[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
"Kíváncsi vagyok van-e a fegyvertárban valami."

Üresen csak nem reptetik. Amúgy szerintem a Tu-22 és a Tu-95 inkább a jenki 6. flottának szóló üzenet.

Ezeknek a vasaknak nem kell ahhoz a Krímbe menni, hogy egész Ukrajnát vígan elérjék.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Pocok nálatok minden hülye alá Apache-ot raknak? Én meg azt hittem, hogy a tisztek értelmesebbek, legalábbis kell agy ahoz, hogy valami komoly gépet használhass.

GrGLY, az ukrán hadsereg jelenlegi állapotában 1 v 1-ben sok katona megadná magát, persze 40 halottnál valószínűleg több lenne. A fű alatti műveletek meg nem tudom hogy haladnak, de egyelőre szarul néz kiaz egész (persze lehet ha sokkal szarabbul nézne ki a GRU kiruccanásai nélkül, csak ezt én nincs ahonnan tudjam)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tiszta sor, hogy mire jatszanak a felkelok. Beprobaltak, hogy mennyire elszantak, egy kis ellenallassal a bevonulaskor, lattak, hogy ezek mar vissza is lonek, ezert hagyjak, hogy elfoglaljak a helyeiket.Szoval a java csak most jon. Az oroszoktol majus 11-ig nem varhattok komolyabb lepeseket.Addigra lefutjak a kotelezo koroket a diplomacia szennycsatornain.

Fogadni merek, hogy nem lesz igazad. Az ellenállás magját a max 25 kozák adja, még néhány tíz helyivel,de maximum összesen 100 ember, egy százezres városban, aki jól felszerelt és képzett. A többi molotovos-bőrkabátos-sörétespuskás csak töltelék. Lehetőségük a város határában lett volna megállítani az ukránokat pct-vel. Nem tették.
Kevesen vannak és nem elég jól felszereltek ahhoz, hogy a már szuronytávra beengedett, létszámfölényben lévő jó személyi védelemmel ellátott, páncélosokkal és helikkel támogatott ukrán erőkre kellő nyomást gyakoroljanak.



Kíváncsi vagyok, merre járhatnak most Mozhaevék...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
A fű alatti műveletek meg nem tudom hogy haladnak, de egyelőre szarul néz kiaz egész (persze lehet ha sokkal szarabbul nézne ki a GRU kiruccanásai nélkül, csak ezt én nincs ahonnan tudjam)

Ha az oroszok tényleg komolyan segítenének, akkor Szlovjanszkba és Kramatorszkba az ukrán hadsereg által használt legmodernebb páncéltörő eszközök kerültek volna nagy számban. (Ami az ukránoknál is megvan, arról nehéz bizonyítani, hogy az oroszok küldték.) Akkor nem korzóznának ott azok a BTR-ek.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
Kevesen vannak és nem elég jól felszereltek...

Így van. 2 tucat farmeros specnazos személyautókon közlekedve egy fél tucat Metis-M-el, vagy annyi RPG -22/26-al, ahányan vannak, csúnya munkát tudott volna végezni a szabályosan, az úton közlekedő, katonákkal teleültetett BTR-ek közt. Utána meg fölszívódnak. Klasszikus üss és fuss!

De úgy néz ki Putyin nem szeretne sok tucat halott ukrán fegyverest, mert például számít az ukrán hadseregre a kijevi vezetés megdöntésében.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Egy másik kép Szevasztopol környékéről, szintén ma készült:
135420.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@laiki
De ezek szektorosok,sbu-sok és PMC-k, ugyan mi mást lehetne velük kezdeni? Nem fognak átállni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@laiki
Az ellenben, hogy így mernek közlekedni, nekem egy dologra utal: nem kell tetőről érkező támadástól tartaniuk, tehát a mesterlövészeik uralják a háztetőket. Szomorú, de ez van...
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="bartinieffektus">Tiszta sor, hogy mire jatszanak a felkelok. Beprobaltak, hogy mennyire elszantak, egy kis ellenallassal a bevonulaskor, lattak, hogy ezek mar vissza is lonek, ezert hagyjak, hogy elfoglaljak a helyeiket.Szoval a java csak most jon. Az oroszoktol majus 11-ig nem varhattok komolyabb lepeseket.Addigra lefutjak a kotelezo koroket a diplomacia szennycsatornain.

Fogadni merek, hogy nem lesz igazad. Az ellenállás magját a max 25 kozák adja, még néhány tíz helyivel,de maximum összesen 100 ember, egy százezres városban, aki jól felszerelt és képzett. A többi molotovos-bőrkabátos-sörétespuskás csak töltelék. Lehetőségük a város határában lett volna megállítani az ukránokat pct-vel. Nem tették.
Kevesen vannak és nem elég jól felszereltek ahhoz, hogy a már szuronytávra beengedett, létszámfölényben lévő jó személyi védelemmel ellátott, páncélosokkal és helikkel támogatott ukrán erőkre kellő nyomást gyakoroljanak.

Kíváncsi vagyok, merre járhatnak most Mozhaevék...</blockquote>

varjuk ki ... meg csak most kezdodott az egesz hercehurca. Egyebkent ez pont a jugo forgatokonyvet koveti. Aztan lattuk, hogy mire vittek a horvatok ;).
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
@laiki
Az ellenben, hogy így mernek közlekedni, nekem egy dologra utal: nem kell tetőről érkező támadástól tartaniuk, tehát a mesterlövészeik uralják a háztetőket. Szomorú, de ez van...

Nekem meg ugy tunik, hogy a tetoket a mobiltelefonos csaladapak uraljak .
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Putyin türelmes. Mért mivel lépéseinek igen komoly következményei vannak. Jenki kollégáival szembem ő tervezhet hosszú távra valamint sokkal inteligensebb KGB-hez hülyéket nem vettek fel.
Krímmel kapcsolatban jogosan felmérte nyereséget és megfizetendő ár közötti különbséget. Valamint a krim vissza szerzésének művelete is mesterinek nevezhető.
Ez belpolitikailag is hatalmas sikert hozott neki. Míg már előre jelzett gazdasági nehézségeket lehet külső tényezőkkel indokolni. Olyan mód amibe az ellezék nem igazán tud belekötni.
Most ami zajlik az sajnálatos de oroszok nem fognak bele menni a játékba. Nyereség kisebb sokkal mint az ezért fizetendő ár.
A mostani eseményeket nyugaton elehet adni megfelelő tálalásban viszont ukrajnába nem!
Mikor már a félelem keltés nem használható eszköz. Na akkor a mostani garnitura borulni fog.
Jöhetnek olyanok aki az Eu-ra jobban rázzák az öklüket mint az oroszokra. Azokkal Putyinék majd tárgyalnak. Mivel nekik van idejük.
pl USAnak is jelenlegi hatalmi erejében egyre kevesebb ezért is provokál.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
@laiki
De ezek szektorosok,sbu-sok és PMC-k, ugyan mi mást lehetne velük kezdeni? Nem fognak átállni.

Emberek. Ha tömegével gyilkolod őket, akkor berágnak rád az egyenruhások. Ahogy a hadsereg nem lőtt a civilekre, úgy a helyi önvédelmiseknek sem olyan egyértelmű, hogy megvan a gyomruk a gerilla hadviseléshez pusztán csak attól, mert fegyver került a kezükbe. Nem csak cukormáz, hogy ők a civil oroszokat védik. Ha a bevonulók a civil lakosságra támadtak volna, akkor valószínűleg a helyi önvédelmisek is másként állnak hozzá. Te mit csinálnál, ha az ellenség túlerőben van, nem tudod megakadályozni a betörését, viszont ha sokat megölsz közülük, akkor esetleg a városban lévő családodon állnak bosszút?

Nem állnak át az tény. Viszont nincsenek annyian, hogy ellenőrzésük alatt tudnák tartani a teljes területet. Tehát a BTR jönnek, elmennek, a helyiek pedig újjáépítik a barikádokat. A kormányerők hetekig hajkurászhatják a "terrorsitákat" mégsem jutnak semmire, ha azok élvezik a helyi lakosság támogatását. Nagyon sokszor nem a pusztítás a legjobb taktika.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Viszont nincsenek annyian, hogy ellenőrzésük alatt tudnák tartani a teljes területet.

De hamarosan lesznek, ahogy a J.Sz. egyre több embert állít ki, és akkor baj van.


Nagyon sokszor nem a pusztítás a legjobb taktika.

Ebben van valami. Csak a játék közben fel-felakadnak majd az ukránok ellenőrzőpontjain/rajtaütésein/mesterlövészein, így az idő őket is sürgeti.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
A Szlavjanszkban megsérult ukrán Mi-8
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-bnDS1chZUA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Ramzan Kadyrov nem rég jelentette- "Tobb ezer csecsen áll készen a civil lakosság védelmére Kelet-Ukrájnában"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
A gárdisták Kramatorszk városházának ostromára készulnek-már csak ez van az ellenállok kezén.
Ezenkívul Donyeck-megye Konsztantinovka városában is megindult az ukrán támadás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
@laiki
Az ellenben, hogy így mernek közlekedni, nekem egy dologra utal: nem kell tetőről érkező támadástól tartaniuk, tehát a mesterlövészeik uralják a háztetőket. Szomorú, de ez van...

Ez így van, Szlavjanszkban tegnap tobb embert oltek meg mesterlovészek, koztuk az ellenállás egyik vezetojét. Kramatorszkban két embert lottek le ma gárdista mesterlovészek.