[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A legújabb "tűzszünet".

http://mediarnbo.org/2017/09/01/map-ato-01-09-2017/?lang=en

01-09_eng.jpg
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Az ukránok még reménykednek az EU-s csatlakozásban. A törökök vagy 20 éve vannak ugyanabban a státuszban mint most ők.

Semmi köze a valós ukrán gazdasági teljesítménynek és az ukrán politikának ahhoz hogy az EU-hoz csatlakozzanak.
Közép-európai államok kimerültek (ill. felébredtek) így új gyarmat kell.
Szerintem még a béka se***gét sem ütöttük meg az EU és a NATO csatlakozásnál. Az érdekek bármilyen papírt felülírnak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal
S

szpg9

Guest
Ha tényleg úgy illenek össze az ukránok az EU-val, mint uli képén, akkor még negyven év műlva sem lesz ukrán EU csatlakozás (talán EU sem). Ezt csak azért bátorkodom kijelenteni, mert a képen, amit bevágtál az éppen két össze nem illő darab....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 434
113
Sebastian Kurz arra figyelmeztet, hogy ha nem ér véget a háború az előbb-utóbb környezeti katasztrófához vezethet, mert mindkét oldalon olyan ipari létesítmények vannak amelyek ha megsérülnek akkor a szennyezés is mindkét oldalt sújtani fogja. A veszély nagy de a megoldás egyszerű, csak abba kell hagyni a lövöldözést.
http://www.politico.eu/article/preventing-disaster-donbas-ukraine-sebastian-kurz-oped/
GettyImages-628725882-714x476.jpg
Már 3 napja belinkeltem, kérdeztem is ott valamit tőled de nem válaszoltál.
Amúgy akkor elismered hogy az ukrán csapatok lőnek?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/09/01/sajat-penzbol-vesz-fegyvert-porosenko/
"Saját pénzéből vásárol fegyvereket, aztán átadja azokat az Ukrán Hadseregnek Petro Porosenko, írja az Ukrainian military pages, valamint Volodimir Arjev parlamenti képviselő saját közösségi oldalán.
Az ukrán elnök a terror-elhárítási műveletek kezdete óta 500 millió hrivnyát költött a hadsereg megsegítésére: autókat, golyóálló mellényt, meleg ruházatot, 100 mesterlövész felszerelést adott át..."

http://karpathir.com/2017/09/01/mar-az-alapveto-elelmiszerekre-sem-telik-az-ukranoknak/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Korsar rakétákat kaptak a kormányerők. Nem is kell Javelin ha van hazai is.


LOOOOL.
Félaktív lézeres, ahogy látom. Semmi termó, stb.
Na most, a Javelin egy "fire and forget" cucc, saját, huhh, emlékeim szerint 200 Hz-es IR érzékelővel, meg a CLU érzékelői. Elvileg egy ember is hordozhatja, mert kb. 23 kiló a rendszer tömege. A rakéta páncélátütési képessége a mostani verziónál kb. 600 mm ERA után és mivel a tetőpáncélt próbálja eltalálni, ezért ez több, mint elég bármilyen jelenlegi tank esetén. És a komplett rendszer (rakéta és a cső+CLU) úgy 200000 dollárba kerül. Én elhiszem, hogy az ukrik képesek a szart is a saját tömegének megfeleő arany árában kiszámlázni a saját adófizetőiknek, de ez a cucc, amit betettél, még 3-400%-os korrupcióval sem kerül többe, mint 10000-15000 dollár. És ezt véled egy Javelinnel egyenértékűnek? :D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
LOOOOL.
Félaktív lézeres, ahogy látom. Semmi termó, stb.
Na most, a Javelin egy "fire and forget" cucc, saját, huhh, emlékeim szerint 200 Hz-es IR érzékelővel, meg a CLU érzékelői. Elvileg egy ember is hordozhatja, mert kb. 23 kiló a rendszer tömege. A rakéta páncélátütési képessége a mostani verziónál kb. 600 mm ERA után és mivel a tetőpáncélt próbálja eltalálni, ezért ez több, mint elég bármilyen jelenlegi tank esetén. És a komplett rendszer (rakéta és a cső+CLU) úgy 200000 dollárba kerül. Én elhiszem, hogy az ukrik képesek a szart is a saját tömegének megfeleő arany árában kiszámlázni a saját adófizetőiknek, de ez a cucc, amit betettél, még 3-400%-os korrupcióval sem kerül többe, mint 10000-15000 dollár. És ezt véled egy Javelinnel egyenértékűnek? :D
Ezt benézted, nem arra utaltam, hogy egyenértékű, hanem pont arra, hogy a szakadárok rozzant T-64-eire nem érné meg Javelint pazarolni, a Korzar jobban megfelel erre a célra és ráadásul hazai gyártmány.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezt benézted, nem arra utaltam, hogy egyenértékű, hanem pont arra, hogy a szakadárok rozzant T-64-eire nem érné meg Javelint pazarolni, a Korzar jobban megfelel erre a célra és ráadásul hazai gyártmány.

Hát, én eddig úgy láttam, hogy amikor direkt kontakt volt, akkor a szakik általában szarrá verték az ukri erőket (mondjuk, a kényszersorozott szerencsétlenek és a nagyukrán álmokat kergető soviniszta, ámde harcászatból zéró idióták ellen talán nem is akkora fegyvertény ez...).
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát, én eddig úgy láttam, hogy amikor direkt kontakt volt, akkor a szakik általában szarrá verték az ukri erőket (mondjuk, a kényszersorozott szerencsétlenek és a nagyukrán álmokat kergető soviniszta, ámde harcászatból zéró idióták ellen talán nem is akkora fegyvertény ez...).
Hát, én meg úgy láttam, hogy az ukránok verték szarrá a szakikat úgy, hogy Putyinnak kellett közvetlenül bemennie azért, hogy megakadályozza a teljes vereségüket.