[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="ulippo">És mi lesz ha ez a duginista-sztrelkovista-sztálinista-nemzetibolsevik-kereszténykommunista-birodalmista katyvaszkompánia lesz kinevezve 5. hadoszlopnak amit ki kell metszeni az anyácska egészséges szövetei közül?

Már metszik... (ha figyeli valaki a híreket, az találkozott az infóval)

Bár ez már biztpol Oo. v. nagy sakktábla...</blockquote>

Jó. Akkor szerintem ennyit mára :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="laudarage">teljesen tisztában van az USA Dugin meg Mária szerepével. Úgyhogy az ő szemszögükből nincs itt semmiféle titok.

Valószínűleg nem véletlenül. Szerintem az us megrendelésére dolgoznak...</blockquote>

A végén erre a következtetésre jutottam én is.

De azért felhivnám a figyelmet arra, hogy
az Eurázsiai Unió NEM egyenlő Duginékkal!

Putyin NEM ilyen Eurázsiai Uniót akar.

Hanem olyant, amely az EU-val békés együttműködésre törekszik.

Más kérdés, hogy ez a békés együttműködés csipta az USA szemét.

Megint más kérdés, hogy Duginék TÉNYLEG az USA vesztét akarják (meg az USA is többé-kevésbé Oroszországét), de ez annyiban lényegtelen az USA-nak, hogy Duginék legalább az EU-t is megsemmisitenék (ez pedig jó az USA-nak).

Ezért az USA-nak az a játék is jó, hogy Oroszország marad meg, de az EU pusztul.
Viszont Oroszországból csinálnak egy Eurázsiai Birodalmat, amelyben
nem feltétlenül az orosz érdekek dominálnak.

Plusz akik ezt az egészet csinálják, nem is feltétlenül akarják, hogy az USA túléljen.

Azt szeretnék, hogy legyen egy Eurázsiai Birodalom, amely a hanyatló USA világbirodalom szerepét átveszi, és aminek az élére kerülhetnek.

Mert mint tudjuk, a nemzetközi elit, hát az kérem szépen, nemzetközi.

https://youtu.be/7tSK3OJKsqI
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
Remélem tévesen köveztettnek erre, mert voltak jelei a belharcoknak, de ha nem akkor ez azt jelenti hogy kezdenek egymással leszámolni az oligarhák és a szakik. Ez viszont az egyik legrosszabb forgatókönyv amit el tudok képzelni!


"Súlyos tüzérségi csapást mértek a Rinat Ahmetov donyecki milliárdos érdekeltségbe tartozó Metinveszt vállalat egyik üzemére csütörtökön a kelet-ukrajnai oroszbarát szakadárok"

http://www.bumm.sk/kulfold/2015/05/22/sulyos-tuzersegi-csapast-mertek-a-szakadarok-ahmetov-egyik-uzemere


"Egyes források szerint nemcsak ukrán kommandósok lehettek a támadók, hanem a térségben tevékenykedő bűnözők is, akik ellen Mozgovoj "könyörtelen" harcot hirdetett."

http://www.bumm.sk/kulfold/2015/05/24/kelet-ukrajna-elesett-a-szakadarok-egyik-parancsnoka
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Mozgovoj ellen ez volt a 3. merénylet és egyben az utolsó is. Az ukrán "szellem" nevu diverzáns csoport vállalta magára a merényletet.
Az ukránok 85 diverzáns csoportot képeztek ki gyilkolásra , kozuluk 19 csoport csak kulfoldiekbol(Nato) áll.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
Mozgovoj ellen ez volt a 3. merénylet és egyben az utolsó is. Az ukrán "szellem" nevu diverzáns csoport vállalta magára a merényletet.
Az ukránok 85 diverzáns csoportot képeztek ki gyilkolásra , kozuluk 19 csoport csak kulfoldiekbol(Nato) áll.

Köszi az infót!
A legrosszabb lenne a szakiknak egy belharc!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az egy dolog hogy ki húzta meg a ravaszt. De ez belsô információ nélkül nem ment volna. Kérdés, milyen magasról származott?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 897
113
Fiatalabb korában...

original.jpg

original.jpg

original.jpg

original.jpg

original.jpg

Fiatal korában... 40 éves volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 897
113
laudarage köszönöm az összefoglalót. A Dugini who-who ennyire nem volt tiszta előttem, bár tudtam hogy sokan dolgoznak a keze alá. Viszont van akkor egy kérdésem. Mindkét köztársaság népköztársaság hivatalosan. Van ennek köze hogy így alakult a neo Sztálinista körökhöz? Mert azért valljuk be érdekes manapság Népköztársaságot létrehozni. Elismerem hogy van hagyománya arrafelé nagyon de azért furcsa.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 897
113
Van még valaki parancsnok egyébként az LNR-nél? Az öreg kozák parancsnok Kuzmin(?)-ról se nagyon hallani.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
norbi1985
Tele van csúsztatásokkal a mondandód. Már megint bő lére eresztetted, de csak magadat ismétled. Hiába kapsz cáfolatot vagy magyarázatot, mintha meg se hallanád, hetente felteszed ugyanazt a lemezt.

"...de ezt most szerintem inkább Oroszország köszönheti magának. Ők kezdtek bele ebbe az egész Ukrajna projektbe, onnantól kezdve, hogy nem engedték Ukrajnának, hogy az EU felé közeledjen..."

De bizony, engedték. Csak annyit mondtak, hogy akkor eu-s tagállamként bánnak ukrajnával. Tudod: magasabb gázár, nincs kedvezményes hitel, vízumhoz kötött a beutazás stb...
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
norbi1985
Tele van csúsztatásokkal a mondandód. Már megint bő lére eresztetted, de csak magadat ismétled. Hiába kapsz cáfolatot vagy magyarázatot, mintha meg se hallanád, hetente felteszed ugyanazt a lemezt.
Bocsi ha a sok mondómmal megnöveltem a havi egérgörgetési rezsidet...
Ez a tele van csúsztatással így elég gyenge, konkrétumot kérek.

Cáfolatokra szintén , konkrétumot, mondatra mondatot.
Az hogy nem értek egyet esetleg bizonyos magyarázatokkal az nem jelenti azt, hogy nem olvastam, vagy nem gondolkodtam el rajta, csak lehet, hogy nem győzött meg.

"...de ezt most szerintem inkább Oroszország köszönheti magának. Ők kezdtek bele ebbe az egész Ukrajna projektbe, onnantól kezdve, hogy nem engedték Ukrajnának, hogy az EU felé közeledjen..."

De bizony, engedték. Csak annyit mondtak, hogy akkor eu-s tagállamként bánnak Ukrajnával. Tudod: magasabb gázár, nincs kedvezményes hitel, vízumhoz kötött a beutazás stb...

A magasabb gázár része volt szerintem itt a lényeg, nem az, hogy nem kedvezményes, hanem konkrétan rohadt magas, magasabb mint bárkinek, mert kiszolgáltatott helyzetben volt Ukrajna, és ezzel zsarolható, nem úgy mint két normális üzleti partner között, hanem mint valami balkáni maffiokráciában, ha nem csinálod azt amit akarok akkor nagyon megszívatlak ott ahol rám vagy kényszerülve. Ha nem adod el az országod jövőjét az én projektemnek , akkor télen megfagytok... Aztán meg jöttek a büntetővámok...

Nekem legalábbis így tűnt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 897
113
Igen van ilyen SZU újratöltve érzése az egésznek. Van kommunista zászlóalj is. És ha Duginék egy saját kis birodalmat építenének ott a háttérben szép csendben? Népköztársaság, meg SZU zászló, stb most ezt látjuk, aki ott él és benn van az eseményekben az is csak ennyit, mert ennyit engednek látni. Ami viszont nem mindegy milyen SZU-vá alakulhat később. Sztálinista vagy Gorbacsovista ha érted mire gondolok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 897
113
Ukraine forces destroyed a Putin DNR-Whatever checkpoint near Donetsk kill 6 capture 1
Kép is van egy megkötözött kezű fogolyról. De még nem tudom betenni.
Valami nagy robbanás is volt.
CFyNqTwWgAAGwD7.jpg
CFyNqVvWoAAsD8t.jpg