[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 351
113
A lengyelek miért nem szállítanak Ukrajnának fegyvert? (fenti videó) - csak kamu vagy valami más van a dologban? Mert eléggé az USA szócsövei a régióban.

Bár ott is megtizedelték a vezérkart a repülőgép katasztrófa során, de szerintem a maradékok ott is látják: ennek vége. Ukrajna felbomlik, így ismét jobb jóba lenni az oroszokkal, mint bekeményíteni.
Orbán is mit mond?

"'... a mi külpolitikai stratégiánkat Németországgal és Oroszországgal kell összehangolni, velük „baráti, kiegyensúlyozott, korrekt, fair kapcsolatra törekszünk'. Az amerikaiak fontosak, de hogy mi nekik mikor vagyunk fontosak, az az amerikai belpolitika függvénye a kormányfő szerint.

Az orosz kapcsolat ugyanakkor Orbán Viktor elmondása szerint nem uniós, hanem magyar álláspont: a magyar politikának a magyar emberek érdekeire kell támaszkodnia – nyomatékosította. Hogy lesz-e rezsicsökkentés az új gázmegállapodás után, arra azt mondta, maga a rezsicsökkentés léte is a megállapodástól függ, közben pedig az EU már olyan energiaellátási konstrukcióra törekszik, amely szintén veszélyezteti a rezsicsökkentést. Az unió koncepciója szerint – mint ecsetelte – vissza kell szorítani az államot, de ebben az utcában már járt Magyarország." (mn)
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
A Javelin ésszerűsége egy kicsit kérdéses szerintem a Kelet-Ukrán terepen, mert elég drága rendszer, egyetlen rakéta 78.000 USD a wiki szerint, amit ott meg lehet semmisíteni vele, az meg a felét/negyedét sem éri (BMP-1,2, BTR, T64). Ezekre árakat nem ismerek, de mi ugye kevesebb, mint 8.000 USD-ért már csupasz T72-est adunk, ami még alaposan feltunningolva se közelíti meg szerintem egyetlen rakéta árát. Irakban is szívták a fogukat a jenkik, hogy a sok drága rakétát ellődözték a sok olcsó iraki vacakra, de ott azért mégis USA katonák érdekében történt ez, így könnyebben emésztették a költségeket. Mellesleg ilyen összegű (a kilövő-vezérlő egység 120.000 USD), könnyen mobilizálható felszerelés csábító lehet a korrupciótól sem visszariadó helyi potenciális felhasználóknak, fizetőképes kereslet meg biztosan jelentkezne a másik oldalon. Mi is azért tartjuk még mindíg rendszerben az RPG7-et mert olcsó, és gyengébben páncélozott célok ellen megfelel, ha meg valami komolyabb jönne, az nekünk már amúgyis régen rossz lenne.


<blockquote rel="joker">A Javelin azért jól jön, mert olyanjuk nincs
... egyelőre a szakadároknak. :)</blockquote>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 806
30 753
113
Igen, de mi van ha az első összecsapásnál hátrahagyják őlet és a lázadókhoz kerülnek? Kb eddig ez volt a forgatókönv.

Nem gondolhatod komolyan, hogy az első összecsapásnál kerülnének Javelinek a szakik kezébe. Azelőtt már jóval vennének ők az ukránoktól, és egy részük már szét lenne szedve Moszkvába, mire az ukránok a gyakorlatba is használnák :D
Azért durva, hogy a korrupció annyira nagy, hogy egy háborút el tud dönteni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 351
113
<blockquote rel="Mackensen">Igen, de mi van ha az első összecsapásnál hátrahagyják őlet és a lázadókhoz kerülnek? Kb eddig ez volt a forgatókönv.

Nem gondolhatod komolyan, hogy az első összecsapásnál kerülnének Javelinek a szakik kezébe. Azelőtt már jóval vennének ők az ukránoktól, és egy részük már szét lenne szedve Moszkvába, mire az ukránok a gyakorlatba is használnák :D
Azért durva, hogy a korrupció annyira nagy, hogy egy háborút el tud dönteni. </blockquote>

Emlékeztek a Sztálingrád (a német) film raktáras jelenetére? :)
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="Unio"><blockquote rel="bartinieffektus">https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9RKJFm1pJuM
https://www.youtube.com/watch?v=7g05kXeULis

Erről a két videóról, főleg a harcjármű mögött/mellett előrenyomulásról hirtelen az Acéllövedék híres Hue város utcai harcos jeleneti jutottak eszembe.

https://www.youtube.com/watch?v=50WEUmcRXJw

Még mindig mestermű.
De hogy ne csak off legyen: A szakik rendesen elverik az ukránokat és nyomulnak előre, nem semmi teljesítmény tőlük.
</blockquote>

A katonát jól felpofozzák amikor elsül a fegyvere. :)</blockquote>

Hehehe :D, ezt én észre se vettem, inkább a lakótelepes részekhez tekertem.
Mondjuk a fazon már inkább benne van a 40-50-be. Biztos játszotta a menőt vagy remegett a keze az izgalomtól. Egyébként jogosan reagálta le így a társa (vagy parancsnoka) mert ha egy ilyen lövedék rossz irányba kap gellert, akkor könnyen valamelyik társa kapja be. A többiek is néztek rendesen :).

A jelenet a Полная зачистка Углегорска. Спецоперация ополчения. Эксклюзив. 18+ (News Front) videóban látható a huszadik perctől.

Egyébként melyik alakulat emberei szerepelnek a videókban? A News Frontos végén a spárta szót kitudtam venni, ők lennének azok?

</blockquote>

Bocsánat , a hozzászólás így pontos :

Annyit fűznék a fent leírtakhoz, hogy a videót nyugaton úgy mutatták be, mintha azért kapná a taslit, mert nem volt rajta a maszk !!!
Ergo: OROSZ KATONÁK TAKARGATJÁK AZ ARCUKAT , AMIKOR AZ EGYIK NEM ÍGY CSELEKSZIK, MEGY A POFON ! DURVA FERDÍTÉS
NEM ???</blockquote>

Az. Gondoltam, hogy a nyugati médiától nem várhat az ember sokat, bár azért ha erről van videó vagy cikk, akkor megnézném, hagy röhögjek és sírjak egyet egyszerre.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Megnéztem ezt a videot aláirással. A video Uglegorszk tisztogatását mutatja az ukrán sniperektól akik egy lakótelepen bujkáltak. A video több részletből van összerakva, azért a fejetlenség látszata.
Veszteségek:Russia insider szerint az akció kezdete óta az ukiknak több mint 1800 halotta van, a szakiknak 600. Azt irjàk, hogy eddig túlbecsülték a ukránok létszàmát, most ugy gondolják hogy lényegesen kevesebb mint 60000. Ezért is a folyamatos mozgósítás.A szakik aránylag magas veszteségeit az okozza, hogy folyamatosan támadnak és sok a városi harc. Ha elesik a katlan, az ukik vesztesége pótolhatatlan lesz szerintük. De igy érthető a szaki toborzás is.
Álarc: nekem ugy tűnik több video megnézése után, hogy az álarcosok nem lelkesednek azért, hogy filmezzék őket, néha nem álarcos arcok pedig el vannak homályositva. Persze ennek sokféle oka lehet.

Na így most már okosabb lettem, kösz. Plusz még angolul is megvan, örül a májam :).

Az ukrán pilótanőre simán ráfér egy kis koplalás (bár én személyesen a bögyöseket szeretem...)

<b><i>„A 33 éves pilótanő egyben ukrán parlamenti képviselő is”</i> </b>
Na ez itt az egyik nagy probléma, így annyira hiteles mint, hogy én tegnap egy vietnámi papuccsal beszélgettem két csésze kávé mellett.

<b><i>„Testvére, Vera Szavcsenko arról beszél, hogy az éhségsztrájk legyengítette a pilótát, de életfunkciói rendben vannak,”</i></b>
Nem úgy néz ki mint aki nagyon gyenge lenne, sőt egy nagyon is jól táplált óvodásra emlékeztet még így is. Ha pedig leadott 4-5-10 kilót, az csak a javára vált. Tudom, hogy most szemétnek tűnök, és ezeket nem azért írom mert ukrán, hanem azért mivel ez a tipikus védői maszlag, amit az ügyvédjük adott a testvére szájába, hogy ezt mondja mert így növekszik a szimpátia az irányába.
Persze hozzáteszem lehet, hogy igaz amit állít és tényleg csak sérülteket szállított.
Én nem tudom az egész előzményét, majd oktasson ki valaki ha hülyeséget írtam :).
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
A Javelin ésszerűsége egy kicsit kérdéses szerintem a Kelet-Ukrán terepen, mert elég drága rendszer, egyetlen rakéta 78.000 USD a wiki szerint, amit ott meg lehet semmisíteni vele, az meg a felét/negyedét sem éri (BMP-1,2, BTR, T64). Ezekre árakat nem ismerek, de mi ugye kevesebb, mint 8.000 USD-ért már csupasz T72-est adunk, ami még alaposan feltunningolva se közelíti meg szerintem egyetlen rakéta árát. Irakban is szívták a fogukat a jenkik, hogy a sok drága rakétát ellődözték a sok olcsó iraki vacakra, de ott azért mégis USA katonák érdekében történt ez, így könnyebben emésztették a költségeket. Mellesleg ilyen összegű (a kilövő-vezérlő egység 120.000 USD), könnyen mobilizálható felszerelés csábító lehet a korrupciótól sem visszariadó helyi potenciális felhasználóknak, fizetőképes kereslet meg biztosan jelentkezne a másik oldalon. Mi is azért tartjuk még mindíg rendszerben az RPG7-et mert olcsó, és gyengébben páncélozott célok ellen megfelel, ha meg valami komolyabb jönne, az nekünk már amúgyis régen rossz lenne.


<blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="joker">A Javelin azért jól jön, mert olyanjuk nincs
... egyelőre a szakadároknak. :)</blockquote>

</blockquote>


Nyilván drága, de a Javelin egy precíziós irányított fegyver, mellette szól, hogy a hatótávolsága akár 2km, az általad említett RPG-7 meg kb 200méterig hatékony.
A Javelin mellett szól a felülről történő támadás is, a rakéta indítás után 150 méter körülre emelkedik, és onnan támadja a tankot annak a legvékonyabb péncélzatán át, biztosabb a támadás esetén az eredmény.
Nyilván mindkét fegyverrel el lehet végezni a feladatot, de ha fontos a saját emberélet, nem mindegy pl, hogy mennyire kell a célpont közelébe jutni. Ukránok kezébe viszont szerintem is kár adni a Javelint, de az amerikaiak tudják, az orosz mérnökök biztos örülni fognak neki.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Már az EBESZ megfigyelok is elismerték,hogy az ukránok kazettás bombákkal (Szmercs, Uragan) lovik a lakosságot.

A szakikról nem láttam,hogy lenne nekik Szmercs vagy Uragan és használnák.
Van errol video?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
<blockquote rel="aquarell">
Persze hozzáteszem lehet, hogy igaz amit állít és tényleg csak sérülteket szállított.
Én nem tudom az egész előzményét, majd oktasson ki valaki ha hülyeséget írtam :).

Ha ártatlan lenne nem lenne bortonben. Az, hogy no ne legyen megtéveszto. Rengeteg ukrán no harcol a Jobb szektor , gárada oldalán , kozulok sokan mesterlovészek(biatlonisták) és hidegvérrel olnek.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Azért ez kicsit túlzás, sok ártatlan ember került börtönbe, és még van is. De értelek, és igazad van. Azt, hogy milyen kegyetlenek tudnak lenni a nők háborúban és milyen hévvel tudnak harcolni, arról sokat hallottam és olvastam. A szovjet mesterlövész nők se a körmüket festegették, hanem rendesen szedték az ellent. De úgy tudom, hogy kegyetlenségben a Csecsen orvlövész csajok vitték a prímet, azok előszeretettel kínoztak is. De gondolom, hogy a jugoszláv háborúban is voltak "harcos amazonok", és akkor most itt ukrajnában. A szakik oldalán is vannak sznájper csajok, az egyik haláláról olvastam nemrég.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 351
113
<blockquote rel="Python">

Uragan felkészítés - Deblatszevo:
https://www.youtube.com/watch?v=a2YaOCLvnoQ

Ukrán BM-27 Uragan:
https://www.youtube.com/watch?v=ozyrp_5hlR0

Ez az Uragan mocskosul pusztító egy fegyver, nem lennék egyik fél célpontjainak helyében sem :S.</blockquote>

A második videón a teherautóban jól szórakoznak az ukránok ... Pár napja linkeltetek hasonlókat korábbról, ahol egy ilyen teherautón szórakozókat kaptak el a szakadárok. Nem voltak szép látvány ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 351
113
Mindeközben az indexen:

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/02/05/igy_lonek_szet_egy_panelhazat_az_ukrajnai_szakadarok/

"Így lőnek szét egy épületet az ukrajnai szakadárok
Uglegorszkba nyomultak be, ahonnan az ukrán hadsereg már kivonult."

Sniperek miatt mentek oda, nem azért lőtték szét, mert kivonultak az ukránok.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Nem kérdéses, hogy a Javelin fényévekkel jobb rendszer az ott levő RPG-knél. Viszont a jellemző városi harcban a 2km feletti hatótávja nem igazán használható ki, és kérdéses, van-e ott olyasmi, amire "gazdaságos" felhasználni. A jenkik hagyományosan a saját életüket jóval többre értékelik, mint másokét. Valami olcsóbb, de tömegesen bevethető, az ott levőnél jobb cuccot kellene odatolniuk, nem tudom, mi lehetne az. A II Vh-ban a Tigris 3000m-ről ki tudta lőni a T34-et, de az oroszok a tankjukból legyártottak a háború alatt 57ezer darabot, és ez volt a döntő.


</blockquote>
Nyilván drága, de a Javelin egy precíziós irányított fegyver, mellette szól, hogy a hatótávolsága akár 2km, az általad említett RPG-7 meg kb 200méterig hatékony.
A Javelin mellett szól a felülről történő támadás is, a rakéta indítás után 150 méter körülre emelkedik, és onnan támadja a tankot annak a legvékonyabb péncélzatán át, biztosabb a támadás esetén az eredmény.
Nyilván mindkét fegyverrel el lehet végezni a feladatot, de ha fontos a saját emberélet, nem mindegy pl, hogy mennyire kell a célpont közelébe jutni. Ukránok kezébe viszont szerintem is kár adni a Javelint, de az amerikaiak tudják, az orosz mérnökök biztos örülni fognak neki.</blockquote>
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Az ukránok nagy tervekkel álltak elo . A legújabb ukrán tankok gyártását a 25 -szeresére akarják novelni Harkovban.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az ukrán elnök arra kéri a NATO tagállamait, szállítsanak fegyvereket országának, hogy meg tudja védeni magát az agresszor Oroszországgal szemben. Petro Porosenko ezt a Die Welt című német lapnak mondta.
Porosenko szerint az elmúlt napok eseményei "arra kell ösztönözzék a szövetséget, hogy több támogatást nyújtson Ukrajnának, egyebek között korszerű védelmi fegyverek szállításával, hogy képes legyen megvédeni magát az agresszorral szemben".
http://index.hu/kulfold/2015/02/05/ukrajna_fegyvereket_ker_a_nato-tol/