[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Engedélyt kérek a fedélzetre lépni!
Helyzetjelentés amit silirusglanis-nak már elküldtem, de végre felengedett ez a hülye ukrán net. (nem kizárt hogy blokkolják az IP címem). Szóval ma voltam Ungváron. 5-ször igazoltattak gépkarabélyos rendőrök. A személygépkocsi-forgalom Asztélynál és Tiszaujlaknál le van állítva, de lehet, hogy másutt sem megy. A hivatalos infó szerint megsérült a kommunikációs vezeték, de a nép szerint Kijev tiltotta le a forgalmat. Az emberek rohadt idegesek és azt rebesgetik mindez összefüggésben van a krimi eseményekkel. A Barvakban (kárpátaljai Tesco) felvásárlási láz, alig tudtam sört, vodkát és dohányt venni (kaja van dögivel, meg két komoly hízó az ólban). Most értesültem az orosz Szu-24-es lelövéséről és az sem nyugtatott meg. Valami nagy b.... meg készül a hülye is láthatja, tehát holnap megyek és bevásárolok pár doboz lőszert, megélezem a vágószerszámokat, már töltöm az aksikat. A hrivnya zuhan mint a feldobott kő, mert reggel 83,5 volt délután 85 ezer forint a kupecoknál. Mindenki költi a pénzt, mert azt nem lehet megenni. Ulippo most mindjárt nekem esik mint rémhírterjesztőnek, de csak azt közlöm amit látok-tapasztalok.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nyugi Rumcajsz, Törökország most jól elvonta Putyin figyelmét, titeket most biztos nem fog megtámadni :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
FIGYELEM!

Rumcajsz üzeni, hogy:

-Nem tud belépni a fórumra
-A mai nap (november 24) lezárták a személygépkocsi-forgalmat Magyarország irányába.
-Hivatalos indoklás szerint megsérült a kommunikációs kábel, de sokan központi utasítás ami a krimi eseményekhez kapcsolódik.
-Az utakon kismillió zsandár gépkarabélyokkal.
- A lakosság körében a hangulat feszült. Mindenki attól tart, hogy január 1-től nem mehetnek külföldre a 45 évtől fiatalabbak. a boltokban felvásárlási láz.
-Egy erdőből üzent, szerintem bujkál.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Rohadtul nem az oroszoktól tartok, hanem attól, hogy kirobban valami globális balhé és akkor mehetek télvíz idején bujkálni. A fejesek jól tennék ha leülnének szép nyugodtan egy kávé mellé és egymás között rendeznék le a dolgaikat. Volt szerencsém első kézből megtapasztalni Vukovár ostromát (egy vajdasági nagyon jó barátom ott sebesült meg mint egy BTR vezetője) és semmi hasonlóból nem kérek
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Eredményes volt a minszki találkozó.
CUlUaJGUkAA1Sh7.jpg

A szakadárok megígérték, hogy az orosz-ukrán határ teljes hosszába bemehet az Ebesz. (őket követik majd az ukrán határőrök)
http://nv.ua/ukraine/politics/press-sekretar-kuchmy-ozvuchila-shest-itogov-peregovorov-v-minske-81975.html
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 684
113
Turcsinov: "Ha Oroszország megsérti az ukrán légteret Ukrajna ugyanúgy fog reagálni ahogy Törökország tette."
A Krímben adott volt a lehetőség, csak mivel az összes "hős" ukrán éppen a lef*sott bokáját törölgette a budin, pont nem értek rá az orosz gépekkel foglalkozni. :)))
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Az semmi cinikus!

Kelet Ukrajnába a " szabad" emberek kézi légévdelemmel kényszerítették az ukrán légierőt a földre.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Rohadtul nem az oroszoktól tartok, hanem attól, hogy kirobban valami globális balhé és akkor mehetek télvíz idején bujkálni. A fejesek jól tennék ha leülnének szép nyugodtan egy kávé mellé és egymás között rendeznék le a dolgaikat. Volt szerencsém első kézből megtapasztalni Vukovár ostromát (egy vajdasági nagyon jó barátom ott sebesült meg mint egy BTR vezetője) és semmi hasonlóból nem kérek

Üdv rumcajsz
Légy óvatos.
Én nem Vukovár ostromàra vagy éppen a szétlôtt Donbassra gondolok. A jelenlegi helyzetben inkább az Ukránok Odesszai módszerétôl lehet leginkább tartani elsôsorban szerintem. Egy Odesszai újságíró azt írta még az év elején, hogy naponta 6-8 olyan gyilkossàg történt Odesszában, amit balesetnek, drogtúladagolásnak, természetes halálnak álcáztak. Ezek potenciális szeparatisták voltak. Vagy csak hangosan megszólaltak akár egy beszélgetésben Kijev ellen.
Ez felszorozva 1 hónap alatt csak Odesszában 200 pplitikai gyilkossàgot jelenthetett... Így talán érthetôbb hogy tudták ott megfélemlíteni ott gyakorlatilag a teljes lakosságot.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://hir.ma/kulfold/ukrajna/ukrajna-tengeren-is-blokad-ala-veszi-a-krimet-oroszorszag-meg-tobb-katonat-kuldott-a-felszigetre/591662
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Lesz amin tesztelni a hajó elleni rakétákat. A mai nap után exponenxiálisan csökkenni fog az oroszok humorérzéke.
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
Eredményes volt a minszki találkozó.
CUlUaJGUkAA1Sh7.jpg

A szakadárok megígérték, hogy az orosz-ukrán határ teljes hosszába bemehet az Ebesz. (őket követik majd az ukrán határőrök)
http://nv.ua/ukraine/politics/press-sekretar-kuchmy-ozvuchila-shest-itogov-peregovorov-v-minske-81975.html

Az álmodozás, az élet megrontója:D:D:D:D:D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Csak tolják, csak tolják....

Ukrajna tengeren is blokád alá veszi a Krímet

http://444.hu/2015/11/24/ukrajna-tengeren-is-blokad-ala-veszi-a-krimet
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Csak tolják, csak tolják....

Ukrajna tengeren is blokád alá veszi a Krímet

http://444.hu/2015/11/24/ukrajna-tengeren-is-blokad-ala-veszi-a-krimet
Ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy a saját normál és csempészhajóikat ellenőrizni próbálják.
 

csokibacsi

Member
2015. június 19.
201
0
16
<blockquote rel="haubagoi">Csak tolják, csak tolják....

Ukrajna tengeren is blokád alá veszi a Krímet

http://444.hu/2015/11/24/ukrajna-tengeren-is-blokad-ala-veszi-a-krimet
Ezt csak úgy tudom értelmezni, hogy a saját normál és csempészhajóikat ellenőrizni próbálják.

</blockquote>

Én meg úgy hogy sehogy :D Hát a megyényi Dombasszal nem bírnak...majd ők nekiugranak Oroszországnak:D:D:D:D:
ááááááááááááááááááá
A nyugat semmit sem tenne....nem öngyilkos jelöltek :D
Adja a jó isten...izmozzanak.....annyira megszopják a F...t mint lehet soha senki:D...iostenem...mit képzelnek? Se haderejük, se pénzük, és a lakosság is uuuutálja a vezetést....na persze erre Júlia maj belinkel valamit, hogy a lakosság 99,8 %-a imádja a kormányt, és írásba adta hogy az életét adná érte...:D:D:D:D:D:D
Ui: sztem engem már párszor próbál kibaxatni innen de nem sikerült.......még....ez is csak azárt van, mert nem tűröm el az undorító, minden topoikban megjelenő, amiben az orosz szó elhangzik a tetves hazug ocsmány köpköbő...ja és már"csicskázó" is hozzászólásait....
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Nem, nem. Az a harckocsi lövege volt.
Az nem a harckocsi lövege , egy 125 mm löveg hangját hallani kéne de nincs hangja amikor szerinted " lőnek " vele.Plusz amikor elsütnek egy 125mm löveget akkor a pór felszáll körülötte , de itt nem , nincs ilyen !!! Az első találatnál látszik is valami törmelék a becsapodásnál 2:51-nél , a tank tornyán !!! Amúgy rájöttem egy AGS kapta el őket , nem egy AK gránátvetője az mert sorozatban jönnek a gránátok , meg a tanknak nem lett semmi baja 2 találattól !!!
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Ismét teljes a határzár a magyar-ukrán átkelőkön. Se gépkocsival, se gyalogosan nem lehet közlekedni egyik határátkelő-ponton se!. A hivatalos indoklás szerint informatikai hiba miatt van így. Pont mint ahogy a Krímet is "véletlenül" fosztotta meg a villanyáramtól pár extremista tatár. Egyre többet tanulmányozom a "zöldet" és az ott felállított őrtornyokat, mert ha menni kell akkor menni kell és senkit nem fog megállítani egy drótkerítés.