[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Szóval te úgy gondolod, hogy ha valaki/k hátramaradottak nélkül kiirtanak egy családot, de nincs rokon aki feljelentést tegyen, vagy egy agyonlőtt embert találnak az erdőben de senki sem tett feljelentést mert egyedülálló volt akkor a rendőrség/bíróság a kezét dörzsölve ("Ezzel se kell foglalkozni!!") lepecsételi az aktát és lezárja az ügyet - és szerinted ez így rendben is lenne?!! Akkor keress egy helyet ahol emberi erkölcsöt osztogatnak és még tanuljál egy kicsit valahol ahol minimális jogi ismereteket is oktatnak.
A gyilkosság az a világ minden jogállamában HIVATALBÓL A HATÓSÁG ÁLTAL ÜLDÖZENDŐ BŰNCSELEKMÉNY, és nem attól függ a jogi eljárás hogy kapott-e kárpótlást a rokonság és tett-e valaki feljelentést vagy nem!! Persze ha Ukrajna nem jogállam (ami könnyen előfordulhat) akkor már sokmindent értek is... :-(
Bocs de nem megyek bele a kilátástalan offtopic feleselgetésbe. A rakétatesztről volt szó ami aktuális és ontopic, te meg félreviszed egy régi lezárt történettel aminek semmi köze hozzá. Ha így vered a melled a TU-154 ügyében amit beismertek és megegyeztek a légitársasággal és a rokonokkal akkor kétszer ennyire kéne verni a melled az MH-17 ügyében amit még csak be sem ismertek és kárpótlást sem fizettek, de arról meg mélyen hallgatsz úgyhogy te csak ne papolj erkölcs osztogatásról.
Részemről lezártam a TU-154 témát, az MH-17 témának is van saját topikja, úgyhogy ha nem aktuális ukrajnai hírekről akarsz vitázni akkor inkább hagyjál.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 621
113
Bocs, még egy lehetőség: az ukránok hazudnak... :D Már éppen azok akikre hivatkoztál. (Már ha ezt hivatkozásnak lehet nevezni: "Az ukránok szerint minden az előzetes tervek szerint alakul a rakétateszten, nincs szó arról, hogy nyugatabbra tették volna a tesztet.") Valami forrást megjelölnél ahol az ukrán szervek kijelentik, hogy szó sincs a helyszín megváltoztatásáról?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Itt van a NOTAM a mai tesztről annak aki ezt ki tudja olvasni.
CygdYBnXcAI2ctg.jpg

Térképen jobban látszik.
CygdjqdXEAAckMV.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Bocs de nem megyek bele a kilátástalan offtopic feleselgetésbe. A rakétatesztről volt szó ami aktuális és ontopic, te meg félreviszed egy régi lezárt történettel aminek semmi köze hozzá. Ha így vered a melled a TU-154 ügyében amit beismertek és megegyeztek a légitársasággal és a rokonokkal akkor kétszer ennyire kéne verni a melled az MH-17 ügyében amit még csak be sem ismertek és kárpótlást sem fizettek, de arról meg mélyen hallgatsz úgyhogy te csak ne papolj erkölcs osztogatásról.
Részemről lezártam a TU-154 témát, az MH-17 témának is van saját topikja, úgyhogy ha nem aktuális ukrajnai hírekről akarsz vitázni akkor inkább hagyjál.
Nézz vissza az MH-17 topikba, és idézd kérlek, ha ott a fentiekkel ellenkezőt írtam volna!! Te voltál az ott is, aki egyoldalúan mindig csak mások megbüntetését szorgalmaztad, ukrán testvéreidet - akik ugyanúgy megtették azt, tehát ugyanúgy bűnösök moint mások - mindig kihagyva/"elfelejtve"!!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1480592070
December elsejével Kijev leállította LNR vízellátását. Vízellátásának mintegy felét Luganszk városa eddig ebből a forrásból kapta. A Luganszki lakosok ismét komoly vízellátási zavarokkal néznek szembe.

https://dninews.com/article/donetsk-water-treatment-plant-out-operation-due-fighting
A Donyecki víztisztító üzem működése leállt az Ukránok gránátjai miatt.
"Ma 10 óra 40 perckor a Donyecki víztisztító üzem áram nélkül maradt a harcok eredményeként..." (Nincs áram- nincs működés.) A vízellátás helyzete tovább romlik, ha az áramszünet tovább tart három óránál.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusvesna.su/news/1480592855
Ismét ékesszólóan jellemzi a jövő katonáinak kiképzési szintje Európa legerősebb hadseregét.
Odessza közelében a katonai akadémia légideszant csapat kiképzési gyakorlat közben egy gránátvető lőszer szorult egy kadét kézfejébe. Először a tűzszerészeknek kell hatástalanítani a gránátot, és csak azután tudják kivenni azt a kézből. (képek a cikkben. Ilyet nem gyakran látni)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Nézz vissza az MH-17 topikba, és idézd kérlek, ha ott a fentiekkel ellenkezőt írtam volna!! Te voltál az ott is, aki egyoldalúan mindig csak mások megbüntetését szorgalmaztad, ukrán testvéreidet - akik ugyanúgy megtették azt, tehát ugyanúgy bűnösök moint mások - mindig kihagyva/"elfelejtve"!!
Vissza lehet nézni az MH-17 topikba, nekem ott nincs szégyellnivalóm, nem én mentegettem ott éveken át a bűnösöket különböző hazugságokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 342
113
A NATO ukrajnai missziójának vezetője szerint azzal, hogy Ukrajna 2020-ra el akarja érni a NATO standard szintjét nagyon ambiciózus célt tűzött maga elé. A NATO standard nem csak technikai szabványokat jelent, hanem a hadsereg feletti civil kontrollt és demokratikus átláthatóságot, a jogállamiság érvényesülését is. Ez a folyamat akkor is hasznára válna Ukrajnának ha nem akarna csatlakozni a NATO-hoz. A csatlakozásról azt mondta, hogy Ukrajnának szuverén államként joga van tagságért folyamodni, a tagságról csak a 28 (hamarosan 29) tag dönthet és ebbe semmilyen külső hatalom nem szólhat bele.
https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/nato-chief-ukraine-alliance-wants-ukraine-success.html
A civil kontroll már megvan ,van zászlóalja Kolomojszkíjnak,Poroshenkónak, a Pravíjos lütyőnek, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 342
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vissza lehet nézni az MH-17 topikba, nekem ott nincs szégyellnivalóm, nem én mentegettem ott éveken át a bűnösöket különböző hazugságokkal.
Kaptál egy te ki csillagszemű igazmondó :)
De ha lehet légy következetes és próbálj meg nem reagálni tovább.