[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Igen, kicsit át kéne beszélni, hogy mi legyen? Azt mondatm, hogy maradjunk kizárólag azoknál az infóknál, mellyek a harcokkal kapcsolatosak. Nem volt jó, mivel ugyebárt biztpol és ez sokkal tágabb.
Most az a baj, hogy nem a harcokkal kapcsolatos infók is bekerülnek.
Mi legyen?
Mindenki mondja el, hogy mi az elképzelése hátha sikerül közösen lefektetni valamilyen alapelveket.
Nem kimondottan a tartalmával van a bajom. inkább azzal h úgy közöl semmit nem jelentő híreket, h arra válaszoljon néhány felháborodott olvasó. A válaszokra ismét reagál még több hiteltelen dologgal, amire ismét válaszolnak vagy kérdőre vonják. És ez így megy oldalakon keresztül a semmi. szerintem ez a baj.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem történt megállapodás a minszki találkozón - mondta Pavlo Klimkin - Oroszország nem egyezett bele sem az orosz csapatok és fegyverek kivonására Ukrajna területéről, sem az orosz-ukrán határ EBESZ felügyelet alá helyezésébe, noha mindkettő a minszkben vállalt kötelességük és a szankciók feloldásának előfeltétele.
http://www.unian.info/politics/1651...n-troops-mercenaries-from-donbas-klimkin.html

Kíváncsi volnék, hogy a német illetve a francia külügyérek, mint a konfliktust kívülről figyelők, mit is nyilatkoztak az Ukrajnában harcoló orosz katonákról és zsoldosokról. Attól tartok, hogy ők nem szólaltak meg ebben a kérdésben.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Hennagyij Moszkal Kárpátalja kormányzója hétfőn saját hivatalos honlapján hozta nyilvánosságra a kárpátaljai dezertőrök névsorát. A 149 névből álló listán több magyar név is szerepel, mindannyiuk ellen bűnügyi eljárás indult, körözés alatt állnak

http://www.moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=2545


Csodálkozik hogy nem akarnak meghalni Ukrajnáért.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
I
sEKiLQApnYw.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Igen, kicsit át kéne beszélni, hogy mi legyen? ...
Mindenki mondja el, hogy mi az elképzelése hátha sikerül közösen lefektetni valamilyen alapelveket.
Nekem az a benyomásom, hogy te nem érzed mi a valós tartalom nélküli agit-prop. Márpedig ulippo bejegyzéseinek kb. a fele ilyen.
Persze nem mindig tisztán jelenik meg. Beír pl. egy hírt 2 sorban, utána meg 10 sor propagandát.
A tartalom korlátozása meg nem tartható, mert előre senki se mondja meg, hogy a Sberbank kievi fiókjának szétverése egy banderista akció rendőrségi asszisztálással vagy a tömeghangulat kifejeződése és érdemi hír-e, mert ez az akkori körülményektől függ.

Tudtommal nincs ilyen opció a fórumban, de én valami olyan megoldással próbálkoznék, hogy kap napi 3-4 beírási lehetőséget. Majd meggondolja mire használja el.
A vele nem szimpatizálók meg tudomásul veszik, hogy ennyit be kell nyelniük.
Ennyi lehetőséggel nem lesznek több oldalas viták, ez biztos.

Persze az ő helyében rögtön azt mondanám, hogy x és y is legyen így korlátozva. :D
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igen, kicsit át kéne beszélni, hogy mi legyen? Azt mondatm, hogy maradjunk kizárólag azoknál az infóknál, mellyek a harcokkal kapcsolatosak. Nem volt jó, mivel ugyebárt biztpol és ez sokkal tágabb.
Most az a baj, hogy nem a harcokkal kapcsolatos infók is bekerülnek.
Mi legyen?
Mindenki mondja el, hogy mi az elképzelése hátha sikerül közösen lefektetni valamilyen alapelveket.
"Igen, kicsit át kéne beszélni, hogy mi legyen?"
Ez egyszerű. Ha valaki alkalmatlan egy feladatra az ne vállalja el.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem a személyeskedésnek kéne véget vetni és a témával foglalkozni. Ennek az oldalnak is a 90%-a arra ment el, hogy egyesek nem a témával foglalkoznak hanem személyeskednek. Én ma beraktam 4 cikket, ebből 2 a minszki külügyminiszteri találkozóról szólt ami biztpol téma, 2 az Ukrajnában harcoló orosz katonákról ami az ukrajnai konfliktushoz tartozik. Ezek releváns ontopik információk, de elvesznek a rólam szóló ricsajban aminek semmi köze az ukrán helyzethez, ha mindenki híreket tenne be személyeskedés helyett mindjárt jobb lenne.

Itt már nem is arról van szó, hogy a harcokkal kapcsolatos infók vagy a biztpol infók férnek-e bele, hanem arról hogy oldalak telnek el azzal, hogy rólam fecsegnek meg nekem beszólogatnak. Nem én kérem őket erre. Nem én tehetek róluk. Vissza se szólok nekik. Néhány ember van aki információkat tesz be ebbe a topikba, sokan még egyetlen hírt sem tettek hozzá és csak azért jönnek ide, hogy beszólogassanak.

Szóval szerintem a harcokkal kapcsolatos infók és a biztpol infók is beleférnek, csak az üres személyeskedést kéne kigyomlálni mert már több helyet foglal mint a harctéri és biztpol infók együtt.

Ulippo - az is probléma veled, hogy nem válaszolsz a neked feltett kérdésekre. Például kérdezte tőled valaki, hogy ha a határon túli magyarokat bántanák (ölnék), akkor helyénvalónak tartanád-e, hogy magyarországi magyarok a segítségükre siessenek? Nem válaszoltál a kérdésre, mert csak a magad süket propagandáját nyomod (süket = nem válaszolsz, elengeded a füled mellett a kérdéseket).
Visszatérve az Ukrajnában harcoló oroszokra, én például semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy ha az oroszországi oroszok az Ukrajnában bántalmazott (gyilkolászott) orosz (sőt, ukrán!!!) nemzet-testvéreik segítségére sietnek, sőt, ezt tartom normálisnak.
Ezért például semmi megbotránkoztatót nem találok abban, amikor te a nagy "leleplezéseidet" posztolod, hogy x és y oroszokat Ukrajnában kapták lencsevégre,
amint éppen a kelet-ukrajnai oroszokat (és ukránokat!!!) terrorizáló kijevi kormányzat ellen harcolnak.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
En erdeklodessel olvasom a hireket a szabad oldalrol akar ukrajna akar sziria kapcsan. Azt javaslom a szemelyeskedo hozzaszolasok mind egy szalig repuljenek akarki irta.
Aki keptelen magat fegyelmezni az keressen alacsonyabb kulturaju forumot.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
En erdeklodessel olvasom a hireket a szabad oldalrol akar ukrajna akar sziria kapcsan. Azt javaslom a szemelyeskedo hozzaszolasok mind egy szalig repuljenek akarki irta.
Aki keptelen magat fegyelmezni az keressen alacsonyabb kulturaju forumot.

Miért is?
Ez a topik jó úgy ahogy van, nem kell innen kitiltani senkit sem.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 534
113
Herr Mackensen.....
Nékem az lenne a véleményem, hogy a topik témájában hozzászólókat ne érje retorzió, bármit is írnak. Az, hogy melyik oldal mellett állnak, nem számít. Az azonban, amikor az író személy egyéb tulajdonságai és felmenői vagy értelmi képességei kerülnek szóba, akkor automatikus törlés..... Nem nehéz és demokratikus....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem az a benyomásom, hogy te nem érzed mi a valós tartalom nélküli agit-prop.

Lehet még mindíg nem világos. Én moderátor vagyok nem cenzor. A sajtó jelenleg szabad, így mindenki olyan agitpropot nyomat amilyet csak akar. Nem büntethetem, vagy cenzúrázhatom a tagság hozzászólásait a szerint, hogy milyen sajtótermékeket osztanak meg, vagy milyen véleményük van bizonyos kérdésekben.

Márpedig ulippo bejegyzéseinek kb. a fele ilyen.
Persze nem mindig tisztán jelenik meg. Beír pl. egy hírt 2 sorban, utána meg 10 sor propagandát.

És akkor mi van?

Tudtommal nincs ilyen opció a fórumban, de én valami olyan megoldással próbálkoznék, hogy kap napi 3-4 beírási lehetőséget. Majd meggondolja mire használja el.
A vele nem szimpatizálók meg tudomásul veszik, hogy ennyit be kell nyelniük.

Milyen jogon korlátozzam bárkinek is a véleménnyílvánítási szabadságát? Csak azért mert az egyik oldal agitprop anyagát nyomja? Nyugi, vannak mások akik a másikét. Korlátozzam őket is?
Esetleg liszázzak sajtótermékeket? XY.info tilos, viszont YZ.info jöhet, mert az jó. Ilyesmit nem tehetek.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Én ugyan màr bannoltam, mert sajnàlom az idöt arra, hogy ukràn propagandàt olvassak. Szerintem rosszul ertelmezett tolerancia, hogy egy trollal foglalkoztok. Nyugodtan lehet vàllalni azt, hogy nem liberàlisan political correct a forum.
Merjük /merjétek kimondani, hogy elegünk/ elegetek van belöle. (Ha ez igy van., nàlam igy van).
Ha meg nem, akkor ne is panaszkodjatok. Különben van eleg màs forum, ahol az agyszüleményeit közzéteheti.
Csak ismételni tudom a véleményem. Nehezemre esik elhinni, hogy ennyire impotensek vagytok ebben a tèmàban.
Mi lenne, ha szavaznànk? Az lenne az " élö demokràcia " :)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Én is azon a véleményen vagyok, hogy bár ulippo kommentjei legtöbbször erősen ferditettek, s a forrásai enyhén szólva is megkérdőjelezhetőek, viszont ez még bőven a sajtószabadság határain belül van.
Tehát én semmi okot nem látok ulippo kitiltására.
Sajnos valóban nehéz vagy inkább lehetetlen lenne felállitani olyan korlátokat, amivel az idegesitő propagandát ki lehetne szűrni. Viszont azt is muszáj elfogadni Mack, hogy nem mindenki azonos vérmérsékletű. Vannak, akiknél hamarabb elszakad a cérna. Ilyenkor érdemes lenne elnézőbbnek lenni. De ha már itt tartunk... A csöcsözés zavarja a szemedet, viszont az nem, ha egy, kevésbé toleráns fórumtársunk konkrétan pofán szeretne rúgni egy másik kommentelőt? Ha az illetővel elnéző vagy, rendben van, de akkor illik a többiekkel is ilyen gálánsnak lenni szerintem.

Bocs az offért.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nálam minden SJW automatán ignore listán végzi, nincs türelmem ilyesmiket olvasni.

Havonta járok Ukrajnába, látom, hogy hónapról hónapra mindig egy picivel szarabb az ország, amit a benne élő nem vesz észre, de külső szemlélőnek már feltűnik.
Ezek meg arra nyáladzanak, hogy xy szerint +4% GDP, jövőre meg akár +160% is lehet...
Közben a magyar-ukrán meg már olyan szarságokba köt bele a katona, hogy nem "tri" ember ül a kocsiban, hanem "troj"...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/11/30/moszkva-perbe-fogna-a-munkacsi-dandar-parancsnokat/
"Az orosz szövetségi nyomozóhivatal eljárást kezdeményezett Szerhij Saptala, a munkácsi 128-as gépesített hegyivadász dandár parancsnoka ellen – közölte a hatóság hivatalos honlapján.
A gyanú szerint az ezredes – aki nem mellesleg kivezette a dandár katonáit a debalcevói katlanból – vezérkari parancsra civil objektumok ellen hajtott végre nehéztüzérségi támadást. A bombázásokban nemcsak anyagi károk, hanem civil áldozatok is voltak."


A Debalcevói harcoknál Zaharcsenko felajánlotta a 128-asoknak hogy elvonulhatnak, mert nem akarnak a magyarok ellen harcolni. Azóta is, ahol csak lehet, "bevetik" a 128-asokat.