[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113

Hát nem tudom, de úgy hiszem mi rendeltük ilyenre. Nem hinném hogy a gyár, a maga elképzelése szerint festegeti, a hozzá nagyjavításra küldött gépeket. Itt is lesz legalább egy igazi Honvédséges történet majd, egy pocsékul kinéző katonai helikopterrel, illetve 4 ilyen helikopterrel. :) A megrendelő íróasztal főokosokról nem gondolom azt, hogy felmerült bennük az a tény, miszerint katonai gépeket matt festéssel illik ellátni, az álcázás fokozása végett. Szerintem meg sem fordult a fejükben. Gondolom Zord már írja a történetet, a fényesre festett, így álcázásra alkalmatlan, katonai helikopterekről. :) Tehát szerintem ez így, nagyon pancser dolog lett.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
1. Mióta kivitték a 4db-ot, azóta is repült itthon Mi-17-es (van a neten fotó, hogy a 701 repült)
2. A képen, amit linkeltem (innét van: http://iho.hu/hir/fire-blade-harci-es-media-helik-a-dunantul-felett-170503) a 3309 van, (ha jól látom az oldalszámot). Az biztos, hogy finn gépet látunk, mert látszik az orra alatt a lokátor, meg más a csörlő és a festés ( :D:D:D ) is , mint a 3 orosz gépen.

Szóval szerintem 5 helikopter van (csak valószínű, hogy nem egyszerre) ami üzemképes szokott lenni. De az is lehet, hogy még ezeken kívül is van valami, csak arról nem láttunk még képet (legalábbis én) a médiában...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and marton

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
1. Mióta kivitték a 4db-ot, azóta is repült itthon Mi-17-es (van a neten fotó, hogy a 701 repült)
2. A képen, amit linkeltem (innét van: http://iho.hu/hir/fire-blade-harci-es-media-helik-a-dunantul-felett-170503) a 3309 van, (ha jól látom az oldalszámot). Az biztos, hogy finn gépet látunk, mert látszik az orra alatt a lokátor, meg más a csörlő és a festés ( :D:D:D ) is , mint a 3 orosz gépen.

Szóval szerintem 5 helikopter van (csak valószínű, hogy nem egyszerre) ami üzemképes szokott lenni. De az is lehet, hogy még ezeken kívül is van valami, csak arról nem láttunk még képet (legalábbis én) a médiában...
Tudom, hogy a wikipedian meg az is hazugsag amit kerdeznek, de aszerint 5 Mi-8, 7 Mi-17-es es a 2 kikepzo eurocopter van osszesen hadrendben.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Hát nem tudom, de úgy hiszem mi rendeltük ilyenre. Nem hinném hogy a gyár, a maga elképzelése szerint festegeti, a hozzá nagyjavításra küldött gépeket. Itt is lesz legalább egy igazi Honvédséges történet majd, egy pocsékul kinéző katonai helikopterrel, illetve 4 ilyen helikopterrel. :) A megrendelő íróasztal főokosokról nem gondolom azt, hogy felmerült bennük az a tény, miszerint katonai gépeket matt festéssel illik ellátni, az álcázás fokozása végett. Szerintem meg sem fordult a fejükben. Gondolom Zord már írja a történetet, a fényesre festett, így álcázásra alkalmatlan, katonai helikopterekről. :) Tehát szerintem ez így, nagyon pancser dolog lett.

a legutolsó nagyjavított, 701es is furcsa mintával, fényesen jött, és nem lett felháborodás belőle
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
1. Mióta kivitték a 4db-ot, azóta is repült itthon Mi-17-es (van a neten fotó, hogy a 701 repült)
2. A képen, amit linkeltem (innét van: http://iho.hu/hir/fire-blade-harci-es-media-helik-a-dunantul-felett-170503) a 3309 van, (ha jól látom az oldalszámot). Az biztos, hogy finn gépet látunk, mert látszik az orra alatt a lokátor, meg más a csörlő és a festés ( :D:D:D ) is , mint a 3 orosz gépen.

Szóval szerintem 5 helikopter van (csak valószínű, hogy nem egyszerre) ami üzemképes szokott lenni. De az is lehet, hogy még ezeken kívül is van valami, csak arról nem láttunk még képet (legalábbis én) a médiában...

Nem lesz sok az az 5 gép? Még azt hiszik, megakarunk támadni valakit.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Amerikai könnyűhelikopterek növeljük haderőnk súlyát

Nyugi, nem mi, hanem a szlovákok! :D

http://www.bumm.sk/belfold/2017/05/09/amerikai-konnyuhelikopterek-noveljuk-haderonk-sulyat

Mert van ahol nem dumálnak, hanem cselekszenek!

"A szerződés 9 darab, a vevő igényei szerint módosított Bell 429-esről szól, 150 millió dollár értékben. A teljes csomag tartalmazza a WESCAM MX-10 kamerák beépítését, a tartalék alkatrészeket, a kiképzést, a logisztikai támogatást, a kommunikációs és navigációs műszereket, a földi kiszolgáló berendezéseket, a sárkány- és hajtómű pótalkatrészeket, a műszaki dokumentációt és karbantartási munkákat, a minőségbiztosítási csoportot és a helikopterek szállítását – számolt be a magyar honvédelmi tárca portálja, a Honvédelem.hu."


 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Amerikai könnyűhelikopterek növeljük haderőnk súlyát

Nyugi, nem mi, hanem a szlovákok! :D

http://www.bumm.sk/belfold/2017/05/09/amerikai-konnyuhelikopterek-noveljuk-haderonk-sulyat

Mert van ahol nem dumálnak, hanem cselekszenek!

"A szerződés 9 darab, a vevő igényei szerint módosított Bell 429-esről szól, 150 millió dollár értékben. A teljes csomag tartalmazza a WESCAM MX-10 kamerák beépítését, a tartalék alkatrészeket, a kiképzést, a logisztikai támogatást, a kommunikációs és navigációs műszereket, a földi kiszolgáló berendezéseket, a sárkány- és hajtómű pótalkatrészeket, a műszaki dokumentációt és karbantartási munkákat, a minőségbiztosítási csoportot és a helikopterek szállítását – számolt be a magyar honvédelmi tárca portálja, a Honvédelem.hu."


8 napja megírtuk
https://htka.hu/2017/05/02/konnyu-helikoptereket-vasarol-szlovakia/
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Amerikai könnyűhelikopterek növeljük haderőnk súlyát

Nyugi, nem mi, hanem a szlovákok! :D

http://www.bumm.sk/belfold/2017/05/09/amerikai-konnyuhelikopterek-noveljuk-haderonk-sulyat

Mert van ahol nem dumálnak, hanem cselekszenek!

"A szerződés 9 darab, a vevő igényei szerint módosított Bell 429-esről szól, 150 millió dollár értékben. A teljes csomag tartalmazza a WESCAM MX-10 kamerák beépítését, a tartalék alkatrészeket, a kiképzést, a logisztikai támogatást, a kommunikációs és navigációs műszereket, a földi kiszolgáló berendezéseket, a sárkány- és hajtómű pótalkatrészeket, a műszaki dokumentációt és karbantartási munkákat, a minőségbiztosítási csoportot és a helikopterek szállítását – számolt be a magyar honvédelmi tárca portálja, a Honvédelem.hu."
Arrol nem is beszelve, hogy ezek nem harci gepek. Csak penzkidobas.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ami nem tud lőni, az pénzkidobás? Ezt azért gondold át...
Am elég sok feladat van, főleg sok hegyvidéki területtel rendelkező országoknál, amire kell a helikopter...
Nyilvan nem ugy ertem, hogy ami nem lo az penzkidobas, de abbol a GDP-bol ami nekik van igenis nyilvanvalo, hogy ezt nem maguknak vettek, hanem mert kellet a jo pont az usa-nal. Es igazad van, hegyvideken jol jon, de ezek nelkul is van boven nem-harci helikopteruk, tehat nekik ez penzkidobas volt. Nekunk mondjuk nem az lett volna.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Nyilvan nem ugy ertem, hogy ami nem lo az penzkidobas, de abbol a GDP-bol ami nekik van igenis nyilvanvalo, hogy ezt nem maguknak vettek, hanem mert kellet a jo pont az usa-nal. Es igazad van, hegyvideken jol jon, de ezek nelkul is van boven nem-harci helikopteruk, tehat nekik ez penzkidobas volt. Nekunk mondjuk nem az lett volna.
hosszabb távon ez a két típus marad náluk valószínűleg. 9db UH-60 és 9 ebből. Tökéletesen megfelelő flotta.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Nem MH, de itthoni téma:
Lázár mondta ma, hogy bővítik a mentő heli flottát, konkrétan, hogy veszünk.
Tud erről valaki valamit?
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
KG Növelik a Szlovák haderő sulyát ? ? ? :D Egy AK-47 le lehet csipegetni egy ilyen gépet :D :D Szlovákok nem a minőségre mennek hanem a KG ra és a darabszámra? :D
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
KG Növelik a Szlovák haderő sulyát ? ? ? :D Egy AK-47 le lehet csipegetni egy ilyen gépet :D :D Szlovákok nem a minőségre mennek hanem a KG ra és a darabszámra? :D
Hűűűű.... a valóság az nem a redalert ám, ahol hevitankkal be tudsz menni a Tesla-torony mögé., meg működik a háromszög - iksz - kör kombó ;)

Esélyes, hogy egy cobrát, meg talán egy apacsot is le lehet szedni egy AK-47-tel, ha az oldalplekót kezded el veretni 10 méterről.
Csak nem nagyon szokott sikerülni olyan helyzetbe kerülni, hogy ez megtörténjen.
Mindazonáltal egy Mi-17-esnek 3-as plekóval van körbevéve a kabinja (kivéve a két fűthető üveg), ahol meg fém van az 0,8-as durál (kivéve az üvegek-, meg az oldalablakok kerete) Ezen kívül a padló alatt fut a tehertér első törzskeretéig a komplett vezérlés, valamint a két oldaltartály is csak 0,8-as lemezből van és nincs semmilyen passzív (meg aktív se) tűzvédelme. Szóval a keleti hadseregek helikopterállományának döntő többsége (alap Mi-8/17) nagyjából ugyan olyan sebezhető mint a Bell-429.
És ehhez képest mégis vannak ilyen videók:
Aztán meg ott van a szomáliai eset, amikor nem sikerült elvakítani amerika fényével a koszoslábú négereket és lebaszarintották az égről a sokkal komolyabb szintet képviselő blakhókot
Ha igaz lenne a sok gyártott elmélet, hogy csak a full atom hiper csili-vili minőségre törekvő DIRCM, mittudomén helikopterek maradnak életben a harctereken, akkor az ukránoknak a második napon már nem lett volna mivel repülniük. Ehhez képest még a komoly ellenfélnek számító szakadárok is csak kb 10 helikoptert bírtak leverni az égről. (persze ez abból is adódik, hogy az ukrik olyan alacsonyan közlekedtek, hogy a talaj pörgette a minyó orrfutójának a kerekét :D)

Más a helyzet, ha az USS Sulaco-val kell megküzdeni, de ez ritkán fordult eddig elő. A várható konfliktusokban nem „tunguzka-erdőkön” kell átverekedni magát egy szem Bell-429-nek, hanem hasonló szintű ellenfél ellen készülnek ők is valószínűleg.
 
  • Tetszik
Reactions: marton
T

Törölt tag 1586

Guest
.. Szóval a keleti hadseregek helikopterállományának döntő többsége (alap Mi-8/17) nagyjából ugyan olyan sebezhető mint a Bell-429.
És ehhez képest mégis vannak ilyen videók....
Egy hasonló példa a másik oldalról. Chinookot seggbe lövik RPG-vel és repül tovább. Van ilyen is...
Természetesen az ilyen példák inkább kivételek. A helikopterek alapból nagyon sebezhetőek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed