[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 283
11 188
113
Ulippo, pont ezt mondtam, de sajnos a mondatok értelmezése terén is kihívásokkal küzdesz: NINCS olyan ukrán projekt, amit az ukránok végigvittek volna! Az, hogy bejelentik, hogy "fejlesztjük a Cyclone 4-et" még nem eredmény! Ugyanis nincs használható Cyclone 4-es. Nincs még kísérleti példány sem! Ismételten kérem tehát, hogy mondj egy olyan ukrán űrprojektet, amit az ukránok ténylegesen végigcsináltak és VAN HASZNÁLHATÓ legalább prototípusa!
(Előre szólok, hogy a sunyi hallgatással elismered, hogy megint csak a propagandaszöveget nyomtad eddig!)

Vagy nagyon eltökélt, vagy szellemi fogyatékos.
Olyan az, mintha neki egyenértékű lenne az érettségivel az, hogy valaki két hónapja középiskolába jár.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/73816

08-10_rus.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én nem értem miért verte ki ennyire a biztosítékot az a hír. Megosztottam egy hírt, hogy jövő héten indul egy Antares rakéta az ISS-re amelynek az első fokozatát Ukrajnában tervezték és gyártották. Erre egyesek mintha frászt kaptak volna. Itt a hivatalos mission page itt is leírják feketén-fehéren.
http://www.orbitalatk.com/news-room/feature-stories/OA5-Mission-Page/default.aspx?prid=180

First stage core designed and produced by Yuznoye, Dniepropetrovsk, Ukraine
Mission_profile.jpg

Az Antares egy új rakéta, 20 évvel a Szovjetunió után kezdték fejleszteni, az első fokozat amit Ukrajna tervezett és gyártott konkrétan ehhez a rakétához készült. Lehet hogy valamelyik szovjet rendszer továbbfejlesztett változata de attól még a konkrétan az Antaresbe való modult már Ukrajnában tervezték és gyártották.

Ennyi. Jövő héten felszáll. Lehet károgni meg vinnyogni meg kekeckedni meg becsmérelni. Már megszoktam.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 511
20 087
113
Én nem értem miért verte ki ennyire a biztosítékot az a hír. Megosztottam egy hírt, hogy jövő héten indul egy Antares rakéta az ISS-re amelynek az első fokozatát Ukrajnában tervezték és gyártották. Erre egyesek mintha frászt kaptak volna. Itt a hivatalos mission page itt is leírják feketén-fehéren.
http://www.orbitalatk.com/news-room/feature-stories/OA5-Mission-Page/default.aspx?prid=180

First stage core designed and produced by Yuznoye, Dniepropetrovsk, Ukraine
Mission_profile.jpg

Az Antares egy új rakéta, 20 évvel a Szovjetunió után kezdték fejleszteni, az első fokozat amit Ukrajna tervezett és gyártott konkrétan ehhez a rakétához készült. Lehet hogy valamelyik szovjet rendszer továbbfejlesztett változata de attól még a konkrétan az Antaresbe való modult már Ukrajnában tervezték és gyártották.

Ennyi. Jövő héten felszáll. Lehet károgni meg vinnyogni meg kekeckedni meg becsmérelni. Már megszoktam.

Nem Ukrajnában "tervezték", ez egyszerűen az RD181-es, amit az ANTARES 300-ban használnak. Az pedig az RD191--esnek (amit az ANTARES 200-ban használtak) a korai orosz verziója, ami egyértelműen visszalépés, csakhogy az oroszok nem adnak több RD191-est ezért kényszerből próbálják gyártatni az ukránokkal a korábbi 181-est. Semmiféle ukrán tervezésről, projektről nincs szó, ez eredetileg tisztán orosz projekt, de mivel a gyártósor akkor Ukrajnában volt ezért az akkori tervek alapján le tudják gyártani. Ha valamihez nem nagyon értesz, akkor inkább maradj csendben...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem Ukrajnában "tervezték", ez egyszerűen az RD181-es, amit az ANTARES 300-ban használnak. Az pedig az RD191--esnek (amit az ANTARES 200-ban használtak) a korai orosz verziója, ami egyértelműen visszalépés, csakhogy az oroszok nem adnak több RD191-est ezért kényszerből próbálják gyártatni az ukránokkal a korábbi 181-est. Semmiféle ukrán tervezésről, projektről nincs szó, ez eredetileg tisztán orosz projekt, de mivel a gyártósor akkor Ukrajnában volt ezért az akkori tervek alapján le tudják gyártani. Ha valamihez nem nagyon értesz, akkor inkább maradj csendben...
Ha a gyártósor Ukrajnában volt, akkor az már a Szovjetunión belül is ukrán projekt volt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem Ukrajnában "tervezték", ez egyszerűen az RD181-es, amit az ANTARES 300-ban használnak. Az pedig az RD191--esnek (amit az ANTARES 200-ban használtak) a korai orosz verziója, ami egyértelműen visszalépés, csakhogy az oroszok nem adnak több RD191-est ezért kényszerből próbálják gyártatni az ukránokkal a korábbi 181-est. Semmiféle ukrán tervezésről, projektről nincs szó, ez eredetileg tisztán orosz projekt, de mivel a gyártósor akkor Ukrajnában volt ezért az akkori tervek alapján le tudják gyártani. Ha valamihez nem nagyon értesz, akkor inkább maradj csendben...
Ráadásul itt azt írják, hogy az RD181 nem az RD191 korábbi változata, hanem éppenséggel későbbi, az RD191 Antaresre adaptált változata.

"The RD-181 is based on the RD-191 and is adapted for integration on the Antares rocket."
https://en.wikipedia.org/wiki/RD-191

Tehát nem szovjet. Zavar van az erőben Szása! Én amúgy azt sem értem, hogy most mi ellen küzdötök. Mit akartok bebizonyítani? Hogy a rakétának amit jövő héten fognak fellőni az első fokozatát nem is Ukrajnában gyártották hanem Oroszországban? Hazudik a NASA?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 123
54 617
113
Ráadásul itt azt írják, hogy az RD181 nem az RD191 korábbi változata, hanem éppenséggel későbbi, az RD191 Antaresre adaptált változata.

"The RD-181 is based on the RD-191 and is adapted for integration on the Antares rocket."
https://en.wikipedia.org/wiki/RD-191

Tehát nem szovjet. Zavar van az erőben Szása! Én amúgy azt sem értem, hogy most mi ellen küzdötök. Mit akartok bebizonyítani? Hogy a rakétának amit jövő héten fognak fellőni az első fokozatát nem is Ukrajnában gyártották hanem Oroszországban? Hazudik a NASA?


Nem csak a nasa....
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov
T

Törölt tag 1526

Guest
DNR militánsok ismét azzal fenyegették az EBESZ megfigyelőket, hogy lelövik őket. A megfigyelők az Oktiabr bányánál elhelyezett kamerájukat akarták ellenőrizni, ott ahol korábban már elloptak egy kamerát a militánsok. Nem tudták ellenőrizni a felszerelést, mert egy militáns azzal fenyegetett, hogy lelövi őket.
http://www.osce.org/ukraine-smm/273171
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...egallapodasok-politikai-reszenek-teljesiteset
"Javasolják Ukrajnának, hogy mindjárt azt követően foglalja törvénybe a „Donyec-medence különleges státusát” és fogadja el az ideiglenesen megszállt területeken rendezendő választásokra vonatkozó jogszabályt, hogy befejeződött a csapatszétválasztás, melynek keretében két kilométerre távolodnak el egymástól a Kelet-Ukrajnában egymással szemben álló felek alakulatai, ugyakkor még az előtt, hogy az orosz haditechnikát és a megszálló erőket kivonnák ukrán területről – jelentette ki Musztafa Najjem, a nagyobbik kormánypárt, a BPP parlamenti képviselője a minszki megállapodások végrehajtásáról folytatott tárgyalásokról tudomására jutott információkra hivatkozva..."

Én azért nem ugrálnák fél lábon addig, amíg az megtörténne.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz