[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 325
84 521
113
Újabb béketervvel állt elő Merkel és Hollande.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150205-uj-ukrajnai-beketervvel-all-elo-hollande-es-merkel.html

"Figyelmeztetett, hogy tárgyalások nem tarthatnak a végtelenségig, és olyan megállapodást keresnek, amelyik minden érintett fél számára kielégítő."

Szerintem addig fogják húzni, ameddig fel nem számolják a kiszögellést. Ezzel azt hiszem azonnal bukik is az ukrán kormány vagy pucc jön. Utána pedig a szakadárok kb. harc nélkül megcsinálják a maguk kis országát. Röhögni fogok, ha a hivatalos tűzszünetre és békére Jaltában kerül sor ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 325
84 521
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150205-putyinnak-asperger-szindromaja-van-a-pentagon-szerint.html
nah szóval ez az:)

Az USA szerintem egyik legjobb elnöke pedig második hivatali ideje alatt már Alzheimeres volt. Caesar epilepsziás.

Ez amolyan brit tudósok kategória. Tudtommal a KGBnél elég komoly előszűrés volt anno. Ezt azért az első tesztnél kiszúrták volna.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<blockquote rel="Unio"><blockquote rel="Python">

Uragan felkészítés - Deblatszevo:
https://www.youtube.com/watch?v=a2YaOCLvnoQ

Ukrán BM-27 Uragan:
https://www.youtube.com/watch?v=ozyrp_5hlR0

Ez az Uragan mocskosul pusztító egy fegyver, nem lennék egyik fél célpontjainak helyében sem :S.</blockquote>

A második videón a teherautóban jól szórakoznak az ukránok ... Pár napja linkeltetek hasonlókat korábbról, ahol egy ilyen teherautón szórakozókat kaptak el a szakadárok. Nem voltak szép látvány ...
</blockquote>

Ha én közelről látnék egy ilyet, vagy benne ülnék az indító járműben, akkor én is izgatott lennék és szerintem élvezném. Persze ezt úgy értem, hogyha nem háborúban történik az esemény, mert ha abban, akkor már nagyon nagy lelkiismeret furdalásom lenne, hogy másokra lövök vele, főleg akkor ha iskolákat, kórházakat stb.. Mocskos háború.
Megértem a szakikat, ha rám lőnének ilyennel, akkor nem biztos, hogy megtudnám állni a bosszút.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Unio
Hidd el ez a Szavcsenko nem ártatlan- biztos info.

<blockquote rel="boki">Unio
Hidd el ez a Szavcsenko nem ártatlan- biztos info.

EGY UKRÁN PILÓTANŐ ÖLHETETT MEG KÉT OROSZ ÚJSÁGÍRÓT

Két orosz újságíró meggyilkolásában való bűnrészességgel vádolnak egy ukrán helikopterpilótát, akinek gépét Kelet-Ukrajnában lőtték le. A pilótanőt Oroszországban vették őrizetbe - közölték szerdán orosz tisztviselők.

Ukrajnában már három hónapja tart a harc az oroszbarát fegyveresek és a kormányerők között. Két orosz állami televízió munkatársa halt meg júniusban azután, hogy tartózkodási helyüket aknatűz érte a kelet-ukrajnai Luhanszkban.

Az orosz nyomozóhatóság szerdai közleménye szerint a 31 éves Nagyija Szavcsenkót azzal gyanúsítják, hogy adatokat szolgáltatott azoknak az újságíróknak helyzetéről, akik az oroszbarát felkelők által ellenőrzött területen tartózkodtak.

Szavcsenko jelenleg egy oroszországi fogházban van, bár nem tudni, hogy miképpen került oda. Moszkva állítása szerint a pilóta dokumentumok nélkül átlépte az ukrán-orosz határt, és orosz területen ukrán menekültnek álcázta magát. Ukrajnában ugyanakkor riasztották a hatóságokat, hogy felleljék a pilótát.

Az ukrán sajtó idézte Andrij Liszenkót, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Bizottság szóvivőjét, aki szerint Szavcsenkót elrabolták, és az ukrán elnök felkérte a hatóságokat, hogy tegyenek lépéseket visszatérése érdekében.
http://alfahir.hu/egy_ukran_pilotano_olhetett_meg_ket_orosz_ujsagirot

MI-24 szolgált, meg volt a megfelelő tudása arra hogy célkoordinátákat adjon a tüzérségnek.
</blockquote>

Így már értem. Oké, meggyőztetek. Én nem állítottam, hogy teljesen ártatlan csak felvetettem, hogy mi van ha mégis. De így, hogy kiderült Mi-24-esen repült és nem fegyvertelen Minyón, így már más a szitu. Azt hittem, hogy MI-8-assal szállította a csapatokat meg a sebesülteket oszt kezicsók, de így már minden tiszta :).
Mondjuk azt már nehezen hiszem el, hogy átszökött a határon, a szakik elkapták és átadták.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Nem kérdéses, hogy a Javelin fényévekkel jobb rendszer az ott levő RPG-knél. Viszont a jellemző városi harcban a 2km feletti hatótávja nem igazán használható ki, és kérdéses, van-e ott olyasmi, amire "gazdaságos" felhasználni. A jenkik hagyományosan a saját életüket jóval többre értékelik, mint másokét. Valami olcsóbb, de tömegesen bevethető, az ott levőnél jobb cuccot kellene odatolniuk, nem tudom, mi lehetne az. A II Vh-ban a Tigris 3000m-ről ki tudta lőni a T34-et, de az oroszok a tankjukból legyártottak a háború alatt 57ezer darabot, és ez volt a döntő.

Városi harc kapcsán természetesen igazad van, ott a 2km hatótáv nem szempont! Én inkább olyan helyzetre gondoltam, hogy városon kívül elkapni mondjuk egy harckocsioszlopot, ami vonul valahová az úton. Itt azért szerintem nem mindegy, hogy az útmenti fák közül kell szinte face-to-face támadni, vagy a szomszédos domboldalban lehet "kényelmesen" elbújni, és figyelni az önirányított rakéták repülését.

"A jenkik hagyományosan a saját életüket jóval többre értékelik, mint másokét."

De most őszintén... nincs ebben igazuk? Ha te katona vagy, nem olyan fegyvert akarnál, amivel a kezedben jobbak a túlélési esélyeid? És egy jobb fegyver kihathat a csapat moráljára is, csak a leghülyébb japán katona akart direktben öngyilkos lenni. Ha olyan rakétákat kapsz, amivel messziről csendben kilősz lesállásokból minden nap 4-5 orosz tankot nagyobb rizikó nélkül, akkor szívesebben mész másnap is akcióba.
És anno a Stinger rakétával se lőttek le az afgánok az összes orosz repülőt és helikoptert, mégis az összes orosz pilóta nagyon be volt szarva a repüléstől. A Javelinnek is lehet plusz pszichés hatása, pláne ha esetleg kilövik vele a 429-es "nagyvadat"... :)

A II.Vh. hasonlatoddal is teljesen egyetértek, de nagy kérdés, hogy az orosz kiskatonák személyesen mennyire örültek annak magukban, hogy ők az ezerszámra feláldozható mennyiség, akik statisztikailag végül elsöprik a minőséget. Talán ezért is kellett a hátuk mögülről a saját komisszárjaik sortüze, hogy jobban menjen a roham, lásd az Ellenség a kapuknál film zseniális nyitójelenetét.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 926
13 186
113
<blockquote rel="boki">Unio
Hidd el ez a Szavcsenko nem ártatlan- biztos info.

A gulag se az, ami régen volt, ha meggondolom, hogy Kodorovszki milyen jó fazonban töltött le kb. 8 évet....
Javelin: gondoltatok arra, hogy szanaszét több ezer (de lehet hogy több tizezer) t72, t64 stb. van raktáron ? Ahhoz nagyon sok Javelin kellene, főleg, ha megjelenik a Kornet a másik oldalon. Az usa csak a régi cuccokat, amik maradtak Afghanisztánból stb. akarja elsózni és ez nem igazi segítség. Nem a modernebb fegyver az ukik problémája, hanem az inkompetencia, korrupció és a rohamosan romló harci kedv. Az idő az ukik ellen dolgozik.
Sztrelkov: szerintem egy páva, amely a tollait mutogatja. Lehet, hogy jó katonai vezető (ha az egyáltalán..), de a politikához nincs sok érzéke. Ha ő lenne a nagyfőnök, itt napok alatt 3. Világháború lenne, szerintem.</blockquote>

Az ukránoknak több mint ezer Konkurs, Fagot és Metis-M indítójuk van jó pár ezer rakétával. A Maljutkákat nem is számolom. Ezen kívül saját (illetve fehéroroszokkal közös) fejelsztésű páncéltörő rakétáikból (Corsar, Skif, Barrier) is tudnak gyártani, amik elég korszerűek és olcsóbbak, mint a Javelin (ha jó tudom, 1 indítót + 10 rakétát manapság 2 millió dollár körül vesztegetnek). Nincs túl nagy szükségük Javelinekre. Nagyságrenddel több rakétájuk van, mint a szakadároknak bármiféle páncélozott harcjárműve.

Az amcsi fegyverszállítás célja valószínűleg nem is az lenne, hogy sokat változtassanak a viszonyokon. Az elsődleges célja inkább az lehet, hogy az oroszokból kiprovokálja a háború kiterjesztését. A másodlagos célja, hogy az ukrán össznépi mozgósítás során behívottakat ellásák fegyverrel (bár szerintem 100.000 működőképes kalasnyikovot, meg néhány ezer RPG-t csak elő tudnak még szedni a raktárakból az ukránok is).
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
mohacsan 13:31

Néhány nappal ezelőtt meg rejtett homosexuális volt. Én azt gondoltam ezután a nekrofília jön, de tévedtem. Most asperger-szindrómája van. De aki ezt leírta, az súlyosabb bajban szenvedhet!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 926
13 186
113
A különböző források szerint jelenleg 22 és 24,5 hrivnya között van a dollár. Csak a mai napon napon 31-46 %-ot drágult. Az elmúlt 1 évben közel 3-szorosára nőtt a dollár árfolyama. Ez azt jelenti, hogy a tavaly év végére hivatalosan 25 %-ig emelkedett infláció tovább fog gyorsulni. Az ukrán devizatartalék, ami 2011-nen még közel 40 milliárd dollár, 2013 végén pedig még 20 miliárd dollár volt, most már 8 milliárd dollár alá csökkent. Ez még egy havi importra sem elég. IMF/EU/USA pénzsegéllyel együtt is gyakorlatilag fizetésképtelenek. Ehhez jön a mozgósítás.

Korábban tavaszra vártam az osszeomlást. Úgy néz ki, be is következik. Pedig az oroszok gázt, áramot, szenet szállítanak, e téren még csak össze sem roppantották az ukránokat.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Belegondoltam, hogy miert adnak az oroszok szenet, gazt, aramot ukrajnanak. Szerintem minden egyes oroszoknak nyersanyagra kifizetett dollar csokkenti azt a mennyiseget amit haborura tudnak kolteni. Egyszeruen ennyi.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Belegondoltam, hogy miert adnak az oroszok szenet, gazt, aramot ukrajnanak. Szerintem minden egyes oroszoknak nyersanyagra kifizetett dollar csokkenti azt a mennyiseget amit haborura tudnak kolteni. Egyszeruen ennyi.

Az oroszoknak nem ellensége az egyszeri ukrán ember, na meg ha nem kapnak szenet, gázt, stb. akkor az orosz nemzetiségűek is cidrizni fognak. No, meg egy marha jó pr is lehet, hogy lám nem olyan vérszomjas ez az orosz medve. Ja és azért ha fizetnek is érte, az jó is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 475
113
Horgászat a frontvonalban...: Pecaboztot ne keressetek!
https://www.youtube.com/watch?v=GeIVtxTY2JM
Idióták. Ráadásul nem "fogtak" semmit. Vártam, hogy felrobbantják magukat, annyit buheráltak azzal a gyújtóval.....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 475
113
<blockquote rel="mcsaba">Nem kérdéses, hogy a Javelin fényévekkel jobb rendszer az ott levő RPG-knél. Viszont a jellemző városi harcban a 2km feletti hatótávja nem igazán használható ki, és kérdéses, van-e ott olyasmi, amire "gazdaságos" felhasználni. A jenkik hagyományosan a saját életüket jóval többre értékelik, mint másokét. Valami olcsóbb, de tömegesen bevethető, az ott levőnél jobb cuccot kellene odatolniuk, nem tudom, mi lehetne az. A II Vh-ban a Tigris 3000m-ről ki tudta lőni a T34-et, de az oroszok a tankjukból legyártottak a háború alatt 57ezer darabot, és ez volt a döntő.

Városi harc kapcsán természetesen igazad van, ott a 2km hatótáv nem szempont! Én inkább olyan helyzetre gondoltam, hogy városon kívül elkapni mondjuk egy harckocsioszlopot, ami vonul valahová az úton. Itt azért szerintem nem mindegy, hogy az útmenti fák közül kell szinte face-to-face támadni, vagy a szomszédos domboldalban lehet "kényelmesen" elbújni, és figyelni az önirányított rakéták repülését.

"A jenkik hagyományosan a saját életüket jóval többre értékelik, mint másokét."

De most őszintén... nincs ebben igazuk? Ha te katona vagy, nem olyan fegyvert akarnál, amivel a kezedben jobbak a túlélési esélyeid? És egy jobb fegyver kihathat a csapat moráljára is, csak a leghülyébb japán katona akart direktben öngyilkos lenni. Ha olyan rakétákat kapsz, amivel messziről csendben kilősz lesállásokból minden nap 4-5 orosz tankot nagyobb rizikó nélkül, akkor szívesebben mész másnap is akcióba.
És anno a Stinger rakétával se lőttek le az afgánok az összes orosz repülőt és helikoptert, mégis az összes orosz pilóta nagyon be volt szarva a repüléstől. A Javelinnek is lehet plusz pszichés hatása, pláne ha esetleg kilövik vele a 429-es "nagyvadat"... :)

A II.Vh. hasonlatoddal is teljesen egyetértek, de nagy kérdés, hogy az orosz kiskatonák személyesen mennyire örültek annak magukban, hogy ők az ezerszámra feláldozható mennyiség, akik statisztikailag végül elsöprik a minőséget. Talán ezért is kellett a hátuk mögülről a saját komisszárjaik sortüze, hogy jobban menjen a roham, lásd az Ellenség a kapuknál film zseniális nyitójelenetét.</blockquote>

Na, azért mindennek megvan a határa!
A 429 bántalmazása egyenesen a 3.világháborúhoz vezetne...:))
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 007
1 598
113
Beregszászban informálták a községi képviselőket a mozgósítással kapcsolatban

"Február 3-án Beregszászban ülést tartott a járási tanács, a körzeti közigazgatási hatóság, a rendészet és a hadkiegészítő parancsnokság, hogy megbeszéljék a mozgósítással kapcsolatos kérdéseket. Az ülésen jelen voltak a községi képviselők is.
Vaszil Dzerin őrnagy, megbízott parancsnok a mozgósítással és katonai behívók kézbesítésével kapcsolatban megjegyezte: „Ukrajna törvénye előírja, hogy az önkormányzati szerveknek gondoskodniuk kell arról, hogy a katonaköteles polgárokat időben értesítsék, s azok időben megjelenjenek a hadkiegészítő parancsnokságokon. Nem kellenek a falusi tanácsok magyarázkodásai azzal kapcsolatban, hogy valakit nem találtak meg. Jegyzőkönyvekre van szükség, amelyek alapján meghatározzák a büntetés mértékét azok számára, akik megtagadják a bevonulást.”

Mikola Kuricja rendőr alezredes, a Beregszászi Járási Rendőrség parancsnoka is elmondta, hogy a mozgósítással kapcsolatos hibákért egyenlően felelős minden tisztviselő. A rendőrség segít a helyi önkormányzatoknak a behívók kézbesítésében.

Vladiszlav Bratyuk ügyész megjegyezte, hogy nemcsak a büntetőjogi felelősségre vonásra kell gondolnunk, hanem néznünk kell a helyzet erkölcsi oldalát is, hiszen le kell cserélni azokat a katonáinkat, akik terrorellenes zónában vannak hónapok óta.

Kincs Gábor, a Beregszászi Járási Állami Adminisztráció elnöke hozzátette, hogy a lakosságot megfelelően kell tájékoztatni a mozgósítással kapcsolatban, valamint önkénteseket kell keresni, akik vállalják a katonai szolgálatot. „Mivel a mozgósítás 210 napig tart, ez nem egynapos feladat, ezért törekednünk kell a kötelezettségeink teljesítésére” – mondta."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/beregszaszban-informaltak-kozsegi-kepviseloket-mozgositassal-kapcsolatban
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Twitter: @ Steiner1776 - 51 minutes ago

Ukraine's Rada has passed a law that allows their military to shoot/execute "deserters" http://lifenews.ru/news/149450

Nem is értem miért nincsenek még az eu-ban...
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 077
6 709
113
Vladiszlav Bratyuk ügyész egy még elég fiatal ember, nem értem, hogy ő miért nem érzi erkölcsi felelőségének, hogy a kelet ukrajnai mészárszékre látogasson.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 493
18 035
113
mohacsan 13:31

Néhány nappal ezelőtt meg rejtett homosexuális volt. Én azt gondoltam ezután a nekrofília jön, de tévedtem. Most asperger-szindrómája van. De aki ezt leírta, az súlyosabb bajban szenvedhet!

Én azt várom mikor fogják rá, hogy tourette szindrómában szenved :DD
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 493
18 035
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="boki">Unio
Hidd el ez a Szavcsenko nem ártatlan- biztos info.

A gulag se az, ami régen volt, ha meggondolom, hogy Kodorovszki milyen jó fazonban töltött le kb. 8 évet....
Javelin: gondoltatok arra, hogy szanaszét több ezer (de lehet hogy több tizezer) t72, t64 stb. van raktáron ? Ahhoz nagyon sok Javelin kellene, főleg, ha megjelenik a Kornet a másik oldalon. Az usa csak a régi cuccokat, amik maradtak Afghanisztánból stb. akarja elsózni és ez nem igazi segítség. Nem a modernebb fegyver az ukik problémája, hanem az inkompetencia, korrupció és a rohamosan romló harci kedv. Az idő az ukik ellen dolgozik.
Sztrelkov: szerintem egy páva, amely a tollait mutogatja. Lehet, hogy jó katonai vezető (ha az egyáltalán..), de a politikához nincs sok érzéke. Ha ő lenne a nagyfőnök, itt napok alatt 3. Világháború lenne, szerintem.</blockquote>

Az ukránoknak több mint ezer Konkurs, Fagot és Metis-M indítójuk van jó pár ezer rakétával. A Maljutkákat nem is számolom. Ezen kívül saját (illetve fehéroroszokkal közös) fejelsztésű páncéltörő rakétáikból (Corsar, Skif, Barrier) is tudnak gyártani, amik elég korszerűek és olcsóbbak, mint a Javelin (ha jó tudom, 1 indítót + 10 rakétát manapság 2 millió dollár körül vesztegetnek). Nincs túl nagy szükségük Javelinekre. Nagyságrenddel több rakétájuk van, mint a szakadároknak bármiféle páncélozott harcjárműve.

Az amcsi fegyverszállítás célja valószínűleg nem is az lenne, hogy sokat változtassanak a viszonyokon. Az elsődleges célja inkább az lehet, hogy az oroszokból kiprovokálja a háború kiterjesztését. A másodlagos célja, hogy az ukrán össznépi mozgósítás során behívottakat ellásák fegyverrel (bár szerintem 100.000 működőképes kalasnyikovot, meg néhány ezer RPG-t csak elő tudnak még szedni a raktárakból az ukránok is).</blockquote>

Biztos, hogy van nekik kalasnyikovuk dögivel, több is mint 100 ezer. Ukrajnában maradt a legtöbb volt szovjet katonai felszerelés. Ha csak harckocsikból több ezer maradt hátra akkor AK-ból is jóval több lehet mint 100 ezer.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 325
84 521
113
Ezek szerintem a végső összeomlás utolsó jelei. Amint megjönnek az első hírek, hogy 10k katona nincs többé, vagy fogságban van, vagy dezertált, akkor két-három napon belül lesz egy puccs, ahol megbuktatják Porosenkóékat, és rá pár napra egy másik, amikor azokat akik megpuccsolták a csokigyárost. Közben és utána ha a szakadároknak van elég szállítóeszközük, lemennek egészen Ogyesszáig, kb. minimális ellenállással, miközben Kijevben ezek eljátsszák az überdemokratát, és nyárig törvényesen is szétesik Ukrajna.