[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 171
25 717
113
"14 és 22 között az ukránoknak még a harkovi tankTEMETŐ, mondom TEMETŐ hkit is sikerült feléleszteni, de nem baj, ne a szemednek higyj, hanem a propagandának."
Ez olyannyira igaz, hogy tegnap a fél napot elbasztam arra, hogy megkeressem azt az ukrán reaktivált tankot, amit a Zónából kapartak elő, még a háború elején, és a donyecki szakadárok által volt videózva, ahogyan kattogott a doziméter amikor nézegették.

(ha jol emlékszem még Girkin müködése alatt "tették jégre" a szakadárok, a buli elején)

Sajnos mára "biztos véletlenül" lekerült a videomegosztókról, de hátha emlékszik még rá valaki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 279
81 660
113
Dudi, először is a jótanácsként, ha szeretnél a fórum tagja maradni, ezekben az idegesebb időkben, amikor könnyen eljár a modik bannja, nem kellene ezt így tolnod, mint ma, hogy lóhímtagokról írsz, kezeltesd magad, meg ez is... értem én a frusztrációdat, hogy szar a helyzet a fronton, látni ezt az atlantista brigádon, de nyugodj meg vagy töltsed ki más valamin a dühödet, ne a fórumozókkal beszélj ilyen stílusban.
Gondolj bele abba, hogy veled hogy beszélnének, ha mindenki szabadjára engedné magát. Naugye..

Értem én a folyamatosan hajtogatott doktrinális dolgokat, de ez még nem segít azon, hogy egy nyugati hk menet közben korlátozottan vagy nem képes újratöltésre.
pl t90es videókon sokszor előrenyomultak, majd azzal a bitang lassúnak kikiáltott tolatási tempója közben töltött és tüzelt. Na egy gáton visszatolatsz, ott erre egy nyugati hkval képtelen vagy hozni ezt, mert szétvered magad, meg a kezedet a 15 20kgos szarokkal.
Az szerintem semelyik harckocsizót nem vigasztalja, hogy doktrinálisan a fronton kell megdögleni képességek hiányában.
Hidd el, hogy újra tudja tölteni úgy ahogy eddig is újra tudták tölteni őket. Szerint a vh-ban hogy máshogy működhetett az a szovjet taktika, hogy tüzelve megállás nélkül minnél gyorsabban minnél közelebb jutni a német harckocsikhoz azért, hogy legyen esély kilőni őket. Ha a stabilizálatlan löveget újra tudta tölteni a szovjet harckocsi kezelője, akkor szerinted a stabilizáltat nem fogja tudni a Leopard vagy Abrams kezelője? Nem azért raktak nyugaton olyan stabilizátorokat már 40-50 éve a harckocsikba, amik még ma is minimum középkategóriásak, hogy ne tudjanak menet közben lőni, mert nem tudnak tölteni.

Értem én, hogy kitaláltál valamit, de attól még hogy kitalaltad ez csak a te kitalációd.
 

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
184
2 015
93
7FhQ4yZ.png
Ez elég necces, ugyan is elvileg az IFF miatt nem lehetséges a baráti tűz! Szerintem inkább az van, hogy bármit kitalálnak csak el ne kelljen ismerni, hogy az ellenség leszedett egy F-16-ost! Ezt már annó többször is eljátszották az F-15/16 al kapcsolatban a szíriai-izraeli viszonylatban.
Egyébbként nincs abban semmi gáz, hogy a 0km-es nem harcedzett ukrán F-16 pilótát leszedték egy háborúban. Még a tapasztalt amerikaiak sincsenek hozzászokva, hogy egyenlő ellenfélle találják magukat szembe. Pláne nem, hogy vissza is lő!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 509
56 857
113


Aki nem érti,hogy az ukrajnai smo,annak kinetikus része messze nem az elsődleges smo amit meg kell vívnia a nem angolszász dominancia eléréséhez a globális délnek,brics-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: Renitens

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 843
15 010
113
Hidd el, hogy újra tudja tölteni úgy ahogy eddig is újra tudták tölteni őket. Szerint a vh-ban hogy máshogy működhetett az a szovjet taktika, hogy tüzelve megállás nélkül minnél gyorsabban minnél közelebb jutni a német harckocsikhoz azért, hogy legyen esély kilőni őket. Ha a stabilizálatlan löveget újra tudta tölteni a szovjet harckocsi kezelője, akkor szerinted a stabilizáltat nem fogja tudni a Leopard vagy Abrams kezelője? Nem azért raktak nyugaton olyan stabilizátorokat már 40-50 éve a harckocsikba, amik még ma is minimum középkategóriásak, hogy ne tudjanak menet közben lőni, mert nem tudnak tölteni.

Értem én, hogy kitaláltál valamit, de attól még hogy kitalaltad ez csak a te kitalációd.

Fentebbi hozzászólászólásodon és rajtad kívül senki nem állított olyat, hogy ne tudna menet közben lőni.
Nem fogok a csúsztatásaidba belemenni, nem tudom miért kell ez.
------------

Nem sokáig tartott az f16 wunderwaffe legendája.

 
  • Tetszik
Reactions: laci74