[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Sajnos az baj, hogy nem látod a fától az erdőt. De persze ezen nem lepődöm meg. Ha Ukrajnáról van szó nálad az szent és sérthetetlen, hovatovább minden nemű kritika ami az országot (vagy lehet országodat, nem tudom) éri az mocskos orosz agitáció és ármánykodás.
Szerinted kik uszítanak kiket a dnr-live.ru-n amikor arról írnak, hogy mi mit akarunk elcsatolni?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szarsz te a magyarokra....az ukrán kormány lefeküdt a szélsőjobbnak a farok csóválja a kutyát.Te pedig nekik dolgozol.
A krokodil könnyeidet akár házon kívül is hagyhatnád ha már képtelen vagy folyamatos jelzők használata nélkül a másik fórumozóhoz írni.
Beraktam egy cikket egy szó hozzáadása nélkül,reagáltál (nem teljesen alaptalant állítva egyébként), (némi személyeskedéssel fűszerezve) vakságodba el sem tudod képzelni,hogy esetleg én sem tapsolok ennek a fejleménynek ami egyébként a háborús prop. része. Most meg már ott tartunk,hogy mindjárt én írtam,én uszítok nacionalista orosz vagyok terrorista és persze komcsi egy személyben.
Kicsit helyre kéne téged rakni.
Mi a köze? Hát az,hogy az EU.-ba igyekvő ukrajna a puszta autonómia szó említésétől is összeszarja magát ;)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szarsz te a magyarokra....az ukrán kormány lefeküdt a szélsőjobbnak

az EU.-ba igyekvő ukrajna a puszta autonómia szó említésétől is összeszarja magát ;)
Egy olyan ország, ahol szélsőjobbos félkatonai fegyveres szervezetek zárhatnak le közlekedési és szállítási útvonalakat, a kormányfő először csak ejnye-bejnyézik (szigorúan csak szóban!!) de se rendőrséget se hadsereget nem küld ki az eltávolításukra, aztán két nap múlva meg melléjük áll és törvényesíti a blokádjukat - hát egy ilyen ország ne nagyon igyekezzen az EU-ba!! Meg olyan ország, ahol ogyesszai gyújtogatással, Szu-25-el, tankkal, ágyúval meg Grad-al rendezik a kisebbségi kérdéseket. Az ilyen ország nem az EU felé tart hanem a káosz felé, és semmi szükség arra hogy a saját maga által okozott káoszt ide is exportálja.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szarsz te a magyarokra....az ukrán kormány lefeküdt a szélsőjobbnak a farok csóválja a kutyát.Te pedig nekik dolgozol.
A krokodil könnyeidet akár házon kívül is hagyhatnád ha már képtelen vagy folyamatos jelzők használata nélkül a másik fórumozóhoz írni.
Beraktam egy cikket egy szó hozzáadása nélkül,reagáltál (nem teljesen alaptalant állítva egyébként), (némi személyeskedéssel fűszerezve) vakságodba el sem tudod képzelni,hogy esetleg én sem tapsolok ennek a fejleménynek ami egyébként a háborús prop. része. Most meg már ott tartunk,hogy mindjárt én írtam,én uszítok nacionalista orosz vagyok terrorista és persze komcsi egy személyben.
Kicsit helyre kéne téged rakni.
Mi a köze? Hát az,hogy az EU.-ba igyekvő ukrajna a puszta autonómia szó említésétől is összeszarja magát ;)
Orbán most egyezett meg Porosenkóval, hogy államközi szerződést kötnek a kettős állampolgárságról, ott megtárgyalhatja az autómiát is ha akarja. De ennek a tárgyalásnak nem válik hasznára ha az orosz háborús propaganda azt terjeszti Magyarországról, hogy területeket akar.

Te szarsz a magyarokra amikor terjeszted ezt a magyarellenes háborús propagandát. Ez nem a magyarok érdekét szolgálja, nekünk csak árt ha dnr-propaganda olyan állapotot akar teremteni Kárpátalján mint ami náluk van. Ne akarjanak minket is behúzni az ő háborújukba.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Te..... ez egy bizpol fórum mégis mit kéne ide betenni!? Ez nem a konfliktus része?Hát inkább az mint,hogy melyik ukrán barom épp melyik EU.-s barommal fogott kezet Brüsszelben.
Térjél már észhez nem te moderálod itt a dolgokat itt vége a komcsi korszaknak ukrajna meg egy határral arrébb van.
Inkább köszönd meg,hogy ismét elbüföghetted amiért a fizut kapod

Tárgyalni fognak.Ennyi.Majd szólj ha megengedték Porosnak Yarosh-ék hogy aláírjon valamit Orbánnal.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
nekünk csak árt ha dnr-propaganda olyan állapotot akar teremteni Kárpátalján mint ami náluk van. Ne akarjanak minket is behúzni az ő háborújukba.
A DNR-propaganda nem tud érvényesülni Kárpátalján, nem tudom jártál-e ott mostanában, akár hiszed akár nem a határátlépő túloldalán kék-sárga UKRÁN zászló van, úgyhogy ott ők vannak birtokon belül, ők tudnak ott érvényesülni. És nem a DNR háborúzik Ukrajna ellen, nem az volt a támadó fél hanem fordítva történnek az események, nem a DNR viszi háborúba a kárpátaljai fiatalokat hanem Ukrajna.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te..... ez egy bizpol fórum mégis mit kéne ide betenni!? Ez nem a konfliktus része?Hát inkább az mint,hogy melyik ukrán barom épp melyik EU.-s barommal fogott kezet Brüsszelben.
Térjél már észhez nem te moderálod itt a dolgokat itt vége a komcsi korszaknak ukrajna meg egy határral arrébb van.
Inkább köszönd meg,hogy ismét elbüföghetted amiért a fizut kapod

Tárgyalni fognak.Ennyi.Majd szólj ha megengedték Porosnak Yarosh-ék hogy aláírjon valamit Orbánnal.
Sem a magyar kormány tárgyalásainak nem tesz jót, ha a dni-live.ru azt terjeszti a magyar alelnökre hivatkozva, hogy Magyarország el akarja csatolni Ungvárt, sem a kárpátaljai magyaroknak nem tesz jót, mert a hír nem igaz, de arra elég, hogy az ukrán nacionalisták erre hivatkozhassanak a magyarok ellen. Kinek az érdekét szolgálják ezek a híresztelések? A magyarokét biztosan nem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A DNR-propaganda nem tud érvényesülni Kárpátalján
A DNR-propaganda ott van Kárpátalján és itt van ezen a fórumon is. Célja, hogy etnikai feszültséget gerjesszen a magyarok és ukránok között.

És nem a DNR háborúzik Ukrajna ellen, nem az volt a támadó fél hanem fordítva történnek az események
Te fordítod meg az eseményeket, a DNR volt a támadó fél, ők foglalták el Donyecket és már Szlavjanszknál jártak mire Ukrajna reagálni kezdett.

nem a DNR viszi háborúba a kárpátaljai fiatalokat hanem Ukrajna
Nem Ukrajna öli meg a kárpátaljai fiatalokat, hanem a DNR.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/04/03/megkezdodott-a-fegyverleadas-karpataljan/
"Árpilis 1-től megkezdődött megyénkben az önkéntes fegyverleadás hónapja – írja a Kárpátalja hetilap.
Ez alatt az idő alatt mindenki, aki engedély nélkül tart otthonában fegyvert, az büntetőjogi felelősségre vonás nélkül leadhatja azokat a nemzeti rendőrségen, vagy be is jegyeztetheti a fegyvereket.
Illegális fegyvertartásért kettőtől öt évig terjedő szabadságvesztés a büntetés, ezért a hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy akinek nem bejegyzett fegyverek vannak a tulajdonában, az fáradjon be velük a rendőrségre ebben a hónapban."


Kissé vicces, hogy azt gondolják, bárki elhiszi hogy semmi következménye nem lesz annak, ha valakiről kiderül Kárpátalján, hogy engedély nélkül, illegálisan tartott fegyvert.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
http://karpathir.com/2017/04/03/megkezdodott-a-fegyverleadas-karpataljan/
"Árpilis 1-től megkezdődött megyénkben az önkéntes fegyverleadás hónapja – írja a Kárpátalja hetilap.
Ez alatt az idő alatt mindenki, aki engedély nélkül tart otthonában fegyvert, az büntetőjogi felelősségre vonás nélkül leadhatja azokat a nemzeti rendőrségen, vagy be is jegyeztetheti a fegyvereket.
Illegális fegyvertartásért kettőtől öt évig terjedő szabadságvesztés a büntetés, ezért a hatóságok arra kérnek mindenkit, hogy akinek nem bejegyzett fegyverek vannak a tulajdonában, az fáradjon be velük a rendőrségre ebben a hónapban."


Kissé vicces, hogy azt gondolják, bárki elhiszi hogy semmi következménye nem lesz annak, ha valakiről kiderül Kárpátalján, hogy engedély nélkül, illegálisan tartott fegyvert.

Gondolom áprilisi tréfának szánták az illetékesek.....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A DNR propagandája olyan háborús uszító propaganda ami árt Magyarországnak és a magyaroknak.

Először elterjesztik, hogy Semjén mondott valamit és ezért lehet, hogy Magyarország elcsatolja Ungvárt. Aztán ha a tökkelütött ungvári ukrán nacionalisták kivonulnak az utcára és magyarellenes jelszavakat skandálnak arra hivatkozva, hogy a magyar alelnök be akar vonulni Ungvárra, akkor szintén ott lesz a DNR-propaganda és jelenti, hogy az ukránok a magyarok ellen uszítanak.

De ez nem a magyarok és nem is az ukránok érdeke, hanem a dni-live.ru féle háborús uszító propagandának ami Magyarország nevében vet fel területi követeléseket.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
lemezjatszos3.gif
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A DNR-propaganda ott van Kárpátalján és itt van ezen a fórumon is. Célja, hogy etnikai feszültséget gerjesszen a magyarok és ukránok között.


Te fordítod meg az eseményeket, a DNR volt a támadó fél, ők foglalták el Donyecket és már Szlavjanszknál jártak mire Ukrajna reagálni kezdett.


Nem Ukrajna öli meg a kárpátaljai fiatalokat, hanem a DNR.

Ja, a donbassziak már Szlavjanszk-nál jártak... Nem zavar az téged az is a Donbassz-ban van, ők eleve ott élnek, azért "jártak már ott"?!! A donbassziak senkit nem akartak elfoglalni, ők csak függetlenek akartak lenni, ehhez meg joguk van. És ha Ukrajna nem vinné a kárpátaljai fiatalokat a Donbasszba harcolni, akkor nem halnának meg ... hacsak az ukránok nem lőnének rájuk.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
Nem nagyon írogatok ide az utóbbi időben, 2 kivétel van,
- ha valamit igazán fontosnak, a napi szinten túlmutatónak tartok,
- a Mackensen által - sajnos - támogatott agit-prop szócső nagyon "feldob".

Ezt a képet: https://forum.htka.hu/threads/biztpol-az-ukrán-helyzet.855/page-2689#post-321561 se akartam berakni, szokásos mindennapi eset. Viszont láttam, hogy a másik kép: https://forum.htka.hu/threads/biztpol-az-ukrán-helyzet.855/page-2689#post-321509 itt van, önmagában.

Ahol én belefutottam ott egymás mellett volt mindkettő, mintegy jelezve: az illető nem akar durván csalni egyik irányba sem (igyekszem ilyen forrásokra támaszkodni).
Itt viszont nem ezt tapasztaltam, muszáj volt betenni annak a képnek a párját is.
-------------------------------------------------------------------------------

Van egy kérdésem egyébként. Tudja valaki hogy áll a kercsi híd?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/04/03/kettosallampolgarok-buktak-le-a-hataron/
"Az elmúlt napon két személy bukott le magyar útlevéllel a kárpátaljai határátkelőknél.
A határőrség sajtóosztályának beszámolójában hangsúlyozza, mindketten egy idegen ország útlevelét akarták használni a határátlépéskor, miközben ukrán állampolgárok...
...A kettős állampolgárságot az ukrán törvények nem ismerik el, az adott eseteket jegyzőkönyvbe vették és az anyagokat bíróságra adják.
Az ukrán törvények értelmében, ha valakinek kettős állampolgársága van az ukrán hatóságok kizárólag az ukrán állampolgárságot ismerik el, így ebben az esetben jogosulatlan úti okmány használata miatt indulhat eljárás ellenük."


Az Ukránok felrúgják a status quot. - bármit is ígért korábban Porosenko.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and borisz