[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Úgy tudom a DNR-ben folyamatos a kiképzés....és valóban ahogy silurusglanis mondja, ha újoncként betesznek előre, mindig vannak melletted öreg rókák. Ha bepánikolsz, mész picit hátrébb, egyrészt h ne legyen bajod, másrészt ne veszélyeztesd a társakat, Aztán ha megnyugszol, jöhetsz vissza:) De én max csak elképzelni tudom mi lehetett, és mi van most is ott:):):) Már most indulnék hátra, mielőtt a sportszelet beugrik :D
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Tehát akkor nem a kiképzés hanem a harci tapasztalat ami miatt sikeresek a szakik?

Te is tudod...a kiképzés az csak alapot ad....a harci tapasztalat meg sajna folyamatos. Nyilván az öregek is instruálják őket. Viszont amiben jobbak az uki sorozottaktól, az a motiváció...nem árt ha hiszel is benne amiért harcolsz:)
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
De én nem vagyok szakértő:) Boki, Rumcájsz, Kárpátalja, és még egy csomó emberke jobban értenek 1000-szer a dolgokhoz mint én, én inkább csak olvasgatok, és a hozzászólásaim se érnek sokat:) Most pont engem találtál.(véletlenül talán értelmesen szóltam ma hozzá):D
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
Ez egyértelmű bár egy nép ha ennyi vért áldozó az elszakadásra az megérdemli azt.Ez tetszik a szakiba hogy a semmiből szinte a lehetetlen helyzetből mit hoztak ki,létre.Elismerésre méltó,nem szerettem az oroszokat de ez a mentalitás egyre szimpatikusabbá teszi őket.
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
volt egy riport franciákkal aki kerek perec elmondták,miért mentek ki a szakik mellé ami elgondolkodtató volt próbáltam megkeresni de már nem találtam meg de valószínű olvastátok ti is.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Én sem voltam oroszpárti soha. Bár mostanában sokszor kapok moszkovita jelzőt:) Az uccsó 2 évben viszont teljesen megváltozott a hozzáállásom. Én azt gondolom, hogy amit a szakik tettek az egy nagy dolog, és most vonatkoztassunk el, a nagyhatalmi érdekektől. Nyilván ott sem minden fekete, és fehér. De 100-szor inkább támogatom Putyint, mint obamaki féle amerikát, vagy a seggnyaló meghülyült liberális úniót.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
volt egy riport franciákkal aki kerek perec elmondták,miért mentek ki a szakik mellé ami elgondolkodtató volt próbáltam megkeresni de már nem találtam meg de valószínű olvastátok ti is.
Egyébként harcolnak kint magyarok is....elvileg volt ott egy Szent István légió nevű csapat is, de ha volt is, 2014 nyarán megsemmisültek. Ezzel kapcsolatban az én véleményem szkeptikus. Semmilyen informácó ami konkrét, nem volt róla, csak találgatások, úgyhogy kétségekkel vagyok ez iránt.
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
Igen nekem is a szakik miatt változott meg a véleményem illetve az utána való Szir beavatkozás miatt azt olvastam én is talán pont itt,hogy vannak kint magyarok remélem épségben megússzák az uki kalandot.
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
A Szent istván-ról hallatom én is de az valami airsoft-os csapat volt előtte legalábbis ezt hallatom egy volt katona társamtól aztán,hogy igaz vagy sem azt nem tudom.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Szent István Légió moszkvai, magyar alapítású csapat tudtommal. A Donbasszban harcoló részük ellenben orosz (volt?).
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
A Szent István Légió moszkvai, magyar alapítású csapat tudtommal. A Donbasszban harcoló részük ellenben orosz (volt?).
Ezt a verziót még nem hallottam...ez új....ellenben lehet igaz. Nem tudom. Pár fényképet láttam elvileg róluk, aztán lehet nem is ők voltak...nem tudom. Annyit tudtam kinyomozni h 2014. Aug-ban valami falut védtek a DNR-ben de körülvették az ukik őket, a fele meghalt, a másik fele fogság. De ezt is kétségekkel fogadom hisz azóta semmi, de semmi hír róluk.
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
Egyébként estek már el magyarok? Azt tudom hogy kárpátaljaiak igen azt hiszem 5-6 an de ez uki adat úgy hogy nem lehet valami pontos.Viszont csodálom hogy nem lázadt fel még az ukrán hadsereg amilyen körülményekben vannak és még le is szarják őket.Menyi lehet vajon az ukrán veszteség mindennel együtt zsoldok,önkéntesek sorozatok stb?
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Hát...itteni magyarról nem hallottam....szaki01 is még vidáman tengeti napjait :D Kárpátaljai magyarok azért többen haltak meg mint 5-6. Az Uki média nem közli az áldozatok számát, illetve hazudik róla. Sok családnak azt írják, hogy a fiúk, férjük, missing in action. De aki harcban eltűnt az nem növeli az effektív halálozási listát ugye, így a mocskoknak kártérítést, illetve járulékot sem kell fizetni:( A DNR-LNR vezetés sem közli a valót szerintem-nyilván a morál miatt. Az uki oldalon több ezres a veszteség véleményem szerint, és nem 1-2. De mondom...én nem vagyok ott annyira a témában mint itt a nagyok, úgyhogy a véleményem max támpont, de nem mérvadó.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A kárpátaljai veszteségekről talán @karpatalja tudna mondani pár szót, hátha vannak részletesebb infói.

Most találtam egy érdekeset FB-on:

Kiállunk Oroszország mellett - Support Vladimir Putin from Hungary
September 8, 2014 ·

Az Etelközi Szövetség oldalának jelentése:
"Ma reggel sikerült elérnem Alexandr Kiselyov-ot a Szent István Légió parancsnokát! Ő elmondta nekem, hogy Ukrán egységek támadták meg őket Lugansk-ban. A támadás SIKERTELEN volt!
De sajnálatos módon megerősítették, hogy egy Magyar önkéntes elesett! Szeles Lajos, tagja volt a Magyar Honvédségnek! Alexandr elmondta, hogy minden tiszteletet megérdemel ez a hős, ki munkáját és családját itt hagyva ment a háborúba, ahol egy másik ország szabadságáért, igazáért valamint gyermekeiért harcolt! A Légiónak őszinte résztvétemet fejeztem ki a hősi halott iránt. Az Ukrán oldalról 35 halottról kaptunk jelentést, valamint rengeteg sérültről! A Magyar Önkéntesek 3 Ukrán hadifoglyot ejtettek!"
 

rohamsisak

Member
2016. február 25.
49
0
6
kíváncsi leszek mit fog tenni a kormány a kárpátaljai magyarok védelmében ill. segítségében állítólag 100 000 ukrán menekültet akarnak befogadni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.balrad.com/2016/04/02/donbassz-138/
"Ma régen látott hevességű harcok robbantak ki a front szinte teljes hosszában. Egészen pusztító nehéztüzérséget is bevetnek már. Támadják a szokásos célpontokat: Donyeck külterületeit, Szpartak kertvárost, a repülőtér környékét.
Pusztító nehéztüzérséggel lövik a jaszinovatajai útellenőrző pontot, amelyet az ukrán hadsereg nagyon el akar foglalni (így el lehetne vágni az országút két végén lévő Donyecket, Gorlovka városától. Amelynek környékén is még hevesebbé váltak a harcok. Lángba borult a hadijelentésekben eddig nemigen szereplő Makejevka város is. (Amely 10 km-re van Donyecktől keletre, gyakorlatilag már össze is épült vele.)
A jaszinovatajai útellenőrző posztot az egyik legpusztítóbb, “Pion” típusú nehézágyúval lőtték. Lövéseitől még a donyecki házak ablakai is beleremegtek..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/04/02/betiltanak-az-orosz-konyveket-ukrajnaban/
"Vjacseszlav Kirilenko, Ukrajna kulturális minisztere azt ajánlotta a parlamentben, hogy engedélyezzék az orosz származású könyvek lefoglalását az illetékes hatóságok számára – írja a Lenta az INTERFAX-Ukrajnára hivatkozva.
„Meg kell változtatni a törvényeket, hogy a Derzskomteleradio, a vámhatóság, az SZBU és más minisztériumok lefoglalhassanak minden egyes brosúrát és irodalmi terméket, amelyek nemzetek közötti konfliktust gerjeszt és szemben áll Ukrajna szuverenitásával”.."



Van egy filmjelenet, ami szerintem megközelítőleg bemutatja azt az állapotot, amit Ukrajnában a sokszoros kisebbségben lévő Nyugat Ukrajnai és valóban Ukrán nyelvű "értelmiség" ráerőszakolni próbál egy egész országra, és amit politikai okokból a jelenlegi hatalomirányítók törvényekké és "erkölcsi normákká" próbálnak formálni.
Indiana Jones Németországban, Német tiszti egyenruhában belebotlik egy könyvégetésbe. Közben Hitler is ott van, és egymásba botlanak. Hitler ránéz Jonasra, elveszi tőle a híres naplóját, és aláírja. Jones közben fapofával néz. Hitler továbbindul, a könyvégetés folytatódik, mindeközben pedig egy boltív alatt a németekkel kollaboláró régészlány sírva fakad a könyvégetés barbárságán.

Ukrajnában nem hogy Dél és Kelet-Ukrajnában, de még a középső területeken, kiváltképp Kijevben sem beszélnek Ukránul. Mégis, a Kijevi városvezetésben van egy törekvés arra, hogy betiltsák az Orosz nyelvet. Az "állam" pedig mindent megtesz az Orosz nyelvű irodalom betiltásáért.
Ha így folytatódik, valószínűleg nincs messze az a nap, amikor Kijev főterén végeznek majd nagyszabású könyvégetéseket.
Mi pedig innen az EU-ból nem fogjuk nézni, mert eléggé valószínű hogy az nem fog beleférni az EU "érdekeibe".