[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Dobréj vecsir Julija!

Oroszország:
4.300 db atomtöltetet tart hadrendben, ebből 1.600 db stratégiai hordozókon van, ezen felül 700 db van raktáron és ehhez jön még kb. 2.000 db harcászati robbanófej. Ezeken felül még kb. 3.500 db egyéb, szétszerelésre váró robbanófejük van.
Összes robbanóerő: 1.502 Mt

USA:
4.650 db stratégiai töltetet tart hadrendbe, ezekből 2.150 db van stratégiai hordozókon, 2.500 db van raktáron és ehhez jön még kb. 500 db harcászati robbanófej. Szétszerelésre kb. 3.000 töltet vár. Összes robbanóerő: 1.167 Mt

Ukrajna:
0 db (elvileg…)
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Amit most írok azt nem tartom az "igazságnak" csak megpróbálom minél több oldalról megközelíteni a dolgokat a kapott információk alapján! Tényleg összeesküvés elmélet szaga van, de mi van ha ez a beszélgetés valakinek/valakiknek a hathatós támogatására történt meg aki/akik háborút akarnak! Nem világháborút csak egy újabb koreai vagy vietnámi háborút! Persze ez csak (összeesküvés)elmélet! Aztán tényleg lehet,hogy csak szimplán elborult az agya!
 

johnibyg

Member
2012. június 11.
45
0
6
Az ukránok 10 új BTR-4 -et vettek az ukrán nemzeti gárdának a charkovi Morozov gyártol. (jott némi pénz az SMS-bol)
640x427.jpg

Ahogy nézem, lehet vagy 4 különböző széria benne. Egyszer a 3 világos; utána első sor, balról a 2. szín alapján; első sor, középső ahogy GrGLy mondta, az oldala miatt; valamint a maradék öt, bár azok túlságosan szemből vannak. Hasonló kavalkád volt a T-72-eseinknél, nem?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Örökölték. Ma még képesek gyártani?

Az ukrán politikai elit jelentős része abból a dnyipropetrovszki gyárból startolt a politikába, ahol gyártják mai napig őket, igaz ma már kereskedelmi célra.
 

johnibyg

Member
2012. június 11.
45
0
6
<blockquote rel="kaktusz">:D Nem semmi... "atomot nekik!" - ezt vajon komolyan is gondolja?
ha azt nézzük, hogy Iránban meg tudnak öletni egyes atomtudósokat külföldi ügynökökkel, és ahoz képest hány orosz ügynök lehet Ukrajnában, akkor egy beindított atomfegyver-programnál még a dúsítónál dolgozó kapust is kiiktaták az orosz ügynökök felével.</blockquote>

Dehogy iktatják ki őket, inkább ellopják a készülő anyagot, amit termelnek, azért nekik is jól jön egy-két létszámon felüli töltet...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="kaktusz">:D Nem semmi... "atomot nekik!" - ezt vajon komolyan is gondolja?
ha azt nézzük, hogy Iránban meg tudnak öletni egyes atomtudósokat külföldi ügynökökkel, és ahoz képest hány orosz ügynök lehet Ukrajnában, akkor egy beindított atomfegyver-programnál még a dúsítónál dolgozó kapust is kiiktaták az orosz ügynökök felével.</blockquote>

Dehogy iktatják ki őket, inkább ellopják a készülő anyagot, amit termelnek, azért nekik is jól jön egy-két létszámon felüli töltet...</blockquote>
Mit kezdenének vele? Van nekik bőven, a raktáron levő cuccal lenulláznák a többi atomhatalmat, rakétapajzs ide vagy oda. ÉK esetleg még megvenné, de nincs rá pénze. Most engedtek el nekik 10 milliárd dollár tartozást az oroszok.
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
Valaki a gyulolettol elvakítva ír, valaki racionálisan, a tények ismeretében az események reális értékelése alapján. Ez van.
Én a történelmi tények ismeretében ki nem állhatom az oroszokat. És persze megértem az ukránokat, akik sok évszázados elnyomás után azzal szembesülnek, hogy a medve ismét sarokba szorítja őket, majd területeket rabol...!

Te pedig utálod az ukránokat, és minden más népet, akik szabadulni akarnak a medve karmai közül, ezzel is csökkentve az imádott orosz birodalmad területét...!

Hál' Istennek, nem vagyunk egyformák!
Mindezt elsősorban magyarként, kisebb részben örményként írtam...!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
<blockquote rel="voltagemultiplier">Nem lesz kapacitásuk atomfegyver gyártáshoz, hordozóeszközhöz sem.

Hát a Zenit, a Ciklon és a Dnyeper rakéták azok smafuk? Csak mert rakétájuk az van. </blockquote>

Csak a Ciklon ukrán (jelentos mennyiségu orosz alkatrésszel)rakéta, Zenit kozos-orosz-ukrán, Dnyepr pedig az SS-18 Satan modosított -muholdak kilovésére átalakított változata -nem gyártják.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
How Russian Occupiers prepared the Assault of Ukrainian military Airfield Belbek in Crimea
http://www.youtube.com/watch?v=QNk9ld2xi_Y


Újabb ukrán hadihajó került orosz kézre: a legénység többsége megadta magát, a hajón 21-en maradtak, hogy „kitartsanak a végsőkig”.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/24/megrohantak-egy-ukran-hajot-az-oroszok/

Az ukrán hrivnya és az orosz rubel is érvényben van a félszigeten, ahol már nagy mennyiségű rubelkészpénz van forgalomban.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/24/rubelben-kapjak-a-fizetest-a-krimben/
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
<blockquote rel="boki">Valaki a gyulolettol elvakítva ír, valaki racionálisan, a tények ismeretében az események reális értékelése alapján. Ez van.
Én a történelmi tények ismeretében ki nem állhatom az oroszokat. És persze megértem az ukránokat, akik sok évszázados elnyomás után azzal szembesülnek, hogy a medve ismét sarokba szorítja őket, majd területeket rabol...!

Te pedig utálod az ukránokat, és minden más népet, akik szabadulni akarnak a medve karmai közül, ezzel is csökkentve az imádott orosz birodalmad területét...!

Hál' Istennek, nem vagyunk egyformák!
Mindezt elsősorban magyarként, kisebb részben örményként írtam...!

</blockquote>

Csak egy kérdés! A történelem ismeretében: az amerikaiakat, a németeket, az osztrákokat, a törököket, a tatárokat is ennyire ki nem állhatod? Nem szabad leragadni teljesen a múltban, emlékezni kell rá, de nem szabad elítélni egy egész népet néhány ember miatt!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
<blockquote rel="boki">Valaki a gyulolettol elvakítva ír, valaki racionálisan, a tények ismeretében az események reális értékelése alapján. Ez van.
Én a történelmi tények ismeretében ki nem állhatom az oroszokat. És persze megértem az ukránokat, akik sok évszázados elnyomás után azzal szembesülnek, hogy a medve ismét sarokba szorítja őket, majd területeket rabol...!

Te pedig utálod az ukránokat, és minden más népet, akik szabadulni akarnak a medve karmai közül, ezzel is csökkentve az imádott orosz birodalmad területét...!

Hál' Istennek, nem vagyunk egyformák!
Mindezt elsősorban magyarként, kisebb részben örményként írtam...!

</blockquote>
Nem utálom az ukránokat, se más népeket (toled eltéroen)csak a nacionalista, fasiszta eroket, akik destabilizálták(ják) az ukrán helyzetet és akik veszélyt jelentenek a magyar kisebbségre is......
De a továbbiakban nem kívánok reagálni a demagog, realitást mellozo, tényeket nem figyelembe vevo írásaidra.......
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="boki">Valaki a gyulolettol elvakítva ír, valaki racionálisan, a tények ismeretében az események reális értékelése alapján. Ez van.
Én a történelmi tények ismeretében ki nem állhatom az oroszokat. És persze megértem az ukránokat, akik sok évszázados elnyomás után azzal szembesülnek, hogy a medve ismét sarokba szorítja őket, majd területeket rabol...!

Te pedig utálod az ukránokat, és minden más népet, akik szabadulni akarnak a medve karmai közül, ezzel is csökkentve az imádott orosz birodalmad területét...!

Hál' Istennek, nem vagyunk egyformák!
Mindezt elsősorban magyarként, kisebb részben örményként írtam...!

</blockquote>

Mintha felfogási problémák akadnának GrgGly felszólítása után is... Unalmas már nagyon.

De ha ez kell a békédhez: Egészen biztosan csak és kizárólag neked van és csak neked lehet igazad. Most és mindörökké. Ezután már tovább léphetünk a témán?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 956
113
A Bt-7-et is besorozzák ott a háttérből?
Gondolom a Btr-4-ek a gyárban talált teszt járművek, prototípusok. Legalább vártak volna egy napot a bejelentéssel és azalatt egyformára kenték volna őket hogy a maszkirovka meglegyen. Szerintem ki se fizették csak elrekvirálták őket. Ennyivel úgysem mennek semmire ha a több száz tankjukkal meg btr-70-80 stb -vel sem képesek.
640x427.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 607
113
Én nem is arra gondoltam hogy ők csinálnak, hanem hogy valahonnan szereznek... Esetleg valami sufni tuning... :D Aztán irány vele Moszkva, egy bőröndben s elég ha közel kerül Putyinhoz... :D (Na most aztán megköveztek...)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Bt-7-et is besorozzák ott a háttérből?
Gondolom a Btr-4-ek a gyárban talált teszt járművek, prototípusok. Legalább vártak volna egy napot a bejelentéssel és azalatt egyformára kenték volna őket hogy a maszkirovka meglegyen. Szerintem ki se fizették csak elrekvirálták őket. Ennyivel úgysem mennek semmire ha a több száz tankjukkal meg btr-70-80 stb -vel sem képesek.
640x427.jpg

A rekvirálás nem biztos, de mivel ezek teszt, ill. Irak által (minőségi kifogások - ugye megrepedt a páncéltest) gépek, plusz egy gyári példány, amelyiken van egy kis pótpáncélzat...! Ezek a gépek kaphattak hideget-meleget, mert nyúzva voltak. Amelyikek meg repednek, hát no..., Nemzeti Gárdának jó lesz az bohóckodni, ingyé, bérmentve...!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 241
67 956
113
"Önként, hazafias érzelemből" átadott példányok. Mondjuk nem tudom hogy megy a szomszédban a dolog , de pár éve olvastam egy IZS motorbicikliről valahol a régi SZU területén amit behívtak (???) valami szemlére a helyi sereghez a civil tulajdonosától úgy 2000 körül. Most nem ugrik be hogy nevezik ezeket a háború esetén besorozott gépeket de lehet hogy van még divatja arrafelé valamelyik utódállamban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Az ukrán nukleáris infrastruktra, atomeromuvek
pFOkis6OS5s.jpg

ukrainemap.gif

Az ipari háttér megvan hozzá, szakamberek vannak, de pénz és hordozok hiányában jelenleg nem valoszinu.