[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
https://www.facebook.com/SouthFrontHu

Donyecki védelmi miniszter: Porosenko ne küldjön újabb katonákat a “vágóhídra”!

Debalceve teljesen a felkelők ellenőrzése alá került, de elszigetelt ukrán alakulatok még maradtak a város déli részében, és megpróbálnak ellenállást kifejteni – közölte szerdai tájékoztatóján Eduard Baszurin, a “donyecki népköztársaság” védelmi miniszterhelyettese.

A felkelők igyekeznek felkutatni és körülzárni ezeket a csoportokat – mondta Eduard Baszurin a donyecki hírügynökség jelentése szerint, hozzátéve, hogy a művelet közel áll a befejezéshez.

Közlése szerint még két-három ezer ukrán katona lehet a donyecki katlanban. Azokat az ukrán katonákat – mondta -, akik önként megadják magukat és leteszik a fegyvert, át fogják adni rokonaiknak “azonnal, amint azok megérkeznek Donyeckbe”. Akiket harc közben fognak el, azokat pedig ki fogják cserélni az ukrán fél fogságában lévő felkelőkkel – hangoztatta.

A szakadár vezető ismét felszólította Petro Porosenko ukrán elnököt, adjon parancsot a “debalcevei katlanban” körülzárt alakulatoknak, hogy tegyék le a fegyvert, és távozzanak a saját területükre”. “Már nagyon sok ember meghalt ott. Ne küldjön újabbakat a vágóhídra” – tette hozzá.

Emellett bejelentette, hogy “a jóakarat jeleként és a minszki megállapodások feltétel nélkül megvalósításának szándékával” a “donyecki népköztársaság fegyveres erői a mai nappal” egyoldalúan megkezdték a nehézfegyverzet visszavonását a teljes tűzszüneti vonalról. Készek ezt megtenni a debalcevei szakaszon is, amint a helyzet megengedi” – fűzte hozzá.

Baszurin szerint a tűzszünetet általában betartják, de “ukrán részről folyamatosan előfordulnak tűzszünetsértések”. Állítása szerint az elmúlt 24 órában tízszer nyitottak tüzet a felkelők állásaira különböző fegyverekkel.

Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelői közben továbbra sem jutottak be a debalcevei konfliktusövezetbe. Andrej Kelin, Oroszország bécsi EBESZ-képviselője ugyanakkor az osztrák fővárosban szerdán ismét azt állította, hogy a szakadárok nem akadályozzák a megfigyelők belépését Debalcevéba, ahogy azt az ukrajnai EBESZ-misszió vezetője, Ertogrül Apakan
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
"Vicces" infografika :
IfoO_qum6-w.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 709
113
Az alábbi videó -ha jól értem- Csernukinban készült. Az első felében ukránok videózgatnak, vicceskednek, majd a szakik megtalálták a telefont és rajta a videót, és megmutatták, hogy mi maradt a nem sokkal korábban még nevetgélő ukránokból.
https://www.youtube.com/watch?v=XYZJCNWy4ww

Ez nincs meg máshol?
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
179 ukrán katona halt meg a D.katlanban-vicces

179 Ukrainian soldiers were killed in "Debaltseve siege" - Biryukov
http://www.5.ua/ato-na-shodi/Zakhyshchaiuchy-Debaltseve-zahynuly-179-ukrainskykh-voiniv--Biriukov-71003.html?utm_source=Twitter&utm_medium=Twitter
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Fiúk és katonai stratégák, szakértők!

Csak nekem tűnik úgy, hogy itt Kelet-Közép-Európában az USA megpróbál egy választóvonalat létrehozni Oroszország és Európa többi része között (Lengyelország, Ukrajna, Románia). Bulgáriával nem tudom hanyadán állunk!
Rosszul látom?
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Erről van itt nagyba szó.
Közben óvatosan yakunkra húzzák az isist.
Most már a hírekben is cseppegtetik, hogy menekültekkel jönnek ide.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Fiúk és katonai stratégák, szakértők!

Csak nekem tűnik úgy, hogy itt Kelet-Közép-Európában az USA megpróbál egy választóvonalat létrehozni Oroszország és Európa többi része között (Lengyelország, Ukrajna, Románia). Bulgáriával nem tudom hanyadán állunk!
Rosszul látom?
Igen ám de jelenleg van egy szlovák-magyar-cseh-osztrák folyosó emint kerüszt tudnak kereskedni és érintkezni.
Az hogy ez ISIS akarnák megzavarni. Azt nem lehet egyszerű mivel ezen menekültek még nincs semilyen beágyazódása a társadalomba e folyosó államaiba. Esetleges terror akciók bevárdorló elleneséget fokoznák valamint olyan szervezetek erősödését amelyek nem igazán USA barátok.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
871
4 917
93
Fiúk és katonai stratégák, szakértők!

Csak nekem tűnik úgy, hogy itt Kelet-Közép-Európában az USA megpróbál egy választóvonalat létrehozni Oroszország és Európa többi része között (Lengyelország, Ukrajna, Románia). Bulgáriával nem tudom hanyadán állunk!
Rosszul látom?

van valami igazad, ez nagyon erősen az EU széteséséhez vezethetne. mondjuk az usa számára egy megosztott európa lehet cél, így egyesével tudja bekebelezni az országokat
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
<blockquote rel="phaidros">Az alábbi videó -ha jól értem- Csernukinban készült. Az első felében
ukránok videózgatnak, vicceskednek, majd a szakik megtalálták a telefont és rajta a videót, és megmutatták, hogy mi maradt a nem sokkal korábban még nevetgélő ukránokból.
https://www.youtube.com/watch?v=XYZJCNWy4ww

Ez nincs meg máshol?

</blockquote>

Itt van :

https://www.youtube.com/watch?v=WRRPQZamg6I&feature=player_detailpage
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
Ukrán páncéltörőrakéta vs DNR páncélos :

https://www.youtube.com/watch?v=JAnAnK8T40E&feature=player_detailpage
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 232
113
Nem szeretem őket, de akkor sem jó nézni...

https://www.youtube.com/watch?v=CYxJqvi2rkk&feature=player_detailpage
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
megnéztem egy pár videót de csak erősödött bennem, hogy ezek az ukránok olyanok mint a cigányok. Ha az oroszok segíteni akartak a szakiknak akkor csak a nagyobb szemétkupacok koordinátáit kellett megadni mert ott biztosan ukrán katonák állomásoznak! Az egy dolog, hogy a vezérkar alkalmatlan de egy tizedes vagy örmester nem tudja megkövetelni a fegyelmet? Tisztán tartani a közvetlen környezetet? Nem is csoda, hogy ennyi a veszteség, lehet, hogy sokan a szemétben buktak fel...
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Ezt már én is akartam írni, hogy az ukránok olyanok mint a múlt század elején a vándorcigányok. Anno a Horthy hadsereg fegyelme (és ezzel együtt a harcértéke) a jutasi altiszteken múlt, ez a közvetlen irányító réteg mintha az ukránoknál teljesen hiányozna. A blokpostok rendezetlenek, a szemét elnyeli őket, csodálom, hogy nem terjedt még el a kolera. Döbbenet. Nem csodálom, hogy ilyen gyenge a harcértékük, ha a katonák maguk körül teljes szervezetlenséget, rendetlenséget látnak, ráadásul a kiképzettségük is a béka hátsó fele alatti... Nem sokkal vannak az arab szabadcsapatok szintje fölött, de azok legalább a fanatizmusukkal próbálják pótolni a hiányosságaikat...