[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Valóban nem hazudnak, nem mindegy hogy 2-ről 4-re vagy 12-ről 13-ra lépünk.
........

Az 1+1 ukárn TV megmutatta a valós félelmét, a 18. másodpercet mindenki érteni fogja:link :D
Itt pedig a tartalma.
(ha volt már akkor bocs)
Tudatlan nőszemély,az még nem is nagy Magyarország, de hogy az óvodás gyerekek a legnagyobb félelmeik legyenek... Nácik ezek mondom én.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and szuvorov
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem azért előzte meg Ukrajna életszínvonalban Oroszországot mert amúgy náluk olyan gyorsan emelkedne, hanem azért mert a putyini Oroszország ismét a szovjet útra lépett, a gazdaságához képest eltúlzott fegyverkezés útjára, aminek következménye, hogy Moszkvától 20 km-re már nagyobb nyomor van mint Ukrajnában.

Ukrajna a 64. a szociális fejlettség indexen, Oroszország a 67.
https://www.socialprogressindex.com/
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Élet színvonalban? Ember, nem mindenki politikus meg maffiózó odaát. Ne nevettes már, ez tuti trollkodás amit írsz mert senki nem hiszi el,te sem. Ugorj már át hozzájuk aztán nézzél már rá az élet színvonalra.Lehet kurva olcsó minden egyenlőre, de 35000ft az átlagkereset a nyúgdíj meg 12500. Nem csak kenyérből meg vodkából áll az élet, ha valami külföldi terméket kell megvenni mi lesz? Lehet 1000 griveny az albérlet meg 80 egy kiló hús, de mennyi ott egy új autó? Mennyi ott egy új mosógép, egy új laptop, vagy egy új tetőcserép. Mert ha csak pár száz vagy ezer griveny akkor már szaladok is és veszek.

Csak hogy a dezinformációs hivatalodnak legyen min rágódni, tetőcserép ott és itthon, ugyanaz a gyártó,ugyanaz a termék. Ja és kb ugyanaz az ár. Egy átlagos családi ház felvesz 3000 db-ot, + kúpcserép stb. Szóval hány havi magyar illetve ukrán átlagkereset kell egy házra való tetőcseréphez? Számold ki nekem lécci.

http://krishi.com.ua/products/tondach-rumba-terrakot/

http://www.cserepplaza.hu/tondach/t...gyar/tondach-rumba-1_1-terrakotta-tetocserep/

Keressek neked mást is?
Nem is Magyarországhoz hasonlítottam. Magyarországhoz képest Ukrajna és Oroszország is messze le van maradva, persze mi is messze le vagyunk maradva másokhoz képest. Oroszország azonban még Ukrajnához képest is le van maradva.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 320
12 701
113
Nem azért előzte meg Ukrajna életszínvonalban Oroszországot mert amúgy náluk olyan gyorsan emelkedne, hanem azért mert a putyini Oroszország ismét a szovjet útra lépett, a gazdaságához képest eltúlzott fegyverkezés útjára, aminek következménye, hogy Moszkvától 20 km-re már nagyobb nyomor van mint Ukrajnában.

Ukrajna a 64. a szociális fejlettség indexen, Oroszország a 67.
https://www.socialprogressindex.com/
Ha ez így van, akkor miért nem árasztják el az orosz vendégmunkások Ukrajnát, miért az ukránok mennek dolgozni százezer és millió szám Oroszországba?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Nem is Magyarországhoz hasonlítottam. Magyarországhoz képest Ukrajna és Oroszország is messze le van maradva, persze mi is messze le vagyunk maradva másokhoz képest. Oroszország azonban még Ukrajnához képest is le van maradva.
Meglehet, de Moszkvától 20-re még Moszkva van, 100kmre kezdődnek a körgyűrűk Moszkvától, 20km-re újabb körgyűrű és utána újabb és újabb. Most a kedvedért ránéztem a 100km-re levő híres Volokolamszkra, tulajdonképp teljesen rendben levőnek tűnik csak a 100m -ként lévő fogászatok furák nekem, nálunk még fodrász sincs ennyi.
De rákerestem csak neked az orosz tetőcserép árakra, Tondach ott Koramic néven fut. Találtam egy hasonlót a két Tondach Rumbához méretre,formára,négyzetméter szükségletre. Alegra néven fut, elég karcos mert 7000 ft/négyzetméterre jött ki, de a kb 150000 ft-nyi orosz bérből még így is sokkal több kijön mint a 30000-es ukrán bérből a 3000 ft/négyzetméter.
http://www.slav-dom.ru/keramicheska...yadovaya-koramic-alegra-8-naturalnyy-krasnyy/
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 364
14 257
113
El kell hogy keserítselek, engem nem támogat semmiféle orosz szervezet,az információkat se ők adják nekem, bárhonnét leszedhető,olvasható. Miért olyan hihetetlen hogy valaki,vagy bárki, nem az előirányzott EU-Usa tetteket isteníti? Megjegyzem az oroszok sem mindig voltak a szívem csücskei, de jobb híján most nekik szorítok.

Korrekt. Én pont ugyanígy vagyok csak fordítva - nem esek hasra a ruszki propagandától. Az USA nem a szívem csücske, de a kettő közül a kisebbik rossz, mert adnak is valamit (vesd össze a második világháború után felvirágzó USA által elfoglalt NY- Németország vagy Japán vs. K-Németország vagy éppen az egész keleti blokk....).
Az Ukránok pedig pont ezért a nyugat alá akarnak tartozni, mert elegük van a vagy 70 éves ruszki nyomorlétből - mert ha a ruszkik be is kebelezeik őket csak szarabb lesz nekkik, mint mondjuk muszkvának... Persze a vezetésük egy kapal szar ehhez :S
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Meglehet, de Moszkvától 20-re még Moszkva van, 100kmre kezdődnek a körgyűrűk Moszkvától, 20km-re újabb körgyűrű és utána újabb és újabb. Most a kedvedért ránéztem a 100km-re levő híres Volokolamszkra, tulajdonképp teljesen rendben levőnek tűnik csak a 100m -ként lévő fogászatok furák nekem, nálunk még fodrász sincs ennyi.
De rákerestem csak neked az orosz tetőcserép árakra, Tondach ott Koramic néven fut. Találtam egy hasonlót a két Tondach Rumbához méretre,formára,négyzetméter szükségletre. Alegra néven fut, elég karcos mert 7000 ft/négyzetméterre jött ki, de a kb 150000 ft-nyi orosz bérből még így is sokkal több kijön mint a 30000-es ukrán bérből a 3000 ft/négyzetméter.
http://www.slav-dom.ru/keramicheska...yadovaya-koramic-alegra-8-naturalnyy-krasnyy/


Na jó,de az ukránok olcsó hitelt kapnak az imf-től :rolleyes: és majd abból vesznek cserepet.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Korrekt. Én pont ugyanígy vagyok csak fordítva - nem esek hasra a ruszki propagandától. Az USA nem a szívem csücske, de a kettő közül a kisebbik rossz, mert adnak is valamit (vesd össze a második világháború után felvirágzó USA által elfoglalt NY- Németország vagy Japán vs. K-Németország vagy éppen az egész keleti blokk....).
Az Ukránok pedig pont ezért a nyugat alá akarnak tartozni, mert elegük van a vagy 70 éves ruszki nyomorlétből - mert ha a ruszkik be is kebelezeik őket csak szarabb lesz nekkik, mint mondjuk muszkvának... Persze a vezetésük egy kapal szar ehhez :S

Igazad van az USA-tól sok mindent lehet kapni, demokratikus forradalmakat, háborúkat ha ép nem a neki tetsző kormány van hatalmon. Az USA nagy ívben tesz a világra, most lépett ki a klíma-egyezményből mert neki csak nyűg volt. 56-ban is megígérték a segítséget, aztán láttuk mi lett belőle. Kinek kel ilyen jó barát, nekem nem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Élet színvonalban? Ember, nem mindenki politikus meg maffiózó odaát. Ne nevettes már, ez tuti trollkodás amit írsz mert senki nem hiszi el,te sem. Ugorj már át hozzájuk aztán nézzél már rá az élet színvonalra.Lehet kurva olcsó minden egyenlőre, de 35000ft az átlagkereset a nyúgdíj meg 12500. Nem csak kenyérből meg vodkából áll az élet, ha valami külföldi terméket kell megvenni mi lesz? Lehet 1000 griveny az albérlet meg 80 egy kiló hús, de mennyi ott egy új autó? Mennyi ott egy új mosógép, egy új laptop, vagy egy új tetőcserép. Mert ha csak pár száz vagy ezer griveny akkor már szaladok is és veszek.

Csak hogy a dezinformációs hivatalodnak legyen min rágódni, tetőcserép ott és itthon, ugyanaz a gyártó,ugyanaz a termék. Ja és kb ugyanaz az ár. Egy átlagos családi ház felvesz 3000 db-ot, + kúpcserép stb. Szóval hány havi magyar illetve ukrán átlagkereset kell egy házra való tetőcseréphez? Számold ki nekem lécci.

http://krishi.com.ua/products/tondach-rumba-terrakot/

http://www.cserepplaza.hu/tondach/t...gyar/tondach-rumba-1_1-terrakotta-tetocserep/

Keressek neked mást is?

Az ottani életszínvonal, amíg nem látta valaki személyesen addig felfoghatatlan, pedig Kárpátalja még nem is a leglepukkantabb régiók közé tartozik.
Rám is csúnyán szoktak nézni mikor ott hagyok ~30000ft-nyi valutát a pénztárnál és szinte csak 170ft-os 2 literes Coca Cola termékekkel meg alkohollal van tele a kosár.
Vodka is egyre drágább, annyira túladóztatták a nagy reformok közepette, hogy már olcsóbb a viszki o_O

Cserepet meg majd szállít az USA, LNG hajókra ráraknak néhány raklappal.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 609
113
Nem azért előzte meg Ukrajna életszínvonalban Oroszországot mert amúgy náluk olyan gyorsan emelkedne, hanem azért mert a putyini Oroszország ismét a szovjet útra lépett, a gazdaságához képest eltúlzott fegyverkezés útjára, aminek következménye, hogy Moszkvától 20 km-re már nagyobb nyomor van mint Ukrajnában.

Ukrajna a 64. a szociális fejlettség indexen, Oroszország a 67.
https://www.socialprogressindex.com/

Én tavaly Moszkvától 350 km-re laktam egy vidéki kisvárosban, majdnem egy hétig( előtte még 2 napot Moszkvában). Egyáltalán nem volt nyomor. Csöveseket, koszt nem láttam.Illetve csöveseket igen, de csak Moszkvában, öttel találkoztam a VDNH metrómegálló bejáratánál. Összehasonlításként: csak a Blaha Lujza téren átlagosan 12-vel találkozom szinte minden nap. Az oroszok városai, amiket láttam(Moszkva+ a szmolenszki megye pár városa) lényegesen tisztábbak mint a magyar városok. A Lvovban álló szeméthegyek megvannak még, ulippo? Hatalmas, szép parkok, sétálóutcák vannak az átalam látott orosz városokban, amik valahogy kompenzálják, és így élhetővé teszik a panel rengeteget. A boltok polcai tele, áruhiánynak nyomát sem láttam vidéken sem. Minőségi és nagyon finom termékeket lehet kapni az orosz boltokban( 1-2 csokijuk még a svájciaknál is jobban ízlett) vidéken is. Vásárlóközönség is bőven volt, és nem úgy nézett ki, hogy a csirkefarháton gondolkodnak, mert megrakták a kosarukat rendesen, mindennel. Az oroszok az élelmiszer árakra nem panaszkodtak. Legalább is akikkel én találkoztam ott kint.Inkább a benzinárakra való panaszkodás volt a jellemző. Még Moszkvában is az volt a jó, hogy bár drágább mint Budapest ( de nem a világ legdrágább városa mint ahogy időnként emlegetik), hogy ha tudtál oroszul és volt annyi kedved, hogy a szállodából áttold az arcod a kb 100m-re található 0-24-es boltba, akkor ott annyi pénzből komplett bevásárlást(kaja, egy liter üdítő, édesség) tudtál eszközölni, amennyiből a hotelben lévő suway-ben kaptál volna egy szendvicset. De az csak egy szendvics és akkor még nem vettél semmit inni.
Most egy kicsit Ukrajnáról, ahol "magasabb az életszínvonal mint Oroszországban": egyik rokonom felesége kárpátaljai. Néha kijárnak a szüleihez. Kegyetlenül szar utak, hatalmas szegénység, kosz. Mindez megfejelve kenőpénzre ácsingózó határőrökkel, vámosokkal és közlekedési rendőrökkel. Oroszországban autóztam összességében 800km-et( nem én voltam a sofőr). Átutaztam nagyon nevezetes helyeken(pl. Obnyinszk,ahol a világ első elektromos hálózatra kapcsolt atomerőműve működött), a volokamalszi országúton is jártam(sajnos a híres emlékműnél nem tudtunk megállni), Az orosz utakról: az MKAD( a moszkvai nagy körgyűrű) az valami hihetetlen. 2x6 sáv egy pici horpadás sincs benne sehol, nemhogy kátyú. Viszont ami legalább ennyire elképesztő, hogy akkora autómennyiség van, hogy például vasárnap délutánonként, amikor a moszkvaiak hazautaznak a hétvégi házaikból akkor úgy be tud dugulni, hogy odaérsz Moszkvába, már a tábla szerint a városban vagy, de még vagy 3,5-4 órát várakozhatsz a dugóban. Kivéve ha orosz gyártmányú személyautód van vagy terepjáród( itt már nem számít a gyártmány). Mert akkor használhatod a "hetedik sávot" ami a szélső sáv melletti gyönyörű pázsit nyomvájúsra történő kijárásával lett létrehozva a türelmetlenebb autósok által. Ők fogják magukat, és így kívülről előzik meg a több km-es dugót. Csak időnként néha egy egy Kamaz, Ural, vagy ZiL is követi a példájukat, és ezért kell vagy terepjáró vagy mindenképp orosz gyármányú személykocsi, hogy végrehajtsd a manővert. Ugyanis a nyugati alacsonyabb építésű kocsik hamar felakadnának ezen a "hetedik sávon".
A vidéki utak sem rosszabbak mint a magyarok, minimálisan jobbak. Kivéve egy-két vidéki városon belüli utcát, mert ott nagyon komoly kátyúk is voltak.
Szóval Uli, lehet,hogy a számok nem hazudnak, de te rendszeresen azt teszed. Erre tökéletes példa ez a szöveged is,miszerint Moszkvától 20 km-re nagyobb a nyomor mint ukrajnában...
Mivel én jártam már Moszkvától 20 km-re veled ellentétben, így légyszíves ne akard nekem megmagyarázni( behazudni),hogy milyen ott a helyzet.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Nem is Magyarországhoz hasonlítottam. Magyarországhoz képest Ukrajna és Oroszország is messze le van maradva, persze mi is messze le vagyunk maradva másokhoz képest. Oroszország azonban még Ukrajnához képest is le van maradva.
:eek::eek::eek::eek::eek::D:D:D:D:D:D:D
Ja. A "Paks 2" projekt keretében mi hitelezünk meg az oroszoknak két új atomerőmű-blokkot, igaz? :D:D:D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A Szvetlodarszk ívben az Ukránok elhagyták a(z egyik) pozíciójukat. (Már harmadik napja nem lőttek, ezért odamentek a szakik megnézni, és üres volt az állás)




Az, hogy az Ukránok elhagyják a pozíciójukat több ok lehet.
-Folyamatosan arról beszélnek a szakik a helyzetjelentésekben, hogy az Ukránoknál nagyon alacsony a morál. Folyamatosak a dezertálások- mert nincs élelem, nincs utánpótlás... a parancsnokaik és a társaik veszélyesek...
-Vannak olyan hírek, mely szerint a nem kívánatos személyeket/egységeket gyakran küldik gyakorlatilag öngyilkos küldetésekre az Ukránok. Ennek az egyik oka valószínűleg politikai, így próbálhatnak meg Prosenkoék, Avakovék,,, megszabadulni politikai ellenfeleik fegyvereseitől. (pl Tüntettél te ATO-s a parlamentnél? Menj és támadd a szakikat, "Dicsőség Ukrajnának"...) Azok, akiket parancsnokaik minimum hiányos ellátással előretolt pozíciókba küldenek, és tudják hogy csak ágyútöltelékek, hajlamosak lehetnek lelépni.
- Alapjában az Ukránoknál nagyon rossz a hadtáp. (Ez gyakorlatilag a látszat szerint egyáltalán nem javult az elmúlt 3 évben. ) Ez különösen így van az előretolt állásokban, ahol gyakorlatilag csak gyalogság van, max géppuska és gránátvető, esetleg aknavető, kis lőszerkészlet, (főleg a raktár "tüzek" után" az Ukránok korlátozták a lőszer javadalmazást) de komolyabb technika( és bármilyen jármű, pláne páncélozott) semmi. A szakiknak sokkal egyszerűbb, mert pár km-re ott a hátország, teljes körű sebesült ellátás és kórház,napi ellátás, erősítés, ... (ami fél-egy órán belül a legkomolyabb technikákkal ott lehet). Az Ukránoknak viszont pár km-re hátrább még csak egy előretolt bázisuk lehet, esetleg kisebb raktárkészlettel (de inkább még az se nagyon) talán már néhány technikával és páncélozott járművel is. De csak attól hátrébb - sok esetben több tíz km-re - egy biztosított település, ami már biztonságos, ezért ellátmány raktározására, lőszerraktárnak, sebesült ellátóhellyel legalább egy egészségügyis nővérrel/szanitéccel és pihenő/rekreációs bázisnak is megfelelő. És még ehhez is képest hátrébb vannak a parancsnokságok (komolyabb egészségügyi kapacitással, és kórházzal.) és hadtáp központokkal.
Mindez valószínűleg a hadtáppal visszafelé is megjárja ugyanezt az utat, leginkább biztonsági okokból(, mert hogy az a terület még a legelvakultabban abban hívő nagyon Ukránoknak hogy ők felszabadítók is egyértelmű, hogy ott nagyon nem szeretik őket.) És a hadtáp az Ukránoknak annál hosszabb, minél jobban előrenyomulnak, már pár km-es előrenyomulás és új pozíció is újabb feladat a hadtápnak, amit ráadásul gyakorlatilag a kereszttűz lehetősége mellett kellene végrehajtani.

És mindeközben az előretolt állásokban tizedeli az Ukrán katonákat a betegség, legyengülés, a katasztrófális élelmiszer ellátás, a vízhiány, stressz...
És nem most vannak először hírek arról, hogy az Ukránok elhagyják az előretolt állásaikat, pozíciójukat.

-Persze, az is lehet, hogy teljesen szabályosan, csupán mert végre akarják hajtani a Minszki megállapodásokat (kizártnak tartom), vagy még inkább külföldről nyomást gyakoroltak Porosenkoékra, vonulnak parancsra vissza. (igazából ez jelenleg sem túl valószínű)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A Szvetlodarszk ívben az Ukránok elhagyták a(z egyik) pozíciójukat. (Már harmadik napja nem lőttek, ezért odamentek a szakik megnézni, és üres volt az állás)




Az, hogy az Ukránok elhagyják a pozíciójukat több ok lehet.
-Folyamatosan arról beszélnek a szakik a helyzetjelentésekben, hogy az Ukránoknál nagyon alacsony a morál. Folyamatosak a dezertálások- mert nincs élelem, nincs utánpótlás... a parancsnokaik és a társaik veszélyesek...
-Vannak olyan hírek, mely szerint a nem kívánatos személyeket/egységeket gyakran küldik gyakorlatilag öngyilkos küldetésekre az Ukránok. Ennek az egyik oka valószínűleg politikai, így próbálhatnak meg Prosenkoék, Avakovék,,, megszabadulni politikai ellenfeleik fegyvereseitől. (pl Tüntettél te ATO-s a parlamentnél? Menj és támadd a szakikat, "Dicsőség Ukrajnának"...) Azok, akiket parancsnokaik minimum hiányos ellátással előretolt pozíciókba küldenek, és tudják hogy csak ágyútöltelékek, hajlamosak lehetnek lelépni.
- Alapjában az Ukránoknál nagyon rossz a hadtáp. (Ez gyakorlatilag a látszat szerint egyáltalán nem javult az elmúlt 3 évben. ) Ez különösen így van az előretolt állásokban, ahol gyakorlatilag csak gyalogság van, max géppuska és gránátvető, esetleg aknavető, kis lőszerkészlet, (főleg a raktár "tüzek" után" az Ukránok korlátozták a lőszer javadalmazást) de komolyabb technika( és bármilyen jármű, pláne páncélozott) semmi. A szakiknak sokkal egyszerűbb, mert pár km-re ott a hátország, teljes körű sebesült ellátás és kórház,napi ellátás, erősítés, ... (ami fél-egy órán belül a legkomolyabb technikákkal ott lehet). Az Ukránoknak viszont pár km-re hátrább még csak egy előretolt bázisuk lehet, esetleg kisebb raktárkészlettel (de inkább még az se nagyon) talán már néhány technikával és páncélozott járművel is. De csak attól hátrébb - sok esetben több tíz km-re - egy biztosított település, ami már biztonságos, ezért ellátmány raktározására, lőszerraktárnak, sebesült ellátóhellyel legalább egy egészségügyis nővérrel/szanitéccel és pihenő/rekreációs bázisnak is megfelelő. És még ehhez is képest hátrébb vannak a parancsnokságok (komolyabb egészségügyi kapacitással, és kórházzal.) és hadtáp központokkal.
Mindez valószínűleg a hadtáppal visszafelé is megjárja ugyanezt az utat, leginkább biztonsági okokból(, mert hogy az a terület még a legelvakultabban abban hívő nagyon Ukránoknak hogy ők felszabadítók is egyértelmű, hogy ott nagyon nem szeretik őket.) És a hadtáp az Ukránoknak annál hosszabb, minél jobban előrenyomulnak, már pár km-es előrenyomulás és új pozíció is újabb feladat a hadtápnak, amit ráadásul gyakorlatilag a kereszttűz lehetősége mellett kellene végrehajtani.

És mindeközben az előretolt állásokban tizedeli az Ukrán katonákat a betegség, legyengülés, a katasztrófális élelmiszer ellátás, a vízhiány, stressz...
És nem most vannak először hírek arról, hogy az Ukránok elhagyják az előretolt állásaikat, pozíciójukat.

-Persze, az is lehet, hogy teljesen szabályosan, csupán mert végre akarják hajtani a Minszki megállapodásokat (kizártnak tartom), vagy még inkább külföldről nyomást gyakoroltak Porosenkoékra, vonulnak parancsra vissza. (igazából ez jelenleg sem túl valószínű)

Vagy csak csapda!
Máris rohannak az EBESZ - hez, hogy az oroszok megszegték a Minszki megállapodást és elfoglaltak egy ukrán ellenőrzőpontot.
Mindjárt jön uli és már posztolja is, mekkora agresszorok a szakik.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Szvetlodarszk ívben az Ukránok elhagyták a(z egyik) pozíciójukat. (Már harmadik napja nem lőttek, ezért odamentek a szakik megnézni, és üres volt az állás)




Az, hogy az Ukránok elhagyják a pozíciójukat több ok lehet.
-Folyamatosan arról beszélnek a szakik a helyzetjelentésekben, hogy az Ukránoknál nagyon alacsony a morál. Folyamatosak a dezertálások- mert nincs élelem, nincs utánpótlás... a parancsnokaik és a társaik veszélyesek...
-Vannak olyan hírek, mely szerint a nem kívánatos személyeket/egységeket gyakran küldik gyakorlatilag öngyilkos küldetésekre az Ukránok. Ennek az egyik oka valószínűleg politikai, így próbálhatnak meg Prosenkoék, Avakovék,,, megszabadulni politikai ellenfeleik fegyvereseitől. (pl Tüntettél te ATO-s a parlamentnél? Menj és támadd a szakikat, "Dicsőség Ukrajnának"...) Azok, akiket parancsnokaik minimum hiányos ellátással előretolt pozíciókba küldenek, és tudják hogy csak ágyútöltelékek, hajlamosak lehetnek lelépni.
- Alapjában az Ukránoknál nagyon rossz a hadtáp. (Ez gyakorlatilag a látszat szerint egyáltalán nem javult az elmúlt 3 évben. ) Ez különösen így van az előretolt állásokban, ahol gyakorlatilag csak gyalogság van, max géppuska és gránátvető, esetleg aknavető, kis lőszerkészlet, (főleg a raktár "tüzek" után" az Ukránok korlátozták a lőszer javadalmazást) de komolyabb technika( és bármilyen jármű, pláne páncélozott) semmi. A szakiknak sokkal egyszerűbb, mert pár km-re ott a hátország, teljes körű sebesült ellátás és kórház,napi ellátás, erősítés, ... (ami fél-egy órán belül a legkomolyabb technikákkal ott lehet). Az Ukránoknak viszont pár km-re hátrább még csak egy előretolt bázisuk lehet, esetleg kisebb raktárkészlettel (de inkább még az se nagyon) talán már néhány technikával és páncélozott járművel is. De csak attól hátrébb - sok esetben több tíz km-re - egy biztosított település, ami már biztonságos, ezért ellátmány raktározására, lőszerraktárnak, sebesült ellátóhellyel legalább egy egészségügyis nővérrel/szanitéccel és pihenő/rekreációs bázisnak is megfelelő. És még ehhez is képest hátrébb vannak a parancsnokságok (komolyabb egészségügyi kapacitással, és kórházzal.) és hadtáp központokkal.
Mindez valószínűleg a hadtáppal visszafelé is megjárja ugyanezt az utat, leginkább biztonsági okokból(, mert hogy az a terület még a legelvakultabban abban hívő nagyon Ukránoknak hogy ők felszabadítók is egyértelmű, hogy ott nagyon nem szeretik őket.) És a hadtáp az Ukránoknak annál hosszabb, minél jobban előrenyomulnak, már pár km-es előrenyomulás és új pozíció is újabb feladat a hadtápnak, amit ráadásul gyakorlatilag a kereszttűz lehetősége mellett kellene végrehajtani.

És mindeközben az előretolt állásokban tizedeli az Ukrán katonákat a betegség, legyengülés, a katasztrófális élelmiszer ellátás, a vízhiány, stressz...
És nem most vannak először hírek arról, hogy az Ukránok elhagyják az előretolt állásaikat, pozíciójukat.

-Persze, az is lehet, hogy teljesen szabályosan, csupán mert végre akarják hajtani a Minszki megállapodásokat (kizártnak tartom), vagy még inkább külföldről nyomást gyakoroltak Porosenkoékra, vonulnak parancsra vissza. (igazából ez jelenleg sem túl valószínű)

Ami ezeknél a felvételeknél nagyon különös, hogy tök ismeretlen állásokba ugranak be semmi védelemmel, egyik szál fegyverrel és valahogy sosincs egy darab akna, botlódrótos gránát, stb.
Az árkok teljesen tiszták se lőszerhüvely se szemét, semmi. Gyanús.

Az ukrán hadtápot én nem félteném, a gyengeségeik egy része dezinfó.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az ukrán hadtápot én nem félteném, a gyengeségeik egy része dezinfó.
Lehet. De a kép inkább úgy áll össez, hogy erősebbnek mutatják -mondják magukat, mint amilyenek valójában.
Gyakorlatilag olyan mint a gazdaságuk, papíron létezik a legkisebb előörsig a hadtáp, gyakorlatilag meg ami a Kramatorszki Parancsnok irodájában látszik az mind szép és jó, de azért még azt is szépítve küldhetik Kijevbe. Az Avdejevkai parancsnok nem engedi ki egyedül és fegyver nélkül az embereit. És a lakosok nem boldogok, hogy lefoglalják a házaikat, és elkobozzák az élelmüket. Az erődítéseknél körkörös a védelem. De ott már nem nagyon tudnak rekvirálni, max ha az áthaladókat sarcolják. Az előretolt egységek viszont nem tudnak rekvirálni vagy sarcolni sem. Nyár van, és nagy a hőség.
És még mindig rengeteg hír és komment van arról, hogy tele vannak katonákkal a front közelében de még Harkovban és Odesszában is a kórházak. Rengeteg a beteg, általános legyengült állapotok, olyan betegségek és fertőzések, amik egy egészséges embert nem döntenének le - pláne nem ekkora számokban...
Ami ezeknél a felvételeknél nagyon különös, hogy tök ismeretlen állásokba ugranak be semmi védelemmel, egyik szál fegyverrel és valahogy sosincs egy darab akna, botlódrótos gránát, stb.
Az árkok teljesen tiszták se lőszerhüvely se szemét, semmi. Gyanús.
.
LEhetne beállított felvétel is, megfordult a fejemben. De.
Az árkok nincsenek benőve, és tiszták, tehát nem régen hagyták el őket. A videóban nem mutatják a bunkert. Egy felderítőt látunk elől, az meg olyan óvatosan és lassan lépdel, mintha tojásokon araszolna. Nem tűnik beállítotnak. Viszont már napok óta nem lőttek onna az Ukrán9ok, és egészt
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egy elemzés szerint a hamarosan érkező Javelinek fő hatása nem is a csatatéren lesz érezhető, hanem a teljes hadsereg morálját nagyban meg fogja emelni.
http://dailysignal.com/2017/08/04/value-us-weapons-goes-far-beyond-battlefield-ukrainian-troops-say/

Ellenben a hírek szerint a szakadároknál nagyon-nagyon alacsony a morál és folyamatosan csökken. Krónikus az élelmiszerhiány, a vízhiány, a korrupt tisztek ellopják a katonák zsoldját, rengeteg az öngyilkosság, betegségek tizedelik őket, az alkoholizmus mértéke hatalmas és ez gyakran egymás elleni erőszakba torkoll, a felszereltségük egyszerűen pocsék, míg az ukránoknál már-már eléri a NATO-szabvány szintet a szakik gyakran panaszkodnak arról, hogy nekik csak Putyin leselejtezett hulladéka jut, míg a traumatizált ukrán katonákkal profi NATO pszichológusok foglalkoznak a szakik ilyen segítségre nem is számíthatnak, nem csoda, hogy sokan bekattannak közülük, a veszteségeik tetemes része belharcokból és bekattant kényszersorozottaktól származik, az is nagyon rosszat tesz a morálnak, hogy a szakik zsoldosait nem engedik Oroszországon át hazamenni, csak Ukrajnán át juthatnak haza ott pedig börtön várja őket, az ukrán elesetteket hősökként tisztelik és emlékműveket emelnek nekik, míg az Oroszországból érkező katonáknak jeltelen gödör a jussuk és tiszteletadás helyett úgy letagadják őket mintha ott se lettek volna.

Főként a szakik rossz moráljának köszönhető, hogy a Novorosszia projekt teljes kudarcba fulladt, a helyette meghirdetett Malorosszia projekt pedig nevetség tárgyává vált. Ellenben az ukrán hadsereg morálját magasba emeli az a tudat, hogy a hadseregük erősebb mint valaha és a Javelinek érkezése csak még tovább emeli majd a moráljukat, a szakikét pedig még tovább rombolja majd, már ha lehet még ennél is alacsonyabb.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Egy elemzés szerint a hamarosan érkező Javelinek fő hatása nem is a csatatéren lesz érezhető, hanem a teljes hadsereg morálját nagyban meg fogja emelni.
http://dailysignal.com/2017/08/04/value-us-weapons-goes-far-beyond-battlefield-ukrainian-troops-say/

Ellenben a hírek szerint a szakadároknál nagyon-nagyon alacsony a morál és folyamatosan csökken. Krónikus az élelmiszerhiány, a vízhiány, a korrupt tisztek ellopják a katonák zsoldját, rengeteg az öngyilkosság, betegségek tizedelik őket, az alkoholizmus mértéke hatalmas és ez gyakran egymás elleni erőszakba torkoll, a felszereltségük egyszerűen pocsék, míg az ukránoknál már-már eléri a NATO-szabvány szintet a szakik gyakran panaszkodnak arról, hogy nekik csak Putyin leselejtezett hulladéka jut, míg a traumatizált ukrán katonákkal profi NATO pszichológusok foglalkoznak a szakik ilyen segítségre nem is számíthatnak, nem csoda, hogy sokan bekattannak közülük, a veszteségeik tetemes része belharcokból és bekattant kényszersorozottaktól származik, az is nagyon rosszat tesz a morálnak, hogy a szakik zsoldosait nem engedik Oroszországon át hazamenni, csak Ukrajnán át juthatnak haza ott pedig börtön várja őket, az ukrán elesetteket hősökként tisztelik és emlékműveket emelnek nekik, míg az Oroszországból érkező katonáknak jeltelen gödör a jussuk és tiszteletadás helyett úgy letagadják őket mintha ott se lettek volna.

Főként a szakik rossz moráljának köszönhető, hogy a Novorosszia projekt teljes kudarcba fulladt, a helyette meghirdetett Malorosszia projekt pedig nevetség tárgyává vált. Ellenben az ukrán hadsereg morálját magasba emeli az a tudat, hogy a hadseregük erősebb mint valaha és a Javelinek érkezése csak még tovább emeli majd a moráljukat, a szakikét pedig még tovább rombolja majd, már ha lehet még ennél is alacsonyabb.

Ezt azért már nem tudtam mosoly nélkül végigolvasni :) Csak szólok, hogy kimaradt belőle, hogy az ukránoknál a csokoládé fejadagot megduplázták és mindenki kapott új tábori ágyakat is, amelyeket a korrupt szakik adtak el jó hrivnyáért :)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo