[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Hát nem is tudom.
Nem egy szépségdíjas termék, de a semminél jobb...

https://www.youtube.com/watch?v=ZmsQ3lsVr4Q&feature=player_detailpage
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Basszus , a csávó még karatézni is tud !

http://www.rnbo.gov.ua/done_img/gib/1335.jpg

1335.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 348
20 829
113
Felfüggesztették az összes közlekedési rendőrt Donyeck megyében
INDEX 2015.07.06. 11:49

"Arra számítunk, hogy ily módon sikerül kiszűrni minden korrupt rendőrt, az ukrán állam látens ellenségeit, akiket ezután véglegesen elbocsátunk" - fogalmazott Arszen Avakov ukrán belügyminiszter, miután Facebook-oldalán bejelentette, hogy felfüggesztették a szolgálat alól az összes közlekedési rendőrt a kelet-ukrajnai Donyeck megyében. A lépésre az ukrán belügyi szervek reformjának keretében került sor, írta az MTI. A tárca vezetője kijelentette, hogy folytatódik a rendőrség "megtisztításának folyamata az emberek nyakán élősködő, korrupt egyenruhásoktól". Most Donyeck megye került sorra, mind a 625 közlekedési rendőrével - tette hozzá. A rendőröket alkalmassági vizsgálat alá vetik, amelyet kijevi szakértők végeznek el egyebek mellett hazugságvizsgálót is használva. Ugyan a felfüggesztés utána a tisztességesnek bizonyuló rendőröket visszaveszik, de új járőrszolgálati vizsgát kell tenniük ahhoz, hogy ismét az állomány teljes értékű tagjaiként dolgozhassanak.
A múlt hét végén kétezer, frissen vizsgázott, fiatal járőr tette le az esküt ünnepélyes keretek között a fővárosban. Négyszázan párosával, kétszáz rendőrautóval, százan pedig gyalogosan már vasárnapra virradó éjjel szolgálatba is léptek Kijevben. Az új, modern egyenruhát viselő járőrök átlagéletkora 25 év. Javarészt olyan fiatalok nyertek felvételt a munkára, akik még sohasem teljesítettek szolgálatot a rendőrség kötelékében.......

http://index.hu/kulfold/2015/07/06/felfuggesztettek_az_osszes_kozlekedesi_rendort_donyeck_megyeben/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Néhány hónapos képzéssel rendôr lehet valaki Ukrajnában! Feltételezhetôen a felvételi egyik követelménye a jelenlegi hatalomhoz való hûség és bizonyított Ukrán ajkúság. ( Vajon mennyien lehetnek közöttükba jobszektorosok...?) Gondolomhamarosan Harkovtól Odesszáig megpróbálják ugyanígy lecserélni mindenhol a rendôrséget.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Ha más nem, ruha az mindíg (jól) jön :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LyjrG1EpB8E
+ 1 kép
original.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Interjú Kirurggal.

Középmagas, szakállas, hosszú hajú, nyakán tetovált férfi lép hozzám a farkasok egyenruhájában.

– Te jöttél Magyarországról? – kérdi tőlem. Nyilván az eltérő bőrszerkómról jött rá, hogy én vagyok a kakukkfióka. – Na, gyere, beszélgessünk – invitál egy asztalhoz.

Azonnal a közepébe vágok, az ukrajnai háborúról kérdezem.

– Kezdjük azzal, hogy az ukrán és az orosz egy nép. Ukrajnában azonban az oroszoknak bebeszélték, hogy ők nem oroszok, hanem valami mások – hadarja határozottan a főfarkas. Erre azt mondom, mindegy, miért, de háborúban állnak egymással.

– Ez csak a látszat, mi nem egymással harcolunk, hanem a Nyugattal. Az USA és az EU áll Kijev mögött – vágja rá a választ Sebész.

Kételkedem, hogy bárkinek is kellene egy elszegényedett ország, és bátorkodna érte ujjat húzni Oroszországgal. Erre ismét gyors és tömör választ kapok.

– Valóban, Ukrajnát csak felhasználják, hiszen ott nincs más, mint galuska, szalonna és kecske meg ötvenmillió szegény ember, aki nem kell senkinek. Az USA csak egy olyan területre ácsingózik, amely ellenséges velünk szemben és határos velünk – mondja a falkavezér.

http://nol.hu/kulfold/ellensegunk-a-nyugat-1549597
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
A Viking zlj. is öltözködik :

https://www.youtube.com/watch?v=YhAO1yfVa_8&feature=player_detailpage

+ 2 kép a Szpartaról :
original.jpg

original.jpg
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="altx"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba</blockquote>

Túl tökös ő ahhoz, hogy egy-két, a foteljeinkből nem túl kedvezőnek tűnő hírtől nyulcipőt vegyen.
A szakik puhaságát meg mi sem mutatja jobban, hogy ukri hivatalos (!) források szerint is napi 5 ukri szagolja az ibolyát odalentről.
És mindezt tűzszünetben...</blockquote>

tan itt valaki meg most is azt hiszi hogy a szakik nem fogjak a golyot? ok ez minden, drukolunk nekik meg stb, de ne vigyuk mar tulzasba, ha az egyik felnel potyognak a halotak akor masik felnel is kel hogy legyen olyasmi. en meg nem lattam haborut ahol csak az egyik fel szagolgassa a ibolyakat a masik fel meg nintendozik othon..

nemtom milyen tuzersegi folenyrol beszeltek amikor meg a szaki is panaszkodot hogy lovik oket ejel nappal. ott volt sirokino? miert nem lotek szet a uki allasokat a magoslatokon? epp jot mutatot volna az a szaki folenyhoz...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Valaki betudná nekem linkelni azt az animációs filmet amin elindul a T-34-es? köszönöm!
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
<blockquote rel="szegcsab"><blockquote rel="altx"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="ghostrider">Jé, megjött ulippo, már nagyon hiányzott. Volt egy kérdés hozzá.
Joker, amúgy szaki01 már nagyon régen nem jelentkezett.
Utoljára 22.-én, ami szép lassan két hét. Sajnos az övé egy olyan munkahely, ahol fészbukon nem lehet egyfolytában posztolgatni, hogy mi van. Gondolom pár nap és jelentkezik, még máskor is tűnt el hoszabb időre.
</blockquote>

kulonben a csavo onkentes nem? szerintem lassan mehetne onan mert a szakik elege puhak lettek az utolso idoben, nehogy rab@szon a gyerek hiaba</blockquote>

Túl tökös ő ahhoz, hogy egy-két, a foteljeinkből nem túl kedvezőnek tűnő hírtől nyulcipőt vegyen.
A szakik puhaságát meg mi sem mutatja jobban, hogy ukri hivatalos (!) források szerint is napi 5 ukri szagolja az ibolyát odalentről.
És mindezt tűzszünetben...</blockquote>

tan itt valaki meg most is azt hiszi hogy a szakik nem fogjak a golyot? ok ez minden, drukolunk nekik meg stb, de ne vigyuk mar tulzasba, ha az egyik felnel potyognak a halotak akor masik felnel is kel hogy legyen olyasmi. en meg nem lattam haborut ahol csak az egyik fel szagolgassa a ibolyakat a masik fel meg nintendozik othon..

nemtom milyen tuzersegi folenyrol beszeltek amikor meg a szaki is panaszkodot hogy lovik oket ejel nappal. ott volt sirokino? miert nem lotek szet a uki allasokat a magoslatokon? epp jot mutatot volna az a szaki folenyhoz...</blockquote>

Igen, a szakikat is fogja a golyó, de ezért (meg azért mert nem rohanják le az ukrikat) még nem mondanám őket puhának.
A shirokinoi magaslat szétlövése, meg nehezebb, mint gondolnánk. Nem voltam tüzér, vagy aknavetős, de a korábbi felvételeken az látszott, hogy a domboldalba-tetejébe, ill, azon túlrepülve a tengerbe hullanak a gránátok. A dombtető nem lapos, így jól el lehetett mögötte rejtőzni és onnan tüzet vezetni. Kiiktatni nem lett volna őket egyszerű, ebben biztos vagyok.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank további egymilliárd eurót készül befektetni az idén Ukrajnában.
http://www.reuters.com/article/2015/07/03/us-ukraine-crisis-ebrd-idUSKCN0PD0G420150703
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 892
113
Ma mutatták be az új ukrán torténelmi atlaszt az ukrán tudományos akadémia archeológiai osztályának emberei.
Ezek szerint az ukránok 3000 éves torténelemmel rendelkeznek, 1millio évvel ezelott kezdték benépesíteni a mai ukrán(lopott) teruleteket.
m754644.jpg
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo">Valaki betudná nekem linkelni azt az animációs filmet amin elindul a T-34-es? köszönöm!

Ez kell ?

https://www.youtube.com/watch?v=9UjqKzjZ8B4&feature=player_detailpage</blockquote>

köszönöm szépen ezt nem találtam!