[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 783
113
Dmitro Jaros, az ultrasoviniszta Jobb Szektor vezetője a kijevi védelmi minisztérium tanácsadója lett.
http://alfahir.hu/allami_rangra_emelkedett_a_szelsojobb_ukrajnaban

UKRAJNA ÖSSZEOMLIK A HÁBORÚ SÚLYA ALATT
http://alfahir.hu/ukrajna_osszeomlik_a_haboru_sulya_alatt
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Lengyelország megfigyelő-tornyokat épít az Oroszországgal közös határára.
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-32194278

A csokis eljátszaná, hogy népszavaztatna a szakadár területek többletjogairól. Kb mert tudja, hogy úgysem lesz belőle semmi.
http://news.yahoo.com/ukrainian-leader-lifts-objections-vote-regional-power-094037913.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donbassz. Idegenek háborúja
Nyikoláj Girbával akkor találkoztunk, amikor a Donbasszból rövid időre Pityerbe1 jött gyógykezelésre. Nyikoláj az egyik, egykor Afgánisztánban és Csecsenföldön harcolókat összefogó veterán szervezethez tartozik és emlékszem az ifjúsági klubban végzett munkájára, ahol kaukázusi szolgálata után középiskolásoknak harcművészeteket és behívó előtti felkészítést tartott. Aztán egy időre eltünt a látókörömből- és most váratlanul megjelent.Majdnem három órát beszélgettünk.

tt nincs se ítélkezés, se következtetések. Ez egyszerűen az aktuális háborúból megérkező emberrel történt beszélgetés lejegyzése. Egy olyan emberrel, aki nézetem szerint elkallódott Oroszországban és az úgynevezett Novorosszijában próbál magára találni. Hogy ebből mi lesz, nem tudom. Én ellenzem, hogy oroszországiak részt vegyenek a testvérgyilkos háborúban, de se elítélni, se igazat adni nem tudok neki. Ez az ő választása, és ő tudja ennek a döntésnek az árát. Egyelőre szerencséje van.
http://transform.hu/index.php/hirek/kulfold/731-donbassz-idegenek-haboruja
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
attachment.php
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 224
113
Milicista konvoj, Luhanszk :

https://www.youtube.com/watch?v=GsH6gCSqNyU&feature=player_detailpage
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
<blockquote rel="sixtee">Egy Donyecki csaj aki itt dolgozik egy kocsmában most lökdösött ki az ajtón, és közöölte hogy én és a hozzám hasonlók menyjenek Oroszországba....megmondta,,,,szerinte a donyeckiek 90%-a a porosenkot akarja....minden más kamu, meg csalás...há mondom jól van oszt elgyüttem haza....

Lehet túl sok vodkát ivott és nem volt tudatában mit beszél... :))</blockquote>
Nem....övé a Marina ételbár! Itt Dombóváron! És mégis mindenféle "Szúka" voltam:) megmondta h ő ukrán és minden orosz bérenc dögöljön meg...pedig Donyecki a csaj....
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="sixtee">Egy Donyecki csaj aki itt dolgozik egy kocsmában most lökdösött ki az ajtón, és közöölte hogy én és a hozzám hasonlók menyjenek Oroszországba....megmondta,,,,szerinte a donyeckiek 90%-a a porosenkot akarja....minden más kamu, meg csalás...há mondom jól van oszt elgyüttem haza....

Lehet túl sok vodkát ivott és nem volt tudatában mit beszél... :))</blockquote>
Nem....övé a Marina ételbár! Itt Dombóváron! És mégis mindenféle "Szúka" voltam:) megmondta h ő ukrán és minden orosz bérenc dögöljön meg...pedig Donyecki a csaj....
</blockquote>

ez kb. olyan, mintha engem, mint magyart mondjuk az ATV vagy a 444 alkalmazottjai alapján ítélnének meg
én tuti nem mennék oda többet, kopjon fel az álla az ilyen okádéknak
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Ezek a Battett M107-esek mind a nemhalálos támogatás keretén belül kerültek oda?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Nem ismerik el az LNR fennhatóságát a k-ukrajnai kozákok, akiket szeretnének beolvasztani az LNR hadseregébe.
http://news.yahoo.com/cossacks-east-ukraine-fight-government-other-rebels-032239359.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Április 4-én mutatták be az ukrán vezetésnek a nemzeti gárda Kijev melleti gyakorlo kozpontjában a legújabb ukrán "csodafegyvereket".

AT-105 Saxon, BTR-3E, Gaz-66 "Kiborg" harci modullal
1996417_original.jpg


1996653_original.jpg


1998378_original.jpg

1997098_original.jpg

1996878_original.jpg

A Saxon-ra 1x 12,7mm DSKM-et és 2x 7,62 mm PKB-t szereltek.

1997512_original.jpg

A Humvee-re is 12,7 mm DSKM-et szereltek.


1997801_original.jpg

1997880_original.jpg

Kraz- Streit Shrek

1998644_original.jpg

1998962_original.jpg

Újdonság a Bogdan Motors-tol egy" Bars-8" (Mrap) prototípus

Még pár "érdekes" HTE
1999220_original.jpg

1999379_original.jpg

Dnepr-16M motorkerékpár

1999642_original.jpg

1999940_original.jpg

Modernizált S-125M légvédelmi rendszer.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="sixtee">Egy Donyecki csaj aki itt dolgozik egy kocsmában most lökdösött ki az ajtón, és közöölte hogy én és a hozzám hasonlók menyjenek Oroszországba....megmondta,,,,szerinte a donyeckiek 90%-a a porosenkot akarja....minden más kamu, meg csalás...há mondom jól van oszt elgyüttem haza....

Lehet túl sok vodkát ivott és nem volt tudatában mit beszél... :))</blockquote>
Nem....övé a Marina ételbár! Itt Dombóváron! És mégis mindenféle "Szúka" voltam:) megmondta h ő ukrán és minden orosz bérenc dögöljön meg...pedig Donyecki a csaj....
</blockquote>

Mikor kerult Dombóvárra?
Donyeckban is (mint más oroszok lakta ukrán városban is) vannak nacionalista ukránok. Donyeckban a lakosok kb.5-10 %-a. Ezek vagy nyugat ukrán(banderista) odatelepultek vagy az ukrán média hatására váltak "agymosott" nacionalistává.
Egyébként Donyeckbol-Donbassból is néhány ezer menekult Nyugat-Ukrajnát választotta ideiglenes lakóhelyének. Oroszországot pedig 1,5 millió ukrán menekult.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="sixtee">Egy Donyecki csaj aki itt dolgozik egy kocsmában most lökdösött ki az ajtón, és közöölte hogy én és a hozzám hasonlók menyjenek Oroszországba....megmondta,,,,szerinte a donyeckiek 90%-a a porosenkot akarja....minden más kamu, meg csalás...há mondom jól van oszt elgyüttem haza....

Lehet túl sok vodkát ivott és nem volt tudatában mit beszél... :))</blockquote>
Nem....övé a Marina ételbár! Itt Dombóváron! És mégis mindenféle "Szúka" voltam:) megmondta h ő ukrán és minden orosz bérenc dögöljön meg...pedig Donyecki a csaj....
</blockquote>

Na bakker, én meg azt hittem, hogy az amit meséltél Kárpátalján történt...
Mondd meg neki ha ennyire hazafi, akkor lehet tiplizni a nyalókás felségterületére. Itt Mo-n nem kedvencek az uki nackók, elsősorban a vereckei emlékmű sorozatos meggyalázása miatt.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Április 4-én mutatták be az ukrán vezetésnek a nemzeti gárda Kijev melleti gyakorlo kozpontjában a legújabb ukrán "csodafegyvereket".

AT-105 Saxon, BTR-3E, Gaz-66 "Kiborg" harci modullal
1996417_original.jpg


1996653_original.jpg


1998378_original.jpg

1997098_original.jpg

1996878_original.jpg

A Saxon-ra 1x 12,7mm DSKM-et és 2x 7,62 mm PKB-t szereltek.

1997512_original.jpg

A Humvee-re is 12,7 mm DSKM-et szereltek.


1997801_original.jpg

1997880_original.jpg

Kraz- Streit Shrek

1998644_original.jpg

1998962_original.jpg

Újdonság a Bogdan Motors-tol egy" Bars-8" (Mrap) prototípus

Még pár "érdekes" HTE
1999220_original.jpg

1999379_original.jpg

Dnepr-16M motorkerékpár

1999642_original.jpg

1999940_original.jpg

Modernizált S-125M légvédelmi rendszer.

Ez a Saxon úgy néz ki mint valami Mad Max járgány :)