961785185116370-n.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon rohogok! :D
Talan kellett volna szolnod a macskanak, h segitsen be, plusz 2 mancs…. :D
Szerintem amugy csak nincs rutinod, eleg reg babazhattal ez elott… :D

Egyebkent jol nez ki, igen jol nez ki szerintem.
:D
Jó, hát valóban tetszetős. De mivel nincs vitrines tárolóm, így megy vissza a dobozba úgy is.
A fej amúgy kurva jó, még a szem is megvan csinálva csillogóra. Nagyon részletes és élethű.
Egy két, ilyen kínais megoldás van csak, ami zavar.
Az egyik a nevezett kesztyű, amellett hogy nem lehet passzosra felhúzni, még alatta van egy kurva nagy gomb,
ami szintén leküzdhetetlen akadály.
Illetve talán látszik, az egyik kesztyű bőr része egy hangyafasznyit más fajta, mint a másik.
Az egyik puhább, vékonyabb.
Meg a vért, illetve annak pántja sem úgy fekszik fel a testre, ahogy kéne: eláll.

Azért látható a különbség a marketing fotóhoz képest:
DID-K80108-THE-LIFE-GUARDS-29.jpg


Gondolkoztam rajta, hogy megveszem hozzá a Blues&Royals figurát, de sztem
inkább a gyalogos gárdista lesz..
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
:D
Jó, hát valóban tetszetős. De mivel nincs vitrines tárolóm, így megy vissza a dobozba úgy is.
A fej amúgy kurva jó, még a szem is megvan csinálva csillogóra. Nagyon részletes és élethű.
Egy két, ilyen kínais megoldás van csak, ami zavar.
Az egyik a nevezett kesztyű, amellett hogy nem lehet passzosra felhúzni, még alatta van egy kurva nagy gomb,
ami szintén leküzdhetetlen akadály.
Illetve talán látszik, az egyik kesztyű bőr része egy hangyafasznyit más fajta, mint a másik.
Az egyik puhább, vékonyabb.
Meg a vért, illetve annak pántja sem úgy fekszik fel a testre, ahogy kéne: eláll.

Azért látható a különbség a marketing fotóhoz képest:
DID-K80108-THE-LIFE-GUARDS-29.jpg


Gondolkoztam rajta, hogy megveszem hozzá a Blues&Royals figurát, de sztem
inkább a gyalogos gárdista lesz..
Ja, meg ezek a kis apróságok, amiket egyszer észre veszel és onnantól rohadt bosszantó:
pl az egyik gallérja feljebb van... Ez nyilván egy nem dísz egyenruhás csávón fel se tűnik, itt viszont szétb@sz az ideg :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 243
113
:D
Jó, hát valóban tetszetős. De mivel nincs vitrines tárolóm, így megy vissza a dobozba úgy is.
A fej amúgy kurva jó, még a szem is megvan csinálva csillogóra. Nagyon részletes és élethű.
Egy két, ilyen kínais megoldás van csak, ami zavar.
Az egyik a nevezett kesztyű, amellett hogy nem lehet passzosra felhúzni, még alatta van egy kurva nagy gomb,
ami szintén leküzdhetetlen akadály.
Illetve talán látszik, az egyik kesztyű bőr része egy hangyafasznyit más fajta, mint a másik.
Az egyik puhább, vékonyabb.
Meg a vért, illetve annak pántja sem úgy fekszik fel a testre, ahogy kéne: eláll.

Azért látható a különbség a marketing fotóhoz képest:
DID-K80108-THE-LIFE-GUARDS-29.jpg


Gondolkoztam rajta, hogy megveszem hozzá a Blues&Royals figurát, de sztem
inkább a gyalogos gárdista lesz..


Ooohhh igen, pont igy kezdodik az elmebaj. Egy figura, meg egy, aztan tarolo… es mar azt veszed eszre, hogy a nem tetszo reszeket javitod, uj kesztyut csinalsz… :D

Egyebkent azt vedd figyelembe, hogy a meret miatt nem tudnak ugy „viselkedni“ az igaziak. Ezt akiknel lattam ilyen figurakat orvosolni szoktak, meg eleve koszoljak, kopatjak a felszerelest… ok mar rajta vannak a hibbantsag azon utjan, amin te most tervezel elindulni! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ooohhh igen, pont igy kezdodik az elmebaj. Egy figura, meg egy, aztan tarolo… es mar azt veszed eszre, hogy a nem tetszo reszeket javitod, uj kesztyut csinalsz… :D

Egyebkent azt vedd figyelembe, hogy a meret miatt nem tudnak ugy „viselkedni“ az igaziak. Ezt akiknel lattam ilyen figurakat orvosolni szoktak, meg eleve koszoljak, kopatjak a felszerelest… ok mar rajta vannak a hibbantsag azon utjan, amin te most tervezel elindulni! :D
Szerencsére ehhez nincs kézügyességem :D

Koszolni dísz egyenruhát?! :eek: :D
Persze, nincs súlya, esése. Bosszantó is, hogy a céges képeken minden passzol.
Gondolom photoshop, vagy akkor amikor még újak voltak, akkor nem állt be minden anyag a dobozban
az évek alatt :/

Túl sokat nem akarok LoL
Még a gárdista, meg talán egyszer ennek a másik ezredbeli megfelelője.
Meg a War Horse-os Benedict Cumberbatch karakter :D

K80134-The-Guards-4.jpg
DID-K80107-Blues-and-Royals-30.jpg
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-5.jpg
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 243
113
Szerencsére ehhez nincs kézügyességem :D

Koszolni dísz egyenruhát?! :eek: :D
Persze, nincs súlya, esése. Bosszantó is, hogy a céges képeken minden passzol.
Gondolom photoshop, vagy akkor amikor még újak voltak, akkor nem állt be minden anyag a dobozban
az évek alatt :/

Túl sokat nem akarok LoL
Még a gárdista, meg talán egyszer ennek a másik ezredbeli megfelelője.
Meg a War Horse-os Benedict Cumberbatch karakter :D

K80134-The-Guards-4.jpg
DID-K80107-Blues-and-Royals-30.jpg
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-5.jpg

Koszolni, koptatni, szakitani… persze, ok nem ezeket a lakk csizmas lanyokat gyujtik. :D Vicceltem am! :D Kivancsi leszek mi lesz a velemenyed, ha esetleg nem egy diszegyenruhas figurat rendelsz. En amiket lattam katonakat nagyon jok voltak, a bajonettek, asok, felszerelesek es fegyverek igazan szepen voltak megcsinalva. A ruhakon azert lehet mit javitani, de hat mi hibatlan? Es ne felejtsd el, hogy ezek kezzel keszultek, egyik ruha vagy kiegeszito sem lesz pont olyan, mint a masik es bizony lehetnek hibak is, ahogy minden hand made cuccnal. En azt gondolom megeri az arat, plusz ez mar olcsobb soha nem lesz!

A ceges promo fotok meg mindenrol es mindenhol profin neznek ki persze. Talan egy olyanon meg en is jol tudnek! :D
 
  • Vicces
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Koszolni, koptatni, szakitani… persze, ok nem ezeket a lakk csizmas lanyokat gyujtik. :D Vicceltem am! :D Kivancsi leszek mi lesz a velemenyed, ha esetleg nem egy diszegyenruhas figurat rendelsz. En amiket lattam katonakat nagyon jok voltak, a bajonettek, asok, felszerelesek es fegyverek igazan szepen voltak megcsinalva. A ruhakon azert lehet mit javitani, de hat mi hibatlan? Es ne felejtsd el, hogy ezek kezzel keszultek, egyik ruha vagy kiegeszito sem lesz pont olyan, mint a masik es bizony lehetnek hibak is, ahogy minden hand made cuccnal. En azt gondolom megeri az arat, plusz ez mar olcsobb soha nem lesz!

A ceges promo fotok meg mindenrol es mindenhol profin neznek ki persze. Talan egy olyanon meg en is jol tudnek! :D
Hajlok rá, hogy az 1.vh-s csávót vegyem meg.... csak a másik kettő meg ugyebár nincs gyártásban, azt' ha
utána meg már nem lesz :/ ajjjj, döntések, döntések mindenhol :eek:

Engem az érdekel nagyon, hogy pl ez itt lent, ami most is gyártásban van,
mennyivel modernebb, mint a csizmáscsávó, miben más egy 8 éves figura.

Ezzel viszont lehet játszani, lövészárkot ásni neki a kertben stb :D
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-13.jpg
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-17.jpg
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-35.jpg
WW1British-Officer-Colonel-Mackenzie-56.jpg

Adnak hozzá pár dolgot....

Base:
1 Super realistic headsculpt
2 Body
3 Open palms
4 Palms for holding revolver

Outfits
5 WW1 British officer visor cap
6 Brodie helmet with inner liner
7 WW1 British officer uniform
8 Green shirt
9 Green tie
10 WW1 British officer breeches
11 Trench coat
12 Gloves
13 Sam Browne Belt (genuine leather)
14 Shoulder strap x 2 (genuine leather)
15 WW1 British officer boots (genuine leather)

Accessories
16 Binoculars with leather case (genuine leather)
17 Compass with leather case (genuine leather)
18 Leather ammo pouches (genuine leather)
19 Revoler holster (genuine leather)
20 WW1 British officer side bag (partial genuine leather)
21 WW1 British army canteen with carrier (genuine leather)
22 DID button hook

Weapon
23 Webley Mk VI Revolver with pistol rope
24 Bayonet for the revolver with scabbard and frog (genuine leather)
25 WW1 British officer sword with hanger (genuine leather)

Insignia
26 Devonshire Regiment X 1 pair
27 Shoulder patch X 1 pair
28 Ribbon bar
29 WW1 British wounded stripe badge x 2
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mondjuk ebben igazad van, de akkor is bizarr számomra.
Business is business :D

Épp minap hoztam ezt érintő ólomkatonás példát, hogy akkoriban 19.szd vége is
öntötték az aktuális eseményeket eljátszható készleteket.
A lego -vagy ki, meg még mikor kihozta kijev szellemét pl.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Pár idei és jövő évi /az Avatarok/ 2024-es /SW/ újdonság.
A Stan&Pan annyira... Az kell :D

C_2.jpg
C_1.jpg

C_1.jpg
C_1.jpg

C_2.jpg