[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
A Ruszinokra kiterve, mar lehet is adni nekik az autonomiat, eleg sokan elnek Magyarorszagon. Ez eleg latvanyos lenne, h nem csak igergetnek..... Minden Karpataljan elo nemzetisegnek pedig allampolgarsagot, lakcimkartya nelkul. Soron kivul gyorsitott eljarasban, ha lehet ingyen. Fel ev mulva a lakossag 70-80% rendelkezne Magyar allampolgarsaggal, ami felerne egy ujabb nepszavazassal. De sajnos nem vagyok donteshozo pozicioban :(

Véleményed szerint mivel egyeznének ki?
Azt tudom, hogy a felső határ a csillagos ég, de mi az, amire azt mondhatnák, hogy "jó, legyen úgy"?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Véleményed szerint mivel egyeznének ki?
Azt tudom, hogy a felső határ a csillagos ég, de mi az, amire azt mondhatnák, hogy "jó, legyen úgy"?

Föderalizáció. Ez az orosz terv Ukrajnára is, valószínűleg ezt támogatják a ruszinok is, így ezt örökölnénk mi és jobb megadni nekik a plafont egyből, hogy utána semmilyen szecesszionista nacionalizmusnak ne legyen táptalaja, hiszen a függetlenség gazdasági okoknál fogva nem lenne nekik realitás, így egy Magyar Föderáció keretei között a nemzeti létük maximálisan biztosítva lenne a legkeményebb lehetséges ruszin nacionalista nézőpont szerint is.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">A Ruszinokra kiterve, mar lehet is adni nekik az autonomiat, eleg sokan elnek Magyarorszagon. Ez eleg latvanyos lenne, h nem csak igergetnek..... Minden Karpataljan elo nemzetisegnek pedig allampolgarsagot, lakcimkartya nelkul. Soron kivul gyorsitott eljarasban, ha lehet ingyen. Fel ev mulva a lakossag 70-80% rendelkezne Magyar allampolgarsaggal, ami felerne egy ujabb nepszavazassal. De sajnos nem vagyok donteshozo pozicioban :(

Véleményed szerint mivel egyeznének ki?
Azt tudom, hogy a felső határ a csillagos ég, de mi az, amire azt mondhatnák, hogy "jó, legyen úgy"?</blockquote>

Szerintem a Krim féle autonomia boven eleg lenne. 15 ev kedvezmenyes adozas a regiora es fel is zarkozna, mert az emberek errefele szeretnek dolgozni. Meg Szabolcson is lenditene agy jokorat! De a legfontosabb az emberek megbecsulese!!!
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
karpatalja: Sokat gondolkoztam a támogatáson. Egyházak, meg szétosztást hallom, hogy nem a legtutibb. Mit szólnál, ha megadnád privátban a számlád, és utalnék. Aztán tégy vele belátásod szerint.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Nem semmik ezek az ukránok. :)
Az 5 eltunt indiai An -32 után "eltunt" két ukrán Mi-24R . Mint kiderult a nemzeti gárda két tagja teljes fegyverzettel adta el a gépeket kulfoldre.

Már korábban írtam hogy mindent eladnak a tisztek, a lőszert pl számolatlanul, a tábornokok milliomosok de nem grivenyben. Mondjuk azért ez nem semmi, lassan olyanok lesznek mint régen az az illuzionista aki egy boinget tüntetett el.:)
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 012
1 616
113
<blockquote rel="karpatalja">Nem az Oroszra gondoltam :)

Túl földhözragadt vagyok, hogy az ukránt elképzeljem! :D
</blockquote>

Pedig nagyon ésszerű elképzelés volt. Mint az Ukrán alkotmány az egyik legjobb Európában. Csak az a baj, hogy kevés dolog lett átültetve a gyakorlat, ami igen az meg máshogy volt értelmezve, hogy finoman fogalmazzam ...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Huh! De szép kerek mondat egy szuszra. D


Föderalizáció. Ez az orosz terv Ukrajnára is, valószínűleg ezt támogatják a ruszinok is, így ezt örökölnénk mi és jobb megadni nekik a plafont egyből, hogy utána semmilyen szecesszionista nacionalizmusnak ne legyen táptalaja, hiszen a függetlenség gazdasági okoknál fogva nem lenne nekik realitás, így egy Magyar Föderáció keretei között a nemzeti létük maximálisan biztosítva lenne a legkeményebb lehetséges ruszin nacionalista nézőpont szerint is.</blockquote>
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Moszkva tagadja, hogy orosz katonák lennének Ukrajnában:
Az orosz államfő szóvivője kedden tagadta, hogy az orosz hadsereg egységei tartózkodnának Ukrajnában.
http://www.atv.hu/kulfold/20150331-moszkva-tagadja-hogy-orosz-katonak-lennenek-ukrajnaban

Petro Porosenko ukrán elnök kész népszavazásra bocsátani az orosz nyelv második államnyelvvé emelését és Ukrajna föderalizációjának, azaz szövetségi állammá alakításának kérdését.
http://www.atv.hu/kulfold/20150331-ukrajna-foderalizaciojarol-elmelkedett-porosenko
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Petro Porosenko ukrán elnök kész népszavazásra bocsátani az orosz nyelv második államnyelvvé emelését és Ukrajna föderalizációjának, azaz szövetségi állammá alakításának kérdését.

Az a kérdés hogy a keleti területeken élők szavazhatnak-e?
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 012
1 616
113
Ukrajna: orosz offenzíva még áprilisban?

"Nem szűkölködtünk a kemény megjegyzésekben, az erős jóslatokban: érdemes volt a hétfő délutánt Wesley Clark nyugállományú vezérezredesessel, a NATO európai erőinek volt parancsnokával tölteni. A helyszínt az Atlantic Council biztosította, ahol az Ukrajna iránt érdeklődők a "Briefing from Ukraine"s Front Lines" előadáson találkozhattak a volt főtiszttel."

http://washingtonzakoban.blog.hu/2015/04/01/ukrajna_orosz_offenziva_meg_aprilisban
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azért ez már nagyon gáz, a részünkről főleg. Most bizonyosodik be mekkora hiba volt ez a NATO-őrület.
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/magyar-reszvetel-a-hadgyakorlaton-1279840

<b>Összesen tizenhét tagállam több mint ötezer katonája gyakorolja az ukrajnai szeparatisták elleni harcot Európa négy országában.</b> Mivel ezek az erők különleges képességekkel rendelkeznek az úgynevezett aszimmetrikus hadviselésben (rajtaütések, felforgatás, dezinformálás, az ellenség vezetési rendjének megbénítása, tömeghangulat befolyásolása), ezért a magyar állomány egyik fő része a Különleges Műveleti Csoportból kerül ki.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hát erre már nem is tudom mit lehet mondani:
http://www.honvedelem.hu/cikk/50166_az_orosz_hadsereg_foglalhatta_el_debalcevet