1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Helikopterbeszerzés

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Jeno által indítva @ 2012. december 23..

1. honved

honved Well-Known Member

TENDER NAPOKON BELÜL ? !

http://hvg.hu/itthon/20141117_amerikaimagyar_viszony_helikopter_beszerz#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg

2. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

A tender egy dolog, a vásárlás pedig egy másik. Lásd India..... Lehet köztük több év is..... Kívánalmam: 12 Osprey, 10 Black Hawk és minimum 14 Apache :) :) :) Akkor Goodfriendnek is tetszene az orbáni demokrácia :) :)

3. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

.... Azután felébredtem........

4. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

No mit mondtam? Lehetünk még mi példa értékű, demokrata ország... Csak rendelni kell pl. heliket az amcsiktól...
    Azt kisbetükkel teszem hozzá, hogy az orosz business érzényebben érinti őket ahhoz, de hát lehet még itt más tender is a közeljövőben, amivel a csoki fiút mosolygásra lehet bírni. :)

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Én a jelenlegi politikai helyzetben akkor sem venném át az USA helikoptereket ha tényleg ingyen adnák! (Nem UH-1 "ingyen")

Anno a Gripen egyetlen előnyének is a svéd gyártó országot láttam.

Oroszt sajnos szintén nem lehet most venni, USA is kizárt, Kína szintén, szóval marad az Európai beszerzés. (Koreával ez ügyben nem számolok.)

6. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Tény, hogy nem egyszerű a dolog, bármit is választunk... Mivel a jövő kicsit kiszámíthatatlan, akármilyen gyártmányról is van szó.

7. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Az biztos, hogy megnőtt az esélyük az Eurocoptereseknek és az Augusta-Westlandosoknak is.
    A 2015-ös költségvetésben viszont nyoma sincs a helikopter-beszerzés kiadásainak. Így csoda lenne a tender.

8. krisss

krisss Well-Known Member

Hát ha ki is írják a tendert szerintem az maximum a 2016-os költségvetésen látszana.

9. ms07

ms07 Well-Known Member

Nem kell feltétlenül, hogy helitender címen legyen valami a költségvetésben. Anno, talán az UH-1-nél arról volt szó, hogy a költségvetési tartalékból fizetnénk. Amúgy új gépekben gondolkodunk, vagy használt ajánlat is jöhet?

10. honved

honved Well-Known Member

Hát igen, a kommunikáció a társadalom felé.
    Miként szerepeljen a költségvetésben ?
    Gondoljatok a net adó felemlegetésére. :)
    Mit szólna a sok ballib ha meghallja hogy 200 milliárd katonai helikopterekre. :)
    Mennyi embert vinnének az utcára tiltakozásul ?
    Na ne mentsük fel a HM-et, mert bizony nagy saruk van abban hogy olyan a kommunikációjuk, amilyen.
    A haza katonai védelme, mint olyan nem szerepel semmilyen politikai és katonai kommunikációban, mint fontos dolog.
    Legfeljebb, mint katasztrófavédelemben is használható dolog, adható el jelenleg a helikopterbeszerzés.
    Noha a lényeg nem erről fog szólni, remélem.

11. pela3

pela3 Well-Known Member

Erről fent is tudnak,hogy napokon belül tender?

Jó lenne,de nem biztos,hogy pont most szerencsés...
    Kat.véd vs honvéd. lehet,hogy feledékenyek ... vitte már katasztrófa és más nemzet katonája is a "jónépek" ingóságát,ingatlanát. Az árvíz folyamatosan jön,szinte minden évben,míg más nemzetek katonái nem igen...

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Lehet ez is egy cél, kihirdetik hogy tender és 200 milliárd.
    Megy a tüntetés, orbán monnyon le.
    Ok,akkor nem lesz tender, nem lesz heli.
    Megmaradt 200 millárd, ami jó lesz stadionra,EB-re.

13. pela3

pela3 Well-Known Member

Ez a stadionozós szöveg demagóg és k. unalmas már. Eddig az volt rá a mencsváratok,hogy a drukkerek szétcsapják (persze mind) és hogy nincs foci. De most itt van Dárdai Pali, aki lehet,hogy marad és eléggé helyre pofozza a válogatottat, akkor most tényleg legyen már baj,hogy stadionokkal pörgetik a magyar gazdaságot. Lehet példálózni,hogy a más sportokban mennyire sikeresek vagyunk,csak az az igazság,hogy oda soha nem lesz akkora nézőszám és akkora pénzt sem fog behozni,mint ha lesz normál foci,legalább válogatott szinten.

A helikoptertender meg érdekes lesz, mindenki kíváncsian várja, de azthiszem, itt nem lesz eredmény 1 darabig, az ukrán válság miatt. (Már,ha nem hülye/zsarolható a kormány)

14. therob

therob Active Member

Ez a ballib duma nagyon gáz már. Semmi köze a helikopterbeszerzéshez. Én liberálisnak tartom magam mégse vagyok se meleg, se pacifista... El lehet (és kéne is) mondani a társadalomnak hogy hé 40 éves vacakjai vannak(?) a seregnek KELL a helikopter. Az egy dolog hogy akik ezen a területen mozognak tudják nem lehet tovább húzni az időt, de a népet nagyon meglepi majd ha egyszer csak hopp x milliárd kell helikopterre. Pont ezért kéne normálisan beszélni róla. Nem sunyiban venni civil helikoptereket az oroszoktól, még ha hirtelen nem is volt más lehetőség. Na az ilyen lépések bosszantóak.

15. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Normál esetben, a költségvetési tartalékból nem lehet finanszírozni ilyen jellegű katonai beszerzéseket. Csak előre nem látható, felmerült súlyos események bekövetkeztekor. Ez lehet gazdasági - pl. a forint elleni támadás - vagy pedig természeti csapás - iszapömlés, árvíz.
    Szerintem még maguk sem tudják mit akarnak. Nyilvánvalóan első a költségvetés egyensúlya, kintről is ezt követelik, és az alrendszerek minél kevesebb kiadása. A honvédelem fejlesztésére szükség van nagyon, és helyesen első a fizetések rendezése. Enélkül a legfontosabb feltétel fog hiányozni, a humán faktor.

16. nalson

nalson New Member

therob

Egyetértek veled a balliberális dumáról. Elég baj, hogy a liberális mocsokszó lett. Ebben persze a baloldal a hibás, ők hoztak szégyent erre a névre. Egy liberális is lehet nemzeti érzelmű. Ráadásul nem is a szocik és hasonszőrű pajtásaik viszik ki az embereket az utcára...

Amúgy meg túl sok a politikai kiszólás, régen kellemesebb légkör volt a HTKA-n. Sztem túl sok a politika az ukrán helyzet kezdete óta...

17. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Egy politikai kiszólás, utána pedig, hogy "túl sok a politikai kiszólás"...

Ez csak az fórumozókon múlik.

18. nalson

nalson New Member

Nem mondtam, hogy én nem szóltam ki. Csak egy tényt állapítottam meg. De tudom, a Rendszer tökéletes. ;)

19. krisss

krisss Well-Known Member

A helikopterbeszerzés most akkor több közszolgálati szervezettel közösen lesz? Vagy pedig külön-külön ?

20. doberamann

doberamann Member

Pedig ha az elvtársak tudnák hogy mennyit lehetne kaszálni haditechnika vételénél...sok sok tender indulhatna mostanság....
    Politika nélkül nincs hadsereg, ami nagyon jól látszik kishazánban is.

Ezen oldal megosztása