[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
1 éves az orosz tavasz -Szevasztopol védoi-felvonulás
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tpjKbnwocW4
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Szanzsarovka még 2015 február 22.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ius5IUOUr1I
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Kilott orosz Armata valahol Ukrajnában
2%281%29.jpg
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
jurgenbauer: többnyire egyetértünk; de!
Egyrészt nem akarok háborút, és tudatában vagyok a honvédség morális és technikai válságának.
Szerencsés helyzetben vagyok, mert bizony sok értelmes egészséges srácot látok-pont ezért sem vagyok háború párti.
Viszont-remekül látszik, hogy ésszel is lehet eredményt elérni. Ne feledjük, az oláhok korántsem baráti országokkal vannak körbevéve (Orosz, Bolgár, Mi)...de ez ránk is illik. DE; és itt a lényeg. Ha tippelni kellene, hogy 100 év múlva ki lesz az első számú hatalom, mekkora ods lenne Kínán kívül bárkire? És még valami, a kínaiak a hunok leszármazottaiként tisztelnek minket, partnerként. Tehát nem feltétlenül kell feladni az "álmainkat"!!!

Pont ez az egy ázsiaival pont azért szokatlan tárgyalni mivel a megbeszélés előtt ők bizony átlapozzák a történelem könyvet. Ez azt is jelenti, hogy minden régmúlt dolgot számon tartnak és adott esetben számon is kérnek.
A dolgok állása forgadó mostanáig a népünk Közép-Ázsia eredete hátrány volt. Holnap meg előny mivel egy Pekingi számára ez számít. Valamint amit még jegyeznek az a tudományos sikerek ilyen tekintetben hazánk a régiók kimagasló állama.
De ahhoz,hogy tiszteljenek minket, teljes mértékbe is a jelenbe is úgy kell élnük. Máskülönben csak annyit mondanak milyen kár.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Csak szerintem hét pár kerék kicsit soknak tűnik. Bár armatáról a gogle rengeteg képet közöl, de ott általában 6 - 6 látható. Ez inkább hasonlít szerintem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Srácok csak nem hittétek el, hogy ez az Armata? :D

Persze, hogy nem hittük el, de a sok szellemtankos és szellemkatonás hír után ez a kép nagyon komoly minőségi javulásnak számít a bizonyítékok terén :D
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
<blockquote rel="rappali">jurgenbauer: többnyire egyetértünk; de!
Egyrészt nem akarok háborút, és tudatában vagyok a honvédség morális és technikai válságának.
Szerencsés helyzetben vagyok, mert bizony sok értelmes egészséges srácot látok-pont ezért sem vagyok háború párti.
Viszont-remekül látszik, hogy ésszel is lehet eredményt elérni. Ne feledjük, az oláhok korántsem baráti országokkal vannak körbevéve (Orosz, Bolgár, Mi)...de ez ránk is illik. DE; és itt a lényeg. Ha tippelni kellene, hogy 100 év múlva ki lesz az első számú hatalom, mekkora ods lenne Kínán kívül bárkire? És még valami, a kínaiak a hunok leszármazottaiként tisztelnek minket, partnerként. Tehát nem feltétlenül kell feladni az "álmainkat"!!!

Pont ez az egy ázsiaival pont azért szokatlan tárgyalni mivel a megbeszélés előtt ők bizony átlapozzák a történelem könyvet. Ez azt is jelenti, hogy minden régmúlt dolgot számon tartnak és adott esetben számon is kérnek.
A dolgok állása forgadó mostanáig a népünk Közép-Ázsia eredete hátrány volt. Holnap meg előny mivel egy Pekingi számára ez számít. Valamint amit még jegyeznek az a tudományos sikerek ilyen tekintetben hazánk a régiók kimagasló állama.
De ahhoz,hogy tiszteljenek minket, teljes mértékbe is a jelenbe is úgy kell élnük. Máskülönben csak annyit mondanak milyen kár.

</blockquote>

Van amiért tisztelnének, de azt em értenék, hogy milyen nép az olyan, aki hagyja hogy az összes védelmi képességét feladja. Utána meg sír, ha esetleg leigázzák őket.
Egy keleti ember ezt hazaárulásnak tekintené, amit itt műveltek. A saját népét hagyta, mindenféle fegyver, kiképzetlen katonák nélkül az elmúlt 25 év vezetése. Innen nagyon nehéz lesz felállni, de még csak szándék is csak nyomokban látszik...
Lassan szakmunkásokat nem tudunk képezni, nem hogy katonákat...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az ukrán parlament elnöke tiltakozott Honcsarenko fogva tartása ellen, mert a nemzetközi jog értelmében a képviselőknek mentelmi joga van, és kérte, hogy azonnal intézkedjenek az ügyében.
Otthon van mentelmi joga, külföldön szerintem csak akkor ha kinevezett diplomata, pl az oroszországi Ukrán nagykövet és abban az esetben is csak Oroszország területén. Szerintem ha megfogták, mostmár nem eresztik, a pilótanőből is parlamenti képviselőt csináltak azóta csokisék, az oroszokat az sem hatotta meg, még mindig le van csukva.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ha már halott specnaz. Van-e valami hír az eltűnt Vegáról? Megerősítették valahonnan, hogy egyáltalán ott volt vagy más tud-e a történetről?
 

kolbi

New Member
2015. február 6.
21
0
1
<blockquote rel="boki">Srácok csak nem hittétek el, hogy ez az Armata? :D
Istenbizony, elhittem. Elvégre megbizható ukràn forràsbol van a kép.
Elö fog még kerülni a többezer orosz specnaz teteme is...:))
</blockquote>
Mindegyik hátán hatalmas gru felirattal.