[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/az-ukran-biztonsagi-szolgalat-kesz-barmilyen-kompromisszumot-kotni-szavcsenko-erdekeben/nagyija-szavcsenko-szbu-ukran-biztonsagi-szolgalat-ukrajna-ukrajnai-hirek-oroszorszag-ukran-orosz-viszony
"A tárgyalások folytatódnak.
Az ukrán fél kész bármilyen kompromisszumra Nagyija Szavcsenko érdekében. Erről az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) vezetőjének tanácsadója, Jurij Tandit beszélt a 112 Ukrajina tv-csatorna adásában.
„Jelenleg is folynak a tárgyalások Szavcsenko ügyében. Mi a saját részünkről mindent megteszünk azért, hogy Nagyija ismét szabadlábon legyen. Bármilyen kompromisszumra hajlandóak vagyunk, mindenki várja őt.” - jelentette ki..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1459466114
Givi:"..Lesz háború, azt hiszem, a legvalószínűbb hogy igen, de talán nem..."

Interjú Givivel. Mi a helyzet az első vonalban..

https://www.youtube.com/watch?v=ssP88jTiQ6I
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://dnr24.su/dnr/13829-pushilin-poroshenko-pytaetsya-voennym-sposobom-reshit-konflikt-v-donbasse.html
Pusilin: Porosenko megpróbálja katonai eszközökkel megoldani a konfliktust Donbassban.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://dnr24.su/lugansk/13835-novoizbrannyy-glava-parlamenta-lnr-nam-vsem-pahat-i-pahat.html
LNR-ben új parlamenti (népi tanács) elnököt választottak, Vlagyimir Degtyarenkot.

(ez intő jel lehet Pusilin számára DNR-ben, esetleg)
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
Valaki letudná írni az ukrán és novorussi kiképzéséi különbségeket?Hogy menyi idő,stb gondolom nem 4.hónap mint itthon az alapkiképzés vagy van-e valami szakosodás vagy csak egy kis kiképzés aztán irány a front? Azt olvastam mikor az orosz 94-96 között voltak csecsenföldön szinte semmi kiképzés nélkül mentek harcolni ez vajon így van most a DNR-LNR-ben is?Mert látok videókat kiképzésről de nem tudok oroszul ezért nem értem hogy mit magyaráznak benne.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tyres burn as protesters decry appointment of Odessa prosecutor
https://www.youtube.com/watch?v=Zj18ciQx698
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Valaki letudná írni az ukrán és novorussi kiképzéséi különbségeket?Hogy menyi idő,stb gondolom nem 4.hónap mint itthon az alapkiképzés vagy van-e valami szakosodás vagy csak egy kis kiképzés aztán irány a front? Azt olvastam mikor az orosz 94-96 között voltak csecsenföldön szinte semmi kiképzés nélkül mentek harcolni ez vajon így van most a DNR-LNR-ben is?Mert látok videókat kiképzésről de nem tudok oroszul ezért nem értem hogy mit magyaráznak benne.

Az alapkiképzés emlékeim szerint itthon sem volt 4 hónap...legalább is '94-ben...ahogy emlékszem....1 hónap után eskü volt...utána már "szakmai" képzés volt...legalább is Bogárdon...
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Persze én az "öregek" szerint már csak operett katona voltam, bár akkor volt a jugó balhé, úgyhogy állandóan fokban voltam....meg 2 havonta mentem haza(hogy rohadjon meg) :)
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
Azért kérdeztem,hogy milyen félkészítést kap egy szaki mielőtt kivezénylik a frontra nagyjából leszűrjem menyire felkészültek,mert szép eredményeket értek el.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kapnak egy bizonyos szintű felkészítést, aztán irány a front. DE! Nem önállóan, hanem betagozódnak a tapasztaltak közé. Ott megszokja a nyomást és megtanulja hogyan működik a harc a gyakorlatban. Ha szaki hozzászólásait visszakeresitek, írt erről pár sort.
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
silurusglanis
értem köszönöm a választ csak az életbemaradási esélyek miatt volt érdekes,akkor nem csak kap egy karabélyt azt hurrá.kerestem videókat a kiképzésről de nem találtam angol fordítást vagy feliratozást ha esetleg találsz egy ilyet feltehetnéd.illetve az ötkénes battalionok-ban (vostok,sparta) is hasonló felkészítés van?
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
silurusglanis
értem köszönöm a választ csak az életbemaradási esélyek miatt volt érdekes,akkor nem csak kap egy karabélyt azt hurrá.kerestem videókat a kiképzésről de nem találtam angol fordítást vagy feliratozást ha esetleg találsz egy ilyet feltehetnéd.illetve az ötkénes battalionok-ban (vostok,sparta) is hasonló felkészítés van?
A sparta-ba, szomaliba, a sztárzászlóaljakhoz nem kerülhetnénk be. Oda csak oroszok elvileg. Ez a két "kirakat" zászlóalj. Jó jó...nem mondom kiveszik a harcokból a magukét ugyanúgy, nem is erről van szó. ők Zaharcsenko kedvencei...ha valami jön új cucc, ruha, fegyver bármi, mindig ők kapják elsőnek. Van is zúgolódás a seregben rendesen, értesüléseim szerint. A Vostok az már nemzetközi, de tudomásom szerint a 40 év feletti honvédokat leszerelik, vagy szerelték már. de ha tiszthelyettes vagy akkor nem.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
<blockquote rel="rohamsisak">sixtee
nekünk 14 hét volt és utána kerültünk ki az alakulathoz (2012-ben).
és ott volt volt még egy 6-8 hetes "szakosodás".

igazad van, de ne hasonlítsd a mostani "profi" katonaságot az én időmben volt sorozotthoz.</blockquote>

Akkor az volt a lényeg minél előbb szoliba állhass...most meg a szerződéseseknél van idő bőven kiképezni...
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
sixtee
igen de azért a mi kiképzésünktől sem kell hasra esni volt egy srác aki meglépet a légióból és belépet a honvédségbe velünk csinálta az alapkiképzést látszót rajta,hogy már volt katona amiket mesélt jobb kiképzést kaptak a légióban nyilván a több honvédelmi kiadásnak tudható be,de 1 év után lelépet innen is gondolom nem az volt amire számítót bár evvel nem volt egyedül.