[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
04-09_eng.jpg
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
Nah ez érdekes:

<b>Oroszország kibővítené joghatóságát Ukrajnára is</b>

Oroszország bejelentette, hogy jogot tart a donbászi területek ukrán harcosainak felelősségre vonására.

Én meg jogot tartok mindenre ami nekem éppen megtetszik... viszem és kész, mert úgy gondolom...és jogot tartottam rá...

Félre ne értsetek, kell ott felelősségre vonás, mert volt bőven túlkapás , mindkét részről, és azokat akik civilekkel kegyetlenkedtek meg kell büntetni, meg azokat is akik foglyokkal...

De mindezt az Ukrán hatóságoknak kell megtenni, mivel Ukrajna területén történt. Az oroszok szállíthatnak bizonyítékot, meg jogilag támogathatják ezeket az eljárásokat, de nem az ő joguk ezek lefolytatása.

Ellenkező esetben ismét egy szuverén ország belügyeibe szolnak bele... aminek nem szokott jó vége lenni...
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
A kettős állampolgárok névsorát kéri az EU-tól Ukrajna

A magyar és román határvizsgálati gyakorlat rendezésének ügyében Ukrajna az Európai Bizottsághoz fordult. Erről Olena Zerkal, az ukrán külügyminisztérium helyettes vezetője számolt be – adta hírül a mukachevo.net szeptember 3-án.
A két szomszédos országgal szembeni, meglehetősen barátságtalan lépést Zerkal azzal indokolta, hogy sem Magyarország, sem Románia nem törekszik bevezetni közös határ- és vámellenőrzést Ukrajnával. Zerkal szerint a késlekedés oka, hogy az érintett országok titokban szeretnék tartani, hány ukrán állampolgárnak adtak eddig magyar, illetve román személyi igazolványt. A múlt heti brüsszeli látogatás alatt a kérdés megvitatását Petro Porosenko ukrán államfő felvetette Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének.
Hivatalos források szerint Budapest már legalább 94 ezer ukrán állampolgárnak adott magyar állampolgárságot, s 2011 óta 124 ezerre nőtt a magyar állampolgárságot igénylők száma.

http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/a-kettos-allampolgarok-nevsorat-keri-az-eu-tol-ukrajna/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/kihallgattak-tyahnibokot
"Kihallgatták Oleh Tyahnibokot, a szélsőségesen nacionalista Szabadság (Szvoboda) párt elnökét pénteken az ukrán belügyminisztérium nyomozati főosztályán a kijevi parlament előtt hétfőn történt véres összecsapásról...
...Tyahnibok a belügyminisztérium épületénél újságíróknak nyilatkozva kijelentette, hogy tudomása szerint már négy nemzeti gárdista halt bele sebesüléseibe.
A pártelnök - kihallgatása után - azt mondta, hogy ő jelenleg tanúként szerepel az eljárásban, és következő meghallgatását szeptember 8-ra tűzték ki. "Úgy hallotta" viszont, hogy két párttársa, Ihor Svajka és Jurij Szirotyuk gyanúsított az ügyben, de részleteket egyelőre nem tud..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/putyin-ukrajna-helyzete-attol-fugg-hogy-az-ukran-nep-meddig-hajlando-elturni-kormany-orgiajat
"Vlagyimir Putyin kijelentette, hogy az augusztus 31-i kijevi zavargások nem állnak kapcsolatban az alkotmánymódosítási törvényekkel, mivel azok szerinte csupán kinyilatkoztató jellegűek.
A RIA Novosztyi orosz hírszolgálat a következő módon idézi Putyint: " A kijevi tragikus események semmilyen körülmények között nem kapcsolhatók össze az alkotmánymódosítással, mivel azok deklaratív jellegűek és Ukrajna kormányrendszerében nem hoznak lényeges változást.”
Az orosz elnök szerint az alkotmánymódosítás csak ürügyként szolgál az ukrán kormány számára a politikai hatalomért folytatott harcban.
Az orosz államfő szerint az a tény, hogy Ukrajna gyakorlatilag külső irányítás alatt áll, azzal az ukrán nép becsületébe gázolnak.
Putyin nyilatkozata szerint Ukrajna helyzete jelenleg csakis attól függ, hogy az ukrán nép meddig hajlandó eltűrni a kormány 'orgiáját': „Az a tény, hogy Ukrajnát teljes mértékben külső irányítás alá helyezték, […] úgy gondolom, hogy a nép becsületébe gázoló. Ukrajnában már nincsenek tisztességes, becsületes emberek, vagy diplomás vezetők? Természetesen vannak.”
Ennek értelmében az orosz elnök meggyőződése, hogy Ukrajna további sorsa nem Oroszországtól, hanem kizárólag Ukrajnától és az ukrán néptől függ."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Nah ez érdekes:

<b>Oroszország kibővítené joghatóságát Ukrajnára is</b>

Oroszország bejelentette, hogy jogot tart a donbászi területek ukrán harcosainak felelősségre vonására.

Én meg jogot tartok mindenre ami nekem éppen megtetszik... viszem és kész, mert úgy gondolom...és jogot tartottam rá...

Ezt csinálja az usa,kiadja a parancsot és a behódolt országok már letartóztatnak ezt-azt amerikai jog értelmében. Mióta érvényes az amerikai jog Európára?!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1441365256
Basurin szerint Néhány Ukrán egység megpróbálja megzavarni a tűzszünetet. Gránátokat lőnek, megpróbálják kisiklatni a tárgyalási folyamatot a Donbass és Ukrajna konfliktusának békés megoldására.
Basurin hangsúlyozta, hogy a kapcsolattartó csoport a mai napon videokonferenciát tartotta Donbasi konfliktus békés rendezésére, és szeptember 8-án valószínűleg aláírják a a technikák visszavonásáról szóló dokumentumot.



Basurinék eléggé "viccesek". Semmi nyoma annak hogy az Ukrán csapatokat visszavonnák, viszont tovább erősítik a csapatokat és a kiindulási körleteket és további készleteket halmoznak fel. A tárgyalások célja úgy néz ki, az Ukránok részéről csak a szokásos időhúzás. Az igaz hogy a hírek szerint Porosenkonak nem sikerültek a legutóbbi tárgyalásai Merkellel..., de nincsenek rá komoly jelek hogy letett volna a támadásról.
Strelkov (két napja volt róla cikk a rusvesnán) azt mondta egy interjúban , hogy az Ukránok valószínűleg legkésőbb egy hónapon belül támadnak, mert az őszi latyakban már nem tudnának. Azonkívül olyan Ukrajna állapota, hogy ha most nem támadnak, akkor fél év múlva már nem lennének képesek ekkora csapatokat kiállítani és támadni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1441286267
A DNR 2015 december 31-ig meghosszabbította a regisztrációját a legfeljebb 11,43 mm kaliberű huzagolt katonai lőfegyvereknek.
Azok a személyek akik nem regisztrálják a fegyvereket a meghatározott időn belül nem kerülnek bíróság elé.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/szaakasvili-jacenyuk-nep-erdekeivel-szemben-az-oligarchak-erdekeit-reszesiti-elonyben
"Az Odessza Megyei Állami Közigazgatási Hivatal vezetője, Miheil Szaakasvili kijelentette, hogy az ukrán kormányt oligarchák irányítják.
Szaakasvili a Kanal 5 ukrán tévécsatornákt tett nyilatkozatában elmondta, hogy Arszenyij Jacenyuk a nép érdekeivel szemben az oligarchák érdekeit részesítette előnyben, amikor nem volt hajlandó figyelembe venni az Állami Légiforgalmi Szolgálat vezetője, Denisz Antonyuk botrányos tevékenységéről szóló jelentéseket - közli az Ukrajinszka Pravda.
Odessza kormányzója szerint az ukrán kormányt az oligarchák személyes érdekei irányítják: " A Miniszteri Kabinet egy lépést sem tesz az olyan oligarchák nélkül, mint Kolomojszkij. […] Minden pénz Kolomojszkij zsebébe vándorol, és azt még csak elképzelni sem tudjuk, kivel osztozik az állami pénzeken.”..."
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
meister, szerintem nem sorozo, hanem engedely nelkuli adomany gyujto.

norbi 1985, szerintem is Ukrajnanak kene eljarast inditania. De van egy olyan erzesem, h ez soha nem fog megtortenni. Ha az Oroszok inditjak el, az nem lesz precedens nelkuli. Es ha nem az UA teruleten hajtjak vegre az teljesen megfelel a nemzetkozi normaknak, tudnek hozni peldakat az USA-tol Europaig
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
<blockquote rel="norbi1985">Nah ez érdekes:

<b>Oroszország kibővítené joghatóságát Ukrajnára is</b>

Oroszország bejelentette, hogy jogot tart a donbászi területek ukrán harcosainak felelősségre vonására.

Én meg jogot tartok mindenre ami nekem éppen megtetszik... viszem és kész, mert úgy gondolom...és jogot tartottam rá...

Ezt csinálja az usa,kiadja a parancsot és a behódolt országok már letartóztatnak ezt-azt amerikai jog értelmében. Mióta érvényes az amerikai jog Európára?!</blockquote>


Megint megkérdezem: Hogyha a szomszéd lépcsőházban lelőnek valakit onnantól én is megtehetem , mert hát a szomszédban már valaki megtette?

Az USA gyakorlata sem helyes, sőt... az megint más kérdés, hogy ha van kiadatási egyezmény a két állam között és arra hivatkozva benyújtanak egy adott ország hivatalos szerveihez valami kérvényt... persze akkor elég megalapozottnak kell lennie, és akkor sem működik mindig, lásd pl.:Roman Polański esetét.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
norbi 1985, nagyon elore szaladtal. Senki nem akar senkit elrabolni, vagy kiadatast kerni. Egy pert akarnak inditani a haborus bunosok ellen. Az, h felelosegre lesznek vonva, az egyaltalan nem biztos. Pert inditani pedig akar Magyarorszag is jogilag megtehetne.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Karpatalja, aha, igy mar ertheto a dolog.

Viazont mi ez a VKontaktes hir arrol, hogy puccs van, es Purgin-t "blokkoljak" Pushilin fegyveresei?
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
meister, szerintem nem sorozo, hanem engedely nelkuli adomany gyujto.

norbi 1985, szerintem is Ukrajnanak kene eljarast inditania. De van egy olyan erzesem, h ez soha nem fog megtortenni. Ha az Oroszok inditjak el, az nem lesz precedens nelkuli. Es ha nem az UA teruleten hajtjak vegre az teljesen megfelel a nemzetkozi normaknak, tudnek hozni peldakat az USA-tol Europaig

Ösztönözni kell Ukrajnát, hogy vigyék végig ezeket az eljárásokat, különben nincs pénz... vagy a hágai bíróságon kell feljelenteni a bűnösöket. Végül a szerbek is beadták a derekukat, meg a horvátok is...

Hát mondjuk az jó kérdés, hogy ha az oroszok saját bírósága csinál végig egy ilyen procedúrát akkor annak milyen kötelező ereje lehet, szerintem kb. ha Oroszország területére lép akkor tudnak valamit kezdeni a delikvenssel. Amúgy csak cirkusz a népnek...

Hacsak nem úgy csinálják mint a zsidók Eichmannal, vagy most az oroszok Nadiya Savchenko -val: https://en.wikipedia.org/wiki/Nadiya_Savchenko emberrablással.

Az a baj hogy az orosz bíróságok politikai elvárásoktól való függetlensége ezen esetekben igencsak megkérdőjelezhető, elég erősen érezhető, hogy bűnbakokat várnak el tőlük, és nem igazán vizsgálnák az egyedi eseteket, hanem inkább kollektív bűnösség elve alapján ítélkeznének...
 

norbi1985

Member
2015. május 11.
150
2
18
norbi 1985, nagyon elore szaladtal. Senki nem akar senkit elrabolni, vagy kiadatast kerni. Egy pert akarnak inditani a haborus bunosok ellen. Az, h felelosegre lesznek vonva, az egyaltalan nem biztos. Pert inditani pedig akar Magyarorszag is jogilag megtehetne.

Igazad van... lehet kicsit túl gondoltam...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
norbi
Szerinted a guantanamoi foglyok közül hány tartózkodott amerikai területen elfogásuk pillanatában.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A guantanamo- i foglyok elviekben "hadifoglyok" akik Amerikai katonak ellen harcoltak vagy miafene. De teljesen mindegy is mert amerikai megszallas alatt levo teruletrol voltak elfogva. Orosz kerdes kicsit mas.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="kacsacsor">TÖRTÉNELMI CSÚCSON A MUNKANÉLKÜLISÉG UKRAJNÁBAN

Ukrajna függetlensége óta sosem volt ilyen magas a munkanélküliségi mutató, mint most – írja Novorosszia hírügynöksége.

Erről Valerij Jarosenko a szociális politikai miniszter helyettese nyilatkozott. „A lakosság közötti munkanélküliségi szint az ország eddigi létezése során most a legmagasabb. A fiatalok között elérte a 23 százalékot” – mondta Jarosenko.

A miniszterhelyettes szerint mindezért az agresszor ország, vagyis az oroszok a felelősek, akik mindent megtesznek azért, hogy a befektetések elkerüljék Ukrajnát.

Forrás: Novorosinform

http://rapidpress.info/tortenelmi-csucson-a-munkanelkuliseg-ukrajnaban/
---------------------------------

DONBÁSSZ UKRÁNOK ÁLTAL MEGSZÁLLT TERÜLETÉN MAFFIAHÁBORÚ FOLYIK

Az ukrán hadsereg és az biztonsági szolgálat korifeusai harcolnak a „zsíros csempészfalatokért” –írja a Rusvesna.

„Lelőtték a válogatott mobil-csoportomat! Kettőt megöltek, négyet megsebesítettek közülük. Ahalottak egyike a barátom! AZ ÉN BARÁTOM! A legbecsületesebb fickó, akit valaha is ismertem, igazi hazafi! Sőt hős! Önkéntes harcos! Andrejt megkérték hogy menjen át másik szektorba, kérték, hogy dolgozzon egy kicsit Szcsazstje mellett is. Ez volt tegnap. Ma reggel Andrejt megölték. Sejtem ,hogy ez kinek a kezemunkája” – írja Tuka.

“Tudom, te szemét, hogy olvasod ezt az írást, és figyeled, hogy mit csinálok. Mostantól te nem egyszerűen csak ellenfél, te már az én személyes ellenségem vagy” – írja személyes honlapján Georgij Tuka, aki korábban felhívást intézett az ukrán harcosokhoz, hogy meg se álljanak az oroszországi Rosztov városáig támadásaikkal.

Az ukrán hatalmi szervek szerint a Donbássz ukránok által megszállt területén maffiaháború folyik, az ukrán hadsereg és az biztonsági szolgálat helyi vezetői és katonái harcolnak a „zsíros csempészfalatokért”, amelyeket a kijevi kormány küld a harchoz készülődő hadsereg ellátására. Georgij Tuka csak egy a sok mohó rablóvezér közül.

forrás: Rusvesna

http://rapidpress.info/donbassz-ukranok-altal-megszallt-teruleten-maffiahaboru-folyik/
---------------------------------------

ELTŰNT EGY RADAR AZ AMERIKAIAK LEMBERGI BÁZISÁN

Az amerikaiak Lemberg megyei bázisán, ahol az ukránokkal közösen hadgyakorlatot folytatnak, eltűnt egy drága radar – írja a Rusvesna.

A hatóságoknak sikerült kideríteni, hogy a drága eszközt két helyi lakos lopta el, akik emiatt börtönbe is kerülhetnek.

A TALS pilóta nélküli repülőgéphez tartozó radar az Egyesült Államok hadseregének tulajdona. A Lemberg megyei javorivi katonai bázis területéről lopták el szeptember 2-án Viszocs településről. Az ára nagyjából 215 ezer dollár. A két tolvaj ellen lopás vádjával eljárást kezdeményeztek, akiket akár 12 év börtönbüntetésre és vagyonelkobzásra is ítélhetnek.

Forrás: Rusvesna

http://rapidpress.info/eltunt-egy-radar-az-amerikaiak-lembergi-bazisan/

"a drága eszközt két helyi lakos lopta el, akik emiatt börtönbe is kerülHETNEK" :D
</blockquote>

Miért nem kérdezi meg senki, h mi tűnt el még? Mert az a 6 jelzőbolya biztosan nem kerül 215 ezekbe :D