[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="rumcajsz">Na megjöttem Vereckéről. A rendőrség (pardon policájság), a SZBU és a magyar konzulátus teljes létszámban kivonult. "Szicsovik" nyikhajoknak nyomát nem lehetett látni. Igaz a felvidéki meg váci gyerekeknek nemigazán hiányoztak. Ahhoz képest, hogy Puszinyuszi kolléganőm azt mondta inkább engem verjenek málnára, semmint őt erőszakolják meg, túl nyugodt volt a dolog. Ugyanakkor tudjátok, hogy vadászember vagyok, sok rabsicnak szétrúgtam a büdösebbik feléét és a lövések hangját messziről megismerem. Márpedig miközben Mónuzs József távlövő íjjászvilágbajnok elengedte a mult hőseinek ajánlott hét lövését valahonnan a "túloldalról" hallottam három pukkanást. Ha azok a durranások nem a "villámlóbotból" jöttek akkor legyen a nevem Herkópáter. Mindegy! Ez nem számít de az tény, hogy az ungvári konzulátus jelenléte (még a főkonzul is kijött) nagyon sokat dobott a dolgon. Egy diplomáciai b...meget azért direktbe nem mertek megkockáztatni az illetékesek és inkább a sarkukra álltak, de nem lehet mindig mindenkor két magyar diplomata a "testőrünk"

Esetleg hasonlítottak csökkentett lőporos dragunovra?</blockquote>

Nem tudom, de golyólövésnek (ostorcsapásszerű csattanás nem a sörétes pukkanása) tűnt. A helyszínt nemigazán ismerve 800-1000 métere saccoltam volna a távot.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="rumcajsz">Na megjöttem Vereckéről. A rendőrség (pardon policájság), a SZBU és a magyar konzulátus teljes létszámban kivonult. "Szicsovik" nyikhajoknak nyomát nem lehetett látni. Igaz a felvidéki meg váci gyerekeknek nemigazán hiányoztak. Ahhoz képest, hogy Puszinyuszi kolléganőm azt mondta inkább engem verjenek málnára, semmint őt erőszakolják meg, túl nyugodt volt a dolog. Ugyanakkor tudjátok, hogy vadászember vagyok, sok rabsicnak szétrúgtam a büdösebbik feléét és a lövések hangját messziről megismerem. Márpedig miközben Mónuzs József távlövő íjjászvilágbajnok elengedte a mult hőseinek ajánlott hét lövését valahonnan a "túloldalról" hallottam három pukkanást. Ha azok a durranások nem a "villámlóbotból" jöttek akkor legyen a nevem Herkópáter. Mindegy! Ez nem számít de az tény, hogy az ungvári konzulátus jelenléte (még a főkonzul is kijött) nagyon sokat dobott a dolgon. Egy diplomáciai b...meget azért direktbe nem mertek megkockáztatni az illetékesek és inkább a sarkukra álltak, de nem lehet mindig mindenkor két magyar diplomata a "testőrünk"

Esetleg hasonlítottak csökkentett lőporos dragunovra?</blockquote>

Nem tudom, de golyólövésnek (ostorcsapásszerű csattanás nem a sörétes pukkanása) tűnt. A helyszínt nemigazán ismerve 800-1000 métere saccoltam volna a távot.</blockquote>

Sajnos a hegyek miatt volt az ostor hang . Azt mondják dragi volt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="rumcajsz">Na megjöttem Vereckéről. A rendőrség (pardon policájság), a SZBU és a magyar konzulátus teljes létszámban kivonult. "Szicsovik" nyikhajoknak nyomát nem lehetett látni. Igaz a felvidéki meg váci gyerekeknek nemigazán hiányoztak. Ahhoz képest, hogy Puszinyuszi kolléganőm azt mondta inkább engem verjenek málnára, semmint őt erőszakolják meg, túl nyugodt volt a dolog. Ugyanakkor tudjátok, hogy vadászember vagyok, sok rabsicnak szétrúgtam a büdösebbik feléét és a lövések hangját messziről megismerem. Márpedig miközben Mónuzs József távlövő íjjászvilágbajnok elengedte a mult hőseinek ajánlott hét lövését valahonnan a "túloldalról" hallottam három pukkanást. Ha azok a durranások nem a "villámlóbotból" jöttek akkor legyen a nevem Herkópáter. Mindegy! Ez nem számít de az tény, hogy az ungvári konzulátus jelenléte (még a főkonzul is kijött) nagyon sokat dobott a dolgon. Egy diplomáciai b...meget azért direktbe nem mertek megkockáztatni az illetékesek és inkább a sarkukra álltak, de nem lehet mindig mindenkor két magyar diplomata a "testőrünk"

Esetleg hasonlítottak csökkentett lőporos dragunovra?</blockquote>

Nem tudom, de golyólövésnek (ostorcsapásszerű csattanás nem a sörétes pukkanása) tűnt. A helyszínt nemigazán ismerve 800-1000 métere saccoltam volna a távot.</blockquote>

Sajnos a hegyek miatt volt az ostor hang . Azt mondják dragi volt. </blockquote>


Van tipped ki lőtt és miért?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/recent_opinions/1464979418
(Egy hosszú – Ivan Konovalov, Eduard Popov -interjúból pár részlet, elsősorban az Ukránokról )
A cikk szerint az Ukránok felkészültek arra hogy Donbasszt egy hét alatt elfoglalják. Csak Porosenko „béketerve” miatt nem indultak még meg. A Minszktől eltelt időt újrafegyverkezésre, feltöltésre használták fel, NATO szabványokkal, NATO kiképzésel és nyugati fegyverekkel felszerelésekkel. Elsősorban a Nemzeti Gárdára koncentráltak, amit nagy tűzerővel kezdtek ellátni. Elsősorban a Nemzeti Gárda egységeit képzik., mert ők motiváltak. Alapjuk a Majdanosok, önkéntes zászlóaljak, náci érzelműek, oroszellenesek. Ellenben a hadsereggel, akik nem akarnak golyók elé menni.
A Nemzeti Gárdát viszont eredetileg rendőri funkcióra szervezték, zavargások letörésére a „gyarmatokon” , definíciójuk szerint nekik nem kellene nehézfegyver.
Azt mondják, az Ukrán Nemzeti Gárda analóg megfelelője a német Waffen SS-nek, akik eredetileg koncentrációs táborok őrei voltak, utcai zavargásokat jól kezeltek, de nem tudtak harcolni. Azonban az állandó képzés, növekvő harci tapasztalat félelmetes harci erővé tette őket, különösen azután, hogy nehéz technikát adtak a Waffen SS-nek. És tudjuk hogy voltak egész SS páncélos hadosztályok.
Az Ukrán parancsnokság és politikai vezetés a Nemzeti Gárdát egyre erősebbé teszik.
Van egy másik párhuzam is a Náci Németországgal, villámháborút terveznek mint a németek 1941-ben.
Most a frontvonal mentén az Ukránoknál különböző katonai felszerelések -tankok, páncélozott szállítók , gyalogsági harcjárművek stb... Talán azért, hogy létrehozzanak egy öklöt, egy első csapáshoz. Feladatuk egyrészt az lenne, hogy szétvágják egymástól a két köztársaságot. Másrészt legvalószínűbb hogy igyekeznének hogy átvegyék az Orosz határ ellenőrzését, mint 2014-ben... És hogy lezárják az orosz önkéntesek elől a folyosót, akik tömegesen rohannának a Donbassba, ha Ukrajna elindítaná a következő támadást.
Ehhez az első csapáshoz nagy teljesítményű támadó öklöt kell gyűjteniük, hogy elpusztítsák a Donbasszi köztársaságok katonai és szociális infrastruktúráját. De eközben a legtöbb Ukrán technika is elpusztulna.
Nem zárja ki hogy Kjijev azt az utat akarja választani, amit a Náci Németország , a Barbarossa hadművelet és a Blitzkrieget.
Idő kérdése mikor indítják az Ukránok a villámháborút, talán egy hét, talán egy hónap, de úgy gondolja, még az idén.
És sajnos, a következő támadás véres lesz. Az Ukrán oldalon annyi technika koncentrálódik, beleértve sorozatvető rakétarendszereket, ami nem volt az összes korábbi konfliktus idején. Ezért valószínűleg Donbasszban és a milliós Donyeckcek városban, az áldozatok száma ebben a szörnyű bombázásban, új támadásban lesz a legnagyobb-legvéresebb.. De ez a villámtámadás a temetési menete lesz az Ukrán hadsereg nagy részének...
Azt az információt kapta Ukrán forrásból,hogy az Ukránok teljes vesztesége a Donbasszi konfliktus során már 30 ezer halott...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/06/03/ukrajna-szamit-az-egyesult-allamok-segitsegere/
"Valerij Csalij, Ukrajna nagykövete az Amerikai Egyesült Államokban bejelentette, hogy Ukrajna számít Amerika segítségére a fegyver szállitás terén..."

http://karpathir.com/2016/06/03/az-ukran-katonak-lelottek-egy-dront-szeverodonyeck-mellett/
"Az ukrán katonák június másodikán 17-km-re Szeverodonyecktől lelőttek egy felderítő drónt.
Erről Luganszk megye katonai-polgári adminisztrációja nyilatkozott..."

http://karpathir.com/2016/06/03/felujitottak-es-modernizaltak-14-darab-mi-24-es-helikoptert/
"Az „Ukroboronprom” ukrán állami konszern hivatalos közleményt tett közzé, melyben bejelentette, hogy egyik leányvállalata, az „Aviakon” (Konotopszkij Légijármű-javító Üzem) szakemberei az idei év elején sikeresen felújítottak és modernizáltak 14 darab Mi-24-es helikoptert – közölte a haborumuveszete.hu szakportál.
A felújított gépek közül 7 darab az Ukrán Védelmi Minisztérium megrendelésére készült, a másik 7 darab pedig az algíri légierő Super Hind Mk III helikopterei, amelyek egy 2012-es szerződés alapján kerültek az ukrán céghez..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/06/03/brusszel-surgeti-a-decentralizaciot/
"Brüsszelben azt remélik, Kijev végre hozzálát a decentralizációs alkotmányreformhoz is..."

http://karpathir.com/2016/06/03/brutalis-modszereket-is-bevetnek-az-szbu-nal/
"Az ukrán titkosszolgálat durva kihallgatási formákat alkalmaz a szeparatistáknak vélt személyekkel szemben – számolt be a brit Times című kiadvány..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/az-ukran-hatosagokat-es-szakadarokat-emberkinzassal-vadolja-az-ensz

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/lucenko-elmondta-mi-fog-valtozni-kinevezese-utani-elso-evben
"Az ukrán főügyész elmondta, mikor válik az ukrán ügyészség európaivá.
Jurij Lucenko, Ukrajna főügyésze elmondta, mi változik a kinevezése utáni első évben.
"Vállalom azt, hogy megtisztítom a kormányt azon hivatalnokoktól, akik olyanok, mintha egy másik bolygón élnek. Megfogadom, hogy egy év alatt elvégzem ezt..."
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="rumcajsz">Na megjöttem Vereckéről. A rendőrség (pardon policájság), a SZBU és a magyar konzulátus teljes létszámban kivonult. "Szicsovik" nyikhajoknak nyomát nem lehetett látni. Igaz a felvidéki meg váci gyerekeknek nemigazán hiányoztak. Ahhoz képest, hogy Puszinyuszi kolléganőm azt mondta inkább engem verjenek málnára, semmint őt erőszakolják meg, túl nyugodt volt a dolog. Ugyanakkor tudjátok, hogy vadászember vagyok, sok rabsicnak szétrúgtam a büdösebbik feléét és a lövések hangját messziről megismerem. Márpedig miközben Mónuzs József távlövő íjjászvilágbajnok elengedte a mult hőseinek ajánlott hét lövését valahonnan a "túloldalról" hallottam három pukkanást. Ha azok a durranások nem a "villámlóbotból" jöttek akkor legyen a nevem Herkópáter. Mindegy! Ez nem számít de az tény, hogy az ungvári konzulátus jelenléte (még a főkonzul is kijött) nagyon sokat dobott a dolgon. Egy diplomáciai b...meget azért direktbe nem mertek megkockáztatni az illetékesek és inkább a sarkukra álltak, de nem lehet mindig mindenkor két magyar diplomata a "testőrünk"

Esetleg hasonlítottak csökkentett lőporos dragunovra?</blockquote>

Nem tudom, de golyólövésnek (ostorcsapásszerű csattanás nem a sörétes pukkanása) tűnt. A helyszínt nemigazán ismerve 800-1000 métere saccoltam volna a távot.</blockquote>

Sajnos a hegyek miatt volt az ostor hang . Azt mondják dragi volt. </blockquote>

Jól hallottátok, azok ostorcsapások voltak, én csaptam az íjászbajnok ostorával hetet Álmos vezér hét törzse után. A lövéseket én is hallottam de az nem Dragi volt hanem M1 Gepárd, a mieink voltak. Levadásztak egy Waffen-SS Szics gárdistát aki le akarta lőni az íjászbajnokot.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2016/06/francia-politikus-szankciokat-kell-hozni-ukrajna-ellen/
"Egy francia törvényhozó, Thierry Mariani szerint szankciókat kell hozni Ukrajna ellen, amiért Kijev nem hajtott végre egyet sem azokból a reformokból, melyeket a válságrendezést garantáló minszki egyezmény előírt számára..."

http://www.hidfo.ru/2016/06/az-ukran-elnok-szerint-nem-szamit-az-europaiak-velemenye/
"Petro Porosenko szerint Ukrajna és Hollandia közel áll ahhoz, hogy megállapodásra jusson az Európai Unió és Ukrajna közti társulási egyezmény ratifikálásáról..."

http://www.balrad.com/2016/06/03/donbassz-150/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/69548

03-06_rus.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/69555
Június 3-án Mariupol mellett, Melekinonál volt a mentőalakulatoknak egy gyakorlata.
(sok kép a cikkben)

IMG_2244_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG


DSC08390_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG


DSC08438_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG

DSC08449_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG

DSC08466_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG

IMG_2200_%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80.JPG
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1464957777
Zaharcsenko június 8-án Zaporozsie régió lakosainak online feltett kérdéseire válaszol élőben.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Klicsko reméli, hogy a KyivPride2016 békésen zajlik majd és a rendőrség elejét veszi a szélsőségesek erőszakos bűncselekményeinek.
CkCsOqTWgAAxnQq.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
NASA Antares rakéta tesztje. Az első fokozat Made in Ukraine.
https://www.youtube.com/watch?v=YvXuEDLHxfk
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Porosenko kitart amellett, hogy a normandiai négyek megegyeztek a rendőri misszió létesítéséről Kelet-Ukrajnában. Május 24.-én egy telefonos beszélgetés során ebbe Merkel, Hollande, Porosenko és Putyin is beleegyezett. Porosenko szerint Bécsben már egyeztetések zajlanak az EBESZ német elnökségének közreműködésével a rendőri misszió bevezetésének módjáról.
http://www.unian.info/politics/1365374-poroshenko-insists-that-normandy-four-agree-on-police-mission-in-donbas.html
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Úgy néz ki, h Kárpátalján 2 es fokozat lesz érvényben. A Jobbik után a kormány is rákapcsolt
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Magyar kormány. Mondtam anno, h ha Mo kezdeni akar valamit Kárpátalján, akkor el kell ültetni az emberek fejében a dolgot. Beszélni kell róla a mindennapok ban. Úgy néz ki, h ennek most jött el az ideje. Nem csak a médiában, de parlamenti szinten is. Határ módosítás, Trianon stb. Az ukrán kormány összeomlása eddig nem vártan fegyorsult. Ezért a Jobbik és a kormány is versenyfutásba kezd.