[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1461499034
Basurin tájékoztatása szerint, megbízható forrástól információt szereztek arról, hogy minden, a Csernobili tárolóból származó katonai felszerelés felújítva az ATO harci egységeihez került. Az Ukrán katonai vezetés szerint a sugármentesítésük nem lehetséges. Mindezt a legmagasabb szintű titoktartás övezi.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1461506552

http://timer-odessa.net/news/kotovsk_boytsi_281.html

Az "Azov" ezred katonái fegyverekkel és felszerelésekkel az Odessza közelében lévő Kotovskba érkeztek. Feltehetően az április 26-29 között Odesszában tartandó terrorizmus elleni hadgyakorlatra mennek. A katonák szórólapokat osztogattak Kotovsk lakosainak, ami megmagyarázza a nacionalizmus ideológiáját. (Dicsőség az őseiknek -árja, szkíta, rus, kozák)

kotovsk_boytsi_8268.jpg

kotovsk_boytsi_7110.jpg

kotovsk_boytsi_9229.jpg

kotovsk_boytsi_3904.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
krokomach
Május 2. miatt vezényelték oda a neonácikat, hogy leverjék az esetleges megemlékezéseket a odesszai mészárlás évfordulóján.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
krokomach
Május 2. miatt vezényelték oda a neonácikat, hogy leverjék az esetleges megemlékezéseket a odesszai mészárlás évfordulóján.

Egyértelmű. Egész biztos nagy számú egységeket és technikát fognak összevonni Odesszában és környékén. És biztosan lesz megint "buszoztatás nyugatról.
Viszont egyre nagyobb erőfeszítésükbe kerül a forrongást elfojtani.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/news/1461502468
Basurin tájékoztatása szerint, az Ukránok az elmúlt napon 305 alkalommal lőtték DNR területét, és 37 alkalommal sértették meg a tűzszünetet.

https://www.youtube.com/watch?v=yS9-yxyiI4U
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
"<i>Totális tehetetlenséggel vádolta meg a kárpátaljai rendőrséget Hennagyij Moszkal...
... „Amennyire korábban féltek a Jobb Szektortól, most ugyanolyan gyáván viselkednek derék rendőreink. A világon semmi nem változott azáltal, hogy milíciáról políciára festették át a névtáblát.” – fogalmaz keményen Hennagyij Moszkal, aki arra kérte a belügyminisztériumot, indítson szolgálati vizsgálatot a kárpátaljai rendőrség vezetői ellen</i>."

Pedig Munkácson nekem úgy rémlik, h megmutatták mien kemények is a rendőrök :D

Más.
A héten értekeztünk és arra a döntésre jutottunk, h a PSZ helyet a jövőben a Nemzeti Gárda és azon belül is az Azov neonáci csoportosulás lesz az első számú ellenségünk.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/04/24/ismet-katonak-haltak-meg-a-kelet-ukrajnai-fronton-2/
"Három ukrán katona meghalt, hat megsebesült az elmúlt napon a kelet-ukrajnai harcok övezetében – közölte Olekszandr Motuzjanik, az elnöki hivatal hadműveleti szóvivője.
Úgy vélte,a konfliktus ismét kiéleződött, a lázadók több támadást követtek el nehézfegyverekkel is az ukrán fegyveres erők ellen. A hadműveleti parancsnokság közlése szerint előző nap a felkelők 41-szer nyitottak tüzet katonai állásokra. Kijevi források alapján a támadások java része továbbra is a frontvonal Donyeck megyei szakaszán történt.
Donyeck környékén 14 ízben nyitottak tüzet a felkelők, a támadások felénél aknavetőkkel – tudta meg az MTI."

http://karpathir.com/2016/04/24/visszavonulot-fujt-porosenko-nem-lesz-ujabb-mozgositas/
"Petro Porosenko ukrán elnök a korábbi tervekkel ellentétben lefújja a részleges mozgósítás hetedik hullámának bevezetését – olvasható az államfő Twitter-oldalán még pénteken közzétett közleményben..."
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
"<i>Totális tehetetlenséggel vádolta meg a kárpátaljai rendőrséget Hennagyij Moszkal...
... „Amennyire korábban féltek a Jobb Szektortól, most ugyanolyan gyáván viselkednek derék rendőreink. A világon semmi nem változott azáltal, hogy milíciáról políciára festették át a névtáblát.” – fogalmaz keményen Hennagyij Moszkal, aki arra kérte a belügyminisztériumot, indítson szolgálati vizsgálatot a kárpátaljai rendőrség vezetői ellen</i>."

Pedig Munkácson nekem úgy rémlik, h megmutatták mien kemények is a rendőrök :D

Más.
A héten értekeztünk és arra a döntésre jutottunk, h a PSZ helyet a jövőben a Nemzeti Gárda és azon belül is az Azov neonáci csoportosulás lesz az első számú ellenségünk.

Jól sejtem, hogy ezt egy régi-új támogató kérte?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
BBC új filmet fog bemutatni a maláj gép lelovésével kapcsolatban...
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3556177/Was-MH17-shot-Ukrainian-fighter-jet-BBC-documentary-claims-Boeing-777-targeted-plane.html
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">"<i>Totális tehetetlenséggel vádolta meg a kárpátaljai rendőrséget Hennagyij Moszkal...
... „Amennyire korábban féltek a Jobb Szektortól, most ugyanolyan gyáván viselkednek derék rendőreink. A világon semmi nem változott azáltal, hogy milíciáról políciára festették át a névtáblát.” – fogalmaz keményen Hennagyij Moszkal, aki arra kérte a belügyminisztériumot, indítson szolgálati vizsgálatot a kárpátaljai rendőrség vezetői ellen</i>."

Pedig Munkácson nekem úgy rémlik, h megmutatták mien kemények is a rendőrök :D

Más.
A héten értekeztünk és arra a döntésre jutottunk, h a PSZ helyet a jövőben a Nemzeti Gárda és azon belül is az Azov neonáci csoportosulás lesz az első számú ellenségünk.

Jól sejtem, hogy ezt egy régi-új támogató kérte?</blockquote>

Részben. De vannak felderítés ből származó információk is, ami szükségessé teszi a változtatás. Mára a PSZ Karpatalján nem több mint egy síró kislány a homokozóban az Azov hoz képest. Országosan természetesen még mindig jelentős erővel bír.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Akkor én most felhomályosításra szorulok, de szerintem nem vagyok vele egyedül.
Az Azov nem a Pravij Szektor egyik katonai alakulataként indult sok másik mellett? De ezek és az Ajdar+Donbassz1-2 kaptak amerikai kiképzést és felszerelést. Nem?

Az Azovosok Kárpátalján is aktív erőt képviselnek, mármint helyi lakosokként, vagy csak a mobilitásuk miatt kell tartani a betörésüktől?
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A PSZ nem tudom, h hivatalosan mikor jegyezték be, vagy lett alapítva. De én 2013 ban Kijevben már láttam, h komoly szervezet lesz. Ez egy civil összefogás volt szélsőséges ultrákbol. Majd ezekhez csatlakoztak különböző kisebb helyi bandák, börtön viselt tagokkal. Kiev bukásával és keleti fegyveres felkelést követően szükségessé vált a belügyminisztérium alatt a nemzeti gárda felállítása. Mivel a megmarad szerződéses katonák az alkotmányra hivatkozva megtagadták a parancsokat. Így Avakov alatt igen nagy haderő alakult. A gárda első önkéntesei PSZ tagok voltak. De Avakovval folyamatosan összeütközésbe kerültek. Amikor a gárda létszáma emelkedett szükségessé vált különböző alegységek megnevezése. Így lett a PSZ katonai szárnya a DUK. Ezekben az időkben alakultak a tengerparti Azov akkor még zászlóalj, Ajdar, Dnyepr. Később Kiev, Dnyepr 2, Tornádó és még rengeteg más. Mindnek saját oligarha szponzora volt.

Az Azov azért különleges, mert Kinőtték magukat. Ők az egyetlen katonai egység akinek mára országos civil, nem katonai csoportja van. És nagyon komolyan csinálják. (náci ideológia, saját katonai és tiszti iskolák és termeszetesen agymosás.) A bevételük nagy része a központi költségvetésből származik. És mellette csak félig illegális módszerekből szerzik a többit. A PSZ ehhez képest elveszítette a fix bevételeit és rablásokból fegyver eladásából és csempészettből tartja fent magát.

Az Azov tagjai mára csendben beépűltek szinte minden hova. Az új rendőrségbe, hadseregbe, a közigazgatásba. Avakov közvetlen irányítása alatt, gázos Julcsáék pénzéből az Azov mára maga a gárda. Ha Ukrajna egyben marad, akkor is jelentős erőt képviselnek. Ha pedig szakad, akkor a legnagyobbat.
Mikor 14ben beszéltem Avakovval, tudtam, h okos és vigyázni kell vele. De nagyon alá becsültem.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
az azov magukrol nem allitjak, hogy a psz reszei lennenek. egy forras sem tudott egy tot kimutatni. igy inkabb parhuzamosan indultak. a tobb penz mindig az azov mogott volt. Elit.

A donbassz kijevhez hu donbassziak voltak eloszor, oroszokkal is. igazi onszervezodok voltak, csak kesobb strukturalodtak be.

amugy sejtem, ki vagy, karpatalja, de szerintem most mar az szbu is tudja. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
papajoe

Azért nem kindenki lövöldözik a vak világba van ott olyan os aki céloz.Magáról az egész értelméről nehéz bármit is mondani mert nem ismerjük az egész szituációt.Benne van a pakliban,hogy a felvételen csak egy támogató csoport van és egy másik alegység mozgását fedezik tűzzel(bár akkor hol a géppuska),de az is lehet,hogy csak ők vannak és lőnek mert semmi más parancsot bem kaptak igaz a végén elindul a kamarás át a kereszteződésen.

Ami pedig az elképzelésedet illeti jó teljesen helytálló bár nem csak előre lehet mozogni támadás közben.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
@szegcsab nem úgy tűnik :)
@meister lehet félre érthető voltam. Pont azt akartam kihozni, h nincs közük egymáshoz. Átfedés a személyekben biztosan van. 13 decemberében Avakov a majdanon toborzott embereket, a legtöbb már akkor is a PSZ ből ment hozzá. Amikor megbukott Janukovicsot a parlament néhány napig átjáró ház volt. Szó szerint az ment be aki akart. Utána jelentek meg tüntető kinézetű emberkék és elkezdték megszűrni, h ki mehet be. Ezek voltak Avakov által toborzott emberek. Avakov ekkor kezdte megalapozni a politikai karrierjét. Minden országban a belügyminisztérium irányítása a leg fontosabb. Ide tartozik a hirszerzés, rendőrség, a gárda és az elhárítás. Bárkit megtud buktatni. Nem véletlenül róla sosincs egy rossz szó sem. Szerintem a PSZ is tele van Avakov embereivel.
Soha nem titkoltam, h ki vagyok. Akit érdekelt megmondtam. Az SBU lehet, h tudja. De nem tud összekapcsolni engem dolgokkal. Nekem ez a fontos jelenleg. Aki írt tavaly a Munkácsi eseményekről az meg nem én voltam :)