[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Nem találom azt a kurva oldalt a facebookon !!! Valamelyik Jobbszektorost kéne felrobbantaniuk , kiváncsi vagyok hogy mit fog lépni az Ukrány kormány pont ettől tartottak hogy beindul valamilyen szabadságharc Kárpátalján , nyitniuk kell még egy frontvonalat !!! :)) HAJRÁ KÁRPÁTALJA !!! Kiváncsi vagyok hogy mi lesz a vége !!!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
És Magyarország is fogja nyomni a kárpátaljaiakat fegyverrel, mint az oroszok az övéiket? Ha nem, akkor mégis mivel fognak harcolni milyen utánpótlással?
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Ebben igazad van a Magyarokország nem valószinű hogy adna nekik , de a DNR , LNR-től valószinűleg kapnának , sőt szerintem még az Oroszokkal is lehetne erről tárgyalni !!! Gerilla harcmodórra tökéletes az a vidék !!! :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Ebben igazad van a Magyarokország nem valószinű hogy adna nekik , de a DNR , LNR-től valószinűleg kapnának , sőt szerintem még az Oroszokkal is lehetne erről tárgyalni !!! Gerilla harcmodórra tökéletes az a vidék !!! :))

A DNR LNR sem rendelkezik annyi és olyan fegyverzettel, amit hiányolni tudna. HA rendelkezne, akkor jobban állnának a saját részükön. A szállítás meg megint problémás, az oroszok átnyomták a határon és ott volt helyben a felhasználónál. Itt keresztül kellene vinni egész Ukrajnán ha az LNR adja ha az oroszok. Erre semmi esély. Magyarország meg több szempontból sem ad, elsősorban nincs rá akarat, ugyancsak elsősorban nincs fegyver amiből adjon, és ha az előbbi kettő lenne, és adna, olyan demokráciaexportot kapna, hogy abból koldul. Amíg nem virít valakinél többtucat ICBM a silókban vagy mobil indítókon, addig a demokráciaexportból esélyes, hogy kapni fog ha a nagyoknak nem tetszőt tesz. És lehet tagja EU-nak, NATO-nak, vagy a Klu Klux Klánnak, ezen egyik sem fog változtatni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A nevük alapján (PNRZ) aligha lehetnek magyarok. Ungváron dobálnak gránátokat "a Janukovics rezsim és a jelenlegi kormány embereire"? Ez valami ukrán szélsőjobbos nacionalista banda lehet akik a keleti fronton loptak néhány gránátot és most kárpátaljai terroristákká léptek elő.

És ezeknek a feltehetően banderistáknak szurkol most kokusz elvtárs mert az képzeli ezek szeparatista terroristák voltak :) Szégyen, hogy az oroszbérencek még nem számoltak le azzal a vágyukkal, hogy lángba borulva lássák Kárpátalját :\
Ha nincs magyar fegyver jó az orosz is kokusz elvtárs, csak háborúzzon Kárpátalja? Szeretnél már látni ott egy konfliktust, persze csak a fotelből, de csalódnod kell elvtárs, legfeljebb a gránátdobáló banderistáknak szurkolhatsz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Porosenko koszorút vitt a francia nagykövetség elé.
CTwv_HBWUAA0kvC.jpg
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Ulippo elvtársné !!! Mivel ellopták tőlünk Kárpátalját , ezért nem mondtam le a visszaszerzéséről !!! Nem vagyok Oroszbérenc , csak a kisebbik rossz elve alapján választottam Oroszországot , a sorozat gyilkos jenkik helyett !!! Ha beindulna valami értelmes , elenállás Kárpátalján nem biztos hogy a fotelből nézném , és ez ajánlom neked is , hogy segits rajtuk !!!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez az új név az ukrán színpadon jelenthet átverést is, és az ukrán zászló mögött magyar-ruszin gerillákat. Rumcajsz említette, hogy választási csalással akarnak pont azok hatalomra jutni, akik kiosztanák minden magyarnak a behívót.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ulippo elvtársné !!! Mivel ellopták tőlünk Kárpátalját , ezért nem mondtam le a visszaszerzéséről !!! Nem vagyok Oroszbérenc , csak a kisebbik rossz elve alapján választottam Oroszországot , a sorozat gyilkos jenkik helyett !!! Ha beindulna valami értelmes , elenállás Kárpátalján nem biztos hogy a fotelből nézném , és ez ajánlom neked is , hogy segits rajtuk !!!

Aki a békés Kárpátalján egy fegyveres konfliktus eszkalálódására vágyik és feláldozná a maroknyi kárpátaljai magyarságot egy kelet-ukrajnai típusú "értelmes ellenállás" keretében, csak hogy az kelet-ukrajnai orosz szakadárokat mentesítse egy második fronttal az oroszbérenc és nem a magyarok érdekeit nézi.

Nem kell választani ruszkik és jenkik között. Lehet választani a magyarokat is. Kárpátalján semmilyen fegyveres konfliktusra nincs szükség, sem a ruszkik sem a jenkik miatt.

Ungváron nem sok magyar él, a választáson a magyar lista 4%-ot sem ért el, ha ott néhány helyi nacionalista gránátokat dobál ahhoz a magyaroknak semmi köze, jobb kimaradni belőle mint esztelen ellenállást vizionálni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="kokusz">Ulippo elvtársné !!! Mivel ellopták tőlünk Kárpátalját , ezért nem mondtam le a visszaszerzéséről !!! Nem vagyok Oroszbérenc , csak a kisebbik rossz elve alapján választottam Oroszországot , a sorozat gyilkos jenkik helyett !!! Ha beindulna valami értelmes , elenállás Kárpátalján nem biztos hogy a fotelből nézném , és ez ajánlom neked is , hogy segits rajtuk !!!

Aki a békés Kárpátalján egy fegyveres konfliktus eszkalálódására vágyik és feláldozná a maroknyi kárpátaljai magyarságot egy kelet-ukrajnai típusú "értelmes ellenállás" keretében, csak hogy az kelet-ukrajnai orosz szakadárokat mentesítse egy második fronttal az oroszbérenc és nem a magyarok érdekeit nézi.

Nem kell választani ruszkik és jenkik között. Lehet választani a magyarokat is. Kárpátalján semmilyen fegyveres konfliktusra nincs szükség, sem a ruszkik sem a jenkik miatt.

Ungváron nem sok magyar él, a választáson a magyar lista 4%-ot sem ért el, ha ott néhány helyi nacionalista gránátokat dobál ahhoz a magyaroknak semmi köze, jobb kimaradni belőle mint esztelen ellenállást vizionálni.</blockquote>

Rendben. Egyetértünk, hogy tényleg a béke a legcélravezetőbb számunkra. De amennyiben a jelenlegi helyzet nem változik és továbbra is Donbasszt felhasználva akarnak egy etnikailag tiszta "Nagy-Ukrajnát" létrehozni, addig igen is értelmes opció a fegyveres ellenállás. Ne mondd, hogy Kárpátalja nem volt lojális Ukrajnához addig a pontig, amíg ez a fajta banderista, besorozós, feketeautós, szektoros világ el nem jött.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A fegyveres ellenállás Kárpátalján őrültség lenne, szerencse hogy nem akadt egyetlen bolond magyar terrorista sem aki gránátokat dobált vagy lövöldözött volna, mert csak a magyar kisebbség ellen hangolta volna Kárpátalja lakosságát.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én nem vagyok ilyen optimista. Ha tényleg lenne valós elszakadási szándék az ottani ruszinokban-magyarokban, akkor nyitottak volna egy második frontot, mikor a szakik szétverték debalcevónál az ukikat. Most minek ugrálnának már, mikor elárulták a DNK-t és az LNK-t? Ki a p*csa akar harcolni, mikor katonai győzelem után mint vesztesek fejezik be a szakik háborút? Ki akarna ezért meghalni?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én nem vagyok ilyen optimista. Ha tényleg lenne valós elszakadási szándék az ottani ruszinokban-magyarokban, akkor nyitottak volna egy második frontot, mikor a szakik szétverték debalcevónál az ukikat. Most minek ugrálnának már, mikor elárulták a DNK-t és az LNK-t? Ki a p*csa akar harcolni, mikor katonai győzelem után mint vesztesek fejezik be a szakik háborút? Ki akarna ezért meghalni?

Közben dolgom volt, így az ki maradt, mire akartam célozni: arra, hogy szerintem is csak az oligarchák közti "nézeteltérésről" van szó.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Kárpátalja lakossága hányik az Ukrán kormányra !!! Én nem a szakikat akarom mentesiteni , hanem visszavenni amit elloptak !!! Nem kell választani a ruszkik és a jenkik között , dehogy nem látszik hogy nem sokat értesz a világ működéséhez !!!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Én nem vagyok ilyen optimista. Ha tényleg lenne valós elszakadási szándék az ottani ruszinokban-magyarokban, akkor nyitottak volna egy második frontot, mikor a szakik szétverték debalcevónál az ukikat. Most minek ugrálnának már, mikor elárulták a DNK-t és az LNK-t? Ki a p*csa akar harcolni, mikor katonai győzelem után mint vesztesek fejezik be a szakik háborút? Ki akarna ezért meghalni?

Másfél. két millió Ruszin és Magyar egyedül.Ukrajna erôforrásai ellen, miközben az EU vakon támogatja Ukrajna területi egységét értelmetlen vérfürdôt jelentene
De ha még egy kicsit ellen is tudnának állni, rommá bombáznák Kárpátalját. Nem véletlenül lövik az Ukránok DNR infrastruktúráját, iskoláit... még most is. Ez csak szintiszta elrettentés Ukrajna lakosságának kétharmada felé. Mert ha ez nem lenne, akkor a lakossági és területi kissebbségben lévô Ukránok nem tudnának uralkodni a gyarmataikon.
Mert valójában Kárpátalja, Donbassz, Odessza, Nyikolajev... nem más mint Ukrán gyarmat, melyet megvetnek, félnek, és irigyelnek.
Azt pedig minden áron el akarják kerülni hogy az összes gyarmatuk fellázadjon ellenük. Mert Belôlük Élnek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az ukrán légierővel mint olyannal mi a helyzet? Sem képeket sem mást nem látni/hallani.
A 69-es oldalszámú 27-es üzemel még?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A fegyveres ellenállás Kárpátalján őrültség lenne, szerencse hogy nem akadt egyetlen bolond magyar terrorista sem aki gránátokat dobált vagy lövöldözött volna, mert csak a magyar kisebbség ellen hangolta volna Kárpátalja lakosságát.

Így van, volt helyettük bőven ukrán, aki megtette ezt a Donbasszban, csak tudnám, azok mitől jobbak??! Azért mert ukránok?!