[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Pár napig nem olvastam a topikot. Bepótolom valamikor.
Mi lenne ha átalakítanánk hírfolyammá a topikot? Aki akarja poszolja a szembenálló felek híreit, térképeit, információit stb. de ne kommenteljétek.
A veszekedések végül is ezekből erednek.
Nézd, Mac!

Ez sokaknak nem fog tetszeni, hisz akkor egyszerűen bekapcsoljuk az RTL klubot, és nézzük az EU hivatalos álláspontját, anélkül, hogy értenénk, mint Uli.

Mert miről is szól ez az aknaszedegetős-nem szedegetős topic.

Örömmel jelenti, hogy az EBESz szerint az ukik felszedték az aknáikat és ez a béke jele, a szakik meg nem, ez a háború, a támadás jele.
Ez a hír megy persze az RTL-en is, így ha ez így bekerül, az emberek 99%-a ezt el is hiszi.
Azért, mert nincs hadi tapasztalatuk, nem gondolkodnak aszerint, így nem is fogják fel, hogy az aknák felszedése nem a béke, hanem a támadás jele. Az ukik minden jel szerint támadni akarnak.
A szakik védekeznének, de ez az állandó tűzszünetelés és a tűzszünet alatti ukrán előrenyomulás nehézzé teszi.
Az EBESz pedig hírszerzési információkat ad az ukránoknak, hisz mindent lefényképez és rögtön nyílvánosságra hozza, drónnal, kézi géppel, GPS adatokkal. Ez a támadóknak kedvez.
És persze, Uli által tolmácsolt szövegben szándékos megtévesztés az, hogy az EBESz nem tud ellenőrizni a szaki aknák miatt.
Nevetséges.
Ha az ukránok felszedték az aknáikat, akkor abból az irányból is bemehetnek ellenőrizni.
Vagy az ukránok nem engedik?

Szóval, az én meglátásom szerint, ha itt nem lesznek vélemények, akkor Uli és a megbízói el is érik azt az eredményt -amit akarnak- hogy rajtuk kívül ne legyen hírforrás, hisz a médiafölényük jelentős.
Onnantól kezdve, zárhatod a topicot és az egész oldalt.
Akkor jópáran átmegyünk a másik fórumra.
Már így is azt olvasom először.
Ritkábbak a cikkek, de legalább nincs benne az a sok ....
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Jártam már Kárpátalján többször is és még fogok is menni, de inkább a barátaimmal megyek mint olyan idegenekkel akik nem is igazán szimpatizálnak velem. Elképzelek veletek egy túrát, ha ott is így viselkednétek mint itt és lenáciznátok minden helyi ukránt az nekem elég kínos lenne. Úgyhogy menjetek csak ti is a saját barátaitokkal és én is a sajátjaimmal.

Nem csak ott, ez mindenhol így van, ha kedves vagy a helyiekkel ők is kedvesek veled, ha ellenséges vagy velük ők is ellenségesek. Én a magam részéről inkább az előbbit preferálom.
Te!

Tudod, én ismerem az ottani embereket, és nagyon jól elbeszélgetek velük.
Szeretem a hohol nyelvjárást, akárcsak a ruszint.
Lágy, mint egy részeg lengyel csaposlány 110-es cicikkel.
Szeretem a népzenéjüket, a XVI.-századitól kezdve, sőt a korábbit is, /az nem ukrán/
Szívesen hallgatom az Ocean Elzi-t, s Sunsay-t /tudod, előtte pjatnyica, ja, nem tudod/ Meg tudom különböztetni, hogy melyik számát mikor írta Zaporozsec, mert a jó kis állami támogatás kedvéért a puccs után ukránul énekel, míg előtte közép-oroszt nyomta.
Persze, te ezt sem érted.
A csúcs szerintem a Jah Divizion, ahony nyomja a reggae-t a pityeri birodalmi recsegős akcentusával.
Ezért elmondhatom neked, fogalmad sincs az ottani emberek lelkéről, gondolatáról, hisz nem beszélgetsz velük, nem is érted a nyelvüket, nem hogy a lelküket.
A többségnek nem kell ez az erőltetett ukránosítás, mert szláv.
A google is írja, ukrajnában egy éve még a felhasználók 95%-a oroszul használta a google-t.

Te jó pénzért vagy butaságból elfogadsz véleményeket, de nem érted a nyelvet, az embereket.
40-50.000. fizetett bajkeverő és zsoldosok tönkretettek egy 40 milliós országot.
Vicc.

mint vicc a horvát kormány és HDZ.
Voltam most kinn 10 napot nyaralni Gotovina egy volt katonájánál.
Az asszony angolul beszélgetett vele, én meg testvérileg.
Jót ittunk, cigiztünk, politizáltunk.
Beszélgettem az emberekkel a piacon.
A HDZ-t egy dolog tartja életben szerintük, az UNIO fenyegetése, de ezt te megint csak nem értenéd.

Aki nem ismeri a nyelvet, minek beszél bele egy nemzet sorsába, lelkébe.

Ez a gyarmatosítás megideologizálása.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mediarnbo.org/2017/06/28/map-ato-28-06-2017/?lang=en

28-06_eng.jpg


http://mediarnbo.org/2017/06/28/summary-information-from-ato-28-06-2017-video/?lang=en

 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az eredeti hír katonai felszerelések szállításáról szól, te meg védelmi felszerelésekről írsz. Még egy gyönge másfél soros hírben se írsz igazat! :mad:
A védelmi és a katonai szinonima. A védelmi erők a katonaság. A védelmi felszerelés az katonai felszerelés. Ha vetted volna a fáradságot és el is olvasod a cikket, nem csak a cím alapján kekeckedsz, akkor azt is tudhatnád, hogy a lengyelek ezzel a megállapodással nem támadó fegyvereket fognak szállítani.

Úgyhogy igen, védelmi felszerelés, ez nem hazugság, ha nem csak kekeckedni meg morgolódni akarnál akkor te sem akadnál fent ezen, de olyan mintha még a fűszálba is belekapaszkodnál csak hogy kitehesd a piros morgós fejet.

Támadó fegyverekről az USA-val tárgyalnak. Majd ha megállapodtak akkor azt majd támadó felszerelésnek hívom, vagy katonai felszerelésnek, és mindkettő igaz lesz, ez nem ellentmondás és nem hazugság, csak ha kényszeresen kötözködni akarunk akkor nem lehet ezt megérteni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Újabb orosz reguláris katona, Viktor Agejev került fogságba Ukrajna területén. Hogyan lehetséges ez ha Oroszország szerint nincsenek is katonáik Ukrajnában? - teszi fel a kérdést a BBC.
http://www.bbc.com/russian/features-40423925

https://dninews.com/content/statement-lpr-peoples-militia-official-representative-amarochko-video





https://dninews.com/article/ukraini...alive-lpr-prisoners-–-forensic-expert-pics-18
21+ képek a cikkben, a 24-én LNR területére beszivárgott Ukrán DRG által , mielőtt megölték volna, brutáliusan megkínzott és megalázott LNR (logisztikai szállítást végző - élelmiszert szállítottak) katonákról.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A védelmi és a katonai szinonima. A védelmi erők a katonaság. A védelmi felszerelés az katonai felszerelés. Ha vetted volna a fáradságot és el is olvasod a cikket, nem csak a cím alapján kekeckedsz, akkor azt is tudhatnád, hogy a lengyelek ezzel a megállapodással nem támadó fegyvereket fognak szállítani.

Úgyhogy igen, védelmi felszerelés, ez nem hazugság, ha nem csak kekeckedni meg morgolódni akarnál akkor te sem akadnál fent ezen, de olyan mintha még a fűszálba is belekapaszkodnál csak hogy kitehesd a piros morgós fejet.

Támadó fegyverekről az USA-val tárgyalnak. Majd ha megállapodtak akkor azt majd támadó felszerelésnek hívom, vagy katonai felszerelésnek, és mindkettő igaz lesz, ez nem ellentmondás és nem hazugság, csak ha kényszeresen kötözködni akarunk akkor nem lehet ezt megérteni.

1. Elolvastam a cikket, de a kategória nem a cikktől függ.
2. Azt, hogy valami védelmi vagy támadó eszköz, az dönti el hogy mire használják. Ha valaki egy bunkóval tör be a szomszédhoz, akkor a bunkó támadó eszköz, ha a szomszéd kicsavarja a bunkót a kezéből és azzal kiveri a betörőt a házából, akkor ugyanaz a bunkó védelmi eszköz.
Ugyanez van katonai felszerelésnél is. Ha egy légvédelmi rakétával lelövik a várost bombázó Szu-25-öt, akkor az a rakéta védelmi fegyver. Ha a szomszéd országba benyomuló harckocsikat kísérnek és lőnek az őket támadó bombázókra ugyanolyan rakétával, akkor az a rakéta támadófegyver.
És mivel nem a donbassziak támadták meg az ukrán többségű területeket hanem fordítva történt, így bármit használnak a Donbassz ellen az ukránok az támadófegyver (még egy csúzli is), és ha ugyanolyan fegyverrel harcolnak ellenük a donbassziak, az akkor is védelmi fegyver.
Tehát nem attól függ hogy te (vagy akár a mainstream sajtó) hogy nevez egy eszközt, hanem attól, hogy mire használják azt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Oroszországot nem érdekli az elfogott katonájuk sorsa, hiszen leszerelt mielőtt Kelet-Ukrajnába ment volna, ami pedig ott történik az amúgy is tisztán ukrajnai belügy, úgyhogy Viktor Agejev így járt, Oroszországnak többé nincs köze hozzá.
http://tass.ru/armiya-i-opk/4371014
 
T

Törölt tag 1526

Guest
És mivel nem a donbassziak támadták meg az ukrán többségű területeket hanem fordítva történt, így bármit használnak a Donbassz ellen az ukránok az támadófegyver (még egy csúzli is), és ha ugyanolyan fegyverrel harcolnak ellenük a donbassziak, az akkor is védelmi fegyver.
Tehát nem attól függ hogy te (vagy akár a mainstream sajtó) hogy nevez egy eszközt, hanem attól, hogy mire használják azt.
Százszor el lett már mondva itt, hogy az oroszok támadtak először Kelet-Ukrajnában, méghozzá egy Oroszországból jött ügynök parancsnoksága alatt, Oroszországból származó fegyverekkel. Még mielőtt a bénult ukrán hadsereg felocsúdott volna elfoglalták Donyeck és Luhanszk megyék felét, az ukrán védelmi erők csak ezután reagáltak a támadásukra.

Ami pedig a katonai eszközöket illeti, akárhogy csűröd csavarod egy élelmiszer csomagból, egy térdvédőből vagy egy rádióból soha nem lesz támadó fegyver. Az eszköz jellegétől függ, hogy az éppen támadó vagy védelmi felszerelés vagy ellátmány, nem pedig attól hogy ki használja. Még így is, hogy az oroszok támadtak először attól még nem lesz a tábori konyhájuk támadó fegyver és az ukránok tankja sem lesz védelmi felszerelés attól, hogy őket támadták meg.