[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
cinikus 19:14

Nem vagyok, és nem is lennék. Viszont egy politikus közvetlen munkatársa voltam. Én beleláttam abba, amit te mondasz: valóban nagy felelősség emberek tömegéről dönteni. Vezető voltam többször is, az is felelősség volt. De nem kellett erkölcstelennek lennem. Igaz, volt, amikor ráfáztam erre, de nem bántam meg.
Azt próbáltam az általam leírtakkal mondani, hogy a bennünk lévő erkölcsi érzéket nem tudjuk becsapni.
Várom a hozzászólásaidban a humort. Egy kicsit szarkasztikus, de nagyon élvezem
Erkölcsösnek lenni jó és helyes, de valószínűleg speciális esetre gondoltam, miközben írtam. :D Egészen konkrétan arra, hogy pl. erkölcsös-e, ha valaki olyan áron is erkölcsös akar maradni, hogy az mondjuk 10 millió ember életébe kerül (vagy akár "csak" egy ember életébe)? Nyilván lehetne ezen még filozofálgatni, de ez nem az a topic. ;)
Köszönöm, igyekszem a továbbiakban nagyobb hangsúlyt helyezni a humorra. :)
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Úgy néz ki, hogy elég nagy gazdasági válság van kialakulóban Oroszországban, ha az USA kormánya igazgatta így a dolgokat, akkor azért el kell ismerni, elég ügyes húzás volt. Az olajár ilyen arányú és gyorsaságú esésének mindenesetre én nem nagyon látom a fundamentális indokait, szóval vagy a 100$ fölötti ár volt a lufi, vagy ez a mostani az. Azt nem valószínűsítem, hogy az oroszok becsődölnek, de egy izmosabb visszaesés kinéz nekik, ami a hadi potenciálra és képességekre is ki fog hatni. Mindenesetre az oroszok sem hülyék, a jövőben megpróbálják majd kivédeni a mostanihoz hasonló veszélyeket, vagyis gazdaságilag a lehető legjobban függetleníteni akarnak majd a nyugattól. Ez nekünk is az orosz piacok szűkülését fogja eredményezni. Hogy mindez hogy fogja a Novorosszia projektet befolyásolni, érdekes kérdés. Az eddigi fegyverszállításokat nem hiszem, azok úgyis az elfekvő készletekből mentek, abból meg még mindíg van elég. Novorossziával kapcsolatban meg az oroszok eddig sem voltak kommunikációban túlságosan harcosak. A legnagyobb veszélyt abban látom, hogy az Ukránok (Nato-Eu támogatással) most fogják elérkezettnek látni az időt a területeik visszaszerzésére (beleértve esetleg a Krímet is), amikor az oroszok a gazdasági és valutaválságukkal vannak elfoglalva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Bizony, bizony a Krím visszaszerzése 2017-ig benne is van az új ukrán kormányprogramban . Erre a célra hozták létra az ukrán információs minisztériumot(propaganda minisztérium) ami még a SZU-ban se volt.....
 

vendeg

Member
2014. augusztus 26.
64
0
6
én azon sem lepődnék meg ha az oroszok terrormegelőzés ürügyén lebombáznák Szaúd-Arábiát. Sok legyet egy csapásra!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Elég lenne, ha a perzsa öbölben Alijékkal elsüllyesztetnek egy tankerhajót valami olyan helyen ahol nem lehet megkerülni. Pár hónapig biztosan fellőné az olajárat az egekbe.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_17/Porosenko-Minszkben-vasarnap-kerul-sor-az-Ukrajnarol-szolo-targyalasokra-0156/
"Az ukrajnai helyzet rendezésével foglalkozó háromoldalú kapcsolattartó csoport találkozójára Minszkben, december 21-én kerül sor. Ezt Petro Porosenko ukrán elnök mondta lengyel kollégájával, Bronislaw Komorowski-jal folytatott varsói tárgyalása után..."

Ez annak fényében (is) érdekes, hogy a Zaporozsiei repülőtér előreláthatólag 20-án fog megnyílni. Jelenleg mondhatni minden frontszakaszon erősítenek az Ukránok. Ez nem igazán a békekötés vágyát sugallja. - Legalábbis nem Donyeckkel és Luhanszkal. Szokásos forgatókönyv, csakhogy most még nyíltabban kapnak támogatást az Ukránok.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Elég lenne, ha a perzsa öbölben Alijékkal elsüllyesztetnek egy tankerhajót valami olyan helyen ahol nem lehet megkerülni. Pár hónapig biztosan fellőné az olajárat az egekbe.
Én kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha tényleg elsüllyedne egy tankerhajó a Hormuzi szorosban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
og5ykQeSKCo.jpg

B4Z3-V7CMAAvEsm.jpg:large

B4Z4w6xCQAAmyZY.jpg:large
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A 25. légi szállítású dandár BMD-1 legénységének kalandjai:

0_ba74e_f7d8bc0d_XL.jpg

0_ba750_40303bd9_XL.jpg

0_ba751_705c77_XL.jpg

0_ba74d_cc3b1116_XL.jpg

0_ba74c_f160c6d2_XL.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=QBFDkqEd8O4
https://www.youtube.com/watch?v=u7fiEn8XGyY
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna: újabb megállapodás születhet vasárnap Minszkben
https://www.youtube.com/watch?v=dv7xhM1VHF8