[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Boki, ne haragudj, hogy visszakérdezek, de miből gondolod, hogy Givi "emberséges"? Az, hogy az ukránok mit csinálnak, az egy dolog, de csak ettől még ne avassuk Givit szentté.
Nyilván olcsó érv lenne, hogy próbáld ki, hogy halálra kínoznak, illetve azt is, hogy összevernek (nem feltétlenül ebben a sorrendben) vagy megaláznak.
Egyik sem szép, de nem is ugyanaz a kategória - természetesen egyik sem elfogadható (viszont van különbség közöttük, nem is kicsi).

Kedves ecso! A kopasz avatasrol hallott mar? Ezek, mikor beleptek a seregbe, 10 x tobbet kaptak a szajukra.Ez nem kinzas volt.
"Gyedovscsina". Ami nálunk volt az öreg és a kopasz sorkatonák között, az egy igen-igen "lájtos", gyakorlatilag említésre sem méltó dolog ehhez képest.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
allitolag ez volt az ukrik fohadiszallasa

B88OgLMIUAA_aOe.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/B88OgLMIUAA_aOe.jpg:large
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Na utánaolvastam Motorolának, A.K.A. kicsinek (én becézem így) :).

Szóval akkor:
- Arseny Sergeyevich Pavlov a Szovjetunióban született 1983 február 2-án Komi-ban.
- Az orosz tengerészgyalogságnál szolgált és részt vett a második csecsen háborúban.
- Szabadidejében szeret "méhészkedni" (ez fontos!). :)
- 2014-ben jött Kelet-Ukrajnába és aktívan részt vesz a harcokban a Spárta zászlóalj élén.
- Jó taktikus/stratéga szakasz, zászlóalj szinten, és lehet, hogy a század és ezred is menne neki.
- Elvileg az ukránokkal is emberséges, ha jól olvastam, akkor szabad elvonulást is biztosított bekerített ukrán egységeknek.
- 2014 július 11-én egy sebesülésből lábadozva feleségül vette Elena Kolenkinát, aki egy fekete hajú, bögyös és magas leányzó. Na innen kapta tőlem a kicsi becenevet :).
- Sokszor keltette halálhírét az ukrán média, de köszöni szépen él és virul.
- Ja és tegnap ünnepelte a 32edik születésnapját.

Megy a stratégia ezerrel:
Ukraine_dbd328_5327537.jpg


A méhészkedés fontos és jó dolog, meg szereti a mézet na:
oYKHO0bC5Dc.jpg


Motorola és Givi. Moto valójában nem kicsi, Givi állt sámlira:
maxresdefault.jpg


Na bekötötték a fejét, mostantól az asszony a főnök. Azok a násznépek :):
4,w=559,c=0.bild.jpg


A sztratégosz autogramokat osztogat, Hollywoodba azért nem lesz csillaga. Mondjuk azért ez szerintem kicsit morbid, de hát ilyen is van :).
https://www.youtube.com/watch?v=QRNKaXZnV1E#t=24

Ezen szösszenetemet inkább azoknak írtam, akik lusták visszaolvasni :). És persze a tévedés jogát fenntartom.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Ukrán Akáciák:
https://www.youtube.com/watch?v=1Kaf8i-Bg_Q

Nem vagyok otthon az önjáró tüzérségben, de ez tök egyszerű hátulról betöltés engem teljesen lenyűgözött :). Jobban utánanézek a szovjet/orosz önjárótüzérségnek, mert ez nálam még vakfolt.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="Capslock">Boki, ne haragudj, hogy visszakérdezek, de miből gondolod, hogy Givi "emberséges"? Az, hogy az ukránok mit csinálnak, az egy dolog, de csak ettől még ne avassuk Givit szentté.
Nyilván olcsó érv lenne, hogy próbáld ki, hogy halálra kínoznak, illetve azt is, hogy összevernek (nem feltétlenül ebben a sorrendben) vagy megaláznak.
Egyik sem szép, de nem is ugyanaz a kategória - természetesen egyik sem elfogadható (viszont van különbség közöttük, nem is kicsi).
</blockquote>

"Nyilván olcsó érv lenne, hogy próbáld ki". Ez nem érv lenne, hanem sima mezei bunkóság, amit fel sem tételezek rólad.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 187
83 156
113
Az ukránok már használnak Nato fegyvereket és nyugati zsoldosok is harcolnak ott-írja az olasz lap.
http://www.ilgiornale.it/news/mondo/ucraina-si-usano-gi-armi-occidentali-1089248.html
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
- Jó taktikus/stratéga szakasz, zászlóalj szinten, és lehet, hogy a század és ezred is menne neki.

De éreztem, hogy valamit elírok: szakasz-század és zászlóalj szinten, és lehet, hogy az ezred is jól menne neki.
Ne kövezzetek meg plz.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 463
23 747
113
Nem engednék ki a sorköteleseket a határon az ukik:
http://www.bumm.sk/kulfold/2015/02/03/kaosz-az-ukrajnai-mozgositas-korul
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 187
83 156
113
<blockquote rel="boki">ecso
Ez csak a kamerának(ukránoknak) szóllt. Givi egyébként nagyon emberséges.
Látnád azokat az onvédelmiseket, akik az onkéntes ukrán (neonáci)zászloaljak fogságába kerultek, Azok nem ismernek kímíletet, sokat halálra kínoztak.

Boki, ne haragudj, hogy visszakérdezek, de miből gondolod, hogy Givi "emberséges"? Az, hogy az ukránok mit csinálnak, az egy dolog, de csak ettől még ne avassuk Givit szentté.</blockquote>

Nyilván a videon kissé keménykedett Givi alazredes, de ez messze van a kínzástól...:)
1.A foglyok kihallgatása nem az o hatáskore, átadják a DNR védelmi minisztériumnak.
2.Ellátják az ukrán foglyokat, felhívhatják a családtagjaikat.
3.Ha a szulok eljonnek az ukrán katonáért, akkor hazaengedik.....stb
Ott a rengeteg video.....

Ilyen az ukrán oldalon nincs.!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 187
83 156
113
bartinieffektus

Batmant nem kínzásért (is) akarták letartóztatni? Mármint az LNR.

Nem akarták. Lesbol szétlotték a kocsiját. Személyesen Plotnyickij adta ki a parancsot a likvidálására. Sokat tudott Plotnyickij piszkos ugyeirol.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 888
31 415
113
<blockquote rel="Python">Ukrán Akáciák:
https://www.youtube.com/watch?v=1Kaf8i-Bg_Q

Nem vagyok otthon az önjáró tüzérségben, de ez tök egyszerű hátulról betöltés engem teljesen lenyűgözött :). Jobban utánanézek a szovjet/orosz önjárótüzérségnek, mert ez nálam még vakfolt. </blockquote>

Ennyi erővel vontatott löveget is használahtnának, talán még gyorsabb is lenne. Ez eléggé gányolásnak tűnt nekem, főleg ahoz képest, hogy egy midern önjáró löveg képes 3-5 lövedéket sorozatban úgy kilöni, hogy azok egyszerre érjék el a célt, az elsőt nagy szögben lövi, a többit meg egyre laposabban.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
https://www.youtube.com/watch?v=bIPCvCERghQ

Ez egy eléggé energikus és szomorú videó. Sajnos sok olyan ember halt és még fog meghalni mindkét oldalon, akik ezt nem érdemlik/érdemelték meg.
Ártatlan férfiak, nők, gyerekek, kiskatonák. Mire olyanok akik a háttérből irányítanak és uszítanak, azok meg megússzák és lelkifurdalás nélkül boldogan élnek. Az vigasztal egy picit, hogy olyanok is ottmaradnak, akikért nem nagyon kár, szélsőségesek, zsoldosok stb. De bárcsak ezek a játszmák úgy játszódnának le, hogy egy kietlen tájon ölnék egymást szemtől szembe, talán a Mars a megfelelő hely lenne.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Én nem azért szimpatizálok Putinnal vagy a szakikkal, mert jobbak mint az us vagy az eu, hanem mert erőszakosan rájuk támadtak. És Putin legalább nem dumál szabadságról, demokráciáról és nem leckézteti a világot a saját mércéje szerint, mint azt az usa állandóan teszi. Persze egyenlőre jobban élnek nyugaton, de már pl. Kinában is szépen megy a szekèr és Oroszországban is egy elég széles jómodú réteg van. Nyavalyog pl.az osztrák idegenforgalom, hogy elmaradnak az oroszok.
Hogy keleten oligarchák vannak, nyugaton meg multik stb.csak az elnevezésben különbözik, nem a dolog léhygében.
Legalábbis dióhéjban igy látom innen nyugatról.

+1
Egyetértek ;).