[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="mohacsan">https://www.youtube.com/watch?v=s5bB1726gLg

Ez azért elgondolkodtató, ráadásul még a háboru elején volt.
Nem lenne eggyszeru cáfolni .

Hát én nem tudom, lehet én vagyok topa de ha rákersek ezekre az "orosz" koordinátákra (47381352, 38280969) akkor nekem ukrán területet jelez az orosz határ mellett. Novooleksandrivka és Malokomarovskiy között. Van nálam ügyesebb? Csak mert a tájkép sem stimmel.</blockquote>

Oroszországban van Seleznev mellett párszáz méterre az Ukrán határtól!
Google Earth-on keresd sept.14.-ikei frissitésel ,bár azon már el vannak kotorva a nyomok.
Ha eggyáltalán voltak...
</blockquote>

Márpedig az ukrán terület. Egy szántóföld, függőleges és vízszintes oldala határolt egy erdősávval.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
<blockquote rel="antigonosz"><blockquote rel="mohacsan">https://www.youtube.com/watch?v=s5bB1726gLg

Ez azért elgondolkodtató, ráadásul még a háboru elején volt.
Nem lenne eggyszeru cáfolni .

Hát én nem tudom, lehet én vagyok topa de ha rákersek ezekre az "orosz" koordinátákra (47381352, 38280969) akkor nekem ukrán területet jelez az orosz határ mellett. Novooleksandrivka és Malokomarovskiy között. Van nálam ügyesebb? Csak mert a tájkép sem stimmel.</blockquote>

Oroszországban van Seleznev mellett párszáz méterre az Ukrán határtól!
Google Earth-on keresd sept.14.-ikei frissitésel ,bár azon már el vannak kotorva a nyomok.
Ha eggyáltalán voltak...


</blockquote>

Én a Map-on néztem. Érdekes.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
H0icTRU.jpg

O9EQhmn.jpg

D8JNKCd.jpg

IgIcqLo.jpg

LVu2DXL.jpg

Gzl5iLm.jpg

Ni6RCZ1.jpg

eYUgORU.jpg

8D8qdL3.jpg

mVrVs1j.jpg

38xMyBy.jpg

LkVJUmG.jpg

PIDy7ua.jpg

nNWLFnv.jpg

ICBxoc3.jpg

c2OCSOQ.jpg




5v6ChcH.jpg

6yMxbwM.jpg
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
Márpedig az ukrán terület. Egy szántóföld, függőleges és vízszintes oldala határolt egy erdősávval.</blockquote>

770 m-re É-ra 800 m-re NY-ra van az Ukrán határtól,ennél pontosabban már nem tudom beloni :)

Hacsak azóta arréb nem tolták a határt:)

A google maps-es kép mikori?
AZ Earth-os 2014.09.14
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="czulu">
Márpedig az ukrán terület. Egy szántóföld, függőleges és vízszintes oldala határolt egy erdősávval.

770 m-re É-ra 800 m-re NY-ra van az Ukrán határtól,ennél pontosabban már nem tudom beloni :)

Hacsak azóta arréb nem tolták a határt:)

A google maps-es kép mikori?
AZ Earth-os 2014.09.14

</blockquote>

Ukrán határtól nyugatra? Szerintem is.

4RRnkSF.jpg
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Ha jól emlékszem valaki már írta itt is, de a kezdetekkor is írták az újságok, hogy még nem lett kijelölve hivatalos határ a felbomlás után. Vagyis pár száz méter lehet ide-oda.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Azon is érdemes elgondolkozni, hogy mi kell ahhoz, hogy a "szakadár" területek életképesek legyenek, miután eljön a béke. Jól jön egy reptér Donyeck mellett, az összeköttetés Luhanszk és Donyeck között, de a kereskedelemhez kellene egy kikötő is, mert az ukránok biztosan lezárják a határt nyugati irányban a kereskedés elől is.

Ha béke is lesz, az ukrán katonai fenyegetés akkor is megmarad, így a mostani haderő legalább felét (15 ezer fő) állandóan fegyverben kellene tartani. Erre gazdaságilag hosszú távon ez a terület a lerombolt iparral és infrastruktúrával nem lesz képes. Ezt a helyzetet csak orosz "békefenntartókkal" lehetne megoldani, abból elegendő volna egy sokkal kisebb kontingens (kb. ezer fő). Ennek az elrettentő ereje nem az ottlevők katonai képességében volna, hanem hogy ha támadás érné az ott levő, esetleg nemzetközi felhatalmazással rendelkező orosz békefenntartókat, akkor senki sem szólhatna egyetlen hangot sem, ha az oroszok keményen odacsapnának. Ez azért az ukránokat eléggé fegyelmezné. Jelenleg ez a módszerTransznyisztiában is működik. Novorosszia csatlakozása Oo-hoz a belátható időn belül nem opció, abba a Nyugat semmiképpen sem egyezne bele, és az olyan hidegháborúhoz vezetne, hogy visszasírnánk a brezsnyevi időket.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Hát pedig a Google Earth azt mutatja hogy Oroszo.!
*Az Ukrán határtól K-re 800m természetesen Orosz teruleten.

Letöltöttem a legfrissebb Google Earth-öt, én ezt látom ott:

ms4ipmn.jpg


stendre: hivatalosan nincsenek deklarálva, ha jól emlékszem, jogos a feltevés.

Igazából onnantól kezdve, hogy van 20 km difi a térkép és a videó között, lényegtelen, hogy melyik ország területéről beszélünk.
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
<blockquote rel="mohacsan">Hát pedig a Google Earth azt mutatja hogy Oroszo.!
*Az Ukrán határtól K-re 800m természetesen Orosz teruleten.

Letöltöttem a legfrissebb Google Earth-öt, én ezt látom ott:

ms4ipmn.jpg


stendre: hivatalosan nincsenek deklarálva, ha jól emlékszem, jogos a feltevés.

Igazából onnantól kezdve, hogy van 20 km difi a térkép és a videó között, lényegtelen, hogy melyik ország területéről beszélünk.</blockquote>

Akkor viszont itt lehet a kutya elásva ,mert nekem azt még simán Orosz teruletnek jelzi!
Így már értheto.

Érdekes hogy a videon is Google maps os képet mutatnak és ott is Orosz teruletet jelez.

A becsapodás nyomokat megtaláltad ezze a verzióval?
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Kár vitatkozni. Tudjuk, hogy a Google térképein az országok kérésére kitakar , összemos részleteket a megjelölt stratégiai jelentőségű területeken. Vagyis bármikor képes részleteket megváltoztatni az aktuális érdekeknek megfelelően. Ismerve a stratégiai és war játékok minőségét , ilyen szintű meghamisítás gyerekjáték.
 

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
<blockquote rel="Python">
LVu2DXL.jpg

Na ezt nem értem. Van rajta polár is, akkor meg minek a szőr?</blockquote>

Valahol egy videóban is megjelent az illető, azt monda védi a golyóktól :) Később komolyabbra fordította a szót és azt mondta, hogy attól semmi sem véd, csak a hit.
 

mohacsan

Member
2014. július 5.
201
0
16
http://i.imgur.com/IgIcqLo.jpg

Basszus ez a "szaki" még így képen is életveszélyes :)
Egyszer láttam egy videón ,hogy egy ilyen "kutyus" 3 farkast intézett el egymaga kb 2 perc alatt....