[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Az EBESZ megfigyelői érdekes csoporttal találkoztak az ukrán oldalon. Az ukrán fegyveres erők vezérőrnagya (Major-General), az Orosz Föderáció vezérezredese (Colonel-General), az ukrán külügyminisztérium képviselője, és néhány LNR tag bandázott együtt.

Az Orosz Föderáció vezérezredese elmesélte nekik, hogy előző nap a kocsiját úgy megszórták kalasnyikovokkal, hogy gyalog kellett elmenekülnie.
http://www.osce.org/ukraine-smm/159866

Pikáns kis történet lett volna, ha a DNR katonák kilőnek egy OF vezérezredest...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
laudarage, ez esetben irreleváns, hogy ki mit mikor töltött fel és mikor fogták el. Azért vitték oda a parancsnokot, hogy megmutassák neki, hogy miért harcol ... olyanokért, akik fő célja a civilek mészárlása, de emlékezetem szerint soha nem hangzott el sehol, hogy őt a robbantásért vádolnák.

Hé, egy pillanat. Ezt mondd norbi1985-nek, ne nekem!

Igy zajlott a beszélgetésem norbi1985-tel:

1. norbi1985 méltatlankodott, hogy Givi pofonvágta a kiborg parancsnokot

2. én rákérdeztem, miért kapta a pofont

3. norbi1985 azt mondta, <b>azért kapta a pofont, mert védte a donyeck-i repteret</b> (pedig nem, azért kapta a pofont, mert a civil lakosságot lőtték az emberei)

4. én feltettem egy videót, hogy a lakosság mintha mérges lett volna rá valamiért

5. erre <b>norbi1985 azt mondta, hogy a parancsnoknak nem volt köze a buszos merénylethez mert akkor már 7 napja fogságban volt a videó feltöltési dátumai alapján</b>

6. én meg visszakerestem/kijavitottam a dátumokat, amellyel bebizonyitottam, hogy a videó dátumai alapján nem igaz az az állitása norbi1985-nek, hogy azért nem volt köze a kiborg parancsnoknak a buszos merénylethez, mert akkor már 7 napja fogságban volt

7. ezzel kiderült, hogy norbi1985 olyan dolgokra hivatkozik ("7 napja fogságban volt"), hogy védje az ukrán parancsnokot, amely nem igaz

---

megj.:

1. tudom, hogy a videó feltöltési dátumai irrelevánsak (nem én hivatkoztam erre)

2. tudom, hogy azért vitték a civilek elé, hogy megmutassák neki miért harcol, és nem állitottam, hogy személyesen ő követte el a buszos merényletet, hanem norbi1985 mondta, hogy a parancsnoknak azért nem volt hozzá köze, MERT 7 napja fogságban volt (ami nem igaz, csak norbi1985 mindenáron védeni akarta az ukrán parancsnokot, ezért találta ki)

Remélem, most már tudtad követni.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="norbi1985"><blockquote rel="laudarage">
<blockquote rel="norbi1985">
De még egyszer őt a reptéren fogták el, az ott volt valami parancsnok, a buszos robbantáshoz nem volt köze, akkor már fogoly volt.

Bizonyiték?
</blockquote>

Az elfogás utáni videó dátuma itt 2015.1.15:

https://www.youtube.com/watch?v=EyBNDTPtgEs

Az általad linkelt videó dátuma 2015.1.22.

Tehát aznap amikor a buszos robbantás történt már 7 napja fogoly volt.

</blockquote>

Először is pontositsunk egy kicsit. A Te videód cime (ami egyébként bármi lehet, nem bizonyit semmit):

"Donbass ★'"Givi"y"Motorola" apresaron al comandante de la brigada 93 ucraniana <b>20.01.15</b>"

amiben a dátum nem 2015.01.15. hanem 2015. 01. 20.
másrészről a publikálás dátuma a Te videódnál:
Published on Jan 21, 2015

már 21.

(ez akár időzóna különbségből is adódhat, Ukrajnában mondjuk már 22-e volt, de a feltöltőnél még csak 21-e)

A buszos robbantás pedig 22-én történt, ha minden igaz.
Tehát nem volt már 7 napja fogoly, amikor a buszos robbantás történt.</blockquote>

Igazad van a dátumot egy kicsit benéztem...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Igazad van a dátumot egy kicsit benéztem...

Semmi gond. Egyébként sokan helytelenitettük azt, amit Givi csinált (a pofonvágást), mert bár érthető volt Givi indulata (a civilek halála miatt volt dühös a repteret védő ukránokra), de akkor sem kellett volna kegyetlenkednie a foglyokkal, 1. mert nem illik 2. mert utána elhalványul, elmosódik, hogy mi volt a pofon kiváltó oka, viszont a kegyetlenkedős videó ottmarad, és remek bizonyitékot ad azoknak, akik az ukrán felet védik mindenáron, hogy lám, milyenek az orosz szakik.
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Egyébként Motorola már találkozott korábban is Olgegel, ott mászkál a háttérben:

http://www.liveleak.com/view?i=569_1418406755
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 582
113
A Ljaskó párti képviselő Moszijcsuk azt állítja tudja kik Mozgovoj gyilkosai

B4cJJ6hCMAAqEbE.png
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Egyébként Motorola már találkozott korábban is Olgegel, ott mászkál a háttérben:

http://www.liveleak.com/view?i=569_1418406755

Hát igen, ez érdekes videó. Furcsa lehet, hogy a szakik és az ukrán hadsereg katonái egyszerre honfitársak, testvérek, de ellenségek is... itt már-már barátságosan beszélgetnek, de amúgy egymást lövik, és az ukrán hadsereg katonáinak a feletteseik felé pedig úgy kell tenniük, mintha gyűlölnék a szakadárokat...
sz*r dolog a polgárháború na :(
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Az előttem nem sokkal megszólalóknak :

Ha a klf.(elsősorban fősodratú) médiákban elhangzó dolgokat kész tényként kezelnénk, akkor az Oroszbarát szakadárok maguk lennének a Sátán katonái.
Bár tudjuk (én tudom), hogy ez nem így van, a mellettük megszólaló hírforrásokat sem kell azért szóról -szóra komolyan venni. Így aztán szükségtelen tényként kezelni, s arra hivatkozni, így a BalRad által közölteket is.
Amibe bele kellene gondolni, hogy a szakadárok szabadon engedtek egy ukrán parancsnokot, ami az ellenfél oldaláról nem igazán hiszem, hogy megtörtént volna.
Többek között számomra ez is csak azt mutatja, hogy melyik is a jó (vagy legalábbis jobb) oldal.
Az ukrán parancsnok pedig azért kapta a pofont, tudomásom szerint- mert az Ő emberei lőtték a VÁROSt (válogatás nélkül) a reptér területéről. Szerintem örülhet, hogy ennyivel megúszta, és nem áll Hágában a törvényszék előtt, mint háborús bűnös.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
A Dnyeszter mellékénél tényleg készülhet valami. Odessza közelében szállítják a Bulatokat:

https://youtu.be/W3u6vMmPKTc
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Az ukrán parancsnok pedig azért kapta a pofont, tudomásom szerint- mert az Ő emberei lőtték a VÁROSt (válogatás nélkül) a reptér területéről. Szerintem örülhet, hogy ennyivel megúszta, és nem áll Hágában a törvényszék előtt, mint háborús bűnös.

Ehhez képest - és innen indult a beszélgetés - kitüntetést kapott Porosenkótól /4:40 körül/

és az ukrán videóban meg sem emlitik a város lövetését... viszont van benne feleség, kislány, család, ime ilyen a példamutató ukrán katona

...holott, mint norbi1985 is mondta, a kitüntetést ugyanazért kapta az ukrán parancsnok, mint a pofont. Ennyit Porosenkóról, meg az ukrán kormányról...

https://youtu.be/xwbhwgT-Yoc
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A szakadárok szétlőttek egy kólagyárat Avdijivkában.
http://www.reuters.com/article/2015/05/24/us-ukraine-crisis-metinvest-idUSKBN0O906720150524
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mi az, h koolajgyar??? Gyartjak a koolajat??? Margiiit!!!

Kólagyár. Az ukrán kólafogyasztás 40%-a az ott gyártott kólából volt. Avdijivka legnagyobb foglalkoztatója volt a gyár.

Amíg szét nem lőtték a szakik...