[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Hát, én meg úgy láttam, hogy az ukránok verték szarrá a szakikat úgy, hogy Putyinnak kellett közvetlenül bemennie azért, hogy megakadályozza a teljes vereségüket.

Debalcsevo, meg a reptér megvan? :D És, bár Givit, Motorolát, meg még pár arcot sunyi patkány módon sikerült kiiktatni, de ettől most marha nagy királynak hiszi magát az SzBU?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 530
20 638
113
Hát, én meg úgy láttam, hogy az ukránok verték szarrá a szakikat úgy, hogy Putyinnak kellett közvetlenül bemennie azért, hogy megakadályozza a teljes vereségüket.

Akkor te nem ugyanazt a mozit nézed... :D LE kellene venned végre azt a hülye 3D-s szemüveget és kiszállni a szimulátorból, mert a való világ kicsit más. Elmondanád végre, hogy hol "verték szarrá a szakikat" a te agyoniskolázott ukránjaid? Én eddig csak olyanokat láttam, hogy "ilovajszki katlan" meg "Debalcsevo" meg "donyecki reptér" és hasonlók. Itt mintha az ukránjaid sikítva menekültek volna... :D
Amit te írsz az az, amikor a hős ukránjaid a civileket ágyúzzák és gyerekeket meg nőket ölnek. Suttyó agitátor vagy kisfiam...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Debalcsevo, meg a reptér megvan? :D És, bár Givit, Motorolát, meg még pár arcot sunyi patkány módon sikerült kiiktatni, de ettől most marha nagy királynak hiszi magát az SzBU?
Megvan, arról beszéltem. Putyinnak közvetlenül be kellett mennie, Debalcsevóba a burját tankosaival, a reptérre meg a csecsen rohamosztagaival, mert ha nem ment volna be akkor az ukránok felszámolták volna a szakadárokat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Megvan, arról beszéltem. Putyinnak közvetlenül be kellett mennie, Debalcsevóba a burját tankosaival, a reptérre meg a csecsen rohamosztagaival, mert ha nem ment volna be akkor az ukránok felszámolták volna a szakadárokat.

Ez a legújabb verzió? Az Armaták után? Hogy Putyin személyesen ment be? Akkor ő tényleg keményebb, mint Chuck Norris. :D :D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ilovajszk, Debalcsevo, reptér, ez mind az orosz regulárisok műve volt, a szakik sehol sem tudták visszatartani az ukránokat, végig visszaszorulóban voltak és teljesen el is tűntek volna ha Putyin nem küldi be az orosz regulárisokat. De amikor ezt meglépte azonnal meg is lett minszkelve.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
És mielőtt még szándékosan félreértenél, én soha nem vitattam, hogy Oroszország jelen volt a konfliktusban. A reguláris erők tekintetében a GRU-val, meg persze nyilván nem ellenezték azt sem, hogy ha egy orosz katona, vagy volt katona önkénteskedni akar ott. És felszerelést, hadianyagot is toltak. Ezt csak a hülyék nem tudják. De a többtízezer fős orosz reguláris erők ugyanolyan mese, mint az Armata Donbasszban.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ilovajszk, Debalcsevo, reptér, ez mind az orosz regulárisok műve volt, a szakik sehol sem tudták visszatartani az ukránokat, végig visszaszorulóban voltak és teljesen el is tűntek volna ha Putyin nem küldi be az orosz regulárisokat. De amikor ezt meglépte azonnal meg is lett minszkelve.

Hát ez nem teljesen így volt pedig. De ha ebben akarsz hinni... Mondd, miért utálod ennyire azokat, akikkel kibaszott a határhuzigálás?
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus
T

Törölt tag 1526

Guest
Ezek az orosz reguláris egységek mentek be Ukrajnába, hogy megakadályozzák a szakadárok teljes vereségét.
Rus_in_Ukr_EN-01.jpg
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Basszus... Vajon Ulippo most tulajdonképpen egy idióta, totál amatőr ukrán (propagandista) vagy valójában egy vérprofi, ukránnak álcázott orosz propagandista? :eek::eek::eek::eek::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Igazából passzolok... Nekem inkább idealistának tűnik, aki hisz és a hitét nem hajlandó feladni, még akkor sem, ha tények nem teljesen fedik a világképét... :(
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 350
5 048
113
Igazából passzolok... Nekem inkább idealistának tűnik, aki hisz és a hitét nem hajlandó feladni, még akkor sem, ha tények nem teljesen fedik a világképét... :(
Tehát az első. Kár. Kissé csalódott vagyok, mert a második sokkal szenzációsabb és zseniálisabb lenne. ;):)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Angolul van. Ezek azok az orosz reguláris egységek amelyek Ukrajnában jártak 2014-ben és 2015-ben.

Jogos. Nem néztem meg a kinagyított képet elég alaposan. De a pontos létszámukról nem láttam ott infót...

Tehát az első. Kár. Kissé csalódott vagyok, mert a második sokkal szenzációsabb és zseniálisabb lenne. ;):)

Ja, én arra tippelek. Bár nem hülye szerintem. De kurvára nem ártana, ha megpróbálná kinyitni a szemét és nem csak egy oldalról, ráadásul szemellenzővel nézni az eseményeket. Mondjuk, ez másokra is érvényes lehet itt az ellentétes oldalról... Igazából uliból van itt vagy 3-4, másokból meg vagy 5-10. Persze az is tény, hogy uliék agresszívebben tolják általában.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus
T

Törölt tag 1526

Guest
Putyin több baklövést is elkövetett Ukrajnában ami világossá teszi, hogy már rég túl van a fénykorán az öreg és leszállóágra került.

A fő baklövése az volt, hogy azt hitte megakadályozhatja Ukrajna EU-társulását, ez végül bekövetkezett úgyhogy ez az ő nagy kudarca. Az első baklövése az volt amikor azt képzelte, hogy ha megveszi Janukovicsot akkor azzal megveszi Ukrajnát is, de Ukrajna inkább Janukovicstól vált meg mint az EU-társulástól. A legnagyobb baklövése a katonai agresszió volt, mert ezzel idegenítette el leginkább Ukrajnát Oroszországtól. Nagy baklövés volt a Novorosszia-terv is amiről kezdetben azt hitte, hogy fél Ukrajna fel fog lázadni, de végül csak ott lett lázadás ahova Girkin ügynök és a határon átdobott tankjai betették a lábukat. Lázadás hiányában a szakik is hamar szívóágra kerültek és már a teljes vereség felé közeledtek amikor jött Putyin újabb baklövése a közvetlen invázió orosz regulárisokkal, ez okozta az EU elidegenítését és a gazdasági szankciókat is. És persze nem utolsó sorban nagy baklövés volt a maláj gép lelövése is, ami nem lesz elfelejtve és előbb-utóbb vállalnia kell azért is a felelősséget.

Baklövést baklövésre halmoz Putyin, a hívei istenítik pedig egy szánalmas lúzer aki a saját hülyesége miatt nagyon kicseszett Oroszországgal, ami most jóban lehetne Ukrajnával, az EU-val és a Nyugattal is ha a félnótás Putyin akkor nem ad parancsot a támadásra.