[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 383
26 765
113
Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Mint régen Május elsején mifelénk... Én örültem neki, de a faterék inkább a kertbe mentek volna melózni.
Persze sok választásuk nem volt.
Amúgy a kijevből jött buszokról nincs képed ?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A kepen oregek es nok, no meg Ukran katonak. A tobbiek (fiatal ferfiak) nem ernek ra! Harcolnak a puccsistak ellen. :D
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 000
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba</blockquote>

Gondolom onnan jól látja, hogy mi a helyzet. Amíg van aki mellett harcolni és van neki is motivációja, addig harcol, utána meg továbbáll. Szerintem nem tervezi, hogy utolsó fegyveresként védje Novorossiát, de az alapból szar helyzet csak onnan látszik, hogy mikor annyira szar vagy annyira értelmetlen, hogy kell fogni a cuccot és húzni onnan.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 383
26 765
113
Lesz (van) ott még szükség rá, nemsokára. Különben a politikusok kavarják már megint a sz@rt, szokásukhoz híven. A katonák szerintem rendben vannak, egyenlőre.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A kepen oregek es nok, no meg Ukran katonak. A tobbiek (fiatal ferfiak) nem ernek ra! Harcolnak a puccsistak ellen. :D

Ezek ellen a puccsista öregek és nők ellen? Nem úgy néznek ki mint akik visszavárják őket, ami érthető is, nem olyan nagy buli jeggyel sorban állni zabkásáért és ingázni az ellenséges országba a fizetésedért és nyugdíjadért.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba</blockquote>

Túl tökös ő ahhoz, hogy egy-két, a foteljeinkből nem túl kedvezőnek tűnő hírtől nyulcipőt vegyen.
A szakik puhaságát meg mi sem mutatja jobban, hogy ukri hivatalos (!) források szerint is napi 5 ukri szagolja az ibolyát odalentről.
És mindezt tűzszünetben...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 383
26 765
113
ulippo, lassan a "nagy" Ukrajnában sem lesz jobb a helyzet és akkor hová mennek majd dolgozni meg a nyugdíjukért, talán Oo.-ba? Az üzletekben ha lesznek áruk, nem fogják tudni kifizetni, mert nem lesz miből. Ha rosszul néznek, vagy rosszat mondanak, akkor mennek a börtönbe, vagy a frontra. A csőd itt van a nyakukon, szép kis jövő mondhatom. Inkább a kérdésemre válaszolnál, vagy arra nem tudsz, vagy nem lehet? Hiába a hétvégi esti műszak fárasztó!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Peszkinél ép Szakiék Vosztok zászlóalja a puhaságát cáfolgatja :

https://youtu.be/vi7gY53MGxI
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="altx"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba</blockquote>

Túl tökös ő ahhoz, hogy egy-két, a foteljeinkből nem túl kedvezőnek tűnő hírtől nyulcipőt vegyen.
A szakik puhaságát meg mi sem mutatja jobban, hogy ukri hivatalos (!) források szerint is napi 5 ukri szagolja az ibolyát odalentről.
És mindezt tűzszünetben...</blockquote>

A szakiknak a haboru soran most eloszor van letszambeli folenyuk a tuzersegben az Ukikkal szemben. Bolondok lennenek nem kihasznalni ezt. Ha jol hasznaljak a tuzerseget, eddig azt tettek. Akkor minden nappal csak novekszik az elonyuk. Ez viszont egy jovobeli tamadasra utal es nem vedekezesre.
En nem aproznam el a tamadasokat a helyukben, mert Kiev ugyis kieroszakol egy fegyverszunetet a vegen. Inkabb egy, de nagy megsemmisito tamadast inteznek, h nelegyen ertelme az ujjabb fegyverszunetnek. Es akkor Kiev mer kozvetlenul a szakikkal kene, h targyaljon a feltetelekrol.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Honnan lett most tüzérségi fölényük? Moszkva leszállított nekik nagy mennyiségű tüzérségi eszközt?
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Gondolom a szokásos 3 forrásból:
1 Ukrán ajándék (futás közben mindent és mindenkit hátrahagyva...Usian Bolt hadművelet, stb)
2 Ukrán export (az anyjukat is eladnák)
3 Orosz támogatás (mi is-éremélem-támogatnánk Kárpátalját elfekvő készletekkel, mint anno a Horvátokat...ez erkölcsi minimum)
4 nem sci fi az sem, hogy egy látszólag ellenérdekelt állam tol mögéjük ezt azt (apropó, Románoknak volt olyan háborújuk, amit azon az oldalon fejeztek be, ahol elkezdték?)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Gondolom a szokásos 3 forrásból:
1 Ukrán ajándék (futás közben mindent és mindenkit hátrahagyva...Usian Bolt hadművelet, stb)
2 Ukrán export (az anyjukat is eladnák)
3 Orosz támogatás (mi is-éremélem-támogatnánk Kárpátalját elfekvő készletekkel, mint anno a Horvátokat...ez erkölcsi minimum)
4 nem sci fi az sem, hogy egy látszólag ellenérdekelt állam tol mögéjük ezt azt (apropó, Románoknak volt olyan háborújuk, amit azon az oldalon fejeztek be, ahol elkezdték?)

Gyártani is tudnak ám...
Pl. Luhanszk-i mozdonygyár 200 db 62-es sorozatú dízelmozdonyt gyárt az oroszoknak (nálunk is fut néhány ilyen), márpedig akkor az ipar működik.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Basszus , a csávó még karatézni is tud !

http://www.rnbo.gov.ua/done_img/gib/1335.jpg

1335.jpg