[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belf...odessza-megye-ukrajnatol-valo-elvalasztasatol
"Heorhij Tuka véleménye szerint nem lehet elvonatkoztatni a donbaszi problémától, ugyanis hasonló gondok merülhetnek fel az ország más régióiban. Odessza megye elkülönülhet Ukrajnától, ha a kormány „kézlegyintéssel” kezeli a donbaszi helyzetet, fejtette ki Heorhij Tuka, az ideiglenesen megszállt területekkel és a belső menekültek kérdéseivel foglalkozó miniszter-helyettes.
Ha most nem figyelünk oda Ukrajna beavatkozására, akkor legkorábban hat hónap múlva hasonló problémáink lesznek más régiókban, mint például Odesszában – nyilatkozta Tuka a ZIK tv-csatornának..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/2554216-minszki-dontes-sorsa-fel-even-belul-eldol
"Ha a minszki döntés a közeli fél éven belül nem mozdul el a holtpontról, hatékonytalannak ismerik el – tájékoztatta a Golos.ua tudósítóját Olekszij Jakubin politológus..."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
JA csak itt arról volt szó a ruszkik atomoznak le valakit aki beavatkozik az ukránok oldalán.... kutya nem akar russia közelébe sem menni :D
Azert a Nato csak elaraszolgatott az evek alatt az Orosz hatarig, es azert a Krimet is teleraktak volna bazisokkal. Kutya sem akar a kozelukbe menni? Eppen csak szeretnek minden oldalrol bekeriteni. Mit is keresnek Amcsi hadihajok a Fekete tengeren? Ja Romaniaval gyakorlatoznak minden 3 honapban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A DNR területéről rálőttek az EBESZ megfigyelőkre amikor a frontvonalon fekvő víztisztító üzem tetejére akartak kamerát felszerelni. Ez ugyanaz a csapat akiket pár napja 7 órán át fogva tartottak DNR katonák. A lövések miatt nem tudták felszerelni a megfigyelő kamerát amely a tűzszünet betartását ellenőrizte volna.
Persze, meg a dnr mozgást arrafelé. Minek oda kamera, nem madárfészek. Nem látják hogy szét van lőve?
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Angelsoul, olyan szinten szedtek a hsz-eidet darabokra, hogy vagy mazochista vagy(elvezed a megszegyenitest) vagy...ugye...fizetest kapsz ezert csak irnod es irnod kell ahogy kapod az instrukciokat. Egyik sem tul kellemes,
Bocs az offert
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Porosenko MiG-29-essel repült (vitték fel ) (Látványra közel állt a hányáshoz)


Putyin nyaral. (bocs az offért, de ez akkora..)

https://mno.hu/kulfold/ekkora-halat-fogott-putyin-macso-kepeken-a-nyaralo-orosz-elnok-2411219
000_R90GO_focuspoint_926x504.jpg


 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Angelsoul, olyan szinten szedtek a hsz-eidet darabokra, hogy vagy mazochista vagy(elvezed a megszegyenitest) vagy...ugye...fizetest kapsz ezert csak irnod es irnod kell ahogy kapod az instrukciokat. Egyik sem tul kellemes,
Bocs az offert

Nah, utóbbi években csak olvastam a HSz.eket, de mivel a HTKA bizonyos okokból a szivem csücske, kissé kezdett zavarni a láthatóan irányított ruszki propaganda, így a magam módján trollkodom őket, ennyi az egész :D
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Nah, utóbbi években csak olvastam a HSz.eket, de mivel a HTKA bizonyos okokból a szivem csücske, kissé kezdett zavarni a láthatóan irányított ruszki propaganda, így a magam módján trollkodom őket, ennyi az egész :D
Hála Istennek van ignore gomb, úgyhogy szórakozhatsz magaddal meg az idiótaságaiddal..."pénzért mindent, szopok nyalok gombot varrok"-Hofi
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Nah, utóbbi években csak olvastam a HSz.eket, de mivel a HTKA bizonyos okokból a szivem csücske, kissé kezdett zavarni a láthatóan irányított ruszki propaganda, így a magam módján trollkodom őket, ennyi az egész :D

Aki nem az USA irányvonalát követi azt egyszerűen le ruszki propagandázod, azt el sem tudod képzelni hogy ezek a egyéni vélemények. Láthatólag zavarnak a gondolkodó emberek.....
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
Aki nem az USA irányvonalát követi azt egyszerűen le ruszki propagandázod, azt el sem tudod képzelni hogy ezek a egyéni vélemények. Láthatólag zavarnak a gondolkodó emberek.....

Hát ha egyéni vélemény a korlátozott atomháború téveszme, felőlem az is lehet :D:D - csak fura a sok egymást imádó komment, tökéletes összhangban és egyetértésben. Nem is tudom miért.... XD

Na és a Putyin Sojgu horgásztúrának ugyan mi köze Ukrajnához?

Ez az idealizálás. Például a 9gag-en ment pár éve, hogy putyinról posztolgattak mindenféle medvés meg harcos meg miegymás képet a ruszki totkosszoli netes részlegéről, lassan építgették fel a pofa "cool" imidzsét. Persze a modik idővel kapcsoltak és elkezdték szűrni őket, de akkoriban mentek ezek a képek. (Ma megelégednek a "send democracy -valami amerikai fegyver- bla bla" képekkel).
 
  • Tetszik
Reactions: camee

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Na és a Putyin Sojgu horgásztúrának ugyan mi köze Ukrajnához?
Eredetileg nem ide akartam tenni ( és én eddig még nem is raktam be offot jeleztem is hogy az, de csak részben, mert) de érdekes azt látni, hogy aki Porosenko szerint az ellensége aki szerinte háborút vív Ukrajna ellen kicsattanó formâban van, míg Porosenko láthatóan az agyvérzés szélén áll. Ha pedig egy "hadsereg " fôparancsnoka ilyen állapotban van, az már önmagában is széteséshez kvázi vereséghez vezet.- Ellensége pedig, akirôl rendszeresen felröppenti a troll hadsereg hogy halálán van, korát meghazudtoló formában van. Ergo, a vezér kiesése a két állítólag háborúzó fél közül nem Oroszországot fenyegeti.

Ez pedig már a jelenlegi Ukrán helyzetben egy újabb olyan tényezô, mely Ukrajna azonnali széteséséhez vezethez. ( Ha ebben a helyzetben meghal Porosenko, az kb 90 %... )
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Eredetileg nem ide akartam tenni ( és én eddig még nem is raktam be offot jeleztem is hogy az, de csak részben, mert) de érdekes azt látni, hogy aki Porosenko szerint az ellensége aki szerinte háborút vív Ukrajna ellen kicsattanó formâban van, míg Porosenko láthatóan az agyvérzés szélén áll. Ha pedig egy "hadsereg " fôparancsnoka ilyen állapotban van, az már önmagában is széteséshez kvázi vereséghez vezet.- Ellensége pedig, akirôl rendszeresen felröppenti a troll hadsereg hogy halálán van, korát meghazudtoló formában van. Ergo, a vezér kiesése a két állítólag háborúzó fél közül nem Oroszországot fenyegeti.

Ez pedig már a jelenlegi Ukrán helyzetben egy újabb olyan tényezô, mely Ukrajna azonnali széteséséhez vezethez. ( Ha ebben a helyzetben meghal Porosenko, az kb 90 %... )
Vadászgépen való utazáshoz jó formában kell lenni és Porosenko láthatóan abban van, de Putyin a löttyedt testével és a lógó férfididkójával úgy néz ki mint egy rakás szerencsétlenség látszik, hogy úgy kaparták össze néhány megkomponált és retusált fotó erejéig mielőtt összeesett volna.

Mivel Ukrajna nem egyszemélyi berendezkedésű ezért ott az elnök távozása semmilyen gondot nem okozhat, jön utána a következő ez teljesen megszokott egy demokráciában, de a Putyin abszolút uralmára épülő rendszer a mindent kézben tartó személy után káoszba zuhan majd és Oroszország apró kis darabokra esik.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
681
2 086
93
Hát ha egyéni vélemény a korlátozott atomháború téveszme, felőlem az is lehet :D:D - csak fura a sok egymást imádó komment, tökéletes összhangban és egyetértésben. Nem is tudom miért.... XD



Ez az idealizálás. Például a 9gag-en ment pár éve, hogy putyinról posztolgattak mindenféle medvés meg harcos meg miegymás képet a ruszki totkosszoli netes részlegéről, lassan építgették fel a pofa "cool" imidzsét. Persze a modik idővel kapcsoltak és elkezdték szűrni őket, de akkoriban mentek ezek a képek. (Ma megelégednek a "send democracy -valami amerikai fegyver- bla bla" képekkel).
Bagoly mondja verebnek...az ertelmesebbje itt meg tudja indokolni / vedeni az allaspontjat ellentetben veled(veletek) aki(k) idealizalsz(idealizaltok), peldanak okaert lereagalnad a legutobbi aranykopesedre (Kutya nem megy Oroszorszag kozelebe) adott valaszokat? Esetleg egy "bocsi tevedtem", vagy , igazad van" meg a (nem letezo) hitelessegedet is novelhetne. Teljesen nyilvanvalo hogy "lattatnod" kell itt valamit (ideologia, eszme, manipulacio) a kevesbe tajekozottak megdolgozasa erdekeben, hisz egy allitasod sem tudod (nem akarod) megvedeni. Csak vagdalozol meg ruszkizol. Ezek az idok mar elmultak. De ha mar mindenkepp mutatnod kell itt magad, miert nem hallgatsz meg olyanokat akik kicsit konyitanak is hozza? A fizud gondolom attol meg megkapod.
Ennyi es bocs nem lesz tobb offom. Azok miatt irtam le akik laikusabbak es tisztan szeretnenek latni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Vadászgépen való utazáshoz jó formában kell lenni és Porosenko láthatóan abban van, de Putyin a löttyedt testével és a lógó férfididkójával úgy néz ki mint egy rakás szerencsétlenség látszik, hogy úgy kaparták össze néhány megkomponált és retusált fotó erejéig mielőtt összeesett volna.

Mivel Ukrajna nem egyszemélyi berendezkedésű ezért ott az elnök távozása semmilyen gondot nem okozhat, jön utána a következő ez teljesen megszokott egy demokráciában, de a Putyin abszolút uralmára épülő rendszer a mindent kézben tartó személy után káoszba zuhan majd és Oroszország apró kis darabokra esik.
Ez alapján azt mondanám, nem érted Ukrajna helyzetét. + Az emberi egészségi állapotokat sem ismered fel.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez alapján azt mondanám, nem érted Ukrajna helyzetét. + Az emberi egészségi állapotokat sem ismered fel.
Az alapján, hogy te már évekkel ezelőtt is Ukrajna közeli összeomlásáról értekeztél és azóta is csak ezt ismételgeted én azt mondanám, hogy abszolút nem érted Ukrajna helyzetét. És ha az ilyen megkomponált vezérfotók láttán te tényleg azt hiszed, hogy Putyin medvéken lovagol és cápákra vadászik búvárkéssel, akkor összekevered a propagandafotók idealizált világát a valósággal.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az alapján, hogy te már évekkel ezelőtt is Ukrajna közeli összeomlásáról értekeztél és azóta is csak ezt ismételgeted én azt mondanám, hogy abszolút nem érted Ukrajna helyzetét. És ha az ilyen megkomponált vezérfotók láttán te tényleg azt hiszed, hogy Putyin medvéken lovagol és cápákra vadászik búvárkéssel, akkor összekevered a propagandafotók idealizált világát a valósággal.
2 kredit retiltorikából?
 
T

Törölt tag 1526

Guest

Azért nem bánnám ha abban a korban nekem is olyan hasizmaim lennének mint neki!
Nem olyan nagy szám ha egy hónappal előtte elkezdett rágyúrni a forgatásra azokkal a cuccokkal amit az atlétáiba is pumpált és a fotózás előtt még be is durrantotta. De persze biztos van akinek bejön a félcsupi vezér kultusza, bár utoljára ezt a stílust a fasizmus atyja Mussolini erőltette.